Jump to content

Препоръчан пост

Мда,за съжаление е така и не мога да не с съглася,даже бих казал много повече от 6 месеца.

Всъщност проблема с нета при версия Comodo 581 е бил при мен.Бях забравил че заради Outpost Pro бях въвел ръчно данните си тук

 

http://i46.tinypic.com/5v3rxv.png

 

а настройките които бях направил на стената не бяха съвместими с това.Оправих настройките и всичко си дойде на място.

 

Ти какви настройки си направил та имаш проблеми,би ли ги показал ?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 264
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

 

Ти какви настройки си направил та имаш проблеми,би ли ги показал ?

Да,все още имам проблем,стои си жълтото триъгълниче на мониторчето в трея,от къде точно влезе за снимката?

 

 

Аха намерих го,виж при мен как е на автоматично е сложена отметка.

 

http://share.pacomlan.com/images/ySK40743.jpg http://share.pacomlan.com/images/aO740768.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Да,все още имам проблем,стои си жълтото триъгълниче на мониторчето в трея,от къде точно влезе за снимката?

 

 

Аха намерих го,виж при мен как е на автоматично е сложена отметка.

 

 

 

 

Най-напред тук не трябва да има отметка

 

http://i50.tinypic.com/14iptw4.png

 

След това дърпаш кабела на нета и триеш правилата за System и Svchost независимо какви са

 

http://i49.tinypic.com/2ikp5qc.png

 

 

 

http://i46.tinypic.com/6hhvgh.jpg

 

А тук са ти данните които трябва да въведеш както са на горната снимка

 

http://i49.tinypic.com/x1aova.png

 

 

Но след това трябва да се създаде правило за System и Svchost.Това е по-сложния начин най-добре създай само правило за Svchost без да въвеждаш тези данни.

Link to comment
Сподели другаде

Но след това трябва да се създаде правило за System и Svchost.Това е по-сложния начин най-добре създай само правило за Svchost без да въвеждаш тези данни.

 

Добре де ,преди да се обнови до скапаната 581 нямаше никакви проблеми,не се налагаше подобна гимнастика,какво става?

Пробвах с Outpust Free и PcTools и нямам никакви грижи,свърза се нета без проблем.

 

Ок.,ще пробвам както си дал на снимката,но все пак това е доста неловко,кой обикновен потребител ще си играе по този начин за да си пусне нета? Пак ти казвам,нещо разбъзикаха тези хора, никога не съм имал подобни гафове с Comodo Firewall ,вече 2.5 години е пред погледа ми :(

Ако имаш време можеш да им драснеш два реда,ако трябва ще направя повече шотове на състоянието под XP SP2

Мерси все пак @tanganika,ще дам резултати малко по късно следобеда!

Link to comment
Сподели другаде

Добре де ,преди да се обнови до скапаната 581 нямаше никакви проблеми,не се налагаше подобна гимнастика,какво става?

Пробвах с Outpust Free и PcTools и нямам никакви грижи,свърза се нета без проблем.

 

Ок.,ще пробвам както си дал на снимката,но все пак това е доста неловко,кой обикновен потребител ще си играе по този начин за да си пусне нета? Пак ти казвам,нещо разбъзикаха тези хора, никога не съм имал подобни гафове с Comodo Firewall ,вече 2.5 години е пред погледа ми :(

Ако имаш време можеш да им драснеш два реда,ако трябва ще направя повече шотове на състоянието под XP SP2

Мерси все пак @tanganika,ще дам резултати малко по късно следобеда!

Да това е някакъв бъг в новите версии не е само в 581 и трябва потребителя сам да създава правилата за мрежовата зона.Но всяко зло за добро,ако не бяха тези бъгове nikikom :hesthebest: нямаше да ми покаже настройки които повишават и сигурността.

Подписа ми не е случаен тази стена наистина не може да се ползва от всеки.

Link to comment
Сподели другаде

Да това е някакъв бъг в новите версии не е само в 581 и трябва потребителя сам да създава правилата за мрежовата зона.Но всяко зло за добро,ако не бяха тези бъгове nikikom :hesthebest: нямаше да ми покаже настройки които повишават и сигурността.

Подписа ми не е случаен тази стена наистина не може да се ползва от всеки.

Какво пречи да се докладва,нищо не намирам във форума им за този бъг.Това не е изобщо нормално за мен,пък ти както искаш така си го разбирай за кого е и за кого не е.

 

P.s. С допълнителното въвеждане на адреса и правилата се получи,но я ми кажи след два часа ще съм на друг доставчик през друг безжичен рутер ,пак ли да ги въвеждам и после пак и пак,ееееее...

Link to comment
Сподели другаде

но я ми кажи след два часа ще съм на друг доставчик през друг безжичен рутер ,пак ли да ги въвеждам и после пак и пак,ееееее...

В такъв случай нужна ли ти е изобщо защитна стена ?

Link to comment
Сподели другаде

В такъв случай нужна ли ти е изобщо защитна стена ?

