Jump to content

Препоръчан пост

http://forums.softvisia.com/index.php?showtopic=8597&view=findpost&p=83175

 

Тези файлове бяха специално за Танганайка,нали си пада по тестовете на matousec.com.

Защо не се пробваш на тях? С настройки - препоръчвани,не параноични - така се правят тестове.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • Отговори 264
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Да но след като дадеш един два Allow-а при стартиране на която и да е програма става така както съм показал горе на снимката.

Сега съм с Comodo Firewall Pro 3.0.25.378 но след стартиране и ползване на Opera настройките си останаха така

 

Не,при новите версии стената сама си създава такива правила за да не досажда с много въпроси дори и на параноични настройки.

 

При стартиране и ползване на SysProt новите версии задават въпрос когато си инсталира драйвера промяната на един регистър и това е,докато Comodo Firewall Pro 3.0.25.378 пита не само когато се инсталира драйвера ами и за 10-ната промени които извършва SysProt в регистрите.

 

Оказа се, че не е така. Има значение как се създават правилата. И аз го научих по-късно. :blush:

Давам пример с Mozilla, но за всички приложения е така. Това е с последната версия на COMODO 3.12.111745.560.

 

Когато при параноична настройка, се отваря за първи път Mozilla, въпросите са тези:

 

post-8967-12546914785852_thumb.jpg post-8967-12546915204816_thumb.jpg

 

При потвърждение и при двата въпроса с бутона Allow, се получава така:

 

post-8967-12546919074655_thumb.jpg

 

А когато се потвърждава с бутона OK, по този начин:

 

post-8967-12546918173728_thumb.jpg post-8967-12546919543775_thumb.jpg

 

Резултата е такъв:

 

post-8967-12546919641141_thumb.jpg

 

В по-старите версии не беше така или аз не съм обърнал внимание.

Доста странно решение от страна на COMODO, при положение, че по подразбиране е първият пример. :angry:

Link to comment
Сподели другаде

Само искам да добавя към горния си пост, че ако дадено приложение иска повече от един достъп (например до регистрите), то в първия случай при потвърждение с натискането на бутона Allow, с въпросите се приключва и след това се дава пълен достъп до регистрите. При втория случай, с потвърждаване OK, въпросите са толкова, колкото е и нужно за стартиране на приложението.

 

Като се замисля, това не е толкова лошо решение от страна на COMODO, защото всеки може да вземе решение, кой е по-удачния начин за него. Лошото е, че аз стигнах до отговора случайно. Може и някъде да има описание за разликата в начина на потвърждение, но аз поне не открих такова.

Link to comment
Сподели другаде

Лично аз считам това поведение за лошо. Предимството на HIPS програмите по принцип е, че когато цъкнеш Allow единично, само за този път, и позволиш дадена зловредна активност, не си напълно победен. Да речем гадинката иска достъп до RunOnce секцията на HKLM дървото. Той е разрешен и тя се вписва там. След това гадинката иска съобщение до да речем AppInit_DLLs секцията, който обаче може да бъде блокиран. Т.е. чрез HIPS дори и да пропуснеш нещо, ако се окопитиш бързо, все още имаш шанс да блокираш част от гадинката. Колко голяма част обаче зависи от самата нея, колко бързо се е окопитил потребителят и какъв точно HIPS се изполва. Но в общи линии това е правилото - че с HIPS дори и да позволиш първите действия, не си победен напълно, защото можеш да блокираш следващите и да не позволиш на гадинката да се нагнезди докрай, което е по-добре от нищо.

Ако при някой-друг клик върху Allow за единично разрешаване Comodo си позволява да си създава правила за постоянно, то това е погрешна стратегия и е потенциално опасна, защото в горните ситуации няма да има шанс да се блокират много активности след първите разрешени.

Link to comment
Сподели другаде

Ако при някой-друг клик върху Allow за единично разрешаване Comodo си позволява да си създава правила за постоянно, то това е погрешна стратегия и е потенциално опасна, защото в горните ситуации няма да има шанс да се блокират много активности след първите разрешени.

Това е и причината да сметнеш че Комодо има плачевна защита на регистрите,когато си го пробвал на тестовете Spycar и RegTest.

Напълно съм съгласен че това е много погрешна стратегия.При старите версии като Comodo Firewall Pro 3.0.25.378 докато се заразиш трябва да сгрешиш 10-15 пъти.Всъщност това е и версията благодарение на която разбрах че мога да бъда защитен и без антивирусна програма.Преди година когато стартирах вируси ( които антивирусната ми програма много често не ловеше защото нямаше дефиниции а евристиките не вършеха работа ),докато стигнех до крайното инсталиране на зловредния код трябваше да давам поне 10 пъти Allow при въпросите от HIPS-а на Комодо,който виждаше всичко и без дефиниции.

