Jump to content

Препоръчан пост

:offtopic:

Някой човек пита нещо нормално, вие отговаряте и започвате да правите темата на нищо, с някакви почти безсмислени неща. Вече в темите в този раздел, не можеш да намериш добра информация за нещо, освен ако не прочетеш 100 стр. безсмислени(почти) коментари.

 

Станете разработчици на такъв софтуер и мирясайте ;д

 

Съжалявам за отклонението, ама вие нямате край, струва ми дори и след моя пост ще е така ;д

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 264
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

tanganika, това което си оградил в синьо е маската ти, а не IP адрес. Не може IP да започва с 255, както и да е изцяло 255.255.255.255, този адрес е запазен за broadcast, както 127 за loopback.
Link to comment
Сподели другаде

tanganika, това което си оградил в синьо е маската ти, а не IP адрес. Не може IP да започва с 255, както и да е изцяло 255.255.255.255, този адрес е запазен за broadcast, както 127 за loopback.

Да прав си,но за мен е важен крайния резултат.При Комодо всичко е разказ с неочакван и щастлив край :hesthebest:

Link to comment
Сподели другаде

Да прав си,но за мен е важен крайния резултат.При Комодо всичко е разказ с неочакван и щастлив край :hesthebest:

Дори и при положение, че защитата му на регистратурата е по-скоро зле?

Link to comment
Сподели другаде

Авторите на програмата през последните месеци работиха над множество бъгове - аз пък се чудя как всичките те са заобикаляли компютрите на Tanganika. Това ми прилича на вероятност за улучване на джакпот. Последният път при мен заради бъг Comodo IS Free се самоизключи - ползвах самодиагностиката и им препратих файла, който бе определен. Оттогава не съм го инсталирал - със сигурност обаче пак ще го направя. Заради HIPS/IDS решенията разработени там. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Night_Raven

Дори и при положение, че защитата му на регистратурата е по-скоро зле?

 

Не съм забелязал подобно нещо.Ти как го установи ?

 

Tnn

Авторите на програмата през последните месеци работиха над множество бъгове - аз пък се чудя как всичките те са заобикаляли компютрите на Tanganika. Това ми прилича на вероятност за улучване на джакпот. Последният път при мен заради бъг Comodo IS Free се самоизключи - ползвах самодиагностиката и им препратих файла, който бе определен. Оттогава не съм го инсталирал - със сигурност обаче пак ще го направя. Заради HIPS/IDS решенията разработени там. Поздрави

 

Ползвам версия Comodo Firewall 3.9.95478.509 и не знам какво е бъг или какъвто и да било проблем.Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Не съм забелязал подобно нещо.Ти как го установи ?

С тестове за целта:

Spycar

RegTest

 

В първия случай CIS потенциално пропуска тестовете за ключовете Run, RunOnce и RunOnceEx. Самите тестове при стартиране създават свои файлове в Documents and Settings и ако блокирам това създаване тестовете са в полза на Comodo, но ако разреша това създаване, Comodo не реагира оттам насетне, докато за останалите тестове за настройки за IE се обажда не само при опит за създаване на файловете в Documents and Settings, но и при опит за запис в регистратурата.

Във втория случай се дъни доста по-солидно - и на двата теста.

Поне при мен така протекоха нещата. Ползвах последната версия към момента - 3.12.111745.560.

Link to comment
Сподели другаде

С тестове за целта:

Spycar

RegTest

 

В първия случай CIS потенциално пропуска тестовете за ключовете Run, RunOnce и RunOnceEx. Самите тестове при стартиране създават свои файлове в Documents and Settings и ако блокирам това създаване тестовете са в полза на Comodo, но ако разреша това създаване, Comodo не реагира оттам насетне, докато за останалите тестове за настройки за IE се обажда не само при опит за създаване на файловете в Documents and Settings, но и при опит за запис в регистратурата.

Във втория случай се дъни доста по-солидно - и на двата теста.

Поне при мен така протекоха нещата. Ползвах последната версия към момента - 3.12.111745.560.

Напълно възможно за последните версии защото от Комодо са се съобразили с оплакванията на потребителите че задавал много въпроси т.е. подобрили са го според критериите на масовия потребител,а според мен е тотално осиране.Залагам че версията Comodo Firewall Pro 3.0.25.378 ще се справя както трябва,при нея всичко е по-различно насочено към знаещи потребители.

Link to comment
Сподели другаде

Деинсталира се като всяка друга програма,но може да преминеш в обучаващ режим за да не ти задава въпроси

 

http://i33.tinypic.com/kdl9o9.png

 

http://i36.tinypic.com/20rjw4i.png

 

http://i38.tinypic.com/11836rk.png

 

И следваш инструкциите

 

Аз го деинсталирах с Your uninstaler,но явно не става с нея.С другите защити сам нямал проблеми.За напред ще знам..:)

Link to comment
Сподели другаде

Напълно възможно за последните версии защото от Комодо са се съобразили с оплакванията на потребителите че задавал много въпроси т.е. подобрили са го според критериите на масовия потребител,а според мен е тотално осиране.Залагам че версията Comodo Firewall Pro 3.0.25.378 ще се справя както трябва,при нея всичко е по-различно насочено към знаещи потребители.

