Jump to content

Ръководство: Virtual PC срещу VirtualBox


Препоръчан пост

  • Отговори 518
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

При изключена виртуална машина, в основната конзола маркираш въпросната виртуална машина и кликаш Settings. В настройките, в раздел Networking се уверяваш, че за Number of network adapters е зададена стойност 1 и че на Adapter 1 е избрана опцията Shared networking (NAT).
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Не ползвам нито VirtualBox, нито Ubuntu, но виж дали това няма да ти помогне. Освен това мисля, че трябва да си инсталирал допълненията (additions). Ако не си, погледни това.
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Имам следните въпроси за VirtualBox с инсталиран winXP

Как се прехвърлят фаилове от реалната на виртуалната машина.

как мога да накарам виртуалното пц. да ми разпознае харда.Става въпрос за външен USB hard disk.От настроиките на виртуалната машина съм задал enable USB controller но в my computer се появява само виртуалния HDD.

Link to comment
Сподели другаде

За прехвърляне на данни трябва да споделиш папка от реалния компютър във виртуалния. VirtualBox вече уж има пълен графичен интерфейс за добавяне на споделена папка (както Virtual PC), но аз така и не успях да си видя споделената папка и да си копирам файлове от нея. Интерфейсът се намира в меню Devices -> Shared Folders....

Добавянето на USB устройства би трябвало да става от Devices -> USB Devices.... При първия избор на USB у-во най-вероятно ще трябва да инсталираш още някой-друг драйвер на реалния компютър - Virtual USB май беше. При мен това беше бъгавичко и не искаше да добави USB устройство първия път, а после си заби тотално. Накрая след като спрях всички улсуги и процеси на VirtualBox, включих USB устройството и пуснах VirtualBox добавянето беше успешно.

Не гарантирам обаче 100% успеваемост, защото VirtualBox си е бъгавка. Може да е по-красива, по-пъргава и с повечко екстри като цяло, но има някои доста солидни недостатъци, които просто не мога да преглътна. Споделянето на папки е един от тях. Във Virtual PC тази функция работи безотказно всеки път и дори мога да си влача файлове/папки от реалния компютър във виртуалния, без да споделям специално папка, докато във VirtualBox само главоболия имам със споделянето на папки.

Link to comment
Сподели другаде

За прехвърляне на данни трябва да споделиш папка от реалния компютър във виртуалния. VirtualBox вече уж има пълен графичен интерфейс за добавяне на споделена папка (както Virtual PC), но аз така и не успях да си видя споделената папка и да си копирам файлове от нея. Интерфейсът се намира в меню Devices -> Shared Folders....

Добавянето на USB устройства би трябвало да става от Devices -> USB Devices.... При първия избор на USB у-во най-вероятно ще трябва да инсталираш още някой-друг драйвер на реалния компютър - Virtual USB май беше. При мен това беше бъгавичко и не искаше да добави USB устройство първия път, а после си заби тотално. Накрая след като спрях всички улсуги и процеси на VirtualBox, включих USB устройството и пуснах VirtualBox добавянето беше успешно.

Не гарантирам обаче 100% успеваемост, защото VirtualBox си е бъгавка. Може да е по-красива, по-пъргава и с повечко екстри като цяло, но има някои доста солидни недостатъци, които просто не мога да преглътна. Споделянето на папки е един от тях. Във Virtual PC тази функция работи безотказно всеки път и дори мога да си влача файлове/папки от реалния компютър във виртуалния, без да споделям специално папка, докато във VirtualBox само главоболия имам със споделянето на папки.

 

Тази функция си работи безотказно. От 1.3 поне работи без проблеми. Не знам къде си видял толкова бъгове, но е възможно, то платените програми сякаш нямат бъгове, даже повече :)

Аз лично предпочитам да споделям файлове с FTP сървър, обикновено не ми се налага пълен достъп до всички файлове. Идеята даже ми е обратната - виртуалната машина да е изолирана от физическата. Все пак понякога се налага, тогава предпочитам да закачам направо физическия диск - най-лесно става във vmware.

Link to comment
Сподели другаде

Явно не бачка безотказно, защото при мен споделените папки не мога да ги открия никъде - няма ги в My Computer, няма ги из локалната мрежа, не знам къде другаде да ги търся. Нямам и желание особено. Virtual PC е далеч по-интуитивна в това отношение. Разбира се всеки може да ползва каквото му е удобно.
Link to comment
Сподели другаде

Явно не бачка безотказно, защото при мен споделените папки не мога да ги открия никъде - няма ги в My Computer, няма ги из локалната мрежа, не знам къде другаде да ги търся. Нямам и желание особено. Virtual PC е далеч по-интуитивна в това отношение. Разбира се всеки може да ползва каквото му е удобно.

