Jump to content

Желания за ръководства за работа с програми


Препоръчан пост

Здравей vanessa, програмата Microsoft Outlook е част от Microsoft Office. Последната версия на този пакет включва Microsoft Excel, Microsoft Groove, Microsoft Infopath, Microsoft OneNote, Microsoft Outlook, Microsoft PowerPoint, Microsoft Publisher, Microsoft SharePoint Designer, Microsoft Project, Microsoft Visio и Microsoft Word. За повече информация можеш да посетиш официалния сайт на Microsoft Office.

Microsoft Outlook е програма-органайзер, т. е., включва възможности за създаване, обработка и организиране на различни видове документи. Аз ще посоча основните функции на програмата, но е добре да имаш лични впечатления от нея.

1. Работа с електронна поща - получаване и изпращане, проследяване на съобщенията, филтри за нежелана поща и др.;

2. Календар - работа с дати и часове и свързани с тях ангажименти. Има възможност за отбелязване на целодневни събития или такива с точно определена продължителност, задаване на циклични (повтарящи се) събития, организиране на среща (след като се уточнят характеристиките на дадено събитие, то може да бъде изпратено във вид на покана до участниците), категоризиране на събитията и т. н. т.;

3. Организиране на контактите - въвеждане на контактна информация и организиране на групи от контакти, работа с тях - сортиране, присвояване на задачи и др.;

4. Съставяне на задачи за изпълнение - обикновено се въвеждат задачи, изпълняващи се през продължителен период от време като има възможност за включване и изключване на участници, определяне на процент за изпълнението на задачата към даден момент от време и т. н. т.;

5. Въвеждане на бележки - аналогично на листчетата, които често се използват на работното място; тук има възможност за избор на цвят на бележката и избор на категория, като удобство е автоматичното изписване на датата при съставянето на бележка.

6. Проследяване на хронологията за работа с документи от Microsoft Office - може да се активира автоматичното отчитане на отваряне и работа с документите по дати - удобно е за проследяване на изпълнението на задачите през работната седмица например.

Допълнителни възможности са разглеждането на файловата система и ресурсите от локалната мрежа и ИНТЕРНЕТ с помощта на Microsoft Outlook, възможност за създаване на преки пътища (shortcut-и) и групирането им, споделянето на календарът, контактите, и задачите, архивирането на информацията, функциите за Import и Export, синхронизиране на информацията от отделните раздели с тази на други потребители, работа с няколко потребителя и т. н. т.

Накратко, това е програма, с която може да се управлява документооборота, възлагането и изпълнението на задачите и контактната информация в електронен вариант.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 391
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Качих всички файлове от архива на безплатните хостинги www.100webspace.com но проксито не работеше. Нещо не съм качил както трябва ли...?

 

Може би са намерили начин да го забранят. При мен работи нормално.

Link to comment
Сподели другаде

Много ти благодаря panevdd за бързия отговор. Дано да не ставам нахалана, ама знаеш ли от къде да си я сваля и да я поразуча малко, или някакво ръководство. Най-общи неща :peace: , пък в процес на работа ще се научат и другите неща. Благодаря.
Link to comment
Сподели другаде

Microsoft Outlook е платена програма, тя е част от Microsoft Office (както Word и Excel). Повече информация за нея можеш да намериш на официалната страница, не знам да има възможност да си я свалиш легално... Можеш да помолиш някой, който работи с нея да ти позволи да я разгледаш.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! Колко съм "глупава", ами аз имам в моя офис пакет Outlook Express и то на български. Хората казват първо виж в своята къща и тогава искай от съседите". Разгледах я и не е нещо особено, даже като че ли е по-лесна от Microsoft Word. Просто не знаех, че съществува в офис пакети. За сега благодаря и ако име нещо, което да ми послужи за инструкция за работа, ще ви бъда много благодарна да ги качите. Дори и да не ми трябва тази програма, за мен е един плюс, че все пак ще я знам. Пак благодаря за съдействието. :thumbsup:
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте наскоро се сблъсках с две програмки (aTuner and RivaTuner) има ли някой, който да е запознат с тях за да нахвърли едно ръководство за настройка на Видеокарти от серията 62хх - 68хх??? И да препоръча коя от двете е по-добра и по-лесна за употреба?

Благодаря предварително!!!

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! Колко съм "глупава", ами аз имам в моя офис пакет Outlook Express и то на български. Хората казват първо виж в своята къща и тогава искай от съседите". Разгледах я и не е нещо особено, даже като че ли е по-лесна от Microsoft Word. Просто не знаех, че съществува в офис пакети. За сега благодаря и ако име нещо, което да ми послужи за инструкция за работа, ще ви бъда много благодарна да ги качите. Дори и да не ми трябва тази програма, за мен е един плюс, че все пак ще я знам. Пак благодаря за съдействието. :thumbsup:
Outlook Express е нещо съвсем различно от Microsoft Outlook; първата е част от самия Windows, а втората - от офис пакета. Освен това Outlook Express има съвсем малко (в сравнение с Microsoft Outlook) функции.
Link to comment
Сподели другаде

търся готови библиотеки за cadstar 8 или 9 ,или ръководство,как сам да си направя.

на сайта на zuken има нещо, но не достатъчно/поне на мен не ми е достатъчно/

има филм,но не завършен.

Ако някой може да помогне със съвет или готови библиотеки ше съм благодарен!

nkk@dir.bg

Link to comment
Сподели другаде

Хм, там работата е ясна! Почти като в Paint. След малко проби и налучквания ще го овладееш до толкова, че да си сделаш сайт! Има Help, а в сайта FAQ, така че ако владееш поне малко някакъв от най-говоримите езици просто нямаш проблем! Успех!
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
Здравейте!

От скоро се занимавам с видео обработка и желая да напредна по-бързичко :)

Търся ръководство за работа със Sony VegasMovieStudio, ако някой ми помогне ще съм му адски благодарен!

 

Бих искал да ви помоля за уроци на БЪЛГАРСКИ за която и да е програма, обработваща видео. Искам да се науча поне с една, но просто ми е трудно.

Редактиран от blood
Link to comment
Сподели другаде

Бих искал да ви помоля за уроци на БЪЛГАРСКИ за която и да е програма, обработваща видео. Искам да се науча поне с една, но просто ми е трудно.

Като за начало можеш да погледнеш това ръководство - Ръководство за изрязване и събиране на части от филм с VirtualDub

Link to comment
Сподели другаде

Ако желаете да обясним нещо, да напишем ръководство (т.нар. HOWTO) можете тук да напишете вашето желание и ние ще се постараем да го удовлетворим.

 

 

Много моля някой да ми обясни как се работи с K- Line Codec Pack и в частност с GSpot Codec. От доста време са мъча и нищо не мога да разбера.Налага се някой да ми обясни като на идиотче. Има ли желаещи да ми помогнат,или така ще си умра от мъка в самота??????? :'(

Link to comment
Сподели другаде

GSpot извежда информация за даден файл с какви кодеци е компресиран и, следователно, какви са нужни за гледането му. Като цяло е доста сложно да се обясни кое какво е. Програмата е насочена предимно към напредналите потребители, които се занимават повече с видео компресия и биха извадили полза от информацията. За обикновения потребител полетата с реално приложение са Audio (вляво) и първата част на полето Video (горе дясно).

 

Но това е добра идея да добавя обяснение в темата Статия: Справочник за кодеци. Благодаря за идеята. ;)

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...