Jump to content

Ubuntu 9.4


CNews

Препоръчан пост

би ли споделил коя е прг че пустото любопитство...

:D

Grand Theft AUto map editor 0.21b

аз съм модрр на картите по тази игра а мап редактора не се зарежда със wine.

и Wavepad защото и миксове правя.

И GTA за тестове на модовете.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 89
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Grand Theft AUto map editor 0.21b

аз съм модрр на картите по тази игра а мап редактора не се зарежда със wine.

и Wavepad защото и миксове правя.

И GTA за тестове на модовете.

Поредния линукс санчо....

 

http://www.e-psylon.net/dot/index.php?item...article_id=1285

Link to comment
Сподели другаде

Поредния линукс санчо....

 

http://www.e-psylon.net/dot/index.php?item...article_id=1285

интересно,ти се обединяваш против свободните ОС и програми?И никой не еказал че върша работа на безпластно иа искам да ми се плаща.

бе я се хвърл от някъде,какви са тия глупости

Link to comment
Сподели другаде

интересно,ти се обединяваш против свободните ОС и програми?

Интересно, къде в моите постове съм написал, че се "обединявам против свободните ОС и програми"?

 

И никой не еказал че върша работа на безпластно иа искам да ми се плаща.

 

никой не знае какво искаш да кажеш, предполагам от неграмотност. Препоръката ми е да продължиш с копирането на мнения от други места, че така успяваме да те разберем.

Разбираме също когато искаш да кажеш нещо - пълно е с грешки и несмислени неща, които ако (повтарям) ако решиш да си ги прочетеш, че останеш удивен си грамотно пишеш (трудно се излиза с номера че не всеки е академик - или искаш да се научиш да пишеш или не!)

 

бе я се хвърл от някъде,какви са тия глупости

 

Санчо, приятелю, когато един човек тръгне по пътя да се прави на велик линуксар, тихомълком спира да пише за известно време и докато трае този период (отново тихомълком) си инсталира бозата дето е плюл, толкова много време.

 

Линка, който ти посочих в предния си пост, показва точно тази нагласа, която имаш в момента.

Предполагам те е засегнало, но в крайна сметка не съм го писал аз, а и не страдам от "линуксия грип"

 

Ако пък някога проумееш коментара на draco_volans от предната страница, ще разбереш "правия път към линукса", защото подхода ти и начина ти на изразяване -пречи!

Опитай се да пуснеш подобен коментар във форума на линуксбг и най-вероятно ще го отнесеш!

Там също обичат санчовците!

 

Хайде умната и леко с изказванията, че гледам свободата те е замаяла и те кара да пишеш волности, които трудно биха се толерирали!

Link to comment
Сподели другаде

Продължаваш да не схващаш ситуацията. И понеже не само не я схващаш, но и нямаш реални аргументи, преминаваш отново към нападки и обиди. Това само потвърждава колко голям "Санчо" си.

Ще се опитам отново да ти разясня положението, макар да се съмнявам, че нещо ще ти влезе в главата. Все пак досега не схвана, което значи, че може просто да не си способен да схванеш нещата.

Аз, а предполагам, че говоря и от името на Slammer и на много други потребители, не съм против безплатния софтуер, бил той цяла операционна система или програма. Дори напротив - радвам се, че има алтернатива на Windows. Конкуренцията е хубаво нещо. Microsoft надали щяха да се напънат да внесат някои подобрения в Internet Explorer например, ако Mozilla Firefox и Opera не бяха (и все още са разбира се) наоколо. Това, против което се обединяваме, не е безплатният софтуер, а арогантното ти държание, което е присъщо и на много други потребители. Изказванията ти не са подкрепени с реална и актуална аргументация. "Ubuntu е супер яка ОС, а пък Windows е боклук" не е аргумент. Това е просто мнение, което на всичкото отгоре е и крайно пристрастно.

