Jump to content

Ръководства за работа с Excel 2003


Препоръчан пост

Изключително съм Ви благодарна за този макрос. Върши прекрасна работа.

Ще Ви помоля само да направите така, че при запис на файла да ме пита за това, къде да бъде записан файла и как да се казва. Благодаря отново.

Sub PrintmeandSaveme()
ActiveWindow.SelectedSheets.PrintOut Copies:=1
'ActiveWorkbook.Save 'махнете този ред
Application.Dialogs(xlDialogSaveAs).Show ActiveWorkbook.Path ' и го заменете с този
End Sub

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.5k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

  • 3 weeks later...

Здравейте имам задача да правя таблица в ексел,но тъй като се уча сам както се казва защото съм задочно и малко зациклих.Може да е просто ама не мога да схвана.Трябва да правя таблица за месечен отчет на банка,направил съм я и едно от условията е следното:сумата на лихвата се получава като процент от салдото в началото на месеца,умножено по процента(годишен),определен за всяка група сметки.Той е както следва:1-ва -3,25% 2-3,75% ,3-2,5% и за 4 няма.

А другата колонка е такса обслужване за не я е казано че е в размер 1,25% промила от сумите по теглениея и се отнася само за първата и втората сметка.

За тези две колонки незнам как да напиша формулата за да се получи както е в таблицата решението(аз я имам на снимка но трябва да я направя в ексел същата)Не съм правил никога такива работи и затова ми е малко трудно.Поне някаква насока как става това нещо

post-27070-0-22123700-1442849791_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Здравйте, ще прикачите ли поне направената от вас табшица, за да не се мъчим да я правим отново. Или иначе казано, кое е под дефолт, ако мога така да се изразя и кое е празно в таблицата и трябва да бъде попълнено.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

С Ексел 2013 съм. 

 

В три клетки слагам надпис. От първата до третата клетка слагам стрелка със Shapes. Стрелката минава върху втората клетка. Как да направя така, че да минава под клетката?

Link to comment
Сподели другаде

Здравей ozic,

не знам каква е идеята, но определено няма как да се постави нещо, зад което няма нищо (ако мога така да се изразя).

Ако говорим за това:

http://prikachi.com/images/832/8483832P.jpg

то направи прозрачна стрелката отвътре за да виждаш текста.

В противен случай, подай малко повече инфо.

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Здравей ozic,

единственият вариант е да бъде с 2 Lines, просто няма начин да сложа нещо зад друго нещо, при положение, че нямам нищо отзад.

Втори варият е трите квадрата да са нагласени точно по размер на клетката и когато поставиш стрелката - то тогава да отиде отзад.

Разгледай файла. А всъщност при теб как се е получило да бъде втори вариант?

Book1.xlsx

Link to comment
Сподели другаде

ОК, тогава още едно предложение: след като направиш двете линии (линия и стрелка) ги обедини (group).

По този начин всяко едно преместване винаги ще са на една линия и ще може да се нагласяват много по-бързо.

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...