Jump to content

Ubuntu 9.4


CNews

Препоръчан пост

Не си го казвал, но държанието ти е такова като на повечето Linux фанатици, които са готови и майка си да убият, само и само да докажат колко по-добър е Linux от Windows.

С какво по-точно от държанието ми?Аз си казвам истината...

 

Е, естествено, че от Windows са дошли. Откъде от друго място да дойдат?

Ами има хора които за пръв път работят на компютър,а той е с линукс така,че не всички са минали през уиндоус

 

О, имал съм много лоши моменти, свързани с Windows

А моите са кошмарни

 

Да, това е проблем и наистина има какво да се желае още в тази насока. И все пак с няколко настройки в Internet Explorer болшинството проблеми могат да се елиминират. А и има алтернативни браузъри, ако ножът опре до кокалчето.

ИНтернет експлорер...това не го лиз араниха вече тая простотия това тъпо нестабилно браузерче.Направиха грешка като го направиха част от уиндоус,т.е. уиндоусе лепнат към него.Сега като уиндоус забие,интернет експлрер забива.

И да,има си оперка,мозилка,к-мелеон,сеа мънки и какви ли не браузери,които оправят проблемите,но никога на 100%.

 

Ще се съглася, че Windows Vista не беше това, което трябваше да бъде. Наистина се поизложиха малко. Вдигнаха много шум, а операционната система не успя да оправдае очакванията

3 и половина години разработка,шумна рекламна кампания и то за нищо...да,има си предимства-не отрчиам.Но първо трябваше да излезе 7(който е по-лек от виста,но и по-тежък От ХР) и след това виста,за да може самата натовареност да мине по леко,т.е. постепенно.А те изведнъж вдигнаха градуса до небесата с изискванията.

 

 

При мен Windows не се забавя. Познавам много хора, които също нямат оплаквания от забавяния и са общо взето доволни от работата на операционната система. И това не са някакви компютърни специалисти. Стига човек да знае някои базови неща за компютъра си, не би имал никакви проблеми.

Да,така е,но защо операционната система да има нужда от поддръжка?Не трябва ли сама да се поддържа,както прави линукс.А Колкото до оптимизаторите-вършат работа,но наистина те са просто инструктирани и може да направят какви ли не поразии,Случвало ми се...

 

 

А би трябвало, ако искаш да те приемат на сериозно.

:crosseyes1: :crosseyes1: :crosseyes1: това ''не ми пука'' го написах машинално.

 

Е,в крайна сметка и двете ОС Си имат своите плюсове и минуси,не можем да сме винаги 100% но в крайна сметка,вместо да се борят за дялове на използваемост е по-добре ако линукс и МС се сбират.ЕДна обща ос...това би било чудесно,пък било то и платена.Защото вярно,колкотот и наистина уиндоус да има проблеми,си има и своите предимства.Тук може да се спори много ,всяко среиу всяко,но все пак безплатното и по-доброто срещу платеното и по-лошото как ви звучи?

 

И разработчиците нека правят игри и софтуер за линукс.Има такива,правят,но все още е малко.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 89
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

С какво по-точно от държанието ми?Аз си казвам истината...

С какво по-точно ли? С държанието ти като на 12 годишно хлапе, което избива комплекси. Не, не казваш истината, защото истината не е, че Windows не става за нищо. Дори напротив, доста добра операционна система е. Не е перфектна разбира се, но то никоя не е.

 

ИНтернет експлорер...това не го лиз араниха вече тая простотия това тъпо нестабилно браузерче.Направиха грешка като го направиха част от уиндоус,т.е. уиндоусе лепнат към него.Сега като уиндоус забие,интернет експлрер забива.

И да,има си оперка,мозилка,к-мелеон,сеа мънки и какви ли не браузери,които оправят проблемите,но никога на 100%.

В интерес на истината Internet Explorer също не е боклучав браузър. Дори в някои отношения е по-добър от Mozilla Firefox. Иначе е интересно как има хора, които ползват именно IE, но нямат сериозни проблеми. Може би, защото те знаят как да работят с компютъра си.

