Jump to content

Препоръчан пост

Malware Defender съм я инсталирал няколко пъти. Не е подсигурена с нищо допълнително - само HIPS не е трудно да бъде преодолян, дори и при неначинаещ ползвател. Подобно е и с DefenseWall HIPS, но аз считам руската програма за по-добра от двете. Само една грешка на ползващия компютъра е достатъчна. В единият от случаите с Malware Defender компютърът ми зацикли и заби, не успях и да я деинсталирам. При подобни развития се преминава към свежа ОС. С Comodo Firewall още нямам такива крайни случаи.Разликата се създава от допълнителните екстри на CIS - дори и при изключен антивирус... Tanganika, защо не пробваш с някои от последните азиатски творения - да разбереш доколко ще ги "хванеш"... Имах някои съмнения за безплатния Rising и за това 3 дни се занимавах упорито с щуротии. Пак се оказаха достоверни, значи не съм губил времето напразно. Пък и интересно си беше - пробвах с десетки програми, докато накрая другият азиатец Twister отстреля 4 броя GS.Decoder.g, защото май само той имаше тогава дефиниции.Вече очаквам и други да имат - минаха 4-5 дни.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Имах някои съмнения за безплатния Rising и за това 3 дни се занимавах упорито с щуротии. Пак се оказаха достоверни, значи не съм губил времето напразно. Пък и интересно си беше - пробвах с десетки програми, докато накрая другият азиатец Twister отстреля 4 броя GS.Decoder.g, защото май само той имаше тогава дефиниции.Вече очаквам и други да имат - минаха 4-5 дни.

Споменаваш това (за 4-те броя остатъчни файлове на Rising Free) вече няколко пъти...Мисля, че те гони параноята и невидимите таласъми отново.

При мен също като махах Лъвчето останаха 3 библиотеки и 1 приложение - сигурно са същите. Имаше остатъчни папки и файлове освен в Program files и в Program data, и в Application data/Local Low , ( не се сещам сега на 100% точно, не се задълбочих много да ги разглеждам)... F-Secure IS 2012 Beta не откри нищо подозрително в тях след като я сложих след Rising. Трудно ми беше обаче да ги изтрия тия 4-те в Program Files/Rising, имаха добра защита, успях накрая с FileAssasin на MBAM с администраторски права да ги одялкам.

Обаче.., по време на ползването на RISING 23 Free не съм забелязал забавяне или поне някакви признаци за съмнения някакви. Ти нали спомена, че инсталатора ти е друг и са ти го подарили... да не би подаръкът да е бил с "изненада"...

Link to comment
Сподели другаде

Няма никаква параноя - той Rising Free си работеше със седмици отлично. Antivirus+HIPS. Инсталационният файл тогава го изпратих на Михнев, "моят" бе 100 MB - не зная той дали пази линка за изтегляне.Беше доста различен файл. Ако да - нека го посочи. Унищожил съм го при форматирането на дял C. Освен това - невъзможно е да се "изяви" същата "активност" при толкова много техни ползватели.
Link to comment
Сподели другаде

Откъде го взехте този инсталатор 100 МБ. Моя от офсайта си беше 27.3 MB и все още си е - freerav

говорим за безплатната версия...., нали....

Пак от там - изтеглих го на 25.04.2011 г. Бях го качил в dox.bg, но изгубих линковете за достъп.

Link to comment
Сподели другаде

Хипса на ЕСЕТ 5 RC е още недоработен. С настройки по подразбиране дори на позната инфекция е меко казано неадекватен.

 

http://www.youtube.com/watch?v=6dZymnL9tZw

 

Не,че нещо ама мекушавият Хипс на Касперски 2012TR при настройки по подразбиране се справя. :bravo:

 

http://www.youtube.com/watch?v=E7SZSBxUx5Y

Link to comment
Сподели другаде

Twister Anti-TrojanVirus + Filseclab Personal Firewall Professional Edition също пропускат. Emsisoft Anti-Malware Free scanner и eScan Anti Virus & Spyware Toolkit Utility Free нека има с какво да се изявяват - и двете си уловиха по 1-2 "неща".Наложи се да премина на безплатен китайски плеър с вградени кодеци - ALPlayer v2.0.0.4 Работи отлично - не зная обаче Вие дали можете да намерите сайта на китайските му автори. Заради "престараващи се" защитни програми.
Link to comment
Сподели другаде

Twister Anti-TrojanVirus + Filseclab Personal Firewall Professional Edition също пропускат. Emsisoft Anti-Malware Free scanner и eScan Anti Virus & Spyware Toolkit Utility Free нека има с какво да се изявяват - и двете си уловиха по 1-2 "неща".Наложи се да премина на безплатен китайски плеър с вградени кодеци - ALPlayer v2.0.0.4 Работи отлично - не зная обаче Вие дали можете да намерите сайта на китайските му автори. Заради "престараващи се" защитни програми.

