Jump to content

Download.bg -ще се плаща


Препоръчан пост

Какво стана със супер-мега-мениджър-пиар-консултантите, които предричаха крах на download.bg ? Вглеждали ли сте се в последната статистика? В момента download.bg има над 1 милион регистрирани потребители и близо 60 000 потребители, които си плащат всеки месец. А софтвисия колко потребителя има?

Също в download.bg има качени и описани на български език 17292 програми. В софтвизия колко са? Аз ще ви кажа - няма и 1300... Айде извинете :haha:

dhtj, чудих се дали да отговарям на коментара ти, тъй като той ми се вижда до голяма степен тролски, а на такива често не е добра идея да се отговоря. И все пак ще го направя.

 

От цитираните от теб числа стигам до извода, че агресивното и отрицателното ти отношение е по-скоро насочено към SoftVisia, отколкото общо към всички, които писаха в темата, та затова ще си позволя да твърдя, че никой от екипа не е "предричал крах". Да, повечето от нас изказаха мнение, че платеният достъп е лоша идея, но и добавиха, че времето ще покаже какъв ще е резултатът. Не е ставало въпрос за сривове, крахове и други такива. Поне не и от страна на екипа. Ако някой друг е предричал подобни неща, то това си е негово/нейно изказване и аз не отговарям за това. Макар членовете на екипа ни да са личности със собствено мислене, мога да взема отношение по техните изказвания, защото работим заедно, така да се каже. А иначе дори и някой да е предричал крах, това е просто мнение, право на което има всеки, стига да не нарушава установените правила на форума и етичните такива за културно общуване.

 

Говориш за над 1 милион регистрирани потребители и близо 60 000 с Premium достъп. Не знам откъде вземаш тези числа, но нека добавим и някои допълнителни факти/фактори:

1. Ти броиш само потребителите във форума на SoftVisia и не включваш тези на сайта. Вярно, бройката въобще не се доближава до милион (ако въобще числата са верни, де), но все пак сметнах за редно да го отбележа.

2. Download.bg е общо взето създаден 5 години преди SoftVisia, а това хич не е кратък период, през който даден продукт се налага като име и репутация, които след това да работят за създателя й.

3. Популяризацията на Download.bg е допълнително подпомагана от книжното издание. SoftVisia няма такова.

4. Регистрацията е общо взето принудителна. Не буквално разбира се, защото никой не може да принуди друг да извърши нещо, което вторият не иска. Става въпрос за това, че НЕрегистрираните потребители са почти без всякакви права. Дори и преди въвеждането на Premium акаунтите имаше нужда от регистрация, за да се сваля софтуер. Така че всеки, който иска(ше) да може да прави нещо повече от това да гледа имена и описания на програми, трябва(ше) да се регистрира. В сайта и форума на SoftVisia не се изисква регистрация съответно за сваляне на програми и четене на теми и/или статии.

5. Download.bg цели голяма потребителска база по принцип, за което доказателство е общо взето предходната точка. SoftVisia цели да предостави удобна услуга на всеки, без да се налагат допълнителни дейности. Освен това форумът ни е по-тясно специализиран. Ако искахме и целяхме да трупаме тонове потребители, щяхме да ползваме доста по-различен план на развитие.

 

Ситуацията с програмите е много подобна на тази с потребителите:

1. Download.bg има 5 години предимство в добавянето на програми към каталога.

2. В каталога на Download.bg се добавят почти всякакви програми, докато в този на SoftVisia програмите се подлагат на подбор, т.е. предлагат се доста популярни програми (по обясними причини) и такива, които си заслужават. Не сме като Softpedia например, където се гони точно бройка и се предлага почти всичко.

3. В Download.bg има повече програми, които имат отделни download-и за да речем безплатната и платената версии или за 32-битовата и 64-битовата такива, което леко изкуствено завишава бройката на програмите. В SoftVisia също имаме подобни случаи, но са много по-малко на брой и държим различните разновидности на програмите (32-/64-битови, безплатни/платени, нормални/портативни) в една и съща страница (download).