"Обединяваме се" против голословни и крайни изказвания. "Обединяваме се" срещу неаргументираното оплюване и налагането на мнение, защото на практика ти това правиш. Да си видял някого от екипа на форума или друг по-запознат потребител да се опитва да налага мнението си? Да си ме видял мен например да пускам теми колко велик е Windows и колко скапан е Linux? Имаш ли си представа, че на нас твоите изказвания ни звучат така, както на теб биха звучели изказвания, че Windows е страхотна, а Linux е боклук? Би поискал доказателства, нали? Не би ти допаднало да видиш, че някой ей така е седнал да оплюва нещо, което уважаваш, и то без реална причина и без обосновка. Ти си дал някакви примери, които внасят някаква нотка на аргументация, но информацията е преувеличена и поостаряла. Да не говорим, че се и повтарят някои неща.

Налагането на мнение също е признак на недостатъчна зрялост като цяло. Просто е тъпо на някого с проблем с дадена програма да му се казва да ползва коренно различна: "Имам проблем с Windows. - Зарежи го Windows-а, ползвай Linux.". Съмнявам се на теб да ти стане приятно и да ти е полезно да споделиш, че имаш проблем с Linux и някой да ти изтърси да се откажеш от нея и да минеш на Windows. Не би ти харесало, нали? Така и на нас и на други хора не им допада да им се дават безполезни съвети.

Нямаме нищо против Linux или дискусии коя операционна система в какво е добра и в какво не е. Стига да е наистина реална дискусия и нещата да се обсъждат цивилизовано и да се аргументират мненията в темата. Това, което ти правиш и предизвикваш с изказванията си, е нищо повече от квартално сбиване на местните пияници.

Link to comment
Сподели другаде

това че снощи се нтаралянках със бира не значи че говоря лато квартална пияница.

Виж какво,аубунту-добър е,но има нужда от развитие,инсталацията на външни програми е сложновата,а от терминала хал хабер си нямам и затова ще мина н ависта.

Най-голямото предимство на линукс е:

-безплатно

-за лаптоп и нетбук е по-добро защото пести баттерията и няма как да се скапе,а уиндоус доста по-сложно се преинсталирана лаптоп,и много лсожновато на нетбук(които традиоционно нямат дискови устройства),не че няма и други начини

-вирус?!какво е това?антивирусна?

 

но аз си минавам пак на виста на моят компютър който е доста мощен си върви идеално,но наистина на хората с опо-слбаи компютри МС наистиан се изгавриха.

просто ми тярбва за определен осфтуер.

не за друго

Link to comment
Сподели другаде

Grand Theft AUto map editor 0.21b

аз съм модрр на картите по тази игра а мап редактора не се зарежда със wine.

и Wavepad защото и миксове правя.

И GTA за тестове на модовете.

пробва ли със cedega с нея се подкарват доста игри.

но ако ползваш кракове и тем подобни работата неа стане

 

това че снощи се нтаралянках със бира не значи че говоря лато квартална пияница.

Виж какво,аубунту-добър е,но има нужда от развитие,инсталацията на външни програми е сложновата,а от терминала хал хабер си нямам и затова ще мина н ависта.

Най-голямото предимство на линукс е:

-безплатно

-за лаптоп и нетбук е по-добро защото пести баттерията и няма как да се скапе,а уиндоус доста по-сложно се преинсталирана лаптоп,и много лсожновато на нетбук(които традиоционно нямат дискови устройства),не че няма и други начини

-вирус?!какво е това?антивирусна?

 

но аз си минавам пак на виста на моят компютър който е доста мощен си върви идеално,но наистина на хората с опо-слбаи компютри МС наистиан се изгавриха.

просто ми тярбва за определен осфтуер.

не за друго

инсталациата на външни програми е също като при уиндоус

с инсталатора gdebi сваляш програмата но с разширение .deb и остава само да въведеш паролата си.

терминалът-нищо сложно няма пишеш команда sudo apt-get install програмата товае...

успех не се отказваи толкова лесно ;)

Link to comment
Сподели другаде

Примерът с кварталните пияници не го схвана. Нищо, то ти и доста други неща не схвана така или иначе.

