Jump to content

Желания за ръководства за работа с програми


Препоръчан пост

Здравейте! Като начало искам да благодаря ако някой се заеме стази тема - имам нужда от ръководство за работа с SpeedFan. Писах подобна тема в един друг форум, но там не ми помогнаха особено.Неща от рода на "Виж на официалната страница страница на програмата не ми бяха много от полза, понеже не съм на ти с английския.Та молбата ми е за някакви примерни настройки или къде и какво може да се пипне.Нещо от тоя род, ако ме разбирате.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 391
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Има нещо като ръководство за работа ето тук (от оригинала, авторът на програмата Alfredo Milani Comparetti го е писал):

http://www.almico.com/speedfan.php (Описание на програмата)

http://www.almico.com/sfarticles.php (Още по-детайлна информация)

Но за съжаление е на английски. Няма да е много лесен превода. Има доста специални термини и е рисковано да се пипа оригиналния текст, според мен. Засяга важни настройки по хардуера и затова така отговарят: виж официалната страница. Искам да отбележа, че с новите версии се променят някои параметри на програмата. Който се наеме да направи ръководство извън официалния текст, може много да ви подведе...

Редактиран от Sir William
Link to comment
Сподели другаде

Аз може и да се захвана с превеждането, но не знам кога ще ми остане достатъчно време. Нека първо да завърша сегашния си превод преди да почна нещо друго.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте.Искам да ви помоля да ми дадете ръководство за настройките на програмата Dscaler защото сега като записвам картината ми е сплескана и няма звук....Благодря ви предварително.
Link to comment
Сподели другаде

Добър ден !

Предполагам, че за някои потребители може да им се види прекалено травиален въпроса ми, но така и не намерих отговор на следния въпрос, а именно : Norton Ghost

По принцип знам за какво служи и досега съм смятал, че при разумни действия от страна на стоящия пред монитора няма да се налага честа преинсталация на Windows, и за сега е така / говоря за себе си / ,но има нещо което ме впечатли и то е следното: бях на гости в един приятел и неговия компютър беше така направен, че при поставяне на дискета се стартира нещо си и изтегля информация от image файла и след около 5 минути имаше чист Windows със всички неоходими неща, като драйвери и приложни програми.

Та казано с две думи: Бих искал ръководство за работа с Norton Ghost и как става врътката с дискетата. Благодаря предварително.

Link to comment
Сподели другаде

Добър ден !

Предполагам, че за някои потребители може да им се види прекалено травиален въпроса ми, но така и не намерих отговор на следния въпрос, а именно : Norton Ghost

По принцип знам за какво служи и досега съм смятал, че при разумни действия от страна на стоящия пред монитора няма да се налага честа преинсталация на Windows, и за сега е така / говоря за себе си / ,но има нещо което ме впечатли и то е следното: бях на гости в един приятел и неговия компютър беше така направен, че при поставяне на дискета се стартира нещо си и изтегля информация от image файла и след около 5 минути имаше чист Windows със всички неоходими неща, като драйвери и приложни програми.

Та казано с две думи: Бих искал ръководство за работа с Norton Ghost и как става врътката с дискетата. Благодаря предварително.

Това ?

Мисля, че не си използва търсачката ...

Link to comment
Сподели другаде

Това ?

Мисля, че не си използва търсачката ...

 

Да, благодаря много. Предположението Ви за търсачката е вярно.Реших, че няма как да няма нещо по въпроса и когато се разрових из форумо стигнах до въпросния линк, но вече бях написал запитването.

Човек се учи, а Аз си всех поука, :OK:

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Бих бил благодарен ако направите презентация на Parents Friend V 5.8 /справка: www.download.bg/.

HELP- а и е на немски и все още не мога да разбера пълните и възможности, но чесно казано е много добра.

Редактиран от mp_martin
Link to comment
Сподели другаде

Бих бил благодарен ако направите презентация на Parents Friend V 5.8 /справка: www.download.bg/.

HELP- а и е на немски и все още не мога да разбера пълните и възможности, но чесно казано е много добра.

Видях поста ти в темата за WinGuard и се заех със задачата. Изтеглих програмата, разгледах я набързо, свалих някои неща и довечера започвам ревюто. Надявам се скоро да съм готов.

 

Здравейте! Като начало искам да благодаря ако някой се заеме стази тема - имам нужда от ръководство за работа с SpeedFan. Писах подобна тема в един друг форум, но там не ми помогнаха особено.Неща от рода на "Виж на официалната страница страница на програмата не ми бяха много от полза, понеже не съм на ти с английския.Та молбата ми е за някакви примерни настройки или къде и какво може да се пипне.Нещо от тоя род, ако ме разбирате.

Ще се заема, само да приключа описанието на Parents Friend и ще преведа материалите от страницата на SpeedFan и ще се опитам да обясня някои неща, защото я ползвам.

Link to comment
Сподели другаде

Видях поста ти в темата за WinGuard и се заех със задачата. Изтеглих програмата, разгледах я набързо, свалих някои неща и довечера започвам ревюто. Надявам се скоро да съм готов.
:yes: :yes: :yes: Благодаря предварително! :yes: :yes: :yes:
Link to comment
Сподели другаде

Не бях сигорен тук или в преводи да го пусна така че ако съм сбъркал съжалявам :blush:

 

Трябва ми превод на опътването на SubRip

Разбира се ако някои го направи с картинки и т.н. няма да се разсърдя :)

 

Не става въпрос за ваденето от DVD а за копиране на вградени(част от картината)

субтитри в AVI. Само тази функция ме интересува.

