Jump to content

Съветчета за поредната конфигурация


Препоръчан пост

Мерси за поздравите. :)

Ами не мога да преценя как точно да го разделя хард-а. Ще пробвам така, пък ако не ме устройва ще преинсталирам на ново или ще ползвам някоя програма. 2 операционни системи, както казах вече, засега няма да слагам. Ако знаете нещо по останалите въпроси или искате да коментира нещо, пишете ;).

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 403
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Мерси за поздравите. :)

Ами не мога да преценя как точно да го разделя хард-а. Ще пробвам така, пък ако не ме устройва ще преинсталирам на ново или ще ползвам някоя програма. 2 операционни системи, както казах вече, засега няма да слагам. Ако знаете нещо по останалите въпроси или искате да коментира нещо, пишете ;).

Абе не е много препоръчително да преоразмеряваш дяловете на харддиска, след като вече имаш ценни неща на него и няма къде (не е лесно) да ги запишеш другаде, защото стават и грешки. Тук наскоро имаше потребител, който имал точно такъв случай и сега се чуди как да си възстанови снимките.

Link to comment
Сподели другаде

Честито - машинката за парите си е перфектна :)

Със здраве да си я ползваш :)

 

ПП: Тия Пси дето ги затваря картата и без това едва ли някога ще ти влязат в употреба - не им се коси :)

Link to comment
Сподели другаде

За сравнение - същите на брой компоненти с подобни данни за AMD-конфигурация, която е с доста по-мощен процесор:

 

MB: Asus M3N78 PRO, GeForce8300, AM2+ (up to 140W), DDR1066 - 144,43лв.

CPU: Phenom II X2 550 Dual Core(3.1GHz, 1MB L2/6MB L3,80W,AM3)Black Edition - 200,93лв.

RAM: 2x1GB DDR2 1066MHZ A-Data - 64,00лв.

HDD: 500GB HITACHI, SATA2, 7200rpm, 16MB с 2 плочи и 4 глави, 28дБ - 98,57лв.

Video: GF 9800GT, 512MB Sweex, 256bit, DDR3, PCI-E, TV Out, 2г.Гаранция - 176,00лв.

или GF 9800GТ, 512MB Gainward PCI-E, 256bit, DDR3, HDMI & DVI, 2г.Гаранция-176,00лв.

PSU: 450W Fortron ATX-450PNR, Silent, 120mm вентилатор - 75,98лв.

Case: по желание - 40,00лв.

 

Общо:799,91лв.

Link to comment
Сподели другаде

Още 1 въпрос за новата конфигурация. Когато си угася изцяло компютъра, мишката ми продължава да свети (виж). Как да изключа тази функция? В книжката единствено пише, че това се дължи на дънната платка, която пропуска малко ток, когато е угасен компютъра.
Link to comment
Сподели другаде

Още 1 въпрос за новата конфигурация. Когато си угася изцяло компютъра, мишката ми продължава да свети (виж). Как да изключа тази функция? В книжката единствено пише, че това се дължи на дънната платка, която пропуска малко ток, когато е угасен компютъра.

Значи са писали в книжката, че ще свети, а не пише как да се изключи. Сигурно не може тогава... оставили са я да свети, за да се намира по-лесно в тъмното... Иначе другото как е, харддиска как го раздели, пробва ли някоя игра? :)

Link to comment
Сподели другаде

Ами това, което пише в книжката за светенето на мишката е във FAQ... Знам, че и на други хора така им се получава, но мен лично ме дразни, тъй като спя в стаята, където ми е компютъра; имам чувството, че нещо съм забравил да изключа; хаби ток, колкото и малко да е. За да изключа светенето на мишката, трябва да изключа захранването от копченцето или да дръпна захранващия кабел, което е доста неудачно да правя всеки пък, когато си изключа компютъра.

Харда го разделих, както написах по-горе: 20;240;205 (общо е към 465GB, а не 500GB).

Сложих:

NFS Carbon (върви на МАХ)

GTA4 (единствено "texture quality" не ми позволява да вдигна повече от medium и "view distance" повече от 44. Останалото мога да вдигна на МАХ. Автоматично играта избира настройки при, които ползва 407MB от 483MB ресурси. Не ми е ясно само, защо камерата се върти бавно, когато се управлява кола (оff topic)?!)

Предстои да сложа Crysis, Crysis Warhead, C&C Tiberium Wars Kane Edition и отделно AutoCAD 2010, 3ds Max 2010 :)

Link to comment
Сподели другаде

Ами това, което пише в книжката за светенето на мишката е във FAQ... Знам, че и на други хора така им се получава, но мен лично ме дразни, тъй като спя в стаята, където ми е компютъра; имам чувството, че нещо съм забравил да изключа; хаби ток, колкото и малко да е. За да изключа светенето на мишката, трябва да изключа захранването от копченцето или да дръпна захранващия кабел, което е доста неудачно да правя всеки пък, когато си изключа компютъра.

Харда го разделих, както написах по-горе: 20;240;205 (общо е към 465GB, а не 500GB).

Сложих:

NFS Carbon (върви на МАХ)

GTA4 (единствено "texture quality" не ми позволява да вдигна повече от medium и "view distance" повече от 44. Останалото мога да вдигна на МАХ. Автоматично играта избира настройки при, които ползва 407MB от 483MB ресурси. Не ми е ясно само, защо камерата се върти бавно, когато се управлява кола (оff topic)?!)

