Jump to content

Препоръчан пост

Ето видео материал с настройките ми на Комодо.Трябва да имате предвид че някои настройки влизат в сила след рестарт на ОС.

 

http://4storing.com/64gi96/a40a9d335141501...12ccf3b451.html

Ако нещо не се разбира ще направя нов.

Нищо не разбрах. Особенно за мрежата - 255.255.255.0/77.77.31.212

Дай пояснение за всяка настройка, (правило).

Обзалагам се по каквото искаш, че ако инсталираш GhostWall FireWall и тя се инсталираше без правилата по подразбиране, няма да видиш и интернет, да не говарим, че ако си споделил и интернета си с втори компютър, задачатат ти става висша математика.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 264
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Обзалагам се по каквото искаш, че ако инсталираш GhostWall FireWall и тя се инсталираше без правилата по подразбиране, няма да видиш и интернет, да не говарим, че ако си споделил и интернета си с втори компютър, задачатат ти става висша математика.

В общи линии това важи за всяка стена, която изисква и разчита на добре и ръчно създадени правила - Look 'n' Stop, Kerio Personal Firewall 2.1.5 и др., т.е. класическите защитни стени.

Link to comment
Сподели другаде

Нищо не разбрах. Особенно за мрежата - 255.255.255.0/77.77.31.212

Дай пояснение за всяка настройка, (правило).

Обзалагам се по каквото искаш, че ако инсталираш GhostWall FireWall и тя се инсталираше без правилата по подразбиране, няма да видиш и интернет, да не говарим, че ако си споделил и интернета си с втори компютър, задачатат ти става висша математика.

Интернета ми минава през модем и USB,и Комодо ми блокира нета.Не може автоматично да открие сам Trusted Network-а та въвеждам данните да не се чуди.

Тази настройка не пречи и когато нета минава през модем и LAN въпреки че при този вариант не създава проблеми ако не е включен Parental Control-а.

Предпочитам да е по този начин защото когато включа Parental Control-а и трябва да открие сам Network-а задава въпрос какво да прави но тъй като не може когато е активен Parental Control-а ще блокира нета,а компютрите не ги ползвам само аз.Ако ползваш Комодо въвеждаш твоите данни както съм показал и си свиркаш,повече няма да се занимава с автоматичното и бавно откриване на Trusted Network-а.

http://i35.tinypic.com/154hd0m.pnghttp://i35.tinypic.com/sgn9rm.png

Link to comment
Сподели другаде

Абе как се деинсталира това нещо?Искам пак да го инсталирам пък ми дава че е инсталиран ?

Деинсталирал ли си Комодо и ако е да как го направи ? Не мога да разбера какво точно си направил и какво искаш да направиш.

Link to comment
Сподели другаде

И какво като не го засича,да не би Каспър винаги да лови всичко ?

 

Каква е връзката с Касперски :cooldude:

 

File QiPSpellerv2.2.exe - Result: 22/41 (53.66%)

 

Анти-Вируса на Комодо не фигурира в списъка на засичащите тази гад програми.Вече може да са се увеличили.

 

пп.Репликата ми беше именно във връзка с мнението ти,че анти-вируса на Комодо не е по лош от другите :punish:

Link to comment
Сподели другаде

Каква е връзката с Касперски :cooldude:

 

File QiPSpellerv2.2.exe - Result: 22/41 (53.66%)

 

Анти-Вируса на Комодо не фигурира в списъка на засичащите тази гад програми.Вече може да са се увеличили.

 

пп.Репликата ми беше именно във връзка с мнението ти,че анти-вируса на Комодо не е по лош от другите :punish:

Случайно да знаеш че в антивируса на Комодо присъства и BOClean та не се знае какъв ще бъде изхода при стартирането на зловредния код.Лично при мен когато ползвах самостоятелно BOClean доста пъти съм го хранил с такива вирози.

Link to comment
Сподели другаде

Случайно да знаеш че в антивируса на Комодо присъства и BOClean та не се знае какъв ще бъде изхода при стартирането на зловредния код.Лично при мен когато ползвах самостоятелно BOClean доста пъти съм го хранил с такива вирози.