 

Най-голямото предимство на линукс е:

-безплатно

За това не споря.

 

-за лаптоп и нетбук е по-добро защото пести баттерията и няма как да се скапе,а уиндоус доста по-сложно се преинсталирана лаптоп,и много лсожновато на нетбук(които традиоционно нямат дискови устройства),не че няма и други начини

Windows също пести бетерия. И не казвай, че Linux няма как да се скапе, защото не е вярно. Няма операционна система или продукт, който да не може да се скапе.

Windows Vista се инсталира нормално на лаптопи. Windows XP е тази, която има проблеми със SATA контролерите. Това обаче се компенсира лесно от BIOS.

 

-вирус?!какво е това?антивирусна?

Ох, как ще ви подпари на дупенцата на вас пишман линуксарите, ако писачите на зловреден код се насочат активно към Linux. Дори и да не биха се доститгнали нивата на заразеност на Windows, със сигурност ще има слисани малки Санчовци, защото Linux не е неуязвима. Дори и да е по-сигурна (за което също може да се поспори), не е непробиваема.

Link to comment
Сподели другаде

Такааааа. възрастните хора, дето сума ти правителства се опитват да уморят са казали: "Всяко чудо за три дни!"

При теб (поради ак'а'нето, породено от "линуксарския грип") имаше допълнителен инкубационен период от цели два дни!

 

Сега идва времето на равносметка и да видим какви работи забърка:

 

.....

И Вече сложих край на това тъпо изпражнение уиндоус

......

Има си игрички,приложения всякакви видове и противно на очакванията ми до терминала не се стигна.

ПРосто това долно смотано уин7 е такава развалина...боже в рилийз кандидат такива бъгове???

....

 

ТО това 2000 нищо няма,ХР е от тъпо по-тъпо,виста е най-големият провал а 7-може би още по-го;лям.

ДНес докато изхвърлях боклуика си представях че изхвърлям майкрософт и се чувствах прекрасно,

 

Терминала...носят се митове за него.И мен ме беше страх но всъщност интерфейса е много лесен.Просто трябва да го поизуча.
Виж какво,аубунту-добър е,но има нужда от развитие,инсталацията на външни програми е сложновата,а от терминала хал хабер си нямам и затова ще мина н ависта.
......

Тоя смотан уиндоус ми писна докрай.БАвен ма бавен.Ама линукс,линукс...

ТОва изпражнение уиндоус да ми го махате от главата

 

Извод:

Не мога да работя с терминала, въпреки, че ако бях почел малко, щях да се справя!

затова ще се направя на герой и ще пребягам до кофата за буклук с надеждата да си намеря "тъпото изпражнение уиндоус".

Връщам си назад думите за виста! Още днес ще си инсталирам едно пиратско копие; който иска да ползва свободен софтуер.... Извинявай мило изпражнение...опссс...виста....отново прекрасно чувство... I LOVE THIS Lin...Vista!

 

........

Това уиндоус да тръгне едва едва пък вие линукс ще плюете.НЯмало игри.

А Да не би уиндоус да му вървят перфектно?ЕТо,ГТА4 е боклук на боклуците на бколуцте в коша.ТОва какво ли не инсталирва че да тръгне.

АЙде бе линукс е сто пъти по-обър.ВИе само за игрите мислите.

би ли споделил коя е прг че пустото любопитство...

:D

Grand Theft AUto map editor 0.21b

аз съм модрр на картите по тази игра а мап редактора не се зарежда със wine.

и Wavepad защото и миксове правя.

И GTA за тестове на модовете.

Ние да мислим само за игри, че да не сме ..........., че да мислим само за игри? Още повече за такива като "боклук на боклуците на бколуцте" - GTA4

Предполагам ти също не мислиш само за игри? :giggle:

 

МАк няма да коментирам,той не се води конкуренция а си е за хора които са избрали макинтош.

