Jump to content

Препоръчан пост

След изтриване на дяловете (както е споменато във въпросната точка, която ти написах) екранът трябва да изглежда като т.10а.1, т.е. все едно е нов твърдият диск. Създаваш си дяловете наново и си инсталираш операционната система на желания дял. След инсталация на операционната система форматираш другите дялове под Windows и готово.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 409
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Сега вече го разбрах. Благодаря ти. И само още един последен въпрос моля те. Имаме дялове след което ги изтриваме и правим нови дялове. Интересува ме тогава ли се изтрива информацията от твърдия диск.Защото в упътването за преинсталация продължава и стигаме до 12 точка където се казва че по време на инсталирането се изтрива всичката информация.Доколкото знам информацията от дял С то това означава че нищо още не е изтрито а ние отдавна сме изтрили дяловете и сме ги нацепили отново, ами тогава другите дялове и те ли имат още информация.
Link to comment
Сподели другаде

По принцип при изтриването на дяловете, но преди форматирането, информацията не се губи. Т.е. няма директен достъп до нея, но тя още е там. В такъв случай достъпът до нея би бил чрез програми за възстановяване на данни. След като дяловете се форматират, информацията общо взето вече се заличава. Информацията има шанс да бъде възстановена с помощта на специализирани програми, но вече не е толкова сигурно. Т.е. някои файлове могат да се възстановят успешно, докато други частично, т.е. да бъдат повредени.
Link to comment
Сподели другаде

Аз не искам да ги въстановя. Искам напълно да ги залича.Това е вариант ако имам цялостно поражение от вирус включително и на останалите дялове. Така да се изтрие всичко че да няма следа от вируса. Затова те питах за 12 точка че чак тогава започва триене но в дела където инсталираме.А в другите делове възможно ли е да се запази някой вирус, който след това отново да направи поразия.
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Здравейте, имам един проблем. Искам да инсталирам уиндовс XP на лаптоп с уиндовс Vista. След като рестартирам и започна инсталацията стигам до някъде и ми дава грешка, ако някой знае моля да ми попогне. Лаптопа ми е тошиба с виста хом премиум.Изписва ми грешка след като стигна до setyp is loading files..
Link to comment
Сподели другаде

Здрасти како айше,

яз имам също един въпрос към тебе:

Как да разберем каква грешка ти дава, като ти не даваш никаква информация за самата грешка!

Ако не ти представлява проблем, може ли да ни напишеш или снимаш с фотото таза грешка, ако ли не - сложи лявото ръка на екрана, да ти гледам...

 

бат'Асан (преди да махнат "Х"-ту от азбуката, ми викаха Хасан)

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, имам един проблем. Искам да инсталирам уиндовс XP на лаптоп с уиндовс Vista. След като рестартирам и започна инсталацията стигам до някъде и ми дава грешка, ако някой знае моля да ми попогне. Лаптопа ми е тошиба с виста хом премиум.Изписва ми грешка след като стигна до setyp is loading files..

Значи диска с Windows XP тогава може да не е наред. Пробвай с друг диск.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здравейте.

Наскоро опитах да инсталирам ХР на САТА-диск. Приготвих дискета със съответният драйвър от диска за дъното и започнах инсталацията. Дъното ми има опции "nonRAID","RAID"и "AHCI" - бях задал последното. Първо когато се появи онзи надпис за бутон Ф6 - натиснах го,но нямаше никаква реакция!Малко след това излезе съобщение да инсталирам някакъв драйвър за харддиска - инсталирах го уж :) и малко по-нататък системата се рестартира с т.нар. "син екран",на който пишеше:

STOP:0x0000007B (0xF78A2528,0XC0000034,0x00000000,0x00000000)

Пробвах пак - този път без дискетата - същото. Пробвах на старият IDE-диск - пак не става! Накрая се сетих да превключа от AHCI на nonRAID и тогава се получи. След инсталацията превключих обратно на AHCI и инсталирах тогава драйвъра. И сега ХР пак ми е на старият харддиск. Защо се получи тази грешка и какво би станало(имам предвид дали ще сработи този номер с превключването на режима от БИОС) ако реша да инсталирам на новият харддиск. Имам предвид,че когато след инсталацията превключих на AHCI,новият харддиск(както и записвачката) изчезнаха,докато не качих драйвъра.

Link to comment
Сподели другаде

Здрасти како айше,

яз имам също един въпрос към тебе:

Как да разберем каква грешка ти дава, като ти не даваш никаква информация за самата грешка!

Ако не ти представлява проблем, може ли да ни напишеш или снимаш с фотото таза грешка, ако ли не - сложи лявото ръка на екрана, да ти гледам...

