Jump to content

Препоръчан пост

  • Отговори 409
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

В BIOS влез в Integrated Peripherals -> Onboard Device и се увери, че:

- опцията Onchip USB е на V1.1+V2.0;

- опцията USB Keyboard Support е на Enabled.

Оправи се. Бече започнах преинсталацията, благодаря ви много.

 

Приятен ден.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

Опитвам се да преинсталирам Уиндоус ХП, но...за да тръгне компа въобще трябва да натисна Ф1.След това започва да се изключва /няколко пъти/ при започнала преинсталация докато въобще реши да направи нещо. После ми дава грешки с една програма, която ползваме. Възможно ли е тази настройка /Ф1 за да тръгне/ да оказва влияние и как да го махна въобще?

Това Ф1 се появи незнайно как.

Link to comment
Сподели другаде

Ще може ли малко по-подробно какво точно изписва като грешки и т.н.? Просто ни е трудно така без на практика никаква полезна информация. Не можем да гадаем.
Link to comment
Сподели другаде

По време на преинсталацията компютъра се самоизключва... Тоя компютър е за сервиз. Предполагам е с евтин захранващ блок-менте, който е взел да сдава багажа. В сервиза ще видят по-добре.
Link to comment
Сподели другаде

При самата преинсталация не дава някаква грешка а просто се изключва след копиране на файловете и толкова.

Вчера успях след няколко опита да преинсталирам, но после работната програма /за която ползваме компа/ започна да дава грешки - отклонения в параметрите.

Мислех си това, че ми иска да натисна Ф1, за да тръгне въобще не дава ли някакво отражение.

Захранващ блок - имам нов, ако го сменя ще се оправят ли нещата? Възможно ли наистина в това да е проблемът? Компа е включен в един контакт /на разклонител/ с други неща - оказва ли влияние?

Link to comment
Сподели другаде

Това, че е включен с други консуматори не оказва влияние, ако мрежата е изправна поначало. Захранващият блок, ако можете да го смените сами ще е добре - тъкмо ще установите дали той е причината, щом е нов. После може да се наложи нова преинсталация, ако предишната се е оплескала нещо.
Link to comment
Сподели другаде

Пооправи се.

Но това с Ф1 продължава да се появява.

Знам, че има такава опция - да се настрои компа да се включва само с натискане на определен бутон/по избор/.Не знам обаче как се прави.

Питам, за да проверя дали не мога да махна с това.

A kak става премахването на опцията за грешките в БИОСа? Не се ли появява заради това? И как да го изключа?

Link to comment
Сподели другаде

Какво да кажа!...

-страхотно ръководсто,

прочетох темата няколко пъти и онзи надвисвал облак относно преинсталацията,

се изпари. Благодарности към вложеният труд от авторите/ в качествени снимки и текстови указания./

 

Ако ми позволите да попитам,

след пълна преинсталация,

1.- какви програми е добре/ препоръчително / да се инсталират в компютъра.

2.-включване/ изключване / на функцията UPDATE

/ забележка:- вече имам легално ХР/

 

:bgflag:

Link to comment
Сподели другаде

Пооправи се.

Но това с Ф1 продължава да се появява.

Знам, че има такава опция - да се настрои компа да се включва само с натискане на определен бутон/по избор/.Не знам обаче как се прави.

Питам, за да проверя дали не мога да махна с това.

A kak става премахването на опцията за грешките в БИОСа? Не се ли появява заради това? И как да го изключа?

Какво точно е съобщението с това "Ф1"? Препиши го, ако се налага.

 

Какво да кажа!...

-страхотно ръководсто,

прочетох темата няколко пъти и онзи надвисвал облак относно преинсталацията,

се изпари. Благодарности към вложеният труд от авторите/ в качествени снимки и текстови указания./

 

Ако ми позволите да попитам,

след пълна преинсталация,

1.- какви програми е добре/ препоръчително / да се инсталират в компютъра.

2.-включване/ изключване / на функцията UPDATE

/ забележка:- вече имам легално ХР/

 

:bgflag:

1. Като цяло колкото по-малко и/или по-качествен софтуер се инсталира, толкова по-стабилна ще е системата. Задължителни типове програми за инсталация няма, освен може би защитните такива. Какви защитни програми е добре да имаш е вече доста относително. Като изключим тях, всичко останало е по желание/нужда.

2. Автоматичните обновления е добре да са включени, но не е задължително. Т.е. можеш да обновяваш системата и ръчно. В това няма голямо значение. Важното е всички важни актуализации на Windows да са инсталирани.

Link to comment
Сподели другаде

Но това с Ф1 продължава да се появява

 

На няколко компютъра съм го виждал това и при тях се оказа, че трябва от биоса да се изключи флопито понеже няма такова и вече не искаше F1 за да продължи със стартирането на системата!

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...
Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...