 

3 и половина години разработка,шумна рекламна кампания и то за нищо...да,има си предимства-не отрчиам.Но първо трябваше да излезе 7(който е по-лек от виста,но и по-тежък От ХР) и след това виста,за да може самата натовареност да мине по леко,т.е. постепенно.А те изведнъж вдигнаха градуса до небесата с изискванията.

По-скоро я изкараха Vista, докато беше "недоопечена". Не беше напълно готова, а те избързаха. Трябваше да се позабавят още малко, но да я поизчистят още. Можеха да пуснат официалната версия на Vista да е все едно като Vista+SP1.

 

Да,така е,но защо операционната система да има нужда от поддръжка?Не трябва ли сама да се поддържа,както прави линукс.А Колкото до оптимизаторите-вършат работа,но наистина те са просто инструктирани и може да направят какви ли не поразии,Случвало ми се...

Поддържането на Windows е по-скоро неподдържане. Много хора си мислят, че поддържането на Windows включва редовно чистене на регистратура, дефрагментирането, оптимизация с 1-2-3-4 програми за целта и др. такива. Истината е, че Windows се поддържа просто като с нея се инсталира (само) качествен и нужен софтуер и да не човърка из системните ресурси (файлове, регистратура). Когато потребител спазва тези две условия, системата на практика няма нужда от нищо повече. Е, може би да има нужда от една дефрагментация на няколко месеца, колкото да не е без хич. Windows се скапва често точно заради това, че някой се опитва да я тунингова/оптимизира. Има прекалено много митове за оптимизации и настройки, които са останали от по-стари времена и съществуват и до днес. То от тях и програми като TuneUp, System Mechanic, WinXP/Vista Manager и др. правят пари от вятъра, като обещават какви ли не неща, но всъщност не само няма никакво подобрени, но и често нещата се влошават, което се приписва на операционната система.

 

Преди много време и аз ползвах чистачки на регистратурата и разни тунинговащи програми. Постепенно обаче установих от личен опит, че полза от тези програми всъщност няма. Затова постепенно започнах да ги изоставям. Колкото по-малко такива програми ползвах, толкова по-малко грижи сякаш имах.

 

Това, което много хора още не схващат, че слабото звено в една "компютърна верига" е потребителят. Няма операционна система или програма, която да може да устои на потребител, ако той е достатъчно некомпетентен. Няма 100% глупакоустойчва операционна система/програма. Да, възможно е Linux сама по себе си да е малко по-устойчива на потребителска немърливост, но основният фактор си остава потребителят. Дори и по-неустойчива система може да е се превърне в устойчва в ръцете на поне малко способен потребител. По същия начин и дори по-стабилна операционна система може да рухне, ако зад клавиатурата стои пълен лаик.

Link to comment
Сподели другаде

Да,на мене ми разоравяй че ИЕ е хуабв браузер.Има полезни функции,но е нестабилен.Просто уажсен.

А пък да и аз също бягам от оптимизаторите,освен ако ПС-то не се е скапало вече щото то скапе ли се,няма какво да губиш.

А иначе прав си,аз за тунинг използвах само друга тема(не ми харесваше зеления бар на уиндоус виста като отвориш някоя папка дето пише organize,open...отгоре,просто зеленото не ме кефи,т аси сложих със синьо) и промяна на буут скрийна,защото по-смотан такъв не можаха да направят.Долу-горе това.Антивирусната ми беше Trendmicro internet security а против спай със malwarebytes(една от най-ефективните) и против rogue си сложих rogue remover просто ако нещо ми се закачи докато браузвам,

Link to comment
Сподели другаде

Засега ще се въздържа от повече коментари ( че ме мързи да пиша, не за друго и съм уморен :giggle: )

 