Опитай и китайският Maxthon http://maxthon.com/ като браузър. Бърз е като светкавица,на мене лично много ми допада. :)

 

пп. Май ще се наложи да се учи Китайски

Link to comment
Сподели другаде

Хипса на ЕСЕТ 5 RC е още недоработен. С настройки по подразбиране дори на позната инфекция е меко казано неадекватен.

Евала за успешната манипулация, на всички, които не разбират какво правиш! :OK:

 

Имам впредвид, че изключваш антивируса на НОД-а, с което създаваш манипулативното впечатление, че НОД-а не засича заразата....а тоя я засича!

За потребителя е от значение дали програмата ще го пази или не! Никой не го интересува дали хипса ще реагира! Тестовете с изключен антивирус НЕ са обективни!

За напред призовавам никой от потребителите на форума, да НЕ взема под внимание твоите тестове-манипулации! Когато тестваш продукт, тествай го в реални, а не в "лабораторни" условия! Пак повтарям- теста създава манипулативно впечатление!

Бас ловя, че в реални условия- включени всички опции (по подразбиране), НОД-а отвява като "куцо пиле- домат" Касапа!

Пробвай т.н. динамичен тест, а не тест, който няма никакво практико-приложно значение, защо няма как да се случи в реалността!

Link to comment
Сподели другаде

Опитай и китайският Maxthon http://maxthon.com/ като браузър. Бърз е като светкавица,на мене лично много ми допада. :)

 

пп. Май ще се наложи да се учи Китайски

Можеш да ползваш Google Translate. Може и аз да го пробвам по-нататък този браузър, че на компютъра у дома вече половината инсталирани програми са китайски. Прочетох в техен форум - програмите на Filseclab са с най-добра защита за IE. Нарочно сега нямам инсталиран никакъв друг браузър. Обаче пък ми се "намериха дупки" в плеъра и в торентклиента - смених ги, поставяйки китайски. Познават си ги, техни са - би трябвало да работят нормално и уж без изненади. То... ще се види докога.

Link to comment
Сподели другаде

За напред призовавам никой от потребителите на форума, да НЕ взема под внимание твоите тестове-манипулации! Когато тестваш продукт, тествай го в реални, а не в "лабораторни" условия! Пак повтарям- теста създава манипулативно впечатление!

Бас ловя, че в реални условия- включени всички опции (по подразбиране), НОД-а отвява като "куцо пиле- домат" Касапа!

Пробвай т.н. динамичен тест, а не тест, който няма никакво практико-приложно значение, защо няма как да се случи в реалността!

Ти не виждаш ли че и на двете програми спира защитата в реално време и ги поставя в равни условия. Тества се ХИПС-а само (макар, че не съм сигурен KSN и ThreatSense дали не работят при спрян антивирус), и това е идеята...- да сравни новия ХИПС на словаците с толкова много дънещия се ХИПС на руснаците по подразбиране.

Е..., в последния случай Касапа отвя "като куцо пиле - домат" Нода... Пък и бас фащам, че не е за сефте, всмисъл това с отвяването е точно обратното, това говори историята от години... Касперски пази по-добре от НОД32 и според мен, и според много други...

Link to comment
Сподели другаде

Ти не виждаш ли че и на двете програми спира защитата в реално време и ги поставя в равни условия.

Това е лишено от всякакъв практически смисъл! Няма потребител, който да си сложи АВ програма, и след това да и изключи модула за сканиране!

 

 

...и това е идеята...- да сравни новия ХИПС на словаците с толкова много дънещия се ХИПС на руснаците по подразбиране.

Пак питам: какво практико-приложното значение на това упражнение? Ако е само за "играта", т.е. да си начешеш крастата- ок, но ако целта е да се доказва нещо, което има практически смисъл- е пълен абсурд!

