Jump to content

Ръководство: Virtual PC срещу VirtualBox


Препоръчан пост

Същия Windows,който е на реалния компютър го инсталирвам и във виртуалния.Истината е че компютъра е на един приятел и чрез вируалната машина му помагам да свикне да инсталира Windows.И чрез същия Windows смятам да стане.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 518
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Копието на Windows да не е самоделка? Опитай с друго копие и/или опитай дали това копие ще създава проблеми под Virtual PC

Всъщност с този Windows компютъра е от декември месец.И не мога да си обясня защо така се получи.Ще пробвам да видя с друг Windows и пак ще пиша.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
Здравейте,инсталирах виртуал пс и Уиндоус XPно не тръгва интернета тръгна тогава когато в networciKng setings ЗАДАДОХ ВМЕСТО МРЕЖОВАТА КАРТАshared networcking(nat) и всичко си върви но не знам дали постъпих правилно тъй като в упътването не пише такова нещо ще съм ви благодарен ако ми отговорите
Link to comment
Сподели другаде

В ръководството което е страхотно за настройките на networcking пише че машината използва същата карта каквато и изтинският компютър и че ако изкаме можем да я забраним.След това прехвърлих всички коментари и видях че и друг е имал същия проблем и там си обяснил.Благодаря, че взе отношение може би е малко досадно ,но като сега се уча съм малко неуверен в решенията
Link to comment
Сподели другаде

В ръководството също пише и:

Бих препоръчал да изберете Shared Networking (NAT) и да ползвате споделен интернет, което не само е лесно за настройка (т.е. то НЯМА какво да се настройва, просто си работи автоматично), ами е и по-малък шансът да сгафите нещо.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Инсталирах Virtual PC но яко ми цепи от кво може да е...

PC то ми е с параметри процесор на 2.11 GH,RAM 3 GB и жидео на 128 MB

 

 

И да питам за VirtualBox ,защо като започне инсталацията и копира новите фаилове ми казва да прекратя че не е минала проверка за савместимост от Маикрософт и ме предупреждава че ако продължа някои от програмите няма да работят сега или по късно.Моля помогнете.Благодаря Ви предварително

Link to comment
Сподели другаде

Инсталирах Virtual PC но яко ми цепи от кво може да е...

PC то ми е с параметри процесор на 2.11 GH,RAM 3 GB и жидео на 128 MB

А инсталира ли допълненията?

 

 

И да питам за VirtualBox ,защо като започне инсталацията и копира новите фаилове ми казва да прекратя че не е минала проверка за савместимост от Маикрософт и ме предупреждава че ако продължа някои от програмите няма да работят сега или по късно.Моля помогнете.Благодаря Ви предварително

Предполагам говориш за инсталацията на самата VirtualBox. Тя инсталира драйвери, за да може да си върши работата. Тези драйвери обаче не са цифрово подписани от Microsoft и Windows те уведомява, че не са. В случая обаче спокойно можеш да продължиш.

Link to comment
Сподели другаде

А инсталира ли допълненията?

 

 

 

Предполагам говориш за инсталацията на самата VirtualBox. Тя инсталира драйвери, за да може да си върши работата. Тези драйвери обаче не са цифрово подписани от Microsoft и Windows те уведомява, че не са. В случая обаче спокойно можеш да продължиш.

 

 

Мерси за помоща инсталирах допълненията и сега лети като усичка не цепи въобще....

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте на всички:От няколко дни чета темата и ми хареса идеята за Microsoft Virtual PC и днес я инсталирах на компютъра си, после и сложих windows xp pro sp2,но имам проблем при разглеждане на страници във нета ми насича при скролване на долу.Значи инсталирах допълненията и пак ми насича.Задал съм и 257мб рам,хард диска-10гб и пипнах всички настройки описани във темата.Компютъра също е със XP PRO SP3,1GB-RAM,gforse8600,2 GenuineIntel ~1800 Mhz]Имам и проблем като искам да влезна във работната група,която направих при инсталацията ми излиза това-post-8140-1237840446_thumb.jpgОт виртуалната машина като се опитах да влача една снимка към компютъра ми даде грешка само във обратна посока ли може?Някой ако има някаква идея може да сподели.Поздравления на автора на статията описанието е добро.
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Здравеите

Сложих си новата версия на програмата, но тя е махнала един сервис в мрежата, чрез който се свързваха виртуалните машини. Как да настоя този Host-Only Network?? Използвам Windows Vista и VirtualBox. Благодаря Предварително

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте на всички:От няколко дни чета темата и ми хареса идеята за Microsoft Virtual PC и днес я инсталирах на компютъра си, после и сложих windows xp pro sp2,но имам проблем при разглеждане на страници във нета ми насича при скролване на долу.Значи инсталирах допълненията и пак ми насича.Задал съм и 257мб рам,хард диска-10гб и пипнах всички настройки описани във темата.Компютъра също е със XP PRO SP3,1GB-RAM,gforse8600,2 GenuineIntel ~1800 Mhz]Имам и проблем като искам да влезна във работната група,която направих при инсталацията ми излиза това-untitledg.jpgОт виртуалната машина като се опитах да влача една снимка към компютъра ми даде грешка само във обратна посока ли може?Някой ако има някаква идея може да сподели.Поздравления на автора на статията описанието е добро.

За проблема със скролирането не ми идва на ум от какво може да е.

Влаченето е възможно само от реалния компютър към виртуалния.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
За проблема със скролирането не ми идва на ум от какво може да е.

Влаченето е възможно само от реалния компютър към виртуалния.

Благодарско:Сега да питам дали някой има идея,защо след като проверих за bad sector( със вградената във XP програма) дяла на ,който ми е инсталирана virtual pc във случая disk-E и след това виртуалната машина не искаше да зареди нито XP нито VISTA предлагаше ми remove и continue,но със второто нищо не ставаше.Преинсталирах virtual pc и операционните системи,но сега незнам ако пусна да се чеква диска дали пак няма да ги забърше?

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...