 

бат'Асан (преди да махнат "Х"-ту от азбуката, ми викаха Хасан)

 

@ Slammer, моите почитания към теб, но мисля, че дължиш извинение на AYSHE! Този форум е добре известен с добрите взаимоотношения между потребителите, независимо какви имена имат. Нека да си остане такъв. Ако имаш някаква причина, поради която не можеш или не желаеш да се извиниш на потребителката, то аз ще го направя вместо теб.

 

@ AYSHE, извинявай за тона, използван от Slammer! За едно обаче той е прав: колкото по-добре е описан проблема и е подплатен с факти, толкова по-лесно се разрешава.

 

Извинете за лиричното отклонение!

 

@ AYSHE, форматира ли дяла на който ще инсталираш ХР-то?

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, имам един проблем. Искам да инсталирам уиндовс XP на лаптоп с уиндовс Vista. След като рестартирам и започна инсталацията стигам до някъде и ми дава грешка, ако някой знае моля да ми попогне. Лаптопа ми е тошиба с виста хом премиум.Изписва ми грешка след като стигна до setyp is loading files..

 

Въпреки, че следата е поизстинала... Мога да предположа, че естеството на грешката се състои в неразпознаване на харда, който е SATA... Предполагам, че никога няма да разберем...

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте.

Наскоро опитах да инсталирам ХР на САТА-диск. Приготвих дискета със съответният драйвър от диска за дъното и започнах инсталацията. Дъното ми има опции "nonRAID","RAID"и "AHCI" - бях задал последното. Първо когато се появи онзи надпис за бутон Ф6 - натиснах го,но нямаше никаква реакция!Малко след това излезе съобщение да инсталирам някакъв драйвър за харддиска - инсталирах го уж :) и малко по-нататък системата се рестартира с т.нар. "син екран",на който пишеше:

STOP:0x0000007B (0xF78A2528,0XC0000034,0x00000000,0x00000000)

Пробвах пак - този път без дискетата - същото. Пробвах на старият IDE-диск - пак не става! Накрая се сетих да превключа от AHCI на nonRAID и тогава се получи. След инсталацията превключих обратно на AHCI и инсталирах тогава драйвъра. И сега ХР пак ми е на старият харддиск. Защо се получи тази грешка и какво би станало(имам предвид дали ще сработи този номер с превключването на режима от БИОС) ако реша да инсталирам на новият харддиск. Имам предвид,че когато след инсталацията превключих на AHCI,новият харддиск(както и записвачката) изчезнаха,докато не качих драйвъра.

По принцип AHCI предлага някои предимства, но спрямо стандартен режим на съвместимост не би трябвало да има кой знае колко предимства, така че можеш да си стоиш и на nonRAID.

И все пак какво е дъното и какви са твърдите дискове.

Link to comment
Сподели другаде

В режим nonRAID при мен дискът беше забележимо по-бавен и процесорът се товареше още по-забележимо ;) при прехвърляне или запис (записвачката също е SATA) на файлове.

Дъното е Asrock ALIVE NF7G,старият диск Exelstor 80 GB(не ми се смейте :)),а новият - WD 1001FALS Caviar Black. След като дадох доста пари за него естествено очаквам да прояви качествата,с които го рекламират толкова :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

Сигурен ли си, че си указал правилно драйверите преди инсталацията на Windows? По принцип в режим AHCI е нужно да се укажат драйвери чрез натискане на F6, след което всичко трябва да е нормално. И сигурен ли си, че ползваш най-новите драйвери от дискетата?
Link to comment
Сподели другаде

Сигурен ли си, че си указал правилно драйверите преди инсталацията на Windows? По принцип в режим AHCI е нужно да се укажат драйвери чрез натискане на F6, след което всичко трябва да е нормално. И сигурен ли си, че ползваш най-новите драйвери от дискетата?

По първият въпрос - не,не съм сигурен :) Досега не бях се занимавал със САТА-дискове.

Относно второто - извинявам се,че трябва да цитирам себе си : "Първо когато се появи онзи надпис за бутон Ф6 - натиснах го,но нямаше никаква реакция!"

По третият - не знам дали е най-новият(предполагам става дума за един драйвър) - просто копирах съответните файлове от диска за дъното според моята ОС (ХР) на една дискета. Опитах се да прикача съответните файлове.

AHCI_xp2k.zip

И да попитам този драйвър за всяко дъно различен ли е,защото изглежда "върви" с дъното,а не с харддиска,който се използва в даден случай? Имам предвид - не ми е ясно как бих могъл да сбъркам драйвъра,освен да взема такъв за друга ОС,а в това съм сигурен доколкото може да бъде сигурен човек в нещо. ;)

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...