Jump to content

Антивирусните програми - дискусии, мнения и съвети


Препоръчан пост

До този извод си достигнал по какъв начин? Само не казвай тестове в интернет...

Тестовете са на ползвани от мен компютри.Препоръчвам я на познати и приятели - при тях също бързо се налага като първи помощник. Към 06. 07. 2009 г дефинициите на A-squared 4.5 Free са 2 574 021. Преди месец бяха и над 3 милиона - после ги редуцираха. Хубавото е, че безплатната версия също ползва двата енджина. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Към 06. 07. 2009 г дефинициите на A-squared 4.5 Free са 2 574 021. Преди месец бяха и над 3 милиона - после ги редуцираха. Хубавото е, че безплатната версия също ползва двата енджина. Поздрави

Какво и е хубавото,за 30 дни е имала над 400 000 фалшиви тревоги,това нормално ли е според теб?Каква е цената и в кого да търсим вина за повредения софтуер и пораженията, които тя ще нанесе в този един месец?

Link to comment
Сподели другаде

Промяна и различия в дефинициите има при всички. Би ли уточнил нещо повредено - как да повярвам, като при мен и при доста други хора няма подобни констатации. С два енджина не е ли по-различно прегрупирането на дефинициите? Вече са 2 581 752 към днешна дата.
Link to comment
Сподели другаде

Промяна и различия в дефинициите има при всички. Би ли уточнил нещо повредено - .

Като тази програма с голямо количество за сравнително къс период,друга не съм срещал.

Има доказателства ,за осакатяване на легитимни програми, знаеш къде да ги намериш!Не ми е присъщо да пиша без аргументи.

Лека!

Link to comment
Сподели другаде

http://www.malwareurl.com/listing-urls.php?urls=on

 

Има ли мераклии за тестване :yesss:

 

Промяна и различия в дефинициите има при всички. Би ли уточнил нещо повредено -

 

 

nLite преди шест месеца го рапна този "квадратен"красавец :giggle: Добре,че не му вярвах

Link to comment
Сподели другаде

tnn, като се хванеш за тези ми ти числа направо не знам какво ми става. Имаш ли си представа какво точно е дефиницията и колко относително е значението й за една защита? Явно си нямаш, защото иначе нямаше да пишеш такива неща. Да видим сега...

Има различни методи за засичане на зловреден код. Един от тях и може би най-простият е по контролна сума. Това е доста сигурен начин, който на практика елиминира фалшиви тревоги. Проблемът е, че контролната сума се изменя коренно и при най-дребната промяна в даден файл. Ако авторът на даден бацил реши да промени някой-друг символ в кода си, то контролната сума би била напълно различна. Така гадинката като действие е същата, но старата дефиниция по контролна сума няма да върши работа за новата версия на гадинката. Трябва нова дефиниция. И така за всяка една гадинка и различните й варианти.

Разбира се има и други методи на засичане, но много от тях също имат нужда от дефиниции.

Като теглим чертата излиза, че за много сходни и дори идентични като действие гадинки има няколко/доста/много дефиниции като обща бройка.

И да не забравяме, че много от дефинициите губят давност с времето, защото гадинката, която описват, вече е отмряла и да речем почти никъде не можеш да се заразиш с нея.

Вземаме и предвид че някои програми добавят и файлове, които на практика са почти или напълно безвредни (като joke програми и прочее). Те обаче повишават бройката на дефинициите, с която бройка много фирми се хвалят наляво и надясно, а потребителите си мислят, че това е чудесен начин за измерване на ефективността на дадена програма.

 

Действителността е, че бройката на дефинициите е просто едно число, което не дава почти никаква реална представа за реалната ефективност на дадено приложение.

 

Тестовете на разни статични гадинки винаги са ми били интересни. Хващат някаква колекция от гадинки, която само един господ знае колко е актуална и колко са реално опасни гадинките в нея, сканират я и после започват едни заключения колко смотана е дадена програма и колко велика била друга. Засичането на статични файлове не е лошо нещо, но е една дребна част, защото е съвсем различно нещо от премахването и почистването на дадена система и връщането й в нормално работещо състояние. Какво ме грее, че програма Х ще засече малко повече гадинки в някаква си папка (за които както вече казах не се знае доколко въобще са и реална заплаха) от програма Y, ако би била безсилна да се справи с тях в "бойни" условия.

 

Такива тестове не доказват нищо, а само заблуждават наивните потребители. Тестът на a-squared не е изключение.

Link to comment
Сподели другаде

nikssi,и какво сега като Twister не реагира като Касперски заразен ли съм или съм хакнат ????? :haha: :haha: :haha:

 

http://hosting11.imagecross.com/image-hosting-05/5074Screenshot-79.jpgImage Hosting

 

Сега къде да го търся този пропуснат от Twister „Trojan-Downloader.JS.Agent.ckm”,с коя програма да си разчиствам ОС ????? :haha: :haha: :haha:

 

http://hosting11.imagecross.com/image-hosting-05/9175Screenshot-81.jpgImage Hosting

 

Имам доверие на Касперски че блокира реален зловреден код,но изглежда Twister има други начини на справяне неизвестни за всички останали.Китайска му работа никога не можеш да ги разбереш какво правят. :beatedup: :kendo: :beatedup:

Link to comment
Сподели другаде

nikssi,и какво сега като Twister не реагира като Касперски заразен ли съм или съм хакнат ????? :haha: :haha: :haha:

 

Искаш да те хакнат ли? Това ли ти е целта,че не разбрах :giggle: Няма и да усетиш,ако са влезли и излезли още повече,че Комодо си те хакват регулярно.

 

Ама ти верно си бил бъзльо щом публикуваш мои снимки от калдата.

