Jump to content

Препоръчан пост

По принцип при натискане на F6 не се иска веднага драйвера. Това става мааалко по-късно в инсталацията. Тук има подробно ръководство.

От дъното може да не са най-новите.

 

За драйвер за SATA контролера можеш да опиташ този от тази страница (не знам кой сървър ще работи/е най-бърз при теб).

 

Да, драйверът е различен за всяко дъно, защото той не е всъщност за твърд диск, а е за SATA контролера на дъното, защото той е този, с когото операционната система комуникира, а не директно с твърдия диск.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 409
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

В доста изчерпателното ръководство,което си написал :) под т.4(със снимките на сините екрани от инсталацията) пише: "Ако инсталирате Windows на SATA твърд диск, то е по-вероятно да не ви трябва, но е възможно и да потрябва. Зависи какъв SATA контролер е използван на дъното. Ако продължите без драйвър и не ви засече твърд диск, то значи ви трябва." Аз отначало опитвах да инсталирам в режим AHCI и ми разпозна дискът. Не знаех,че реакцията на бутон Ф6 е на по-късен етап. Заредих AHCI-драйвъра и описаната по-горе грешка се появи точно след рестартирането на компютъра при инсталацията(след т.17 от ръководството). По-нататък в т.6,1 става въпрос за SATA/RAID/SCSI драйвър,а аз качвам AHCI - в друг форум ме посъветваха да пробвам вместо това с RAID-драйвър. Мислех,че той трябва ако имаш поне два еднакви диска?

Друга възможност е конфликт на хардуер - наскоро сложих видеокарта - колко е вероятно да е от това?

Благодаря на за помощта! Ще потърся още малко информация за тази грешка.

Link to comment
Сподели другаде

Имам проблем с преинсталитането на windows защото ползвам виста а искам да го преинсталирам във xp но ми се появява син екран и ми излиза грешка да проверя chkds но знам че трябва да напиша някаква команда нещо като chkds d: /f някои ще може ли да ми разясни каква команда да напиша за да си проверя дисковете и да успея да си преинсталирам win

 

извинявайте за латиницата но съм с Виста и нямам килилизатор нито разбирам нещо от тая виста sorry пак :np:

Link to comment
Сподели другаде

Значи аз мога да си прейнсталирам windowsа въпроса е че ми излиза грешка Run chkdsk /f check drive ...... да ама нз как да стартирам тва влизам във старт после run пиша ама не става някой да ми каже какво да направя или да ме намери на скаипа gecata_1992

 

 

излиза ми грешка малко след като боотна диска

http://img31.imageshack.us/img31/4087/dsci0182u.jpg

тази грешка ми излиза някой да ми помогне

Link to comment
Сподели другаде

излиза ми грешка малко след като боотна диска

http://img31.imageshack.us/img31/4087/dsci0182u.jpg

тази грешка ми излиза някой да ми помогне

Ей, малчуган! Ти четеш ли какво ти се говори или ще повтаряш като развалена грамофонна плоча "излиза ми грешка!..." Направи си от биоса да ти зарежда първо от CD и тогава инсталирай! Какви са тия снимки дето даваш - при зареден уиндоус тръгваш да буутваш от диска! Ако не знаеш още как става, чети по - внимателно инструкциите!

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Имам един въпрос не знам дали му е тука местото ама търсих и из форума и тука ми се стори най удачно :) , та въпроса ми е преинсталнах си windows с боот както си му е реда после аз винаги правя формат (вс да си е на чисто) и след формата като дам да инсталира стига до 100% и после изписва че диска е повреден нещо от рода че е понесал демиж ако не ме разбрахте кажете ще го снимам с телефона си и ще го кача тука да я видите грешката . Помогнете плс :)
Link to comment
Сподели другаде

Имам един въпрос не знам дали му е тука местото ама търсих и из форума и тука ми се стори най удачно :) , та въпроса ми е преинсталнах си windows с боот както си му е реда после аз винаги правя формат (вс да си е на чисто) и след формата като дам да инсталира стига до 100% и после изписва че диска е повреден нещо от рода че е понесал демиж ако не ме разбрахте кажете ще го снимам с телефона си и ще го кача тука да я видите грешката . Помогнете плс :)

Успял си да го преинсталираш или по време на преинсталацията когато ти форматира дяла ти стига до 100% и ти дава съобщение, че харддиска ти е повреден? Може наистина да има лоши сектори и трябва да се тества например с HD Tune 2.55.

