Jump to content

Ръководства за работа с Excel 2003


Препоръчан пост

Много благодаря на всички, които ми помагат. 

 

На нощните смени пише 4ч, но те фактически са 12 часови, а формата ги смята като 4 часови. Това може ли да се оправи?

 

Може ли да не излиза това съобщение за надвишени 168ч и отзад на графика да има още 3 колонки?

 

Първата да е Общ брой часове на човек.

Втората Разлика в часовете.

Третата да е Дни отпуска през месеца.

 

В падащото меню освен Н и Д, трябва да може да се маркира и О-отпуска.

 

Трудно се докарат точно 168 ч. на месец на всеки един от работниците. Този месец примено един ще има по-млко часове, а другия месец ще има повече за компенсация. Затова искам да ги има тези колони отзад.

 

Още веднъж благодаря на всички.

 

 

post-11841-0-99119200-1460183880_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.5k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Нощните часове във втория вариант ги изчислява така както

си писал по инструкциите, а именно

1. Когато избереш нощен час таблицата изчислява 4 часа нощен и 8 часа слага 

допълнително в дневен труд общо 12 часа, или

избираш нощен труд фомулата автоматично ти слага 8 часа в колоната за дневен труд и 4 часа в колоната за

нощен труд, така го видях на прикачената картинка и така го направих във втория вариант,

не е проблем да се направи да изчислява и 12 часа нощен труд, но първоначалните инструкции бяха такива,

сега ще погледна втората инстукция и ще видя какво мога да направя  

Link to comment
Сподели другаде

Много ти благодаря за това, което правиш за мен.

 

Да, във формата дето я дадох е така. Няма значение дали един човек дава нощен или дневен труд, важното е часовете да излизат.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря човек. 

 

Ако мога с нещо да се реванширам само кажи? Следвай линка от подписа ми.

 

Само не мога да разбера как се сменят месеца и годината. Кликам върху тях, но не ми дава да ги променям.

 

Също така не мога да променям и имената.

Link to comment
Сподели другаде

прикачвам ти годишен график с вграден календар

Grafik_Dejurstva_2016.zip

 

таблицата е заключена може да е отключиш и да промениш каквото си пожелаеш

няма парола

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте съфорумци,

Тъй като съм нов в този форум имам следното питане-как да си сваля четирите части на указанията?Опитах се да ги сваля по дадения линк,но явно сайта не е онлайн и не се получава.

Имам питане-как мога да си създам падащо меню,което да използвам във всяка клетка.

Засега нямам примерна таблица,защото не съм сигурен,че ще се получи без да се използват макроси.

Версията на  програмата Ексел е 2007.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте cnachew,

добре дошъл във форумите на софтвизия.

Линковете към указанията от известно време не работят (една част от тях). 

Що се отнася до направата на падащо меню, го разбирам в която и клетка да кликнеш да може да се избират определени неща от това меню.

Изгледайте това видео и по показания начин може да се направи за всички желани клетки.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте cnachew,

добре дошъл във форумите на софтвизия.

Линковете към указанията от известно време не работят (една част от тях). 

Що се отнася до направата на падащо меню, го разбирам в която и клетка да кликнеш да може да се избират определени неща от това меню.

Изгледайте това видео и по показания начин може да се направи за всички желани клетки.

Здравей,

Сега ще прикача един примерен файл и една снимка,на която съм написал какво искам да направя.Направата на падащо меню не е трудно,но не знам как да ги използвам в клетките под нея.post-41531-0-71419100-1460310455_thumb.jpg

proba turisti.xlsx

Link to comment
Сподели другаде

Я да видим така добре ли е:

attachicon.gifproba turisti.xlsx

attachicon.gifScreen_357 Apr. 10.jpg

Здравей,

Благодаря за бързия отговор.И още един въпрос-може ли тази област с данните да се сложи в един лист(например лист 2),да си остане това въвеждане и да се направи връзка към тях без да се промени нещо по това падащо меню?

П.С.Видях виеото,което ми изпрати и успях да го направя по този начин,който показваш на снимката.

Сега целта е тези данни да са на отделен лист,за да не се променят.

Link to comment
Сподели другаде

Прикачам отново таблицата с промените заедно със снимков материал как да го направите.

attachicon.gifproba turisti.xlsx

attachicon.gifScreen_357 Apr. 10.jpg

attachicon.gifScreen_359 Apr. 10.jpg

Благодаря за отговора-ще пробвам.и когато съм готов с пробния файл ще го кача за одобрение тук и евентуално подобрение

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...