Относно изказването на Night_Raven по въпроса инсталирането на ХП на 233 Мхз процесор, това ми е пределно ясно, аз съм го качвал на 133 Мхз Cyrix ( 166+ ), но не забравяй, че в линукс има една разлика - графичните среди. Те са с доста голям брой и различни възможности, дефакто тежестта на една линукс дистрибуция/система зависи предимно от типа графична среда, да речем, че сте инсталирали КДЕ 4, системата става тежка, почти колкото уиндоус 7, с ГНОМЕ - по-лека и т.н. но има разни графични мениджъри от типа на BlackBox и Е16, които на въпросни системи от типа 133/166 мхз и мъничко рам летят, все едно ползвате гном на някой 1 Гхз-ов "звяр" ... и вече идват зависимостите със софтуера, примерно Огнената лисица, като браузър е много тежък, в смисъл, че лапа страшно много рам, но ако се подбере и софтуера системата може,, така да се каже, да литне :) И можеби точно липсата на избор в Мак и уин на графична среда е основен минус,,,

И убунту включително олеква почти 4 пъти, само със смяна на графична среда. На всичкото отгоре ядрото му е осрано и претрупано и лично аз него харесва, предпочитам дебиан или някоя самоделка :)

Link to comment
Сподели другаде

От известно време чета информация за Linux, с цел да опозная работата с тази OS преди да се впусна в реални занимания с нея. Много уважавам хората, които са се наели да създадат нещо за ползване без да искат пари за това, а Linux се очертава като добър избор.

 

Да споделя обаче нещо, което ме дразни... Има един билюк дистрибуции на Linux и всеки претендира, че дистрибуция X била по-добра от дистрибуция Y, което предполага зараждането (наличието) на вътрешни конфликти между продуцентите (производители) на вариациите в тази OS... Това не ми се вижда на добре и поражда в мене много съмнения. Трябва ли аз да почна да тествам дистрибуции (сигурно са към 10), за да открия коя точно ще ми трябва, да си свърша работата и да се накефя? Колко време ще ми трябва за това? Като се има и в предвид, колко неща още трябва да изчета, че да имам един вид hot-start, като реша да тествам първата си дистрибуция, която на всичкото отгоре може и да не ми хареса... Нямам цял живот на разположение, съжалявам...

 

Отначало, почнах да чета за Debian... от официалният сайт, дума да няма, сума нещо изчетох. От първо впечатление, пакетната им система хич не ми хареса... Гледам в Zamunda, някакви пакети сложили по 18Gb... С по няколко графични среди (Gnome / KDE / XFCE / LXDE / Antico / Antico Deluxe)... Че аз това и за 2 седмици не мога да го изтегля... Гледах от тракера, щото имаше seed и връзката ми е добра, не заради друго... и без това с повече от 112kb/s не мога да свалям... Мина ми мерака...

 

После гледам Ubuntu (знам го и от преди)... То е по-малко... Едно CD, и се тегли без проблем... Почнaх да чета за него... А именно книжката: How to do everything-Ubuntu (към 300 стр)... Почти съм на половината... много занимателно четиво... Сега пък гледам, vyrguzunqk, пише че въпросната дистрибуция била шитня... Ми ко да прая тогава, питам? Оставам с впечатлението, че сред линуксарите, всеки си тегли на неговата страна и че ако сложа дистрибуция X, все ще се намери някой да каже: "Ама що си го сложил тоя боклук, а не дистрибуция Y" (все едно, че слушам за Windows). Вътрешни недоразумения... направо се дразня вече... Пък и на бас, че всяка дистрибуция си има суматия бъгове, които, разбираш ли, можели да се оправят с по 2-3 реда в конзолата... Ми аз пък неща да въртя редове в конзолата, за да коригирам дистрибуция X, докато я нагодя и видя, че вероятно дистрибуция Y, ще се държи по-добре, ама и на нея ще трябва да и въртя редове... Докато не видя, че пък дистрибуция Z, била по-добра от Y... И така до края на Света! Или пък, защо не... Ще си дръпна едно ядро на Linux..., ще си го компилирам, ще си хвана Gnom графична среда (щото KDE4 била малко бъгава и тежка, разбираш ли) и сичко е 6... Лелеее, ми че аз ако можех всичко това... Не смятам да се женя за компа или за която и да е OS; не съм програмист и никога няма да бъда (почти като в песента). Направо ми се разбиха надежите...