Link to comment
Сподели другаде

Не успях аз да бях успял нямаше да пиша от компа на един фр. като формата стигне на 100% и излиза грешката направих 3-диска с различен вин пак не става пак съшата грешка пробвах неска един диск на един приятел заедна с лаптопа му го дали тръгна ама като почна да се инсталва и на 20% почна да запича смисал искарва ми пак някаква грешка ама този път на файл давам да повтори пак така давам да пропусне файла ама следвашия пак същото задържах малко ЕSC помислих си че ще се един два файла ама иви не са и му дадах рестарт Ctrl alt del и сега се чудя ко да го правя .Ако имате идей от какво е така и какво му има пишете ако трябва ще направя снимки ако искате .
Link to comment
Сподели другаде

Не успях аз да бях успял нямаше да пиша от компа на един фр. като формата стигне на 100% и излиза грешката направих 3-диска с различен вин пак не става пак съшата грешка пробвах неска един диск на един приятел заедна с лаптопа му го дали тръгна ама като почна да се инсталва и на 20% почна да запича смисал искарва ми пак някаква грешка ама този път на файл давам да повтори пак така давам да пропусне файла ама следвашия пак същото задържах малко ЕSC помислих си че ще се един два файла ама иви не са и му дадах рестарт Ctrl alt del и сега се чудя ко да го правя .Ако имате идей от какво е така и какво му има пишете ако трябва ще направя снимки ако искате .

 

Привет,

 

Ще е нужно малко повече информация относно харда Ви. Примерно разделен ли е на дялове харда Ви? Ако е разделен, опитахте ли да изтритите дяла и да го създадете отново с друг размер? Ако няма дял създайте един нов........

 

Поздрави!

Link to comment
Сподели другаде

Здрасти харда ми е малак 40 гб разделен беше на две С и Д а дай малко повече инфо плс аз си мисля че като го форматирам и се маха стария вин и почвам да записвам новия и как да го изтрия то не е ли това с формата , неска ще направя някоя др снимка и ще ги сложа .
Link to comment
Сподели другаде

Здрасти харда ми е малак 40 гб разделен беше на две С и Д а дай малко повече инфо плс аз си мисля че като го форматирам и се маха стария вин и почвам да записвам новия и как да го изтрия то не е ли това с формата , неска ще направя някоя др снимка и ще ги сложа .

 

Здравей не, не се маха с формат. Пробвайте да изтриете дяла на който е бил инсталиран Windows,/до сега/- и създайте отново нов дял. Това става като следите менюто на сетъп най долу, /на екрана Ви/- по време на инсталацията.

Когато Ви попита къде да бъде инсталиран Windows , тогава имате възможност, преди да инсталирате да изтриете дяла и да създадете нов дял,чрез натискане на бутона "D" -от клавиатурата после бутон "L" и след това с бутон "С " създавате нов дял, разбира се, трябва да укажете и големината на новия дял примерно 15000GB. Просто трябва да внимавате, следите и четете, менюто по време на инсталацията.

 

Поздрави и успех!

Link to comment
Сподели другаде

ами то си прави само до колкото видях 3724 нещо такова пише и в скоби също има чисто , а аз това с истриването съм си го направил значе после задавам С после инстал и стига на 100% и ми показва , че диска ми е понесал демиж пробвах с три различни диска и на тях така ...
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...