Това не се подминава с лека ръка, щот' е култуву и режееееееееее :D :D :D

 

.....

Все пак след провала с виста повечето хора опитаха линукс,макар и някои да не са се задържали.

тук говориш по-принцип! усещам ги аз тия работи, все пак се налага да общувам с хора.....

........

Ами ще трябва да го разбереш.90% от тези които са на линукс са дошли от уиндоус.Следователно сам си прави изводите колко им е харесало....

И има,има хора които които плюят линукс.

Чисто любопитство - ти от кои хора си?

 

.....

М не те разбрах както трябва,но уин7 не е лек като ХР но е по-лек от виста.А тя си беше пълна подигравка със човечеството.ТОлкова работа и най-нкарая 2гб рам не ни стигат.

амммм.....ъъъъ....какво спомена, че искаш да си инсталираш?

Сетих се! :yesss: :yesss: :yesss: Вистааааа - подигравката със човечеството......

 

.....

И какви са тия права 777.

"права 777" е хакерски проект, целящ да "зомбира" РС-та с инсталиран линукс. В алтависта (http://www.altavista.com/ - това хакерската търсачка) може да се намери доста инфо...

-вирус?!какво е това?антивирусна?
Има,първият е бил засягал БИОС и вируса се е казвал Морис,на името на създателя му РОбърт Морис.Може да има,не се залъгвай.ХАкерите са всичко са готови.ЛЪжа е,че няма.

Бате, кажи си сега - Последно има или няма вируси?

 

това че снощи се нтаралянках със бира не значи че говоря лато квартална пияница.

По-зле - пишеш като квартален пияница! Опитай да прочетеш СОБСТВЕНИТЕ си коментари!!!!!

Виж какво,аубунту-добър е,но има нужда от развитие,инсталацията на външни програми е сложновата,а от терминала хал хабер си нямам и затова ще мина н ависта.

Инсталацията на външни програми е изключително лесна, но трябва да почетеш, а не да ми се правиш на Санчо!

 

Най-голямото предимство на линукс е:

-безплатно

-за лаптоп и нетбук е по-добро защото пести баттерията и няма как да се скапе,а уиндоус доста по-сложно се преинсталирана лаптоп,и много лсожновато на нетбук(които традиоционно нямат дискови устройства),не че няма и други начини

Най-голямото предимство на линукс-дистрибуциите е:

1. възможността да прекомпилираш ядрото им!

2. възможността да си направиш собствена дистрибуция!

но аз си минавам пак на виста на моят компютър който е доста мощен си върви идеално,но наистина на хората с опо-слбаи компютри МС наистиан се изгавриха.

просто ми тярбва за определен осфтуер.

не за друго

ОТиди във РЪКОВОДСТВА В ПРОЦЕС НА РАБОТА .там съм копирал едно дукоментче.ВЯрно,не е авторско но показва защо линукс реално е по-добър

Никой от потребителите дори за миг не се е усъмнил! ПовЕрвай ми! Веднагически го баМвам!!!!!

 

Въпреки всичко, за пет дни успя да ни убедиш в едно нещо:

 

"Никога, ама никога не е късно да станеш за резил!"

 

За нас остана удоволствието да ти се посмеем, да се помайтапим на твой гръб!

За тези пет дни показана всички, колко си "навътре" в линукса(само за протокола: версията на убунту е 9.04), изумявайки ни със великите си прозрения, крайни изказвания и тотално неразбиране!

 

ПП: Отдавна не се беше появявал някой като цецо кукуто!

Ти сигурно го познаваш, но за останалите потребители, ще спомена, че това е световноизвестният Български мега-гуру и радетел на свободния софтуер (във всякаква форма), 33-ти дан линукс, автор и създател на най-великата ОС създавана някога, а именно - Tsonic OS

Link to comment
Сподели другаде

А и кой каза ,че нямало антивирусни програми за Линукс ?????