 

Windows, може всякак да го хулят, па и аз да съм патил, ама си е само един... кажеш ли Windows XP във форума и само те питат кой SP си и дали не е самоделка... кажеш ли Vista и т.н... Без особени познания, мога съвсем спокойно да си свърша всякаква работа, защото графичната му среда, бидейки само една, е съвсем интуитивна за основните операции... Пък и проблемите с него са сравнително еднотипни и вече е известно (на майсторите), къде са му ахилесовите пети... Според мен, е по-лесно да се работи с нещо с известни (позиционирани) и контролируеми бъгове, отколкото с нещо, което на 6 месеца се преиздава и бъговете в него си сменят позициите... Изобщо, това ми е гледището...

 

Linux, иначе го уважавам и чета с интерес за него, както и без съмнение, ще го пробвам (Ubuntu, ще бъде - нема начин), ама с тия дистрибуции и превземки колко било лесно и как еди коя си дистрибуция била по-добра от еди коя си, се издразних супер много... За мене, "Въпрос на избор и вкус" не върши работа... Искам конкретика и НАДЕЖДНОСТ В ПЪРВИТЕ СТЪПКИ. Не е толкова много, нали?

Link to comment
Сподели другаде

draco_volans, така е аз плюя Убунту, но нещата, заради които го плюя, за тебе като цяло нямат голямо значение и всъщност, лично аз предпочитам една както се казва "гола" система,докато убунту е пълно с всякакви ненужни щуротии и е създадена да работи на максимално голям набор устройства, заради което е пълно с глупости и липсва оптимизация, а аз искам, максимално бърза и оптимизирана, убунту е базирана на дебиан, те са с най-добрия пакетен мениджър ( apt ) и за графично Synaptic, алтернативата е системите базирани на RedHat пакетни мениджъри, така да се каже в линукса има 2 клона дистрибуции, те се делят по типа пакетни мениджъри, като цяло всички бъгове са общи по простата причина, че те идват от графичната среда, а тя е еднаква за всички, освен ако няма нещо написано и от производителя си. Единия е дебианския тип (.deb ), другите са Red Hat, както казах ( .rpm ) има и едни други, тип slack-прас и т.н. но те са по-сложни, оплетени и т.н. И като за начинаещ най-лесни са наистина Mandriva, Suse ( .rpm ) и Ubuntu (.deb). Mandrivata и Сусето имат контролен център, от който се бъзика всичко с лекота, което им е основния плюс, докато убунту няма, но пак е много лесно за ескплоатация и тъй като ползват дебианските репозиторита имат може би най-голямата база с пакети, което си е голям + .

Като цяло няма значение кой тип ще избереш, Просто ако решиш да сменяш системата ще трябва да свикнеш на новия пакетен мениджър, което не е особено трудна и непостижима задача. Основния въпрос е по-скоро каква графична среда иска да ползваш, тип уиндоус виста, шарена в която можеш да си връткаш иконите и всичко да ти е шарено като в цирк или нещо по-семпло... Дефакто КДЕ 4 или Гном :)

Link to comment
Сподели другаде

vyrgozunqk, принципно съм се насочил към Gnom, защото е по-лека, пък и Ubuntu си върви в комплект с нея (има и вариант с KDE4, разбира се) и няма да ми се налага да избирам в последствие. Не претендирам за шарения, а просто за нагледност... Може изображенията на папките да изглеждат като рисунки на индианци по стената на пещера, но нагледността за мен е водеща... Асоциирам я с изказаната по-горе надеждност и интуитивност в първите стъпки. Това е.
Link to comment
Сподели другаде

Да,на мене ми разоравяй че ИЕ е хуабв браузер.Има полезни функции,но е нестабилен.Просто уажсен.

Хайде на мен да разправиш, какви полезни функции има ИЕ7/8?