 

За да не бъда разбран погрешно нека кажа, че нямам нищо против споменатите до този момент сайтове - Download.bg и Sofpedia. Изказванието ми няма за цел да злепоставя никой от тях, нито да убеждава, че всъщност ние, SoftVisia, сме по-готини или нещо такова. Просто предоставям съпоставяне между нашите цели и виждания и тези на Download.bg и Softpedia и се опитвам да внеса малко яснота защо има такива разлики в бройките на потребители и програми, защото нещата не са толкова едностранни, колкото може би изглеждат на пръв поглед. Ние сме избрали един път, а от Download.bg са избрали друг. Това е.

 

P.S.: a ако искаш да се задълбаваш в бройка, тогава и Download.bg (че и дори Softpedia) губят съревнованието, защото от Kaldata следят милиарди програми. :D Поне по думите на собственика в радио интервю. :)

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 103
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Какво стана със супер-мега-мениджър-пиар-консултантите, които предричаха крах на download.bg ? Вглеждали ли сте се в последната статистика? В момента download.bg има над 1 милион регистрирани потребители и близо 60 000 потребители, които си плащат всеки месец. А софтвисия колко потребителя има?

Също в download.bg има качени и описани на български език 17292 програми. В софтвизия колко са? Аз ще ви кажа - няма и 1300... Айде извинете :haha:

 

Като си толкова отворен плати си и върви там, защо пишеш и четеш в Softvisia. Всеки от двата сайта си има предимства и недостатъци. Никой не е докаран в Softvisia насила.

Link to comment
Сподели другаде

От цитираните от теб числа стигам до извода, че агресивното и отрицателното ти отношение е по-скоро насочено към SoftVisia,...

Грешно си ме разбрал. Екипа на СофтВизия (или поне тези, на които съм им виждал мненията и писанията) имат много толерантно отношение и към конкуренцията и към такива нежелани потребители като мен. ( :haha: ) Вие бяхте достатъчно умни, за да не злорадствате над download.bg, а проявихте разбиране. Нямам лошо мнение за вас, дори на няколко пъти сте ми помагали. Коментарът ми беше насочен към потребителите, които използваха обидни думи и закани като "Да си гледат работата, аз спирам да влизам, ще видят, че няма да успеят" .

 

Говориш за над 1 милион регистрирани потребители и близо 60 000 с Premium достъп. Не знам откъде вземаш тези числа, но нека добавим и някои допълнителни факти/фактори: ...

Числата ли? Ето ги и тях: http://store.picbg.net/thumb/61/CE/45024e42a7ab61ce.jpg Тази бройка от един милион не е на потребители, които са се регистрирали през 2004та година, за да изтеглят една програма и повече не влизат (примерно). Бройката е за потребители, които са влизали в профилите си в последните 3 месеца.

 

 

Иначе ето отговор на дългите неща, които не цитирах:

1. Явно е така, не знаех че брояча отчита само потребители на форума.

2. Прав си, download.bg има предимство в това отношение.

3. Книжно издание няма от края на 2009 година.

4. Така е да. Все пак малко са сайтовете, от които се тегли без регистрация.

5. Ако броя на потребителите беше приоритет на download.bg, то те нямаше да въведат премиум достъп (според мен, аз нямам нищо общо с екипа на сайта).

 

 

Ето и отговори на втория ти абзац:

1. За годините се разбрахме.

2. Това е и основния минус на СофтВизия - това, че пренебрегвате непопулярните програми (някой, от които са доста по-добри от известните си събратя). Предполагам това го правите от липса на място на сървърите?

3. Може би това е недостатък на download.bg. Хубаво е различните версии на еднаквите програми да бъдат на една страница.

 

P.S.: a ако искаш да се задълбаваш в бройка, тогава и Download.bg (че и дори Softpedia) губят съревнованието, защото от Kaldata следят милиарди програми. :D Поне по думите на собственика в радио интервю. :)

Така е. Калдата следят милиарди програми, пишат милиони статии и имат трилиони потребители :crosseyes1: :haha:

 

Като си толкова отворен плати си и върви там, защо пишеш и четеш в Softvisia. Всеки от двата сайта си има предимства и недостатъци. Никой не е докаран в Softvisia насила.