Какъв е проблема тогава? Стартираш файла,като имаш желание наистина да го инсталираш и чакаш нещо да го блокира...

Според мене тези напъни които правиш са безсмислени,не става предварително да си блокирал всякаква възможност за инсталация на приложения и после да тръбиш колко добре се представил Комодо. Видях го колко добре се представя. Стената е добра,Хипса също но анти-вируса е просто трагедия. BOClean го ползвах паралелно с КАВ и знаеш ли,той реагираше чак след него.

Сега пак ще рипнеш-Касперски това онова...не става въпрос изобщо за Касперски,а за този анти.вирус( COMODO) който твърдиш че е на ниво. Това е файл доста старичък...какво ли ще направи с някой наистина нов? Но без твоите забрани за достъп до системата и ако се абстрахираме,че знаем за заразата => искаме го инсталиран и тва е :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

Какъв е проблема тогава? Стартираш файла,като имаш желание наистина да го инсталираш и чакаш нещо да го блокира...

Според мене тези напъни които правиш са безсмислени,не става предварително да си блокирал всякаква възможност за инсталация на приложения и после да тръбиш колко добре се представил Комодо. Видях го колко добре се представя. Стената е добра,Хипса също но анти-вируса е просто трагедия. BOClean го ползвах паралелно с КАВ и знаеш ли,той реагираше чак след него.

Сега пак ще рипнеш-Касперски това онова...не става въпрос изобщо за Касперски,а за този анти.вирус( COMODO) който твърдиш че е на ниво. Това е файл доста старичък...какво ли ще направи с някой наистина нов? Но без твоите забрани за достъп до системата и ако се абстрахираме,че знаем за заразата => искаме го инсталиран и тва е :giggle:

Да ти напомня пак че докато не заличиш драйвера на Комодо ОС е защитена въпреки че си му убил процесите,а при рестарт на ОС Комодо пак ще бъде на линия.Не процесите а драйвера взима решенията какво да се случва и той спазва установените правила.

Ето ти доказателство на тази снимка се вижда че процесите на Комодо ги няма никакви но при опит за стартиране на файл за който няма създадено правило драйвера а не процеса на Комодо забранява стартирането му.

 

http://i35.tinypic.com/20j21ia.png

 

А тук може да видиш какъв е файла който стартирах :haha:

http://www.virustotal.com/analisis/23b3139...601e-1251491953

 

 

И това не е всичко дори преминава успешно и този тест въпреки че процесите не са му активни :computer:

http://i33.tinypic.com/rr16yg.png

 

Я вземи да пробваш Каспърчо дали може такива неща,килни му процесите стартирай вирусче и пусни един тест на стената му.Може и снимки да публикуваш няма да е лошо :hesthebest:

Link to comment
Сподели другаде

Както виждам, антивируса на CIS пак проспива гадината, която е хваната от 37/41 антивирусни. Стената е доста добра, но антивирусния модул никакъв го няма и явно е сложен, колкото да оправдае името на пакетната услуга - Internet Security.
Link to comment
Сподели другаде

Танганайка пак ще повторя белким ме разбереш :giggle: в което силно,ама много силно се съмнявам.

 

- Инсталиран е Comodo Internet Security в пълен обем,настройки по подразбиране.

- Харесваш си даден файл и го с стартираш да се инсталира.

- Анти - вирусният модул не реагира при сваляне и стартиране и едва HIPS реагира...ти естествено ще го блокираш,ама потребителя си казва "ам кво е тва бре" и понеже вече има опит,че Comodo е досаден,пък и си иска файла и дава - разреши ... кво става тогава?

 

Изобщо твоите напъни,освен да убедят някого може да го разубедят след като си Блокира това или онова приложение,ако примерно само ще щъка из нета и няма да ползва нищо защото му е забранено инсталирането на всичко( според твоите напътствия) защо му е нет пък и комп?

Подхожда се по принципа,че трябва да бъде забранено всякакво инсталиране и достъп до компа :giggle: ами според мене е по удачният вариант изобщо,като стартира компа да бъде прекъсван достъпа до нета на всички приложение с изключение на Comodo,че виждате ли той пази компа от натрапници :giggle:

 

Ти пробва ли анти-вируса на Комодо сега на този файл или като радио повтаряш старата си песен...

