Jump to content

Ръководство: Virtual PC срещу VirtualBox


Препоръчан пост

Това ако е на реалната машина, не виждам какво общо има с виртуалната.

 

He е на реалната/там всичко е наред/,на виртуалната е ВИЖ

 

P.S.Сигурно аз нещо не съм направил по настрайките,но защо се свързах един път тогава?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 518
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Пробвах и по двата начина с втория /PPPoE/успях да се свържа.Сигурно аз нещо бъркам с настройките,но днеска ще ги оправя.Благодаря ти Night_Raven за вниманието ще пиша като го оправя!

 

P.S. Успях да го оправя:ВИЖ

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте !

Имам проблеми с Виртуал Бокс - инсталирал съм Уин 7 - бета и не мога да подкарам интернет и при опит за добавяне на guest additions ми дава съобщение, че не се поддържат за тази ОС, въпросът ми е - има ли възможност по някакъв начин да се инсталират драйвери като на реален компютър или липсата на поддръжка от страна на виртуалката е фатална ? Още нещо - на Виртуал ПС също пробвах и там интернета тръгна през NAT след инсталация на additions , но работи много бавно, затова искам да ползвам Виртуал Бокс, но срещам горепосочения проблем.

Хост ОС ми е Уин ХП.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте !

Имам проблеми с Виртуал Бокс - инсталирал съм Уин 7 - бета и не мога да подкарам интернет и при опит за добавяне на guest additions ми дава съобщение, че не се поддържат за тази ОС, въпросът ми е - има ли възможност по някакъв начин да се инсталират драйвери като на реален компютър или липсата на поддръжка от страна на виртуалката е фатална ? Още нещо - на Виртуал ПС също пробвах и там интернета тръгна през NAT след инсталация на additions , но работи много бавно, затова искам да ползвам Виртуал Бокс, но срещам горепосочения проблем.

Хост ОС ми е Уин ХП.

Интернетът ми работи перфектно, Windows 7 на VirtualBox. Разцъкай из Adapter Type, мисля че беше третият отгоре надолу, Intel PRO/1000 MT, NAT.

Също не успях да подкарам guest additions, но не е фатално.

Link to comment
Сподели другаде

Интернетът ми работи перфектно, Windows 7 на VirtualBox. Разцъкай из Adapter Type, мисля че беше третият отгоре надолу, Intel PRO/1000 MT, NAT.

Също не успях да подкарам guest additions, но не е фатално.

Ще пробвам така.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте !

Имам проблеми с Виртуал Бокс - инсталирал съм Уин 7 - бета и не мога да подкарам интернет и при опит за добавяне на guest additions ми дава съобщение, че не се поддържат за тази ОС, въпросът ми е - има ли възможност по някакъв начин да се инсталират драйвери като на реален компютър или липсата на поддръжка от страна на виртуалката е фатална ? Още нещо - на Виртуал ПС също пробвах и там интернета тръгна през NAT след инсталация на additions , но работи много бавно, затова искам да ползвам Виртуал Бокс, но срещам горепосочения проблем.

Хост ОС ми е Уин ХП.

А при мен при инсталация на "седмицата" на Virtual PC SP1 и при инсталацията на "добавките" напълно се срина-BSOD и рестарт!!! Пишеше за несъвместимост с един dll, който е от добавките. Явно има още неща, върху които трябва още да се поработи. Пък може и да изкарат SP2!???

Link to comment
Сподели другаде

И при двете виртуални имам следния проблем с Уин 7 - при full screen mode остават черни полета отстрани, като при вдигане на резолюцията се заема целия екран, но се скрива таскбара отдолу, та го изкарвам отгоре, да имате някакви идеи за решаване на проблема?

П.С. Когато работи в прозорец няма полета но при фул скрийн не се заема целия екран - 15,4 инча лаптоп.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
И при двете виртуални имам следния проблем с Уин 7 - при full screen mode остават черни полета отстрани, като при вдигане на резолюцията се заема целия екран, но се скрива таскбара отдолу, та го изкарвам отгоре, да имате някакви идеи за решаване на проблема?

П.С. Когато работи в прозорец няма полета но при фул скрийн не се заема целия екран - 15,4 инча лаптоп.

С най-новата версия на VBox нещата се оправиха.

Link to comment
Сподели другаде

Имам два въпроса свързани с Virtual PC:

1.В началото при създаването на новата вируална машина при избора на операционна система какво точно е OS/2?

2.Има ли някакъв шанс на Virtual PC да се инсталира MAC OS?

Благодаря

Link to comment
Сподели другаде

1. OS/2 е операционна система, създадена от Microsoft и IBM и разработвана от IBM.

2. По-стара версия на Virtual PC да - Virtual PC 7.0.3. Поддръжката за Mac платформата е прекратена след това.

Link to comment
Сподели другаде

1. OS/2 е операционна система, създадена от Microsoft и IBM и разработвана от IBM.

2. По-стара версия на Virtual PC да - Virtual PC 7.0.3. Поддръжката за Mac платформата е прекратена след това.

Много благодаря.Сега пробвам Windows 7 и веднага след това започвам да мъча MAC-a пак. :beer: :beer:

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, аз имам следния проблем от няколко дни с Vista Ultimate на Virtual PC.

Не мога да накарам интернета да тръгне на Vista. въпреки, че съм направил настройките както трябва -добавките, споделен нет (NAT)- няколко пъти проверявах....

Инсталирах си и Windows XP SP2 и нямам проблем при споделянето на мрежата.

 

Настройките и на двете машини са еднакви- няколко пъти проверявах, рестартирах, махах драйвери на мрежова карта, за да ги зареди автоматично след рестарт, но все същото с Вистата. Ето:

http://prikachi.com/files/572286l.jpg

http://prikachi.com/files/572287e.jpg

http://prikachi.com/files/572288c.jpg

http://prikachi.com/files/572289b.jpg

 

Вчера даже инсталирах нова машина, поради съмнения, че нещо съм сбъркал, оставих я без да пипам нищо, но същия резултат...

При втората инсталация избрах "Публично местоположение"вместо "Вкъщи" -т.е. избрах Пейката, инсталирах добавките - сложих на Shared Network (NAT) и пак същата работа - Компютърчетата долу показват, че съм свързан, но пише Local Only.

 

Аз съм на BTK ADSL 6 Mbt

При мен, на втората снимка IPV4 Connectivity e Local, вместо Internet, както е при един колега

Проверих и при мен е настроено на Obtain IP automaticaly.....

 

Не мога да разбера, къде бъркам :crosseyes1: - или е при самата инсталация, или Вистата ми нещо не е в ред..... :(

Някакви идеи???....

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...