Линк за последната версия

 

Ripping SubTitles from video files

 

Some video files have SubTitles "burned into them". SubRip can be used

to extract subtitles from video files as follows.

 

1) Open the video file by selecting "Open Hard Subbed Video Files" from

the "File" menu. SubRip will try to open any file that MediaPlayer can

play, but it can only detect the frame rate of .avi files.

 

2) The movie will start playing in the video window. Wait until you see

a subtitle, or use the track bar in the "Video control panel" or the

edit box to advance to another frame. Press the "Pause" button to stop

the movie from playing when you see a subtitle.

 

3) In the movie window, click INSIDE a character (the white area) so

that SubRip can detect the subtitle color and width. Look in the panel

to confirm: the detected colors should match what you see in the video

window. If not, click again. The "text line width" box should show

values between 1 and 5. Anything larger would probably mean that

detection was unsuccessful. If after several tries, the detection still

does not seem to work, try lowering the "text color tolerance".

 

4) In the movie window, right-click and drag to define the region inside

which the detection takes place. The smaller the region, the faster it

will work. The region should completely enclose the subtitles, and have

a generous margin of at least the width of the text line and outline

combined. Be careful for cases when there are more lines in the

subtitle. You can always stop processing and redefine the region by

right-clicking and dragging.

 

5) Check the "View" check box. In the main window, a rectangle the size

of the selected region should show up, with the subtitles in white and

the outline in red. If the subtitles have outlines (they mostly do),

also check the "Use" check box.

 

7) If the subtitles do not show up properly (the lines are too thin),

try playing with the text line and outline widths and increasing the

tolerances. Ideally, even on a bright background, you should only see

the text and the outline. If large bright areas also show up, try

checking the "Try to fill open areas" and "Try to fill large areas"

check boxes. Do not use them unless you have to, they slow down the

recognition process.

 

8) When you are satisfied, press the "Rewind" button to go to the start

of the movie, then the "Run" button to start the OCR process. The OCR

will be similar to what you see when ripping SubTitles from DVDs. If at

any time you need to change any parameters, press the "Pause/Abort"

button.

 

9) If you want to change the last subtitle, press the "Back" button to

go the first frame of that subtitle in the movie.

Редактиран от naruto
Link to comment
Сподели другаде

За съжаление нямам време да го направя с картинки в момента, затова ще преведа само текста. Пробвах се да пусна програмата, но нещо не сполучих, а и нямам филм с вградени субтитри в момента.

 

Извличане на субтитри от видео файлове

 

При някои видео файлове субтитрите са вградени в самите тях. SubRip може да ви помогне да извлечете тези субтитри по следния начин:

 

1. Отворете видео файл като изберете "Open Hard Subbed Video Files" от менюто "File". SubRip ще се опита да отвори всеки файл, който може да бъде възпроизведен от MediaPlayer, но ще може да засече само броя на фреймовете на .avi файлове.

 

2. Филма ще започне да се възпроизвежда в прозореца за преглед. Изчакайте докато видите субтитри или използвате плъзгача в панела "Video control panel" или полето за редактиране, за да отидете на определен момент, в който има субтитри. Натиснете бутона "Pause", за да спрете възпроизвеждането на филма в момента, в който видите субтитри.

 

3. Чукнете върху някои от символите от субтитрите (бялата част) така че SubRip да може да засече цвета на субтитрите и големината им. Погледнете в панела за потвърдите, че показаните цветове съвпадат с тези на субтитрите, които виждате в прозореца за преглед. Ако това не е така опитайте отново. Полето "text line width" трябва да показва стойност между 1 и 5. Всяка по-голяма стойност от това означава, че разпознаването е било неуспешно. Ако след няколко опита не получите желания резултат пробвайте да намалите стойността в полето "text color tolerance".

 

4. В прозореца с филма чукнете с десен бутон и оградете зоната около субтитрите, които желаете да извлечете. Колкото по-малка е тази зона, толкова по-бързо ще стане извличането. Самата зона трябва да обхваща изцяло субтитрите и да бъде дори малко по-широка. Бъдете внимателни когато субтитрите са на повече от един ред. Винаги можете да спрете разпознаването и да разширите зоната около субтитрите като чукнете с десния бутон на мишката и провлачите около желания регион.

 

5. Изберете отметката пред опцията "View". В основния прозорец би трябвало да се появи правоъгълник с размерите на очертаната от вас зона в предишната стъпка, в която субтитрите ще са в бяло, а контурите им в червено. Ако субтитрите имат контури (в повечето случаи е така), маркирайте опцията "Use".

 

7. Ако субтитрите не се визуализират правилно (линиите са твърде тънки), пробвайте да си поиграете с широчината на текста и контурите му като увеличите толерансите. В идеалния случай дори и на много ярък фон би трябвало да виждате само текста и контурите. Ако обаче виждате големи ярки зони, изберете функциите "Try to fill open areas" и "Try to fill large areas". Използвайте ги само ако се налага, защото забавят значително процеса по разпознаване.

 

8. Когато сте доволни от резултата, натиснете бутона "Rewind", за да отидете в началото на филма и след това натиснете бутона "Run", за да стартирате OCR процеса. Този процес е подобен на действията, които виждате по време на извличането на субтитри от DVD-та. Ако в това време трябва да промените някой от параметрите натиснете бутона "Pause/Abort".

 

9. Ако желаете да промените последните субтитри натиснете бутона "Back", за да отидете на първия кадър от появяването на тези субтитри във филма.

 

 

Само че забелязах, че точка 6 нещо липсва. :lookaround:

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...