Предстои да сложа Crysis, Crysis Warhead, C&C Tiberium Wars Kane Edition и отделно AutoCAD 2010, 3ds Max 2010 :)

Използвай тогава удължител с централен ключ, с който да изключваш всичко - аз така правя - и без това не е хубаво компютъра да е включен постоянно в мрежата. Иначе светодиода в мишката на практика не черпи ток. Колкото до играта GTA4 - не съм я играл, но виж дали няма още някоя настройка за камерата. Crysis Warhead е тежка, но ще можеш да я играеш на максимум всичко (Enthusiast) без Anti-Aliasing или с до 2х (при 1280х1024).

Link to comment
Сподели другаде

Nazikov,всеки ден ли му препоръчваш да дърпа щепсела на компа,за да не му свети мишката?И защо да не е хубаво да е постоянно включен?Напротив-на компа въобще не е желателно да му дърпаш щепсела.За дъното най-вече.Sprint-Debugger,като смяташ че толкова ти пречи да свети,просто и дръпни кабела на мишката.Да спираш компа от захранването заради мишката....не ми звучи сериозно.
Link to comment
Сподели другаде

Nazikov,всеки ден ли му препоръчваш да дърпа щепсела на компа,за да не му свети мишката?И защо да не е хубаво да е постоянно включен?Напротив-на компа въобще не е желателно да му дърпаш щепсела.За дъното най-вече.Sprint-Debugger,като смяташ че толкова ти пречи да свети,просто и дръпни кабела на мишката.Да спираш компа от захранването заради мишката....не ми звучи сериозно.

И като някаква предпазна мярка донякъде срещу токови удари (пренапрежения). Това поне е най-простото. Какво ще му стане на дъното?

Link to comment
Сподели другаде

И като някаква предпазна мярка донякъде срещу токови удари (пренапрежения). Това поне е най-простото. Какво ще му стане на дъното?

Не казвам,че при бури,често спиране на тока не е добре да се изключи изцяло компа.Твърдя че не е добре заради мишката да се спира всеки ден оттам.Преди време се интересувах повече от хардуеър и оттам съм останал с впечатление,че постоянното изключване на компа от захранването,влияе зле на системата.След време конкретно върху дънната платка са пораженията.Възможни са подути или изтекли кондензатори следствие на това.Поне за старите дъна съм чувал за подобни случаи.Както и да е.Аз лично не бих си изключвал компа по този начин всеки ден.

Link to comment
Сподели другаде

Стига с тъпи предложения, нищо няма да дърпам. :D Питам дали има някаква опция в BIOS-a или дали става с някоя програма.

:haha: To oостава и заради мишката да дърпаш щепсела.

Link to comment
Сподели другаде

@ harhal - съжалявам за закъснелия отговор от моя страна на последния ти коментар.

 

Конфигурацията като цяло не е лоша, но имам следните забележки:

 

1) Изборът на P43 дъно за такъв процесор е добра идея както казах и преди, но бих препоръчал да заложиш на Gigabyte в случая. ASUS-ът също става общо взето, но бих препоръчал Gigabyte, защото имам доста добри практически впечатления от моделите им с P43. Конкретно бих препоръчал Gigabyte EP43-DS3L. С това дъно E5200 съвсем спокойно може да се пусне на 3.2, 3.4Ghz и повече.

 

2) 9600GT е добра бюджетна видеокарта, но определено не ѝ трябва 1GB памет. За целта по-добре си вземи с 512MB, aко си се спрял на тази видеокарта. Другият вариант, който бих препоръчал е ATi HD4830, която е малко по-бърза от 9600GT като цяло, а не е по-скъпа (в зависимост от производителя).

 

3) Да, Chieftec са сносни захранвания за парите си. Въпросната GPS (Smart) серия е на практика OEM Delta и за парите си определено стават, въпреки че аз лично предпочитам и препоръчвам повече CFT серията със 140mm вентилатор.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей l.kanelov! Благодаря ти много за съветите, които винаги са много ценни за мен. Аз доста се чудих дали ASUS или Gigabyte да избера. Изискванията към конфигурацията нарастнаха и по-точно към процесора и сега би изглеждала така:

 

CASE: ASUS TA-891 /NOPSU/ATX MIDTWR

PSU: CHIEFTEC GPS-500AB- A 500W bulk - ще бъде променено съгласно твоя съвет

CPU: Intel C2Duo E8400 3.0GHz 1333 MHz 6MB s.775 BOX

MB: Gigabyte EP43-DS3L - не знам дали ще е подходящо за процесора

MEMORY: A-Data DDR2 2 GB PC2-6400/800 MHz

HDD: WD 640 GB 7200 /16 MB SATAII WD6400AAKS

VGA: PALIT 9800GT 512 DDR3 /HDMI with CUDA Super - спирам се на нея, защото освен HDMI има и D-Sub изход.

За монитор остава LCD Philips 170S, от старата конфигурация, който има само D-Sub вход.

 

Ще бъда много благодарен за мнението ти относно процесор, дъно и видеокарта.

Дано не става нахално от моя страна, но ако може да ми кажеш какво означава "bulk" в наименованието на захранването.

 

Разбира се ще бъда благодарен и на всеки друг коментар за тази конфигурация.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...