Jump to content

Препоръчан пост

Avira Premium Security Suite = слаб антивирус при среща с непознат вредоносен код с незадоволително работеща защитна стена.Незадоволителна самозащита на програмата. Доста FP. Плюс това, тази програма ми ограничава достъп до интересни сайтове - защото били потенциално опасни, с вредоносен код. Доста дефиниции имат - май само в това са между най-добрите. Няколко пъти я инсталирах тази година и я пробвах при екстремални условия на реална машина - заради тези констатации не ми е необходима. Но всеки сам си преценява. За контролно сканиране е достатъчно инсталиране на безплатната версия - след това веднага я деинсталирам. Защото лесно я изключват и блокират ъпдейтите и. Констатирал съм го и с трите версии на Avira. При инсталиране и на ThreatFire вече е по-добре.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Avira Premium Security Suite = слаб антивирус при среща с непознат вредоносен код с незадоволително работеща защитна стена.Незадоволителна самозащита на програмата. Доста FP. Плюс това, тази програма ми ограничава достъп до интересни сайтове - защото били потенциално опасни, с вредоносен код. Доста дефиниции имат - май само в това са между най-добрите. Няколко пъти я инсталирах тази година и я пробвах при екстремални условия на реална машина - заради тези констатации не ми е необходима. Но всеки сам си преценява. За контролно сканиране е достатъчно инсталиране на безплатната версия - след това веднага я деинсталирам. Защото лесно я изключват и блокират ъпдейтите и. Констатирал съм го и с трите версии на Avira. При инсталиране и на ThreatFire вече е по-добре.

 

Според повечето последни тестове е точно обратното специално за антивируса им. Не ми се постват линкове, всеки който се нтересува знае тестващите организации. Един от най-стабилните и постоянни в представянето си антивирусни - особено евристиката им е на много добро ниво. Който и чист антивирус да поставиш в екстремни условия, рано или късно ще се издъни. Затова не я ползвам самостоятелно, нито разчитам само на нея. За стената съм съгласен, че не е кой знае какво, но като чиста стена (без HIPS и други екстри) си е ОК за нуждите ми.

Link to comment
Сподели другаде

Avira Premium Security Suite е по-зле например от Comodo IS 5 Free.Там е налице и вграден БГ-превод. Никакви линкове не ми трябват за неща, които самостоятелно съм тествал или проверявал. Има сега на практика по-добри и от Comodo.По темата "Firewall + HIPS" най-добра сега не само според мен е Online Armor Premium.
Link to comment
Сподели другаде

Avira Premium Security Suite е по-зле от Comodo Internet Security? Зависи. Защитната стена на пакета на Avira наистина е значително по-слаба от тази на Comodo. С антивируса обаче положението е точно обратното. Там Comodo е зле, докато продуктите на Avira се справят отлично.
Link to comment
Сподели другаде

Да - антивирусът на Comodo е още по-зле от Авира.Според мен продуктите на Avira не се справят отлично.Могат да се сравняват донякъде с КасперскиЛабс и с другите Европрограми,но отстъпват с разлика на Symantec и Twister. Споделеното е лично становище, съобразно което ползвам техни програми. Редно е всеки сам да си подбере програма съобразно предпочитанията си. Не считам изводите си за общовалидни.
Link to comment
Сподели другаде

По темата "Firewall + HIPS" най-добра сега не само според мен е Online Armor Premium.

Би ли споменал и според кой друг е най-добра? Ако може и линкове от тестове с резултатите. Просто от интерес. Нямам за цел да се заяждам. Аз в момента ползвам Malware Defender и по отношение на HIPS защитата не знам дали някоя програма може да се каже, че е по-добра от нея. В това число слагам и платените, част от които е и Online Armor Premium. За използване на ресурси няма да споменавам, защото ако се прави съпоставка и по този параграф, то Malware Defender ще е според мен с едни гърди напред пред повечето.

