Jump to content

Желания за ръководства за работа с програми


Препоръчан пост

имам предвид че трябва да правя такова ръководство за потребителя. то трябва да е направено за хора които ни разбират РС-та (да все още има такива субекти). трябва да е казано с общи думи какво предтавлява продукта за какво служи как да си го инсталира как се бачка със него
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 391
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Може би имаш предвид PDF формат за ръководство? Досега ти давахме HTML...

 

Имаш желание да видиш хубаво и пълноценно ръководство на програма. И то да съдържа почти всичко необходимо за максимална яснота за потребителя на тази програма.

 

Не мога добре да схвана добре това, което пишеш по-горе: "направено за хора които ни разбират РС-та".

 

Аз ти препоръчвам нещо от извора. Това ръководство е изработено съвсем точно и перфектно според стандартите на самия производител - Adobe. :)

Ето линк: Acrobat Professional – Complete Help. Независимо от това, че доста голямо (570 страници), това ръководство обяснява доста добре работата на Acrobat Professional. Но това не е толкова важно. Може да поразгледаш каква структура има, как изглежда и т.н. За по-добро ръководство от това в момента не се сещам.:)

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

kevin ръководство за с /с++ трудно би написал някой според мен, тъй като това е ацки сложна и трудна работа.

С/ С++ са езици за програмиране и трудно някой, особенно така пишейки може да те научи да програмираш.

Аз ги уча в университета и да си призная още не съм ги научила съвсем както трябва. Като започвахме да учим С ни препоръчаха две доста дебели книжлета за С и С++ на Хърбърт Шийлд. С доста примери са и смея да кажа че ако ти се учи С и С++ и имаш свободно време за четене - това е литературата. Иначе за мен другата алтернатива беше и все още си остава, и аз определено я предпочитам, хора които се занимават с програмиране на С и С++ и разбират от езиците, да ми обясняват кое, как, защо се използва като не говоря за преподавателите, а приятели и познати. Този начин някак си по го възприемам, защото ми показват и казват тънкости, които аз да си призная, няма да се досетя сама или и да се досетя ще ми трябват доста години в практика и ровене на книгите. Не че имам нещо против, ама ако не бяха всичките други работи и предмети по които трябва да чета, няма проблеми ;) Освен това ако ми го обяснява някой преподавател, аз лично блокирам и се побърквам, защото повечето от тях не си дават сметка че може да имаш пропуски и не си съвсем наясно с материята, и те вместо да ти я обяснят ти говорят като на някой който се е занимавал с години наред.

Това казвам пак е което аз мисля... Другите хора с повече практика може да могат да ти дадат съвет и да ти помогнат, но ръководство за това как да програмираш... незнам дали ще намериш :)

И все пак УСПЕХ и ако има нещо питай :P

Link to comment
Сподели другаде

Ами книгите са следните:

http://www.soft-press.com/book100/pic.jpg

 

Заглавие: C – Практически самоучител

Автор: Хърбърт Шилдт

Ниво: начинаещи, средно напреднали, професионалисти

Цена: 10.80 лв. (ако си го поръчаш онлайн) / 12.00 лв. (ако я намериш по книжарниците)

Издателство: СофтПрес

 

Анотация: Книгата съдържа многобройни примери, самостоятелни тестове за уменията ви и упражнения. Тя разкрива формулата, която ще ви превърне в програмист на С — по най-бързия, най-лесен и най-ефективен възможен начин.

 

http://www.soft-press.com/book101/pic.jpg

 

Заглавие: C++ – Практически самоучител

Автор: Хърбърт Шилдт

Ниво: начинаещи, средно напреднали, професионалисти

Цена: 10.80 лв. (ако си го поръчаш онлайн) / 12.00 лв. (ако я намериш по книжарниците)

Издателство: СофтПрес

 

Анотация: С тази книга в ръка ще се научите да пишете мощни C++ програми за нула време. С помощта на стотиците примери и упражнения ще изградите вашите умения и стил.

 

Цитат: Издателство СофтПрес

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Много моля някой да даде ръководство с multiset 4.0. Програмата изгтлежда много добра но не мога да разбера как се работи с нея. Моля някой ако може да помогне.Благодаря предварително!!!!!
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, трябва ми спешно ръковоство на български език за рабато с програмата Garden Composer 2004, имам видеоуроци на англ.език, но ми е трудно, не всичко, което ства ми е ясно защо и как. Ще ви бъда много благодарна, вие винаги сте ми помагали. :)
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! Мн моля за ръководство за работа с Microsoft Access и по-специално за справките(Queries)! :help:

Моля за извинение за закъснението. Ето няколко полезни линка:

http://newteck.orbitel.bg/computer/article...amp;unit_id=620

http://www.integriert-studieren.jku.at/ido.../databases.html

 

Може да погледнеш и наличните книги на пазара. Ето пример - http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=16107

Link to comment
Сподели другаде

Инсталирах Skype 3.2,но немога да я ползвам.Дали някой от по опитните учасници във форума не би се съгласил да публикува някакво ръководство за работа с тази програма.

С уважение:nikolaevstefan

Link to comment
Сподели другаде

Привет nikolaevstefan!

На самия Skype в менюто Помощ има начален наръчник.

Има ръководство на потребителя:

Тук!

За жалост линкът към него води до сайт, който е на английски, но ти може и да нямаш проблем с този език.

Ако имаш и не се ориентираш, пиши и ще измислим нещо. :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...