 

Някои „специалисти” в сферата на защитния софтуер ( например mihnev ) още не са го проумели и вярват че HIPS-а не може да защитава и от зловредните скриптове,не очаквам и да стане скоро.

Link to comment
Сподели другаде

Лично аз считам това поведение за лошо. Предимството на HIPS програмите по принцип е, че когато цъкнеш Allow единично, само за този път, и позволиш дадена зловредна активност, не си напълно победен.

Ок.,съгласен съм,но веднъж си дал Allow ,какво ще те накара да спреш да даваш Allow за напред по-време на инсталацията на даденото приложение(ако естествено си нямаш представа че е зловредно)?

А, ако излезе Rogue програма,как ще разбере потребителя,след като дава Allow и естествено действието ще бъде разрешено?

 

Някои „специалисти” в сферата на защитния софтуер ( например mihnev ) още не са го проумели и вярват че HIPS-а не може да защитава и от зловредните скриптове,не очаквам и да стане скоро.

И все още го твърдя,май скрипта ти държи още влага от тогава.

Link to comment
Сподели другаде

И все още го твърдя,май скрипта ти държи още влага от тогава.

Жалко вярвах че имаш напредък в областта,но като гледам какво си писал горе няма да стане скоро.

А, ако излезе ръка през твоя монитор ти какво ще направиш ? :haha:

Link to comment
Сподели другаде

Жалко вярвах че имаш напредък в областта,но като гледам какво си писал горе няма да стане скоро.

А, ако излезе ръка през твоя монитор ти какво ще направиш ? :haha:

 

Yes :giggle: Ще се чукнем с чашите и ще кажа здрасти на Танганайка :punish: май няма да е скоро това време

 

Тия дни слагам CIS и ще му надробя една попара на препоръчани настройки,да му видя как е ШНАПСА и свинският вирус :crazy:

Link to comment
Сподели другаде

Yes :giggle: Ще се чукнем с чашите и ще кажа здрасти на Танганайка :punish: май няма да е скоро това време

 

Тия дни слагам CIS и ще му надробя една попара на препоръчани настройки,да му видя как е ШНАПСА и свинският вирус :crazy:

Вярно е нали си в дълбока нелегалност и от съображения за сигурност дори града си криеш.

Ей да не си от Плевен,познах ли ? :punish:

 

Ще бъде интересно какво ще покаже клипа който аз ще направя :bgflag:

Никсси Комодо е за професионалисти не всеки може да се оправи с настройките му :hesthebest: труден е за ползване.

Link to comment
Сподели другаде

Ок.,съгласен съм,но веднъж си дал Allow ,какво ще те накара да спреш да даваш Allow за напред по-време на инсталацията на даденото приложение(ако естествено си нямаш представа че е зловредно)?А, ако излезе Rogue програма,как ще разбере потребителя,след като дава Allow и естествено действието ще бъде разрешено?

Ами, и на мен ми се е случвало в интерес на истината. Позволявам първите 1-2 достъпа, защото съм леко изнервен в момента, но след това обръщам внимание на съобщенията, прави ми впечатление, че са мноого съмнителни, и ги блокирам. Ето ти пример.

НО! Това е при положение, че имаш представа и знаеш за какво да гледаш. Ако нямаш такава представа, нямаш работа да ползваш HIPS по принцип. Така че се очаква да знаеш кое поведение може да е зловредно и кое не.

Link to comment
Сподели другаде

Comodo Antivirus + Defense+ = Надеждна Защита без достатъчно дефиниции и дори без защитната им стена...На параноичен режим постоянно пита по същия начин - ами тя сякаш стената си е тук! Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Здравейте!

 

Когато деинсталирам стената на COMODO, как да запазя правилата, който съм задал досега (особено за Defense+), за да имам възможност, когато реша да я инсталирам пак да ги възстановя?

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

 

Когато деинсталирам стената на COMODO, как да запазя правилата, който съм задал досега (особено за Defense+), за да имам възможност, когато реша да я инсталирам пак да ги възстановя?

В хелп-а на програмата добре е обяснена и онагледена операцията-Manage My Configuration -Export My cofiguration to a file (разбира се трябва да е маркирана желаната от теб конфигурация.Имай пред вид , че не при всяка следваща версия е препоръчително да правиш това.Удобно е , но при версия с друга структура води до проблеми , както пишат във форума на Comodo.И може би е по разумно да си го запазиш на D .

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...