Jump to content

Ubuntu 9.4


CNews

Препоръчан пост

Вече съм на УБунти 9.4 jaunty jackalope

Това е една много Добра операционна система.

И Вече сложих край на това тъпо изпражнение уиндоус.

Тук няма нужда от драйвери,всичко е безплатно-няма демо,няма триали,няма ограничени.

Има си аналози от уиндоус за линукс пък и скайпа работи и на линукс-версия 2.0 скайп за линукс.

Всичко работи коректно,сложих си плъгините за аудио и просто работата заспа.

Има си игрички,приложения всякакви видове и противно на очакванията ми до терминала не се стигна.

ПРосто това долно смотано уин7 е такава развалина...боже в рилийз кандидат такива бъгове???

АБе тия не са доре нещо бе.

ПЪк и програмите ми се ъпдейтват едновременно,може да не слгаам тов,което не ми трябва,раздялата на харда стана лесно.

 

СЛожих диска в устройството,дадох му Български език,дадох да се инсталира,настроих в коя държава живея,подредбата на клавиатурата и след 15 мин. разполагах с убунту!

Значи,за окло 30 мин. докато намеря всичко и готово.

НАистина това се нарича хубава ОС.

 

ТО това 2000 нищо няма,ХР е от тъпо по-тъпо,виста е най-големият провал а 7-може би още по-го;лям.

ДНес докато изхвърлях боклуика си представях че изхвърлям майкрософт и се чувствах прекрасно,

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 89
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Извинявам се, но изприказва абсолютни простотии. Ще те помоля никога повече да не пишеш подобни идиотски изказвания, след като е очевидно, че въобще не си запознат с нещата.
Link to comment
Сподели другаде

Извинявам се, но изприказва абсолютни простотии. Ще те помоля никога повече да не пишеш подобни идиотски изказвания, след като е очевидно, че въобще не си запознат с нещата.

С Кое по-точно не съм запознат?БИ ли ми обяснил?

Тоя смотан уиндоус ми писна докрай.БАвен ма бавен.Ама линукс,линукс...

ТОва изпражнение уиндоус да ми го махате от главата

Link to comment
Сподели другаде

Странно. При мен Windows не е бавен. Нужно е да знаеш кой Windows на коя система би се държал адекватно. Нужно е да знаеш какъв софтуер да инсталираш и какъв да не инсталираш, т.е. да ползваш качествен софтуер. Нужно е да знаеш как да поддържаш Windows - кое е лошо за нея и кое е полезно.

Обикновено подобни плиткоумни изказвания са от хора, които имат навика да ползват разни самоделки (не-знам-си-какъв Edition) и/или блъскат системата с всякакъв софтуер, събран под път и над път, оптимизарат с поне 1 програма и после хленчат като 5 годишни хлапета, че имат проблеми.

Link to comment
Сподели другаде

Странно. При мен Windows не е бавен. Нужно е да знаеш кой Windows на коя система би се държал адекватно. Нужно е да знаеш какъв софтуер да инсталираш и какъв да не инсталираш, т.е. да ползваш качествен софтуер. Нужно е да знаеш как да поддържаш Windows - кое е лошо за нея и кое е полезно.

Обикновено подобни плиткоумни изказвания са от хора, които имат навика да ползват разни самоделки (не-знам-си-какъв Edition) и/или блъскат системата с всякакъв софтуер, събран под път и над път, оптимизарат с поне 1 програма и после хленчат като 5 годишни хлапета, че имат проблеми.

С уиндоус съм запознат много добре,и да ти кажа,че точно това е тъпо-регистри,глупости,простотии...все да се оптимизира и поддържа.В Убунту леснос 1 клик си трия протоколмните файлове,кукитата и паролите.КОЛкото до софтуера-уиндоус трябва да го управлява.ПОнякога от таск-мениждъра неще да спре няйой процес на забила програма.ТОва доказва че уиндоус има контрол над софтуера.ДА бе..

И Не съм слгаал самоделк аи чиост рилийз кандидат на уин7,както и нормални виста,ХР и 2000.

Link to comment
Сподели другаде

От изказванията ти наистина се вижда много добре колко си "запознат" с Windows. Та ти едно изречение на нормален български не можеш да напишеш.