Бре не вярвах толкоз бъзлив че си :cooldude: Китайчето да не го е хванал рахита,че симулираш тестване :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

Искаш да те хакнат ли? Това ли ти е целта,че не разбрах :giggle: Няма и да усетиш,ако са влезли и излезли още повече,че Комодо си те хакват регулярно.

 

Ама ти верно си бил бъзльо щом публикуваш мои снимки от калдата.

Бре не вярвах толкоз бъзлив че си :cooldude: Китайчето да не го е хванал рахита,че симулираш тестване :giggle:

Подобно мнение не е ли абстрактно и абсурдно? Защо през последните седмици Comodo и Twister по-добре опазват скоростите на трафика ми от и към Интернет спрямо KIS 2010 ? Липсват си те при мен частично при руския пакет и не мога да установя конкретна причина - засега имам само съмнения. А доста сериозно му помагам на KIS 2010 с всевъзможни програми и методи....На ръба съм отново да го деинсталирам - заедно с това отново ще отпаднат и причините за занимавките ми. Това е един от най-атакуваните продукти в света и понякога ми омръзва да се натрисам на невидими и странни развития. По тази причина не мога да съм фен на KIS. Недостатъчен е - затова предпочитам всичките да са ми интересни! Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Искаш да те хакнат ли? Това ли ти е целта,че не разбрах :giggle: Няма и да усетиш,ако са влезли и излезли още повече,че Комодо си те хакват регулярно.

 

Ама ти верно си бил бъзльо щом публикуваш мои снимки от калдата.

Бре не вярвах толкоз бъзлив че си :cooldude: Китайчето да не го е хванал рахита,че симулираш тестване :giggle:

Да твоя двойник от Русия Damto :haha: Ще хакнат на баба ми кокошките :help: Тези твоите хакери да нямат някакъв договор с интернет доставчика ми да увеличават скоростта на нета в последно време ? Не аз се крия под различни никове,нито си сменям IP адреса за да не ме хакнат,а сега е време да ти покажа как нахраних Китайчето със зловреден код

 

http://i27.tinypic.com/152nfon.jpg

 

http://i28.tinypic.com/j63g91.jpg

 

http://i29.tinypic.com/2wgwr5k.jpg

 

http://i30.tinypic.com/wvtljl.jpg

 

За съжаление на този зловреден код не му било писано да съжителства с Китайци :kendo: :beatedup: :kendo: Като за "рахитична" програма как ти се струва,или си мечтаеш и Каспър така да се справя ?

Link to comment
Сподели другаде

Уважаеми съфорумци,престанете вече с този руски софтуер!!! Хората вече отдавна бягат от всичко руско а Вие продължавате!? Никаде /почти/не говорите за McAfee,Norton,Simantek,i mnogo-mного други известни програми!! Стига с този измислен Касперски!!
Link to comment
Сподели другаде

Уважаеми съфорумци,престанете вече с този руски софтуер!!! Хората вече отдавна бягат от всичко руско а Вие продължавате!? Никаде /почти/не говорите за McAfee,Norton,Simantek,i mnogo-mного други известни програми!! Стига с този измислен Касперски!!

С каква цел е написан този коментар или ще пишем безсъдържателни мнения?

Link to comment
Сподели другаде

Никаде /почти/не говорите за McAfee,Norton,Simantek,i mnogo-mного други известни програми!! Стига с този измислен Касперски!!

Не съм фен на продуктите на Kaspersky, но определено продуктите им не са "измислени" и заслужават повече внимание от изброените от теб. Нито една от трите програми не може да се похвали с нещо особено. Symantec Anti-Virus не е предвидена за масовия пазар и домашна употреба. Другите две са тежки, скъпи и ненадеждни. Не че Kaspersky е непробиваема и перфектна, но определено има повече достойнства и заслужава повече похвали от тези, които ти си споменал.

Link to comment
Сподели другаде

след сканиране с авира на hidden object винаги ми дава- 0 открити.Warnnings-2. НО когато отида на LOCAL\SCANNER\ROOTKIT SEARCH , дам десен бутон и стартирам сканиране оттам ми показва друг резултат след сканиране- http://www.pic-bg.net/files/csk5hmsh32o16349z61dlssmh0mp7xvglpetle1w_thumb.jpg

Е...как става този номер, при положение, че настройките на сканиране са едни и същи в двата случая и отметките на Rootkit search на дялове C\D си стоят.

Link to comment
Сподели другаде

Уважаеми съфорумци,престанете вече с този руски софтуер!!! Хората вече отдавна бягат от всичко руско а Вие продължавате!? Никаде /почти/не говорите за ......,Norton,Simantek,i mnogo-mного други известни програми!! Стига с този измислен Касперски!!

 

Symantec Endpoint Protection Small Business Edition 12.0 :giggle: Моля обърнете внимание на датата - 28.6.2009 г. един стар тест

 

http://prikachi.com/files/959639R.jpg

 

Стартирах всички файлове и след сканиране с MBAM

 

http://prikachi.com/files/959804I.jpg

 

Измисленият Касперски на същите зарази - тогава

 

http://prikachi.com/files/959677q.jpg

 

 

Symantec EP 12 е изтеглен от офсайта на компанията и с редовен триален лиценз.

 

Thank you for completing the registration process for:

Symantec Endpoint Protection Small Business Edition 12.0 30 Day Trialware License

 

IMPORTANT Your license file is contained within the attached .zip file. This file must be opened using a decompression utility such as Winzip or Winrar. The .slf file contained within the .zip file is the actual license file that must be implemented in your product to make it function.

 

Do not attempt to edit the .slf file in a text editor such as Notepad or Wordpad as this will corrupt your license file and prevent your product from working properly.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...