Защо да не ми е нужна? Да не мислиш ,че всички рутери имат firewall ? По- скъпите модели имат,но така е настроена по подразбиране ,че все едно е изключена и липсва такава,като открита мишена си,даже и пинга е разрешен,единствено има едно криптиране на VPN паролата нищо повече.

Но може да се постегне малко,има опции до блокиране на сайтове нещо като контрол на съдържанието,мога да блокирам IP адреси и домейни,но това мога само у нас да го направя, като вляза в моя рутер,без възможност от изрични правила и филтриране на пакетите и прочие,а това в случая за мен не е никаква стена.

И още повече през рутера се допускат пакети които не са никак желани и няма как да се спрат,освен да се блокира източника от настройките,но той един ли е?

Така че,защитната стена на ОС си е задължителна под Windows базираните системи,без значение какъв вид и по какъв начин става достъпа до интернет.

 

Това го нахвърлих набързо и е доста повърхностно.

 

P.s. Довечера ще ти покажа шот,когато съм зад рутер,да видиш колко пакети и адреси ми блокира защитната стена,които рутера пропуска.

Link to comment
Сподели другаде

Защо да не ми е нужна? Да не мислиш ,че всички рутери имат firewall ? По- скъпите модели имат,но така е настроена по подразбиране ,че все едно е изключена и липсва такава,като открита мишена си,даже и пинга е разрешен,единствено има едно криптиране на VPN паролата нищо повече.

Но може да се постегне малко,има опции до блокиране на сайтове нещо като контрол на съдържанието,мога да блокирам IP адреси и домейни,но това мога само у нас да го направя, като вляза в моя рутер,без възможност от изрични правила и филтриране на пакетите и прочие,а това в случая за мен не е никаква стена.

И още повече през рутера се допускат пакети които не са никак желани и няма как да се спрат,освен да се блокира източника от настройките,но той един ли е?

Така че,защитната стена на ОС си е задължителна под Windows базираните системи,без значение какъв вид и по какъв начин става достъпа до интернет.

 

Това го нахвърлих набързо и е доста повърхностно.

 

P.s. Довечера ще ти покажа шот,когато съм зад рутер,да видиш колко пакети и адреси ми блокира защитната стена,които рутера пропуска.

 

След като не ти се занимава с настройки защо не ползваш Outpost Free или Online Armor Free ?

Link to comment
Сподели другаде

В такъв случай нужна ли ти е изобщо защитна стена ?

С настройки на висока сигурност с китайските антивируси Rising и Twister стигнах до извод, че не е нужна друга защитна стена освен вградената при Win. Проактивните защити са при антивирусите и функционират автоматизирано. Двата азиатеца си приличат по това и са лесни за ползване. При Comodo Firewall Pro все нещо е сложно или е с бъг, отделно са досадните повтарящи се въпроси. Аз ще изчакам финализирането на Comodo IS 4 през февруари - така обещават поне. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

С настройки на висока сигурност с китайските антивируси Rising и Twister стигнах до извод, че не е нужна друга защитна стена освен вградената при Win. Проактивните защити са при антивирусите и функционират автоматизирано. Двата азиатеца си приличат по това и са лесни за ползване. При Comodo Firewall Pro все нещо е сложно или е с бъг, отделно са досадните повтарящи се въпроси. Аз ще изчакам финализирането на Comodo IS 4 през февруари - така обещават поне. Поздрави

Когато искаш да извлечеш максимума от която и да е защитна стена винаги е сложно,това се отнася и за Outpost Firewall Pro :yes:

 

B-boy/StyLe/,ако си махнал тази отметка

 

http://i47.tinypic.com/x4k5tw.png

 

е възможно да получаваш тези съобщения от Комодо че някой иска да се свърже с твоя компютър.Виж какво пише в Help-а за това.

Link to comment
Сподели другаде

След като не ти се занимава с настройки защо не ползваш Outpost Free или Online Armor Free ?

Не е въпроса дали ми се занимава или не,въпроса е да си оправят бъга колкото е възможно по-бързо.

Предпочитам PC Tools, заради стабилността си на работа,т.е.инсталирай и забрави,както беше до скоро и с Comodo,но за съжаление нещата се променят много бързо,едни дърпат назад други напред!

Май много им идва уискито напоследък! :peace:

Link to comment
Сподели другаде

Не е въпроса дали ми се занимава или не,въпроса е да си оправят бъга колкото е възможно по-бързо.

Предпочитам PC Tools, заради стабилността си на работа,т.е.инсталирай и забрави,както беше до скоро и с Comodo,но за съжаление нещата се променят много бързо,едни дърпат назад други напред!

Май много им идва уискито напоследък! :peace:

За без пари толкова,въпреки че за PC Tools не съм съгласен това по-скоро се отнася за Online Armor Free но при нея няма възможност за толкова прецизни настройки.

Кой каквото има това пие,въпрос на финанси :haha:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...