О да много добре съм запознат.НЕ ги ползвам от вчера.пък колкото преинсталации и др. глупости ми са се налгали.

'АРе бе какво против линукс имате?

Това уиндоус да тръгне едва едва пък вие линукс ще плюете.НЯмало игри.

А Да не би уиндоус да му вървят перфектно?ЕТо,ГТА4 е боклук на боклуците на бколуцте в коша.ТОва какво ли не инсталирва че да тръгне.

АЙде бе линукс е сто пъти по-обър.ВИе само за игрите мислите.

Link to comment
Сподели другаде

Моля, не си измисляй и не ми/ни слагай думи в устата. Никой не е споменавал нищо за игри.

Освен това никой не е плюл по Linux, включително и аз. Нямам нищо против Linux, като дори съм напълно съгласен, че някои дистрибуции са доста способни и са по-добри от Windows в някои отношения. Разбира се не във всички. Всяка ОС си има плюсове и минуси.

Ако някой оплюва нещо, то това си ти. Отношението ти спрямо Windows е незаслужено. Да, операционната система си има своите недостатъци, но то всяка си ги има. Самият факт, че има много хора, които са навътре в материята и са доволни както от Linux, така и от Windows, трябва да е достатъчно доказателство, че и двата вида оперционни системи са достойни за уважение.

Link to comment
Сподели другаде

CNews не мислищ ли че не е това начина да покажеш хубавите страни на Linux.

Всеки използва това което е най-удобно за неговите нужди.

Както каза Night_Raven и Windows и Linux и която и да е OS си има добри и лоши страни.

Link to comment
Сподели другаде

CNews не мислищ ли че не е това начина да покажеш хубавите страни на Linux.

Всеки използва това което е най-удобно за неговите нужди.

Както каза Night_Raven и Windows и Linux и която и да е OS си има добри и лоши страни.

А На вас не ви ли писна само от оптимизации,регистри и т.н.

Я Да видим колко хора пишат примерно в калдата форума за проблеми с линукс и колко за уиндоус.МАк няма да коментирам,той не се води конкуренция а си е за хора които са избрали макинтош.ЕСтественно,мак също е много добра.

ПРосто линукс е много-подобра от уиндоус.БИ била перфектна,ако се разработваше повече софтуер за линукс,но уви,такова нещо за жалост няма.

И Все пак линукс е по-добра.

Link to comment
Сподели другаде

Оптимизациите са точно нещо, от което няма нужда. Това, че много хора ползват такива програми, не значи, че са реално нужни.

Защо да ми е писнало от регистри? Аз не работя с реигстратурата всяка една минута от денонощието.

Обясняваш, че Linux е по-добра от Windows. Добре, дай примери и доказателства. След като го твърдиш е редно да го подкрепиш с нещо по-солидно. Голи твърдения всеки може да направи.

Link to comment
Сподели другаде

Оптимизациите са точно нещо, от което няма нужда. Това, че много хора ползват такива програми, не значи, че са реално нужни.

Защо да ми е писнало от регистри? Аз не работя с реигстратурата всяка една минута от денонощието.

Обясняваш, че Linux е по-добра от Windows. Добре, дай примери и доказателства. След като го твърдиш е редно да го подкрепиш с нещо по-солидно. Голи твърдения всеки може да направи.

ОТиди във РЪКОВОДСТВА В ПРОЦЕС НА РАБОТА .там съм копирал едно дукоментче.ВЯрно,не е авторско но показва защо линукс реално е по-добър

Link to comment
Сподели другаде

Ще си позволя да ти отговоря тук. Ще карам подред.

 

За пояснение: става въпрос за информация копирана от този сайт.

За потребителите с региструран акаунт в нашия форум, това е линк към темата, за която говори CNews.

 

1. Да, Linux като цяло се радва на по-малко проблеми откъм сигурността. Това е факт. Това обаче не се дължи само на архитектурата на операционната система. Роля има също и фактът, че Linux на този етап по-слабо разпространена и затова няма толкова много опити за пробиви и писане на зловреден код. Не е като да няма обаче. Linux malware @Wikipedia.