В кое/какво е нестабилен (един пример, би ме убедил да се върна към FF3, който е къде, къде по тромав, а за количеството РАМ-ец, дето яде - вече пишат двутомник!

 

ПП А пропуснах да попитам кое му е ужасното на осмицата или на седмицата?

 

А сега по темата:

Имам едно нетбуче на ACER, на което работещ windows e пълна скръб, ама като казвам пълна - пълна.

Инсталацията трае около 80-90 минути, драйверите се инсталират за има няма 30-40 минути, а решиш ли да гледаш филм, пускаш и гледаш, без да превърташ, щото светне ли зеленото диодче на SSD-то (демек харда), почва слайда.....

Модела е от тези със SSD-хардовете, които са само с една идея по-бързи от корсарската ми флашка. Та на тази недомислица, като му инсталирах убунту версията за нетбук - буквално отлетя. Пускам си музика, браузвам със "любимата" лисичка + един скайп и ACER-чето немой да са усети колко зле е било, та чак приятно да му стане на човек.

 

ПП А пропуснах да спомена, че имам доста материал да плюя линукса, особено на тема райдове и разни псевдо-гурута, пък току-виж стана първия човек разбил мита за "леко" тромавите популярни дистрибуции, които доста трудно тръгват на по-старите машинки, та се налага използването на съмнителни дистрибуции от рода на тиликс, които освен с грозотата си, могат да се похвалят и с "грамотно" писане. Абе щом като жената се възмути, значи положението е зле! Май се отплеснах.......

 

Та вкрайна сметка исках да кажа, че всяка ОС си има своите плюсове и минуси. Залитането в коя да е посока е било породено единствено от незнание и от стремеж да бъдем "в крак с модата", което доста често се оказва, че повече вреди на нас самите, отколкото на останалите хора.

Link to comment
Сподели другаде

От известно време чета информация за Linux, с цел да опозная работата с тази OS преди да се впусна в реални занимания с нея. Много уважавам хората, които са се наели да създадат нещо за ползване без да искат пари за това, а Linux се очертава като добър избор.

 

Да споделя обаче нещо, което ме дразни... Има един билюк дистрибуции на Linux и всеки претендира, че дистрибуция X била по-добра от дистрибуция Y, което предполага зараждането (наличието) на вътрешни конфликти между продуцентите (производители) на вариациите в тази OS... Това не ми се вижда на добре и поражда в мене много съмнения. Трябва ли аз да почна да тествам дистрибуции (сигурно са към 10), за да открия коя точно ще ми трябва, да си свърша работата и да се накефя? Колко време ще ми трябва за това? Като се има и в предвид, колко неща още трябва да изчета, че да имам един вид hot-start, като реша да тествам първата си дистрибуция, която на всичкото отгоре може и да не ми хареса... Нямам цял живот на разположение, съжалявам...

 

Отначало, почнах да чета за Debian... от официалният сайт, дума да няма, сума нещо изчетох. От първо впечатление, пакетната им система хич не ми хареса... Гледам в Zamunda, някакви пакети сложили по 18Gb... С по няколко графични среди (Gnome / KDE / XFCE / LXDE / Antico / Antico Deluxe)... Че аз това и за 2 седмици не мога да го изтегля... Гледах от тракера, щото имаше seed и връзката ми е добра, не заради друго... и без това с повече от 112kb/s не мога да свалям... Мина ми мерака...

 