Няма никаква логика да смъкват нивото на защита. А и защита може да се постигне и с по-малко въпроси, т.е. едното не е нужно да е за сметка на другото.

 

Аз го деинсталирах с Your uninstaler,но явно не става с нея.С другите защити сам нямал проблеми.За напред ще знам..:)

То по принцип не е препоръчително да деинсталираш с програми от рода на Your Uninstaller.

Link to comment
Сподели другаде

Напълно възможно за последните версии защото от Комодо са се съобразили с оплакванията на потребителите че задавал много въпроси т.е. подобрили са го според критериите на масовия потребител,а според мен е тотално осиране.Залагам че версията Comodo Firewall Pro 3.0.25.378 ще се справя както трябва,при нея всичко е по-различно насочено към знаещи потребители.

Comodo Firewall Pro 2.4.16.174 според мен си беше и си е най-стойностна - ако говорим за функции като защитна стена. Последните версии пробват да функционират като комплексен защитен продукт - доколко успяват е друг въпрос. На мен пак ми са интересни. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Няма никаква логика да смъкват нивото на защита. А и защита може да се постигне и с по-малко въпроси, т.е. едното не е нужно да е за сметка на другото.

 

 

То по принцип не е препоръчително да деинсталираш с програми от рода на Your Uninstaller.

 

Не че са я понижили но сам каза че разрешиш ли един път „Comodo не реагира оттам насетне” и аз съм се чудил защо новите версии задават по-малко въпроси в сравнение със Comodo Firewall Pro 3.0.25.378 въпреки че HIPS-а на новите е подобрен.

При Comodo Firewall Pro 3.0.25.378 това положение не може да се види колкото и Allow-а да нацъкаш докато стартираш програмите които ползваш

 

http://i38.tinypic.com/2ntlo55.jpg

 

Всичко е на Ask ако сам не поставиш отметките на Allow,стената няма сама да си създаде такова правило

 

Tnn

Comodo Firewall Pro 2.4.16.174 според мен си беше и си е най-стойностна - ако говорим за функции като защитна стена. Последните версии пробват да функционират като комплексен защитен продукт - доколко успяват е друг въпрос. На мен пак ми са интересни. Поздрави

 

Нея все още не съм я пробвал и вероятно скоро ще стане.

Link to comment
Сподели другаде

Няма никаква логика да смъкват нивото на защита. А и защита може да се постигне и с по-малко въпроси, т.е. едното не е нужно да е за сметка на другото.

 

 

То по принцип не е препоръчително да деинсталираш с програми от рода на Your Uninstaller.

 

Защото четах някаде,че със стандартния деинстал остава ли много файлове на програмата.

Link to comment
Сподели другаде

Не че са я понижили но сам каза че разрешиш ли един път „Comodo не реагира оттам насетне” и аз съм се чудил защо новите версии задават по-малко въпроси в сравнение със Comodo Firewall Pro 3.0.25.378 въпреки че HIPS-а на новите е подобрен.

При Comodo Firewall Pro 3.0.25.378 това положение не може да се види колкото и Allow-а да нацъкаш докато стартираш програмите които ползваш

 

Всичко е на Ask ако сам не поставиш отметките на Allow,стената няма сама да си създаде такова правило

 

Нея все още не съм я пробвал и вероятно скоро ще стане.

Е, то и в новата версия всичко трябва да е на "Ask" по подразбиране.

 

Защото четах някаде,че със стандартния деинстал остава ли много файлове на програмата.

Да, специалисти има бол. Те ще те посъветват да си чистиш регистратурата редовно, да триеш Prefetch, да дефрагментираш RAM паметта, да оптимизираш и т.н. То ако слушаш тях, по-добре да си хвърлиш компютъра през прозореца.

Да, факт е, че понякога остават някои файлове и/или папки след ползване на нормалния деинсталатор. Това обаче в почти всички случаи са безвредни файлове и/или папки, а понякога и дори празни такива. Те повечето по-трудни за деинсталация програми си имат собствени почистващи инструменти. А и ако стандартният деинсталатор не е направен като света, то шансовете Your Uninstaller да компенсира са минимални.

Link to comment
Сподели другаде

Night_Raven

Е, то и в новата версия всичко трябва да е на "Ask" по подразбиране.

 

Да но след като дадеш един два Allow-а при стартиране на която и да е програма става така както съм показал горе на снимката.

Сега съм с Comodo Firewall Pro 3.0.25.378 но след стартиране и ползване на Opera настройките си останаха така

 

http://i33.tinypic.com/b5rvir.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...