Доводите:

- намесването на IIS и Apache не виждам каква връзка има спрямо вируси и зловреден код относно цялатата операционна система;

- в Windows има т.нар. потребителски акаунти. При използване на ограничен акаунт една много голяма част от зловредния код бива спряна или спъната малко или много. Това, че много малко хора използват ограничен акаунт, не е вина на операционната система. Освен това User Access Control във Vista е една крачка напред и предоставя един много добър защитен слой, който може неутрализира наистина много от зловредния код из интернет, стига потребителят да не клика безразборно разбира се. Да не говорим колко по-трудно е да се оклепа 64-битова версия на Vista.

- за Windows също има доста хора/сайтове, които следят за и се стремят да откриват пролуки. Дори и Windows да не разполага с толкова ловци на пролуки, те хич не са малко.

 

Като цяло Windows Vista е доста сигурна операционна система, особено 64-битовата версия.

 

2. Много хора бъркат проблемите в операционната система с проблеми в програми. Едно поне 90% от забивите се дължат на някой процес/драйвер, който не принадлежи на Windows. Както всеки би трябвало да е наясно за Windows има тонове софтуер - драйвери и програми. Всяка си има различни версии. Никога не се знае коя програма ще направи нещо, което ще доведе до срив. Windows не може да се нагажда спрямо програмите, те трябва да се нагаждат спрямо Windows.

Windows също може да е напълно стабилна операцинна система. Говоря от опит. Моят компютър не се изключва, освен когато не се налага човъркане из кутията разбира се или няма да е ме има за дълъг период. Рестартира се рядко, когато има нужда от някоя актуализация или програма изисква рестарт или нещо такова. Иначе системата е работила в продължение на седмици без рестарт. Няма да говоря неща от рода на "години", защото това е относително и зависи дали говорим за рестарт при срив или рестарт заради нещо друго.

 

Накратко: Linux може да е много стабилен, вярно е, но може и да е нестабилен и да си се срива също толкова внезапно колкото и Windows.

 

3. Това е общо взето повторение на т.1. Важи каквото писах в нея точка. Ще допълня само, че не е нужно да се гледа изходния код, за да се откриват пролуки.

 

4. Относително е. Зависи какъв е компютърът, каква е операционната система и дали версията й е Retail, Upgrade или OEM.

 

5. Знаеш ли какво става, когато в Windows започнат да вграждат много функции? Започват съдебни дела, защото Microsoft спъвали конкуренцията. Ако Windows е беден откъм функции, потребителите се оплакват и Linux феновете изтъкват как Windows няма нищо вградено. Когато Windows започне да се пълни с функции, другите компании пищят. Каквото и да се направи, все ще има критики и недоволни.

 

6. Linux може да съдържа по-основните драйвери по подразбиране (за по-разпространените и основни хардуерни компоненти), но в никакъв случай потребител, ползваш Linux, няма да може да забрави за драйверите. Я си намери някой по-екзотичен/по-стар/по-слабо разпространен и се гледай какво става. Нека

 

7. Това е наистина приятна възможност на Linux. Не споря. Под Windows няма как да стане поради дизайна на самата операционна система. А и за Windows има много повече софтуер, което би превърнало едно такова начинане в доста трудно такова.

 

8. Доста калпав аргумент. Казано е така, сякаш за Windows няма безплатен софтуер и всичкият е платен. Е, не е така. За Windows има безплатен софтуер, който често е по-добър от платения. Т.е. каквото е казано за Linux важи и за Windows.

 

9. Отново калпав аргумент:

Ако искате да проверите за нов софтуер в Windows, ще трябва:

 

1. Да търсите из Мрежата кой софтуер точно отговаря на нуждите ви.

Linux чете ума на потребителя и знае точно за какъв софтуер да търси? Хайде стига глупости.

 

2. Да намерите уеб страница, която ви позволява да го свалите.

Понякога може и да е леко досадно, но в повечето случаи това става за няколко секунди, стига потребителят да знае какво е интернет търсачка.

 

3. Може би да платите.

Ако се има предвид, че някои програми са платени, тогава да, ще има нужда от закупуване, ако ще се ползват. То това зависи от програмата, не от операционната система.