После гледам Ubuntu (знам го и от преди)... То е по-малко... Едно CD, и се тегли без проблем... Почнaх да чета за него... А именно книжката: How to do everything-Ubuntu (към 300 стр)... Почти съм на половината... много занимателно четиво... Сега пък гледам, vyrguzunqk, пише че въпросната дистрибуция била шитня... Ми ко да прая тогава, питам? Оставам с впечатлението, че сред линуксарите, всеки си тегли на неговата страна и че ако сложа дистрибуция X, все ще се намери някой да каже: "Ама що си го сложил тоя боклук, а не дистрибуция Y" (все едно, че слушам за Windows). Вътрешни недоразумения... направо се дразня вече... Пък и на бас, че всяка дистрибуция си има суматия бъгове, които, разбираш ли, можели да се оправят с по 2-3 реда в конзолата... Ми аз пък неща да въртя редове в конзолата, за да коригирам дистрибуция X, докато я нагодя и видя, че вероятно дистрибуция Y, ще се държи по-добре, ама и на нея ще трябва да и въртя редове... Докато не видя, че пък дистрибуция Z, била по-добра от Y... И така до края на Света! Или пък, защо не... Ще си дръпна едно ядро на Linux..., ще си го компилирам, ще си хвана Gnom графична среда (щото KDE4 била малко бъгава и тежка, разбираш ли) и сичко е 6... Лелеее, ми че аз ако можех всичко това... Не смятам да се женя за компа или за която и да е OS; не съм програмист и никога няма да бъда (почти като в песента). Направо ми се разбиха надежите...

 

Windows, може всякак да го хулят, па и аз да съм патил, ама си е само един... кажеш ли Windows XP във форума и само те питат кой SP си и дали не е самоделка... кажеш ли Vista и т.н... Без особени познания, мога съвсем спокойно да си свърша всякаква работа, защото графичната му среда, бидейки само една, е съвсем интуитивна за основните операции... Пък и проблемите с него са сравнително еднотипни и вече е известно (на майсторите), къде са му ахилесовите пети... Според мен, е по-лесно да се работи с нещо с известни (позиционирани) и контролируеми бъгове, отколкото с нещо, което на 6 месеца се преиздава и бъговете в него си сменят позициите... Изобщо, това ми е гледището...

 

Linux, иначе го уважавам и чета с интерес за него, както и без съмнение, ще го пробвам (Ubuntu, ще бъде - нема начин), ама с тия дистрибуции и превземки колко било лесно и как еди коя си дистрибуция била по-добра от еди коя си, се издразних супер много... За мене, "Въпрос на избор и вкус" не върши работа... Искам конкретика и НАДЕЖДНОСТ В ПЪРВИТЕ СТЪПКИ. Не е толкова много, нали?

здрасти - добре 1 www.linux-bg.org прочети какво е линукс

2 пегфектна ос няма эа сега. наи важен е потребителят

3 эа проба бих ти препоръчал opensuse

4в живота нищо не идва наготово нужно е и малко потене ;)

Link to comment
Сподели другаде

От известно време чета информация за Linux, с цел да опозная работата с тази OS преди да се впусна в реални занимания с нея. Много уважавам хората, които са се наели да създадат нещо за ползване без да искат пари за това, а Linux се очертава като добър избор.

 

Да споделя обаче нещо, което ме дразни... Има един билюк дистрибуции на Linux и всеки претендира, че дистрибуция X била по-добра от дистрибуция Y, което предполага зараждането (наличието) на вътрешни конфликти между продуцентите (производители) на вариациите в тази OS... Това не ми се вижда на добре и поражда в мене много съмнения. Трябва ли аз да почна да тествам дистрибуции (сигурно са към 10), за да открия коя точно ще ми трябва, да си свърша работата и да се накефя? Колко време ще ми трябва за това? Като се има и в предвид, колко неща още трябва да изчета, че да имам един вид hot-start, като реша да тествам първата си дистрибуция, която на всичкото отгоре може и да не ми хареса... Нямам цял живот на разположение, съжалявам...

 

......

 

Linux, иначе го уважавам и чета с интерес за него, както и без съмнение, ще го пробвам (Ubuntu, ще бъде - нема начин), ама с тия дистрибуции и превземки колко било лесно и как еди коя си дистрибуция била по-добра от еди коя си, се издразних супер много... За мене, "Въпрос на избор и вкус" не върши работа... Искам конкретика и НАДЕЖДНОСТ В ПЪРВИТЕ СТЪПКИ. Не е толкова много, нали?