Ето малко шотове от трите безплатни и двете платени програми които най-много се препоръчват и при използване с Windows:

 

Първо безплатните:

 

http://i39.tinypic.com/25znl77.jpg

 

http://i40.tinypic.com/vs2c20.jpg

 

http://i42.tinypic.com/nwzrz6.jpg

 

Дори антишпионска защита:

 

http://i41.tinypic.com/33lfae8.jpg

 

 

Ето и платените:

 

http://i39.tinypic.com/v621xy.jpg

 

http://i41.tinypic.com/2w4dumc.jpg

 

Ето и една предложена от B-boy[styLe]:

 

http://i43.tinypic.com/5vslso.jpg

 

Явно вече се е започнало с атакуването на Линукс - жалко ,че не се вслушвате в съвети - особено приложените от Night_Raven и Slammer !!! :svlove:

Link to comment
Сподели другаде

Примерът с кварталните пияници не го схвана. Нищо, то ти и доста други неща не схвана така или иначе.

 

 

За това не споря.

 

 

Windows също пести бетерия. И не казвай, че Linux няма как да се скапе, защото не е вярно. Няма операционна система или продукт, който да не може да се скапе.

Windows Vista се инсталира нормално на лаптопи. Windows XP е тази, която има проблеми със SATA контролерите. Това обаче се компенсира лесно от BIOS.

 

 

Ох, как ще ви подпари на дупенцата на вас пишман линуксарите, ако писачите на зловреден код се насочат активно към Linux. Дори и да не биха се доститгнали нивата на заразеност на Windows, със сигурност ще има слисани малки Санчовци, защото Linux не е неуязвима. Дори и да е по-сигурна (за което също може да се поспори), не е непробиваема.

Ох, как ще ви подпари на дупенцата... това няма да го коментирам.

ето прочети тук http://www.linux-bg.org/cgi-bin/y/index.pl...p;key=361479826 но ти го знаеш и в линукс и в уиндоус важен е потребителят и в двете има риск от заразяване ;) в уин вирусите в лин санчовците...

според мен наи добрата ос е тази която ти върши работа. :)

Link to comment
Сподели другаде

(само за протокола: версията на убунту е 9.04), изумявайки ни със великите си прозрения, крайни изказвания и тотално неразбиране!

Мамка му, това исках аз да напиша в моя пост но си помислих, че за 5 дена от както я гледах последно се е качила на 9.4.0 :)

Link to comment
Сподели другаде

Явно вече се е започнало с атакуването на Линукс - жалко ,че не се вслушвате в съвети - особено приложените от Night_Raven и Slammer !!! :svlove:

Не, не искам това да се тълкува като нападение на Linux. Това е по-скоро защита на Windows, която се опитва да разбие някои митове около двете операционни системи и просто изглежда като атака на Linux, но всъщност не целим такова нещо. Поне аз, но предполагам и Slammer (и останалите са на същото мнение). :)

Link to comment
Сподели другаде

Не, не искам това да се тълкува като нападение на Linux. Това е по-скоро защита на Windows, която се опитва да разбие някои митове около двете операционни системи и просто изглежда като атака на Linux, но всъщност не целим такова нещо. Поне аз, но предполагам и Slammer (и останалите са на същото мнение). :)

 

Имах в предвид, атакуването от вируси не от потребители или администратори,модератори и т.н.!!! Понеже във въпросната тема предложена през линка даден от rx7 има известна доза истина ,НО тя е валидна и за всички ОС - т.е. човешкия фактор!!!

А и защо ще им е на прозводителите на антивирус да си хабят време, нерви и най вече пари за да произвеждат програми за защита които да са за Линукс (нито има смисъл ,нито логика ако Линукс е непробиваем както го изкарват)!!!

Link to comment
Сподели другаде

относно виста-като написах ''подигравка със човечеството'' имах предвид тази част,която е с по-слаби компютри.На мен всичко ми върви перфектно,на малко-слаби компютри на които уин7 лети(без аеро,но поянкоаг ис него) виста неще.И то това си е до човека де!
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...