Държа да отбележа, че говоря само за HIPS-а. Защитната стена нека я оставим настрани, защото все пак при Malware Defender е базова.

 

Направо не е за вярване, че е безплатна! Дано и за в бъдеще да е така! :peace:

Link to comment
Сподели другаде

Имам предвид обменяни мнения със съфорумци в няколко форума след стартиране на инфектирани файлове с непознат вредоносен код и обобщаване справянето на програмите на реални машини. При немски или руски тестове обикновено патриотично класират най-високо своите си програми. Malware Defender,DefenseWall HIPS,Comodo и Private Firewall са си между най-добрите. Моят избор за Online Armor Premium вероятно сега е и субективен - съобразно случайността на подбор с пробваните файлове. Затова не го считам за общовалиден. Online Armor temporarily disqualified при http://www.matousec.com/
Link to comment
Сподели другаде

Открих настройките при които Комодо се справя с Rootkit TDL3 Alureon и Rootkit TDL4 Alureon без виртуализация , а Print Spooler е на Automatic.

 

http://www37.zippysh...61819/file.html

 

Вътре в архива съм архивирал и двата рууткита за тези които искат да тестват. Паролата на архива с рууткитите е 123 

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
Европрограмите докъде изобщо са стигнали... За себе си реших да проверя Rising Antivirus докъде е стигнал. Инсталирах безплатната му версия номер 23. Сега някакъв лъв се изявява там долу в трея. Има облак. No virus detected след пълно сканиране - значи добре е пазил Comodo! Rising си e Antivirus+HIPS.Добавих му само стената на Win. Същевременно е най-използвания защитен продукт в Азия и ползвателите му са няколко пъти повече примерно от тези на Касперски! Как да не ти стане любопитно...
Link to comment
Сподели другаде

Ей индианец,това да не ти е sandbox програма,че да я тестваш по този начин,като и спираш половината модули?:punish:

Не знам за Sandbox-а,но освен едно безразборно цъкане с мишката нищо друго няма в този клип!

Клоунска работа,първо го прави на чернова тогава качвай подобна боза :punish:

Link to comment
Сподели другаде

Нека да внеса яснота, защото явно е нужно.

 

Sandbox-ът, не е част от Behaviour Shield, а от File System Shield. Т.е. ти като спираш резидентната защита (File System Shield), за да не се засича заплахата, на практика спираш и sandbox-а. Нищо чудно, че се "проваля", след като въобще не е включена.

Това съобщение, което ти се появява и на което кликаш Deny, не за AutoSandbox, а е всъщност от Behaviour Shield и е общо взето тип HIPS, защото иска разрешение за запис в регистратурата.

 

Едно съобщение за AutoSandbox изглежда така:

http://ploader.net/files/7ebbb892e7437710237f549b95a1cd9a.png

 

С опциите в падащото меню:

http://ploader.net/files/7c214eb3a53a6d63c9b681be5a995f2c.png

 

В avast! Pro Antivirus има и "ръчен" sandbox. Т.е. можеш да укажеш кои процеси винаги да се стартират виртуализирани и можеш по всяко време да си стартираш избран процес във виртуална среда. Всъщност Sandbox-ът е един и същ, но в Pro версията има добавена опция за ръчна работа с него, не само автоматизирана.

 

В крайна сметка Sandbox-ът на avast! все пак се справя без проблем с TDSS (тествано), просто в безплатната версия има само AutoSandbox, който ти и без това си изключил.

Link to comment
Сподели другаде

Ей индианец,това да не ти е sandbox програма,че да я тестваш по този начин,като и спираш половината модули?:punish:

Не знам за Sandbox-а,но освен едно безразборно цъкане с мишката нищо друго няма в този клип!

Клоунска работа,първо го прави на чернова тогава качвай подобна боза :punish:

 

Мухлев спокойно бе човек , нали трябва да проверя дали си на линия :cooldude:

 

 

Това е добре че грешката е в мен , значи сандъка му си е наред.

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...