 

ПП. Тук обсъждане Комодо не Касперски

Link to comment
Сподели другаде

Танганайка пак ще повторя белким ме разбереш :giggle: в което силно,ама много силно се съмнявам.

 

- Инсталиран е Comodo Internet Security в пълен обем,настройки по подразбиране.

- Харесваш си даден файл и го с стартираш да се инсталира.

- Анти - вирусният модул не реагира при сваляне и стартиране и едва HIPS реагира...ти естествено ще го блокираш,ама потребителя си казва "ам кво е тва бре" и понеже вече има опит,че Comodo е досаден,пък и си иска файла и дава - разреши ... кво става тогава?

 

Изобщо твоите напъни,освен да убедят някого може да го разубедят след като си Блокира това или онова приложение,ако примерно само ще щъка из нета и няма да ползва нищо защото му е забранено инсталирането на всичко( според твоите напътствия) защо му е нет пък и комп?

Подхожда се по принципа,че трябва да бъде забранено всякакво инсталиране и достъп до компа :giggle: ами според мене е по удачният вариант изобщо,като стартира компа да бъде прекъсван достъпа до нета на всички приложение с изключение на Comodo,че виждате ли той пази компа от натрапници :giggle:

 

Ти пробва ли анти-вируса на Комодо сега на този файл или като радио повтаряш старата си песен...

 

ПП. Тук обсъждане Комодо не Касперски

 

Какво ще кажеш за снимковия материал,уж Комодо е убит/мъртъв/неактивен а пази,вероятно се преструва на умрял и нокаутира зловредния код от засада :kendo: :beatedup: :beatedup: :beatedup:

 

Искаш да кажеш че ти непрекъснато всеки час инсталираш по нещо което ти изкочи в нета ли ? Не че аз не мога,но за какво ми е,това което ми е нужно вече е инсталирано ?

Виж колко програми имам инсталирани на работния компютър

 

http://i36.tinypic.com/2d2d576.png

 

и всички работят напълно нормално,компютъра ми е заключен само за зловредния код.Защо мислиш че имам проблеми с инсталирането на нови програми ? Не само че не съм спрял нета ами мога да влизам безнаказано там където твоята любимка не ти позволява,но ти вероятно си човек който обича да го контролират.Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Деинсталирал ли си Комодо и ако е да как го направи ? Не мога да разбера какво точно си направил и какво искаш да направиш.

 

Исках да го деинсталирам и даго инсталирам наново ,но явно си има специялен начин за деинсталация.Омазах всичко блокна ми нета игрите програмите ......но сега го оправих с преинстал....и вс е ОК мерси много tanganika.Да кажеш по принцип как се деинсталира комодото

Link to comment
Сподели другаде

Исках да го деинсталирам и даго инсталирам наново ,но явно си има специялен начин за деинсталация.Омазах всичко блокна ми нета игрите програмите ......но сега го оправих с преинстал....и вс е ОК мерси много tanganika.Да кажеш по принцип как се деинсталира комодото

 

Защитния софт и особено стените, не са player-чета, че да ги инсталираш и махаш по 2 пъти на ден... Оставят много повече парчетии, отколкото преинсталацията на почти коя да е друга програма. Правиш си OS на салата и после се напага преинсталация. По-добре прави експерименти на виртуална машина и чак като хванеш цаката на това, което ти харесва (било Comodo, било друга програма), го слагаш за постоянно на реалната. В противен случай е все едно да си се заразил с гадинка, която те е накарала да преинсталираш.

Link to comment
Сподели другаде

Исках да го деинсталирам и даго инсталирам наново ,но явно си има специялен начин за деинсталация.Омазах всичко блокна ми нета игрите програмите ......но сега го оправих с преинстал....и вс е ОК мерси много tanganika.Да кажеш по принцип как се деинсталира комодото

Деинсталира се като всяка друга програма,но може да преминеш в обучаващ режим за да не ти задава въпроси

 

http://i33.tinypic.com/kdl9o9.png

 

http://i36.tinypic.com/20rjw4i.png

 

http://i38.tinypic.com/11836rk.png

 

И следваш инструкциите

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...