Jump to content

Препоръчан пост

  • Отговори 409
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

  • 3 weeks later...

Здравейте, благодарение на информацията тук успях да си преинсталирам Windows. Тъй като изчетох цялата тема и вече не ми останаха сили да се ровя, може ли направо един въпрос: Все още не съм пуснала интернет, тъй като след преинсталацията вече нямам антивирусна програма, преди използвах AVG free. И сега рискувам ли, ако пусна интернет, както съм без защита, за да я изтегля и инталирам?

Ако темата е коментирана, се извинявам и моля да ме пренасочите :)

Ако бъдете така отзивчиви, както и с другите потребители, мога да си задам и другите въпроси:)

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, благодарение на информацията тук успях да си преинсталирам Windows. Тъй като изчетох цялата тема и вече не ми останаха сили да се ровя, може ли направо един въпрос: Все още не съм пуснала интернет, тъй като след преинсталацията вече нямам антивирусна програма, преди използвах AVG free. И сега рискувам ли, ако пусна интернет, както съм без защита, за да я изтегля и инталирам?

Ако темата е коментирана, се извинявам и моля да ме пренасочите :)

Ако бъдете така отзивчиви, както и с другите потребители, мога да си задам и другите въпроси:)

Ми според мен рискът е като да ти падне саксия на главата като излезеш пред блока, демек има вероятност да те лепне нещо, но е пренебрежимо малка така че давай към сайта на АВГ.

Link to comment
Сподели другаде

Щом сега пишеш, а твоят компютър не е свързан към интернет, значи пишеш от друг. На него си изтегляш антивирусната, записваш я на флашка и си я инсталираш на твоя комп. Или просто включваш нета на преинсталирания компютър, изтегляш антивирусната, която си решила да ползваш от официалния и сайт и я инсталираш. За времето от около 10 минути, много силно се съмнявам да получиш мощна вирусна/хакерска атака, която преди това само те е чакала да преинсталираш... Това е по-добрият вариант... по първия, може да попаднеш на някоя талибанска флашка, с която да си зарзиш машината (знае ли човек...). Вероятността не е твърде голяма, но все пак е по-рисковано.

 

Съветче: когато решиш да преинсталираш, предварително си изтегли последните версии на програмите, които ще инсталираш непосредствено след това. Това спестява време и усилия на етапа след самата принсталация.

Link to comment
Сподели другаде

Отново благодаря!

Все пак реших да занеса копютъра в сервиз, където да го преинсталират наново. Знам, че направих всичко както трябва, Windows стартира,но накрая не ми изведе прозорците с въпроса за регистриране и т.п.-последните четири прозореца, които излизат след като ме пита за мониторните настройки. Но поне научих много нови неща - човек не преинсталира всеки ден уиндоуси по два пъти...освен ако това не му е работата, разбира се :)

Link to comment
Сподели другаде

Отново благодаря!

Все пак реших да занеса копютъра в сервиз, където да го преинсталират наново. Знам, че направих всичко както трябва, Windows стартира,но накрая не ми изведе прозорците с въпроса за регистриране и т.п.-последните четири прозореца, които излизат след като ме пита за мониторните настройки. Но поне научих много нови неща - човек не преинсталира всеки ден уиндоуси по два пъти...освен ако това не му е работата, разбира се :)

 

Тези последните настройки може да ги няма при някои самоделки от тракерите. Това не значи, че инсталацията не е протекла правилно (ако няма други оплаквания). И ти реши, за по-сигурно - пак един формат и преинстал? Пак ще си платиш на сервиза, където пак ще ти сложат накоя самоделка... Да, има прогрес :)

Link to comment
Сподели другаде

:) :) ами да,паникьосах се....като знам колко ми струваше да си направя конфигурацията

иначе на драго сърце бих преинсталирала някой..чужд компютър успешно :)

Link to comment
Сподели другаде

:) :) ами да,паникьосах се....като знам колко ми струваше да си направя конфигурацията

иначе на драго сърце бих преинсталирала някой..чужд компютър успешно :)

С програма за работа с виртуални машини като VirtualBox или подобна и малко четене можеш да усвоиш инсталиране на Windows XP, Vista, 7, различни линукси и др. на твоя собствен компютър без риск да повредиш нещо.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...
За прейнсталацията на моят Windows xp направих всичко записах си дикс,после флезнах в биосите и направих да чете диска там като се включи компютъра.Изписва ми press any key to boot cd.... и аз натискам копче и не става,пак ми се включва компютъра и така.Кажете какъв е проблема.
Link to comment
Сподели другаде

За прейнсталацията на моят Windows xp направих всичко записах си дикс,после флезнах в биосите и направих да чете диска там като се включи компютъра.Изписва ми press any key to boot cd.... и аз натискам копче и не става,пак ми се включва компютъра и така.Кажете какъв е проблема.

USB клавиатура, която не е разрешена в биоса?

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...