Jump to content

Ръководство за инсталация на Windows 7


Препоръчан пост

От диск или флаш инсталираш? Въпросният носител използван/тестван ли е на друг компютър дали ще се стартира инсталацията нормално? Версията на Windows да не е някоя глупава самоделка, човъркана и преправяна?

 

Провери в BIOS/UEFI дали има опция за смяна на режима на стартиране и го промени от EFI/UEFI, на BIOS/Legacy. 

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 436
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ако имаш възможност, създай инсталиращо флаш устройство и опитай от него. Твърдият диск може да се тества, ако имаш достъп до друг компютър, на който да запишеш стартиращ диск с диагностичен софтуер. Знаеш ли какъв е твърдият диск на лаптопа? В BIOS/UEFI засича ли се той?

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

В момента съм с Windows 10 на лаптопа ми, който е Toshiba. Опитвам се да му сложа седмица от 2 дена  :haha: , но все безуспешно. Сложих седмицата на флашка. Обработих седмицата с windows usb/dvd download tool. Рестартирам лаптопа, влизам в боот менюто както е показано в края на темата, правя всичките промени да са на USB и нищо. Лаптопът директно си ме пуска в 10-ката. Не мога да проумея къде бъкрам и какво не правя правилно при положение, че преди да попадна на тази тема изгледах 20+ клипове в youtube и правя всичко както е показано. Знам, че надали някой знае какво е, но моля ви помогнете ми да си инсталирам седмицата. По-късно понеже не съм у нас мога да кача клипче.

Link to comment
Сподели другаде

Явно флашката не се разпознава от BIOS като зареждаща. При създаването инструментът за създаването издаде ли съобщение за грешка или завърши нормално със съобщение за успешен край?
Пробвай да я създадеш с Rufus.https://rufus.akeo.ie/

Link to comment
Сподели другаде

Ако лаптопът е с UEFI, то флашката трябва да се форматира във FAT32 файлова система, което не може да стане с инструмента на MS, който форматира в NTFS файлова система. За това, както се спомена по-горе, можеш да пробваш с Rufus да направиш стартираща флашка. Както спомена колегата, дай и информация за машината. 

Редактиран от draco_volans
Link to comment
Сподели другаде

Отново нищо не стана. Просто 2-ра точка (2. При засичането на boot запис от оптичното устройство трябва да ви се изведе следния надпис не се получава. Не разбирам защо. Но ще занеса лаптопа в най-скоро време при приятел да погледне и той. Всичко съм направил както трябва и въпреки това оптичното устрйство не може да засече boots записа.

Link to comment
Сподели другаде

Когато инсталационната флаш памет каква схема за дяла е избрана от второто падащо меню?

 

И защо всъщност искаш да си спънеш и оскатиш съвременния лаптоп като му инсталираш морално остаряла операционна система? Ако Windows 10 ти е лицензирана, премахването ѝ и инсталирането на Windows 7 е меко казано глупаво.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Отново нищо не стана. Просто 2-ра точка (2. При засичането на boot запис от оптичното устройство трябва да ви се изведе следния надпис не се получава. Не разбирам защо. Но ще занеса лаптопа в най-скоро време при приятел да погледне и той. Всичко съм направил както трябва и въпреки това оптичното устрйство не може да засече boots записа.

Влизаш в БИОС-а, отиваш в менюто „Configuration“ и от подменюто „USB Mode“ задаваш „USB 2.0“ (вместо 3.0). Това е, като не забравяш да запаметиш промените при „Exit“ → “Exit Saving Changes” → “Yes”. Това е, ако работиш с флашка и работата с инсталацията не се получава ;)

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Здрасти, след преинсталация на 7-цата при зареждане започна да ми се появява този прозорец IMG_1339.jpg

Иначе всичко си работи нормално само това е дразнещо, аз обаче и идея си нямам как мога да го махна. Малко помощ.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...