Взе ми думите от устата! :) Да ти кажа само,че дистрибуциите не са десет(ина),а няколкостотин и доста има да четеш за т.нар. hotstart ;). По-добре си свали 5-6 от тези,които ти се струват подходящи(виж в сайта http://polishlinux.org/choose/quiz/),записвай ги на дискове(презаписваеми-за да не товариш природата с още отпадъци;)) и ги пробвай без да инсталираш.

Аз самият пробвах няколко т.нар. дистрибуции и мисля,че доста лесно се "чупят" - дори не съм инсталирал кой-знае какво,само пуснах някакви ъпдейти и компютъра заби - рестарт...и ме посреща "черният екран на смъртта" с някакъв надпис localhost login:/

Link to comment
Сподели другаде

Взе ми думите от устата! :) Да ти кажа само,че дистрибуциите не са десет(ина),а няколкостотин и доста има да четеш за т.нар. hotstart ;). По-добре си свали 5-6 от тези,които ти се струват подходящи(виж в сайта http://polishlinux.org/choose/quiz/),записвай ги на дискове(презаписваеми-за да не товариш природата с още отпадъци;)) и ги пробвай без да инсталираш.

Аз самият пробвах няколко т.нар. дистрибуции и мисля,че доста лесно се "чупят" - дори не съм инсталирал кой-знае какво,само пуснах някакви ъпдейти и компютъра заби - рестарт...и ме посреща "черният екран на смъртта" с някакъв надпис localhost login:/

така на презаписваем диск е лоша идея сваляите дистрата от официалните им саитове за такива екрани на смърта за 1 път чувам

би ли описал с коя дистрибуция ти се е случило

за начинаещи потребители препоръчвам opensuse11.1 жив диск е пробваите го...

ubuntu8.04 също е подходящ

http://www.linux-bg.org/ на този саит може да се поинтересувате какво е линукс ако имате желание.

ето ви и саита на 1 пичове на които свалям шапка за отделеното време и тяхната работа по убунту

http://skss.learnfree.eu/

моля ви преди да пишете поинтересуваите се никои не ви кара на сила да използвате линукс

линукс не е уиндоус запомнете го или забравете изобщо...

почти за всяко дистро има да не кажа за всяко подръжка в форумите му хиляди ако не и милиони хора

отделят от свободното си време и допринасят за развитието на линукс вс ден уважаваите труда им те НЕ ГО ПРАВЯТ ЗА ПАРИ ТЕ ГО ПРАВЯТ ЗА НАС ПОТРЕБИТЕЛИТЕ.

и преди да кажете ето поредния фанатик на тема линукс ще ви кажа ползвам и уиндоус и съм много доволен и от него никои не се е родил научен но линукс изисква съвсем малко интерес и ето мечтите се сбъдват нещата тръгват. ако имате желание потърсете пробваите пак казвам дявола нее толкова черен ;)

така че успех :)

Link to comment
Сподели другаде

:haha:

пак казвам дявола нее толкова черен
:haha:

 

Съвсем вярно си е - ще си позволя да цитирам един стих от Библиятата:

2 Коринтяни 11глава 14стих: И не е чудно; защото сам дявола се преправя на светъл ангел;

 

Ето и един от мен за всички:

2 Коринтяни 11глава 19стих: Защото вие, като сте разумни, с готовност търпите безумните;

 

п.с.Защо е необходимо толкова време да спорите - хубаво е че има желаещи да ползват коя и да е ОС за да могат в последствие да помагат на нуждаещите се!!! :computer:

Link to comment
Сподели другаде

:haha: :haha:

 

Съвсем вярно си е - ще си позволя да цитирам един стих от Библиятата:

 

 

Ето и един от мен за всички:

 

 

п.с.Защо е необходимо толкова време да спорите - хубаво е че има желаещи да ползват коя и да е ОС за да могат в последствие да помагат на нуждаещите се!!! :computer:

xех за цитата 10х

не споря със никои и те така :P

Link to comment
Сподели другаде

единственното което би ме накарало да се върна към уиндоус,и май ще го направя е честото ползване на една пограма...тя и с Wine не върви.ТРУДНО СЕ подкарва

би ли споделил коя е прг че пустото любопитство...

:D

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...