Jump to content

Съветчета за поредната конфигурация


Препоръчан пост

Земи т'ва поне - Asus M3N78 PRO, GeForce8300, AM2+, види ми се по-добро... и 7лв. по-скъпо. Кофтито е, че вече ASUS не слагат отзад порт PS/2 за мишка (някои имат де) - само на USB е и не знам като се инсталира уиндоус на такова дъно как ще се оперира без мишка при настройките... евентуално после ще се правят, тъй като все още не би имало инсталирани USB-драйвери.

Ами аз дори използвам безжична USB-мишка и съм преинсталирал без проблем. Обаче не съм сигурен/не помня дали сменях клавиатурата при инсталацията,щото и тя е безжична :cooldude:Мисля,че ставаше и с безжичната клавиатура. Моите са A4tech GK-770D. Изглежда на дъното,което предлагаш настройките за овърклок са повече :) макар че аз досега не съм се занимавал с такова нещо.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 403
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Може ли някой да ми каже какво означава това: "- 1 x eSATAII 3.0 Gb/s connector (shared with 1 SATAII port)" Става въпрос за това,че дъното има 6 вътрешни сата-конектора и един - външен,за който пише горното. Това означава ли,че ако включа например външният ми харддиск към този (външен)конектор,няма да мога да използвам един от вътрешните? Засега имам само един харддиск и една записвачка на вътрешните конектори,но в не много далечно бъдеще може да взема още един-два диска :cooldude: (един SSD - за ОС и един - за подсигуряване на информацията).
Link to comment
Сподели другаде

Може ли някой да ми каже какво означава това: "- 1 x eSATAII 3.0 Gb/s connector (shared with 1 SATAII port)" Става въпрос за това,че дъното има 6 вътрешни сата-конектора и един - външен,за който пише горното. Това означава ли,че ако включа например външният ми харддиск към този (външен)конектор,няма да мога да използвам един от вътрешните? Засега имам само един харддиск и една записвачка на вътрешните конектори,но в не много далечно бъдеще може да взема още един-два диска :cooldude: (един SSD - за ОС и един - за подсигуряване на информацията).

Едва ли има такава опасност, но ти и без друго ще си имаш шест вътрешни конектора сигурно. Този е някакъв нов по-бърз.

Link to comment
Сподели другаде

Едва ли има такава опасност, но ти и без друго ще си имаш шест вътрешни конектора сигурно. Този е някакъв нов по-бърз.

За съжаление е така,както предполагах - един от вътрешните конектори(оранжев в случая) се свързва чрез кабел с друг оранжев конектор,разположен до задният панел на дъното. Видях го вече в инструкциите за дъното,но нямаше как да си изтрия въпроса. Сега поне може да е от полза за някого - да има предвид тази особеност на K10N78-1394 :)

Link to comment
Сподели другаде

За съжаление е така,както предполагах - един от вътрешните конектори(оранжев в случая) се свързва чрез кабел с друг оранжев конектор,разположен до задният панел на дъното. Видях го вече в инструкциите за дъното,но нямаше как да си изтрия въпроса. Сега поне може да е от полза за някого - да има предвид тази особеност на K10N78-1394 :)

И останалите пет конектора няма ли да ти стигнат? На това дънце като му сложиш видеокартата и тя ще ти заеме съседните два (дано да е само единия) PCI-E x1 слота и оставаш без тях. Ако ти потрябват за нещо не могат да се ползват.

 

Ама не е лошо дъното де. Ето тук намерих ревю за него и сега го чета...

Link to comment
Сподели другаде

И останалите пет конектора няма ли да ти стигнат? На това дънце като му сложиш видеокартата и тя ще ти заеме съседните два (дано да е само единия) PCI-E x1 слота и оставаш без тях. Ако ти потрябват за нещо не могат да се ползват.

Затова последно ;) се спрях на ASUS M3N-H/HDMI - 120 лв. в sms.bg. В понеделник вероятно ще ходя да си взема видеокартата - вече са намерили друга от същият модел :) Някъде тук четох мнение,че видеокартите са предимно за 3D-задачи,а за 2D(иначе казано - за видеото) един вид отговарял повече процесорът...Може би затова дори след като сложих дискретната видеокарта не забелязах кой-знае какво подобрение по отношение на видеото,особено за формат .wmv - когато превъртам/прескачам пак си насича за кратко. Като сменя и процесора,ще видя далимнението е било вярно;).

