Jump to content

Ръководства за работа с Excel 2003


Препоръчан пост

Здравейте колеги от форума,

Направих едно примерно файлче по указанията,които дадохте.

Искам вашето мнение за подобрения(ако има нужда).

xls е файла за excel 2003

xlsx е за excel 2007 и нагоре версии

proba turisti.xlsx

proba turisti.xls

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.5k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте съфорумци,

Тъй като съм нов в този форум имам следното питане-как да си сваля четирите части на указанията?Опитах се да ги сваля по дадения линк,но явно сайта не е онлайн и не се получава.

Имам питане-как мога да си създам падащо меню,което да използвам във всяка клетка.

Засега нямам примерна таблица,защото не съм сигурен,че ще се получи без да се използват макроси.

Версията на  програмата Ексел е 2007.

 

 

Здравейте cnachew,

добре дошъл във форумите на софтвизия.

Линковете към указанията от известно време не работят (една част от тях). 

Що се отнася до направата на падащо меню, го разбирам в която и клетка да кликнеш да може да се избират определени неща от това меню.

Изгледайте това видео и по показания начин може да се направи за всички желани клетки.

 

Линкове на 1-ва страница в тая тема са коригирани. Благодаря за сигнала.

Link to comment
Сподели другаде

Сега вече е готово.

Идеята е да бъдат маркирани всички клетки и тогава да се отиде в Data Validation.

Оправил съм нещата.

attachicon.gif2proba turisti.xls

attachicon.gif1proba turisti (1).xlsx

Здравей колега,

Каченият файл не съм  го сгрешил- направих пробата с маркирани  30 клетки, за да видя как се получава.

Все пак благодаря за помощта-ще използвам твоя вариант.

Link to comment
Сподели другаде

Важното е да се разбере как се прави, а след това е лесно.

Мой сьвет е там кьдето е базата данни в лист2, да се маркира всяка колона с нейните текстове и след това в Data Validation е много лесно.

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Мой сьвет е там кьдето е базата данни в лист2, да се маркира всяка колона с нейните текстове и след това в Data Validation е много лесно.

 

Здравей колега,

Как се получава това маркиране-ако можеш  прати една снимка да се ориентирам.

Link to comment
Сподели другаде

Снимките,които си качил обясняват нещата.Имам въпрос -само с латиница ли да се наименова NAME BOX-a или може и с кирилица?Аз се опитах да използвам кирилица-излезна ми 0;при латиница излиза само името без да има нищо друго.

Link to comment
Сподели другаде

Само на латиница.

 


при латиница излиза само името без да има нищо друго.

Точно така, след това когато са маркирани редовете, отиваме в Data Validation и в полето, което съм показал изписваме -> (= и името което сме дали в Лист2).

Разгледай внимателно снимките стъпка по стъпка.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей колега k0st4din

 

Сега ти пращам да видиш един файл,който направих по указанията,описани в снимките,които си качил.Ако някъде съм сгрешил-кажи или снимай,за да си видя грешката.

Не се сърди,че питам за тези неща,защото за потребители навътре в нещата изглеждат като детска игра.

 

Книга.xlsx

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте колеги,

Имам питане за Ексел.

Може ли датата,която е задължителна при описване на дадена операция(например плащане на сметка) да излиза от падащо меню.

Качвам снимка от примерен файл,на който искам да използвам въвеждането на датата посредством падащото меню.

post-41531-0-22519300-1460656421_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Здравей,

прикачвам снимков материал, с всяка стъпка заедно и с един примерен файл в който във всяка избрана(маркирана клетка) може да се постави желаната дата.

post-18983-0-12375400-1460661359_thumb.jpg

post-18983-0-61287600-1460661358_thumb.jpg

post-18983-0-12579800-1460661358_thumb.jpg

post-18983-0-40518100-1460661357_thumb.jpg

Calendar v izbrana kletka.zip

Link to comment
Сподели другаде

Здравей колега k0st4din

 

Имам едно питане към теб-това за датата може ли да се направи в ексел 2003  и как става?Тоа,което си качил на снимките е за версията 2007.

Link to comment
Сподели другаде

Прави се по същият начин, но използваш от Insert-Object - календара.

Аз не използвам тази версия и няма как да го изпробвам дали работи, поради тази причина може да се разгледа това обяснение.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...