Мислиш ли че не съм там? И премиум имам даже няколко години. Ако не вярваш - http://store.picbg.net/pubpic/B6/C9/03f5b2df67d7b6c9.jpg

И мисля че пропускате един основен и много важен факт. Не е задължително да си платиш, за да ползваш премиум в download.bg . Важното е да си полезен на другите. Ако качиш статия, новина, програма или имаш много полезни мнения получаваш всеки месец премиум дни по определен "ценоразпис" (например за три прочитания на статия получаваш 1 премиум ден и т.н.) . Именно така аз съм натрупал толкова премиум дни.

Link to comment
Сподели другаде

Мислиш ли че не съм там? И премиум имам даже няколко години. Ако не вярваш - http://store.picbg.net/pubpic/B6/C9/03f5b2df67d7b6c9.jpg

И мисля че пропускате един основен и много важен факт. Не е задължително да си платиш, за да ползваш премиум в download.bg . Важното е да си полезен на другите. Ако качиш статия, новина, програма или имаш много полезни мнения получаваш всеки месец премиум дни по определен "ценоразпис" (например за три прочитания на статия получаваш 1 премиум ден и т.н.) . Именно така аз съм натрупал толкова премиум дни.

 

По-скоро ме издразни начина на изказване в предишния ти пост. Аз също влизам в Download.BG, както съм посочил по-горе. Не мислиш ли, че човек винаги има какво да научи. Не може да се каже този сайт е по-добър от друг или обратно. Всеки сайт си има различна специфика независимо, че категорията е софтуер.

Link to comment
Сподели другаде

Тази бройка от един милион не е на потребители, които са се регистрирали през 2004та година, за да изтеглят една програма и повече не влизат (примерно). Бройката е за потребители, които са влизали в профилите си в последните 3 месеца.

Не че е невъзможно по принцип, но ми е трудно да го повярвам.

 

3. Книжно издание няма от края на 2009 година.

4. Така е да. Все пак малко са сайтовете, от които се тегли без регистрация.

5. Ако броя на потребителите беше приоритет на download.bg, то те нямаше да въведат премиум достъп (според мен, аз нямам нищо общо с екипа на сайта).

3. Може. И все пак това е достатъчно голям период, в който е имало книжно издание, така че си остава солиден фактор.

4. Всъщност не. Доста са сайтовете, които не изискват регистрация, за да се сваля от тях: Download.com, Softpedia, fileforum, MajorGeeks, FileHippo, SnapFiles и т.н. За писане на коментари наистина има нужда от регистрация, нормално е, но за сваляне никой от тези сайтове не изисква акаунт. И не са само тези разбира се, аз споменах някои от най-известните, които ми дойдоха на ум.

5. Броят на потребителите е приоритет за Download.bg. Може би не толкова голям, но все пак е приоритет. Ако не беше, нямаше да има нужда от регистрация въобще. Говоря за обикновената безплатна. Да, тя не е достатъчна за сваляне на файлове, но без нея потребителят не може да прави съвсем нищо, така че колкото и да не му се занимава особено все пак се налага да се регистрира. Така бройката на потребителите си нараства, нищо че това не са потребители с Premium достъп. Вярно е, че той, Premium достъпът, отблъсква някои потребители, но, както ти сам каза, такъв достъп може да се придобие и не само чрез заплащане. А за да получи човек Premium достъп посредством другите начини трябва да е регистриран така или иначе.

 

2. Това е и основния минус на СофтВизия - това, че пренебрегвате непопулярните програми (някой, от които са доста по-добри от известните си събратя). Предполагам това го правите от липса на място на сървърите?

Струва ми се, че извлече от моя коментар това, което искаше, а не което написах. Ние предоставяме всякакви програми. Популярността на дадена програма е определно плюс за това дали ще я добавим или не, но не е единственото изискване. Всички програми, които се добавят, първо се гласуват от екипа и чак тогава, ако са одобрени от достатъчно членове, се добавят. Ако дадена програма не е харесвана от екипа и се счита, че не е достатъчно добра, то тя няма да бъде добавена, дори и да е популярна. От друга страна, с удоволствие добавяме и неизвестни програми, стига да са качествени и да си заслужават.

