Jump to content

Ръководство за инсталация на Windows 7


Препоръчан пост

  • Отговори 436
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

  • 1 month later...

Здравейте и от мен, пробвах да инсталирам windows 7, но при достигането ба стъпката при която трябва да избера в кой дял да се инсталира уйндолса ми изписва следното нещо: Windows cannot be installed to this disk. This computers hardware may not support booting to this disk. Ensure that disks controller is enabled in the computers BIOS menu.

 

Надявам се някой, да знае решението на този въпрос, благодаря предварително.

Link to comment
Сподели другаде

Не знам дали до момента сте го преинсталирал или е за първи път, но влезте в bios-a и проверете дали не сте забранили нещо, дали буутвате от CD-то или инсталацията ви е отделена и се намира на самият хард диск или разгледайте във фсв!

За какъв модел става на въпрос на компютъра?

Link to comment
Сподели другаде

да, правил съм го и преди, но съм нямал този проблем, и не знам точно, кое трябва да забраня или разреша от биоса.



Забравих да спомена, до сега не съм се сблъсквал с този проблем, винаги инсталацията ми е ставала без проблем. Модела мисля, че е: Pc value bs3400- g50

Link to comment
Сподели другаде

надявам се да се виждат снимките

 

П.П. Не знам точно какво направих по биоса, но взе, че тръгна. В момента е на 20% от стъпка- Exspanding Windows Files. После ще пиша дали всичко е минало както трябва, и ще се разровя да видя какво съм направил, ако някой друг се сблъска с този проблем да знае какво да прави.

 

Благодаря на 

k0st4din 

за опитите да ми помогне

Link to comment
Сподели другаде

Поне при мен виждам само 2 от снимките в голям размер за да се видят както трябва.

Но нека да направим следното: Тъй като не мога да се ориентирам много добре, след като сте в BIOS-а потърсете в Advanced Setup - OnChip SATA channel, който трябва да бъде "Enable" , което би трябвало да позволи да промените Sata портовете на ANCI след което поне доколкото виждам трябва да натиснете F10 - за да запазите настройките, при което може да пробвате да направите инсталацията.

Надявам се да е това причината.

Link to comment
Сподели другаде

успях да го преинсталирам, но сега компютъра се рестартира през 15-20 мин и ми изписва това: Windows has recovered from an unxpected shutdown

 

Problem signature:
  Problem Event Name: BlueScreen
  OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.1
  Locale ID: 1026
 
Additional information about the problem:
  BCCode: 116
  BCP1: 868F3218
  BCP2: 8FC189B0
  BCP3: 00000000
  BCP4: 00000002
  OS Version: 6_1_7601
  Service Pack: 1_0
  Product: 256_1
Link to comment
Сподели другаде

Трудно ми е да предположа как смяната на визуалния стил в случая ще помогне за разрешаването на проблема.

 

@radiwwww:

 

Системата конфигурирана ли е да създава Kernel Memory Dump след поява на така наречение BSOD? Ако не, то:

 

  • Меню Start -> Run -> Въведете SystemPropertiesAdvanced -> Натиснете Enter.
  • В новопоявилия се прозорец изберете бутон Settings в раздел Startup and Recovery.
  • Задайте стойностите на отбелязаните опции по следния начин:

http://i.imgur.com/7lVrtxQ.png

  • Запазете промените.

 

Изтеглете прикачения архив и го разархивирайте в директория по Ваше желание. Стартирайте MEMORY_DUMP_7.reg с двоен клик на мишката. Рестартирайте системата.

 

След появата на следващия син екран, проверете за наличието на файл MEMORY.dmp в следната директория:

 

 

C:\Windows

 

Моля, качете файла на избран от Вас хостинг и предоставете линк за изтеглянето му.

MEMORY_DUMP_7.zip

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...