За пробна версия (каквато обикновено се сваля, за да се види дали програмата отговаря на нуждите на потребителя) не се заплаща.

 

4. Реално да свалите софтуера.

Още няколко секунди, докато се кликне линка. Чудо голямо.

 

5. Да го инсталирате.

Предполагам се има предвид, че инсталацията на програми в Windows изисква кликане на Next бутончета. Да, понякога това е изнервящо, но пък не всеки инсталира с опции по подразбиране, така че предлаганите опции по време на инсталация са желателни понякога.

 

6. Понякога да рестартирате компютъра си.

И какво от това? Сякаш едно рестартиране ще докара апокалипсис на земята. Хайде стига драматизации.

 

10. Най-честата файлова система, използвана под Linux, e Ext3. Под Windows това е NTFS. Ext3 наистина се фрагментира по-малко от NTFS, но разликите не са толкова големи. Противно на вярванията на много хора Ext3 файловата система все пак се фрагментира, просто е по-малко от NTFS. Това е обаче по-скоро теоритичен недостатък (не изцяло теоритичен, а по-скоро), защото на практика дори и при доста фрагментиран твърд диск няма осезаемо забавяне. А и SuperFetch технологията във Vista е ефективна и допълнително компенсира по-фрагментиращата се NTFS файлова система.

А тази глупост, че колкото повече се работи, толкова по-бърз ще става Linux, дори не ми се иска да я коментирам.

 

11. Преинсталацията е за онези потребители, които нямат представа как да поддържат операционната си система и/или инсталират калпав софтуер. При една умерена и разумна работа Windows също може да издържи с години. Има хора, които могат да засвидетелстват за това.

 

Ето шот от свойствата на папка WINDOWS, който ми бе даден от Nicky, за което благодаря.

http://i42.tinypic.com/vorgxd.png

Съвсем ясно се вижда датата на създаване на папката, което е равносилно на датата на инсталация на компютъра. Оттогава насам системата не е преинсталирана.

 

12. Това пък какво общо има с качествата на операционната система като цяло?

 

13. Вярно е, Windows няма вградена такава функционалност. Има обаче достатъчно програми, безплатни при това, които да добавят такива възможности.

 

14. Отново повтаряне с предншна точка - т.2.

Рестартирането наистина може да е досадно в конкретни ситуаци, но не е като да е нещо, което би съсипало живота на даден потребител. Не е болка за умиране, дявол да го вземе. Стига превземания и халосии.

 

15. Отново глупости. Linux е по-лека като цяло, но разликите в никакъв случай не са такива. Нужно е да се погледнат изискванията за операционните системи. Да, изискванията на Windows към хардуера нарастват в по-новите версии, но Vista може да се инсталира и да функционира задоволително и на компютър отпреди 4-5 години (визирам Socket A платформата). Разбира се няма да "лети", но ще е достатъчно прилично, за да се свърши работа.

 

16. Отново аргумент, който няма връзка с качествата на Linux като операционна система. И какво пречи да се играят тези игри под Windows?

Link to comment
Сподели другаде

Такаам, поредната интересна темичка...

От доста време ползвам и Linux и Windows, както за програмиране така и за стандартните неща, които обикновенния потребител прави пред личния си компютър ('сърфиране' из интернет, чатене, слушане на музика, гледане на филми и т.н.). Бих казал, че отдавна съм осъзнал предимствата/недостатъците и на двете операционни системи. В интерес на истината не ми пречи коя от двете ще имам инсталирана на работния ми компютър, тъй като повечето от програмите, които ползвам имат версии и за двете операционни системи (т.е. са мултиплатформени) или имат алтернатива, с която мога да работя също толкова лесно. Както каза Венци, когато един Windows потребител знае как да използва и поддържа правилно операционната система, няма проблеми.

 

П.П. След като си толкова развълнуван от игрите, ще видим колко ще се задържиш под Линукс, като откриеш, че някоя любима игрица не я поддържа WinE... :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

само едно не разбрах-какво ще рече да се фрагментира и какви са разликите межцдъу ЕКСТ3 И НТФС Файловите системи.

А иначе,да,дескхердон е софтуер за добавяне различни десктопи.НО защо да добавяме софтуер,като може да си ползваме вградената.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...