 

Касперски пази по-добре от НОД32 и според мен, и според много други...

То се вижда от официални тестове...а и не само! детекцията на Касапа винаги е била една идея по-ниска от тази на НОД-а, като в най-добрия случай- по-равно!

Link to comment
Сподели другаде

То се вижда от официални тестове...а и не само! детекцията на Касапа винаги е била една идея по-ниска от тази на НОД-а, като в най-добрия случай- по-равно!

Е, айде вече стига с тази детекция. Важна е, да... Но заради подсигуреността на Касперски (проактивна защита, ХИПС и самозащита)винаги е бил, а както виждаме и ще бъде по-напред от Нода. Сега НОД32 се опитват тепърва да отиват там, откъдето руснаците се връщат... В миналите години проблемите при НОД32 (визирам най-вече заразените компютри, които бяха в пъти повече от тези със Касперски) се оправдаваха с фиксовете за словашката програма, но това вече също е мит (Танганика го доказа с една фиксната, или кракната версия 2.7 по едно време , ако се сещаш)....

Бил съм дълго време и с двете програми и винаги съм се чувствал по-защитен с Касперски, и реално е било така.

Ти кога ще тестваш сам двете програми и да си направиш изводи от личен опит, а не да гледаш официалните тестове. Аз офтестовете също ги следя, но само за насока... генерални изводи си правя на моя компютър...

Link to comment
Сподели другаде

"Това е лишено от всякакъв практически смисъл! Няма потребител, който да си сложи АВ програма, и след това да и изключи модула за сканиране!" Има,има...И не съм само аз - CIS Premium Free с изключен антивирус е супер - няма никакви фалшиви тревоги. Заедно с другите екстри, плюс DNS-сървърите им, почти нищо не пропуска. Този вариант "Firewall + HIPS" доста здраво си стои на два лаптопа у дома - вече близо 4 месеца. Че аз си инсталирам на домашния стационарен компютър разни други програми - то си е най-вече от любопитство... Бетонов, ти си добавял и инсталирал и други антивируси заедно с CIS Premium Free с изключен антивирус - създавал си предпоставки за сложни сработвания. В резултат - говориш за постигнато справяне 90-95 %, а без допълнителния антивирус справянето е по-добро. Някъде около 99 % е,според мен.Засега не ми е известен по-добър вариант "Firewall + HIPS".
Link to comment
Сподели другаде

Но заради подсигуреността на Касперски (проактивна защита, ХИПС и самозащита)...

проактивна защита -НОД-а си има- най-добрата евристика

ХИПС- много спорна за мен добавка, от която практиески няма смисъл, ако програмата има висока детекция

самозащита- ей тук вече мога да се съглася, че това е комай единственото съществено нещо, което при НОД-а куца! Тук наиситна трябва да се подсили!

 

Сега НОД32 се опитват тепърва да отиват там, откъдето руснаците се връщат...

Аз да ти кажа имам много големи резерви относно това "отиване" на НОД-а в посока хипс. Правят го, според мен, не толкова заради острата нужда, колкото за да са в крак с "модата". Не знам дали от "този храст, ще изскочи заек"! Пак казвам- ако е "умен" хипс, съм с две ръце-за, но ако потребител ще трябва да взема решение, дали даден файл да бъде пуснат да добавя запис в регистър- това ще повлече програмата надолу!

 

Бил съм дълго време и с двете програми и винаги съм се чувствал по-защитен с Касперски, и реално е било така.

С касапа винаги съм бил "на тръни"- дали няма да ми блокира нещо, дали няма да иска да деинсталирам нещо, много съобщения, тежест....и т.н....неуправляем е той касап- това много ме дразни!

.....

п.п. да добавя- до сработване на самозащитата, обикновено се стига след стартиране на вреден файл, който се опитва да изключи антивируса. Т.е. отново стигаме до опрецията "стартиране"! А до това упражнение изобщо няма да се стигне (както вече съм казвал многократно), ако програмата има висока детекция при сканиране! И пак опряхме до.... детекцията!! С нея започва и свършва всичко! Ако я има (детекцията)- всичко е ОК, ако я няма- търсим утеха при хипса, и разчитаме той да ни спаси!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...