Jump to content

Ръководство: Virtual PC срещу VirtualBox


Препоръчан пост

За жалост в момента нямам възможност да тествам какво е положнието на моята виртуална машина, но не виждам реална причина Firefox да не стартира. Ако искаш опитай например и Opera. А Windows-ът да не е някоя самоделка или е чист?

 

Опитах първо с Opera,която споделих от реалната машина- всичко е ОК! После инсталирах на виртуалната машина Mozilla Firefox v.2.0.20 и тръгна. Преди това бях инсталирал v.3.0.5

която не тръгва. Интересно обаче,че споделeната папка на Firefox от реалната машина,която е v.2.0.20 също не тръгва.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 518
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Отново да попитам да не би Windows-ът да е самоделка някаква. И е XP, нали? Допълненията са инсталирани, нали?

 

Не разбирам какво искаш да кажеш с това "самоделка". Windows-a e XP, не е оригинален диск, но същия е инсталиран на реалния компютър. Допълненията са инсталирани на виртуалната машина.

Link to comment
Сподели другаде

Под самоделка имам предвид Windows с вградени неща:

- по-безобидните самоделки: с Internet Explorer, Windows Media Player и ъпдейти;

- по-калпавите самоделки: с разни драйвери, програми за промяна на интерфейса и други програми.

Вторите обикновено имат някакви имена от рода на Black Edition, Diamond Edition, Extreme Edition и всякакви подобни.

Link to comment
Сподели другаде

Под самоделка имам предвид Windows с вградени неща:

- по-безобидните самоделки: с Internet Explorer, Windows Media Player и ъпдейти;

- по-калпавите самоделки: с разни драйвери, програми за промяна на интерфейса и други програми.

Вторите обикновено имат някакви имена от рода на Black Edition, Diamond Edition, Extreme Edition и всякакви подобни.

 

Моя е от първата категория- ПО-БЕЗОБИДНИТЕ ! И какво ще рече това ?

Link to comment
Сподели другаде

Сигурно е споменато по-горе , но все пак да попитам - инсталирана ОС на виртуалния компютър се нуждае от отделна инсталация на драйвери, например - имам реална ХР и виртуална Виста - ще трябва да инсталирам драйвери за Виста, ако някое устройство не работи - така ли е ?
Link to comment
Сподели другаде

Сигурно е споменато по-горе , но все пак да попитам - инсталирана ОС на виртуалния компютър се нуждае от отделна инсталация на драйвери, например - имам реална ХР и виртуална Виста - ще трябва да инсталирам драйвери за Виста, ако някое устройство не работи - така ли е ?

За VirtualBox трябва да отидеш в Devices->Install Guest Additions (това след като зареди ос-а във виртуалната машина), което би трябвало да инсталира необходимите драйвери.

Link to comment
Сподели другаде

Алтернатива на горното е да закачиш във виртуалната ОС като диск файла VBoxGuestAdditions.iso, който ще намериш в Program Files\Sun\xVM VirtualBox.

То си е направо същото, ама е далеч повече работа.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте и от мен.Искам и аз да изкажа благодарностите си към Night_Raven за брилиантното ръководство!Днес си инсталирах Microsoft Virtual PC със ОС Windows XP SP3 January 2009/за първи път правя инсталация под ръководството на Night_Raven/ http://forums.softvisia.com/index.php?showtopic=6479/,за което също му благодаря.

Всичко протече безпроблемно с изключение на това че немога да използвам интернет от двата кампа/физическия и виртуалния/.И на двата съм сложил браузър Mozilla Firefoz 3.0.5.

Стартирах и от двата интернет но за кратко защото от офиса на фирмата доставчик на интернет в града ми/Networx/ спряха нета!

[Сигурно са излязли два IP адреса и са ме блокирали]

След като се обадих по телефона ми го пуснаха,но ми казаха да внимавам за следващия път!!!

Въпроса ми е може ли да се направи нещо зада използвам интернет на двата компютъра и как?

Благодаря предварително!!!

Link to comment
Сподели другаде

В настройките на виртуалната машина за мрежова карта посочи Shared Networking (NAT).

 

Забравих да кажа,че го направих преди два часа,но не помага.....

Във мрежови връзки на Virtual PC ми показва това.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...