Link to comment
Сподели другаде

Може да има и десет мильона потребители ,но колко от тях теглят (като си платят за нещо безплатно), което може да го изтеглят (от Софтвизия например) напълно безплатно! Трябва тия потребители да не са наред с главите ,че да дават пари за даунлоуд на нещо което могат да си изтеглят от друг сайт без да плащат! Аз точно така правя7 Като намеря нещо в Даунлоуд БГ вместо да плащам и изтеглям от там копирам името на програмата и с Гугъл го намирам на други БГ сайтове от където си го тегля без да пълня гушите на тези рекетьори от Даунлоуд БГ!
Link to comment
Сподели другаде

dhtj да напомня ли за Download.bg нещо?В лиценза на повечето безплатни програми е упоменато, че никой няма право да иска пари за тях.

От друга страна за да изтеглиш нещо от там често се изисква да заплатиш Премиум достъп.

1.В Софтвизия получаваш бърза и компетентна помощ точно по темата. За разлика от други места, съм учуден при уж привидно ниският брой на посетители, колко по-бързо от другаде получаваш разумни отговори и помощ.

2.За разлика от други места, тук основният играч не са парите.

3.Ако не ти харесва или са те наели от DownloadBg, за да се правиш на интересен, не тролствай, а хващай пътеката и да те няма.

Link to comment
Сподели другаде

... Като намеря нещо в Даунлоуд БГ вместо да плащам и изтеглям от там копирам името на програмата и с Гугъл го намирам на други БГ сайтове от където си го тегля без да пълня гушите на тези рекетьори от Даунлоуд БГ!

:thumbsup: :hesthebest: Me too

Link to comment
Сподели другаде

  • 7 months later...

Интересно след две години премиум дали не стигна сайта им до кривата круша.- Празен форум и чат.

Същите няколко човека с подарен премиум се подвизават - bla bla и нищо съществено. :yeah:

Къде ли им отиде ентусиазма?

 

http://prikachi.com/images/405/2926405v.jpg

Link to comment
Сподели другаде

dhtj да напомня ли за Download.bg нещо?В лиценза на повечето безплатни програми е упоменато, че никой няма право да иска пари за тях.

От друга страна за да изтеглиш нещо от там често се изисква да заплатиш Премиум достъп.

1.В Софтвизия получаваш бърза и компетентна помощ точно по темата. За разлика от други места, съм учуден при уж привидно ниският брой на посетители, колко по-бързо от другаде получаваш разумни отговори и помощ.

2.За разлика от други места, тук основният играч не са парите.

3.Ако не ти харесва или са те наели от DownloadBg, за да се правиш на интересен, не тролствай, а хващай пътеката и да те няма.

 

:bravo::thumbsup::peace:

Link to comment
Сподели другаде

Интересно след две години премиум дали не стигна сайта им до кривата круша.- Празен форум и чат.

Същите няколко човека с подарен премиум се подвизават - bla bla и нищо съществено. :yeah:

Къде ли им отиде ентусиазма?

 

http://prikachi.com/images/405/2926405v.jpg

Големи екстри

Link to comment
Сподели другаде

 

... Като намеря нещо в Даунлоуд БГ вместо да плащам и изтеглям от там копирам името на програмата и с Гугъл го намирам на други БГ сайтове от където си го тегля без да пълня гушите на тези рекетьори от Даунлоуд БГ!

 

Еми повечето така правим.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Аз пък никога не съм ползвал този сайт , знам че има списание с 5-6 лева цена , което също подминавам , теглил съм някакви конвертирашти програми от замунда , една аваста и един windows xp други програми не съм слагал а и едно неро преди месец, от тук дръпнах бърна за двуслойни дикове... Преди се занимавах с музики , програми за правене на миксове , игри съм слагал , сега всичко съм зарязал - само филмове тегля и ръгам по блурей я... От както имам две конзоли не се занимавам с компа , освен да тегля филми или кеч предавания , сериали...
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...