 

Moже би имаш стара версия на VirtualBox Guest Additions, тогава има такъв проблем, макар и рядко. По принцип се виждат от локалния компютър, като напишеш в Windows Explorer (My Computer и навсякъде, където можеш да пишеш адресна заявка към файловата система, дори и в Command Prompt) \\vboxsvr (или \\vboxsrv - също работи според ръководството). Един вид, не по името на компютъра, както е кръстен, а чрез това запазено име, все едно, че компютърът се казва vboxsvr.

Link to comment
Сподели другаде

За жалост и така не става. А дори и да подкарам споделените папки, съм свикнал прекалено много с влаченето на файлове/папки (вместо да споделям), така че надали бих преминал на VirtualBox. А и не съм фен нито на немския софтуер, нито Sun Microsystems. :)
Link to comment
Сподели другаде

За прехвърляне на данни трябва да споделиш папка от реалния компютър във виртуалния. VirtualBox вече уж има пълен графичен интерфейс за добавяне на споделена папка (както Virtual PC), но аз така и не успях да си видя споделената папка и да си копирам файлове от нея. Интерфейсът се намира в меню Devices -> Shared Folders....

Добавянето на USB устройства би трябвало да става от Devices -> USB Devices.... При първия избор на USB у-во най-вероятно ще трябва да инсталираш още някой-друг драйвер на реалния компютър - Virtual USB май беше. При мен това беше бъгавичко и не искаше да добави USB устройство първия път, а после си заби тотално. Накрая след като спрях всички улсуги и процеси на VirtualBox, включих USB устройството и пуснах VirtualBox добавянето беше успешно.

Не гарантирам обаче 100% успеваемост, защото VirtualBox си е бъгавка. Може да е по-красива, по-пъргава и с повечко екстри като цяло, но има някои доста солидни недостатъци, които просто не мога да преглътна. Споделянето на папки е един от тях. Във Virtual PC тази функция работи безотказно всеки път и дори мога да си влача файлове/папки от реалния компютър във виртуалния, без да споделям специално папка, докато във VirtualBox само главоболия имам със споделянето на папки.

 

Значи със споделянето на папка ударих на камък :( Как ли не ги въртях от единия на другия пц,изключих защитни стени,антивируси и прочие и така не ми разреши достъп до шарето.Обаче с HDD-то извадих късмет.Стана както ми каза.Инсталира ми на реалния пц някакъв Virtual USB,след което при първо добавяне на HDD тотално заби щайгата,но след рестарт всичко си дойде на място.

Преди това намерих и друг начин за споделяне на файлове.С нерото си правя един имейдж на каквото искам да прехвърля,маунтвам го с демона и като CD/DVD го задавам него,ама става една дълга и широка.

Все пак Благодаря за бързия,точен и изчерпателен отговор на въпросите ми :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

За жалост и така не става. А дори и да подкарам споделените папки, съм свикнал прекалено много с влаченето на файлове/папки (вместо да споделям), така че надали бих преминал на VirtualBox. А и не съм фен нито на немския софтуер, нито Sun Microsystems. :)

 

Някъде бъркаш, но както и да е. Най-голямото предимство на VBox е в бързината - в пъти по-бърз от конкурентните виртуализатори. Освен xen и то в редки случаи. Но xen работи само под Linux.

 

rumenrsd, това също е добър начин. И аз за дребни неща си правя малки ISO-та с UltraISO и ги маунтвам във виртуалната машина. Даже си имам 2-3, които ги ползвам постоянно, накачил съм най-важните неща, да не губя време, ако правя нова машина. Но напоследък направо клонирам виртуалния диск и правя нова машина много бързо - от една "базова" орязана OS.

Link to comment
Сподели другаде

Някъде бъркаш, но както и да е. Най-голямото предимство на VBox е в бързината - в пъти по-бърз от конкурентните виртуализатори. Освен xen и то в редки случаи. Но xen работи само под Linux.

Възможно е да бъркам. И все пак не би трябвало: създавам си виртуална машина, инсталирам й Windows-а, който ползвам на реалния компютър и на другите виртуални на Virtual PC, инсталирам допълненията и споделям папка, но не се получава.

Link to comment
Сподели другаде

Възможно е да бъркам. И все пак не би трябвало: създавам си виртуална машина, инсталирам й Windows-а, който ползвам на реалния компютър и на другите виртуални на Virtual PC, инсталирам допълненията и споделям папка, но не се получава.

 

Следвай точно ръководството. Споделената папка се вижда на реалния компютър, не на виртуалния. По принцип работи само под инсталиран guest Windows NT/2000/XP/2003/Vista/2008. Host-ът може да бъде Windows или Linux (с инсталирана Samba).

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...