Jump to content

Препоръчан пост

Вече две седмици съм с добри впечатления от Online Armor Premium. Крашванията с доклад след рестарт са доста по-рядко спрямо преди. Да, с настройки по подразбиране програмата е пълнофункционална - това е предимство за нежелаещите да се занимават с пробвания на различни възможни настройки. Продължава обаче да задава доста въпроси при всякакви събития и човек трябва да внимава какво разрешава.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте. Преди време за дълго ползвах Online Armor Premium, но почнаха проблеми с висок CPU usage, основно на модула за потребителски интернфейс - мисля беше oaui.exe, както и основния модул - oasrv.exe. Това беше на XP SP3. Сега съм със седмица 32 бита, но не ми се експериментира и искам да попитам дали ползващите я имат някакви проблеми с процесорното ползване, пикове и т.н. Четох доста добри неща за Private Firewall, но преди време (още беше версия 6) имах проблеми и оставяше отворени някои портове. Как е версия 7 сравнена с Online Armor?
Link to comment
Сподели другаде

Private Firewall не оставя отворени някои портове - вероятно вредоносен код ги е отворил за да ги използва. Трудно е да сравнявам двете стени, защото и двете ми харесват.Online Armor Premium сега я ползвам с промосериал за година, а Private Firewall 7 е безплатна. Online Armor задава повече въпроси и това я прави по-подходяща за по-напреднали.
Link to comment
Сподели другаде

В общи линии Privatefirewall не е претърпяла някакви радикални промени, но според мен определено се развива в правилната насока. Online Armor пък от край време си е тежичка и неоптимизирана, което важи и за последните версии. Нямам причини да вярвам, че щом се държи тежко под Windows XP, ще се държи леко и стабилно под Windows 7. Като цяло Online Armor наистина предлага мааалко по-добра защита, но разликата на практика е малка. Privatefirewall е обаче далеч по-лека и стабилна, което поне според мен я прави по-добрата програма като цяло.
Link to comment
Сподели другаде

В общи линии Privatefirewall не е претърпяла някакви радикални промени, но според мен определено се развива в правилната насока. Online Armor пък от край време си е тежичка и неоптимизирана, което важи и за последните версии. Нямам причини да вярвам, че щом се държи тежко под Windows XP, ще се държи леко и стабилно под Windows 7. Като цяло Online Armor наистина предлага мааалко по-добра защита, но разликата на практика е малка. Privatefirewall е обаче далеч по-лека и стабилна, което поне според мен я прави по-добрата програма като цяло.

 

Много благодаря за отговора. Наистина се изкушавам да я ползвам, въпреки че имам лиценз за Online Armor Premium. Единственото, което ме притеснява е, че под XP оставяше някои портове отворени (например 135 го помня). Искам също и да попитам дали би имало конфликт с това , което ползвам (ако разбира се някой има наблюдения) а именно - Avira Premium (без мейл и уеб гард), Prevx 3.0 платена (без Safe-Online включен)и Sandboxie.

Link to comment
Сподели другаде

С Avira AntiVir трябва да се разбира без проблем, както и със Sandboxie. За PrevX не знам обаче. И все пак доста защитни слоеве. Privatefirewall/Online Armor би била малко излишна, освен ако не сърфираш на доста опасни места и не си доста параноичен. :)
Link to comment
Сподели другаде

С Avira AntiVir трябва да се разбира без проблем, както и със Sandboxie. За PrevX не знам обаче. И все пак доста защитни слоеве. Privatefirewall/Online Armor би била малко излишна, освен ако не сърфираш на доста опасни места и не си доста параноичен. :)

 

Сигурно си прав. Но някак винаги съм имал инсталирана друга стена, може би въпрос на психологичско усещане за защита. Иначе дори и само с Avira и Sandboxie съм добре защитен. Бих ползвал вградената на WIN 7, но не съм чак толкова опитен, за да я конфигурирам и за изходящите връзки. Иначе съм на оптичен ПОН от Спектрум, но нямам рутер след тяхното устройство и затова ми се ще да сложа и стена.

Link to comment
Сподели другаде

Филтриране на входящите връзки е достатъчно. Следенето на изходящите връзки е от значително по-малко значение спрямо входящите. То е по-скоро за хора, които ползват много пиратски софтуер и не искат програмите да се свързват със съврърите си (не че всички програми го правят, де) и/или са педантични и държат защитата да е наистина максимално затегната, без значение каква е реалната полза от това. :)
Link to comment
Сподели другаде

Филтриране на входящите връзки е достатъчно. Следенето на изходящите връзки е от значително по-малко значение спрямо входящите. То е по-скоро за хора, които ползват много пиратски софтуер и не искат програмите да се свързват със съврърите си (не че всички програми го правят, де) и/или са педантични и държат защитата да е наистина максимално затегната, без значение каква е реалната полза от това. :)

 

В такъв случай има ли нещо, което е належащо да пипна по вградената стена, за да пази добре?

Link to comment
Сподели другаде

Ами, не би трябвало. Ако отговаряш правилно на запитванията какво да разрешаваш и какво не, не би трябвало да има проблеми.

 

Лощото е, че по дефолт при нея всички изходящи връзки са позволени, другият вариант е да се забранят всички и да се направят правила за приложенията, които следва да се разрешат. Няма опция за питане и по този начин позволяване или забрана.

Link to comment
Сподели другаде

Реално погледнато, ако не си наясно точно как трябва да се настрои една защитна стена, дали ще е вградената или не, няма голямо значение. А и както казах, ако филтрацията на входящи връзки работи, то изходящите не би трябвало да са проблем.
Link to comment
Сподели другаде

Реално погледнато, ако не си наясно точно как трябва да се настрои една защитна стена, дали ще е вградената или не, няма голямо значение. А и както казах, ако филтрацията на входящи връзки работи, то изходящите не би трябвало да са проблем.

 

Здравей и отново благодаря за отделеното време. Взех компромисно решение и сложих Avira Premium Security Suite (има доволно промоции за 90 дни) и така мисля, че направих оптималното. А по повод разбирането при добавяне или променяне на правила - така е, затова и при другите стени (не вградената) има малко или много избор между различни предварително конфигурирани режими и това улеснява потребителя. Не че са идеални, но пък после можеш да добавяш правила, а при Уиндоуската стена изходящите правила трябва да се пишат от нулата.

Link to comment
Сподели другаде

Защитната стена на Avira Premium Security Suite не е ли извън групата Firewall + HIPS ?

 

Ами извън е - единствената далечно подобна на HIPS функция е, че има опция за заключване на Hosts файла. Спрях се на нея, заради ресурсите най-вече - така и така искам да ползвам антивирусната им.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...