Link to comment
Сподели другаде

Затова последно ;) се спрях на ASUS M3N-H/HDMI - 120 лв. в sms.bg. В понеделник вероятно ще ходя да си взема видеокартата - вече са намерили друга от същият модел :) Някъде тук четох мнение,че видеокартите са предимно за 3D-задачи,а за 2D(иначе казано - за видеото) един вид отговарял повече процесорът...Може би затова дори след като сложих дискретната видеокарта не забелязах кой-знае какво подобрение по отношение на видеото,особено за формат .wmv - когато превъртам/прескачам пак си насича за кратко. Като сменя и процесора,ще видя далимнението е било вярно;).

Виж по-горе съм дал линк с ревю.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря! Ще прегледам и за другото дъно - ето тук :)

Екстра е и асуса, ще ти остане поне един свободен PCI-слот като поставиш видеокартата и два PCI-E х1. Има и хубави опции за овърклок (настройваем множител на процесора). Тамън за Athlon 64 X2 7750/7850. Четох му ревюто. Направо го взимай и това е.

Link to comment
Сподели другаде

Още един въпрос(последен засега :)). Според калкулатора на Асус и частите,които искам да събера,захранването ми - фортрон 350 вата - се оказва на границата и даже малко извън нея. Ясно ми е,че въпросният калкулатор не е особено точен,но си мисля дали все пак няма да е по-добре в това отношение да взема "Феном"-ът - той мисля е на по-ниска мощност? По принцип няма да е лошо да сменя и захранването,но от една страна малко ми бавят заплатата :(,а от друга - още не съм се ориентирал за добро захранване под 600 вата и под 120-130 лв.
Link to comment
Сподели другаде

Още един въпрос(последен засега :)). Според калкулатора на Асус и частите,които искам да събера,захранването ми - фортрон 350 вата - се оказва на границата и даже малко извън нея. Ясно ми е,че въпросният калкулатор не е особено точен,но си мисля дали все пак няма да е по-добре в това отношение да взема "Феном"-ът - той мисля е на по-ниска мощност? По принцип няма да е лошо да сменя и захранването,но от една страна малко ми бавят заплатата :(,а от друга - още не съм се ориентирал за добро захранване под 600 вата и под 120-130 лв.

Тоя калкулатор съм го виждал и според него ще трябва да се презапасиш с мощност 200% едва ли не. Например той смята една записвачка за 50W, което си е глупост. Оттук се събират доста по-големи мощности от необходимото и излишни разходи. Твоя Fortron 350W ти е напълно достатъчен засега и не го мисли. Виж другите работи. Ако искаш може да видиш данни за консумацията на различни конфигурации тук.

Link to comment
Сподели другаде

И аз така предполагах за "калкулатора" - на мен ми направи впечатление,че и USB-устройствата ги смята по 50 вата:)

И така днес си взех видеокартата.:) Обаче като казах на госпожата там,че искам дъно M3N-H/HDMI и започна:"Такова дъно не ни е минавало през ръцете,но от досегашният ни опит стигнахме до извода,че не е добре да се използва дъно/чипсет на конкурентен производител за дадената видеокарта..." И ми препоръча някакво дъно с 780-чипсет,което било малко по-скъпо,но... :hmm: Дали това е поредният мит като тези за мощността на захранването? Дори и да е мит,не ми се иска да споря с нея - ще изчакам още малко с ъпгрейда - в края на другият месец имам рожден ден :D

Link to comment
Сподели другаде

И аз така предполагах за "калкулатора" - на мен ми направи впечатление,че и USB-устройствата ги смята по 50 вата:)

И така днес си взех видеокартата.:) Обаче като казах на госпожата там,че искам дъно M3N-H/HDMI и започна:"Такова дъно не ни е минавало през ръцете,но от досегашният ни опит стигнахме до извода,че не е добре да се използва дъно/чипсет на конкурентен производител за дадената видеокарта..." И ми препоръча някакво дъно с 780-чипсет,което било малко по-скъпо,но... :hmm: Дали това е поредният мит като тези за мощността на захранването? Дори и да е мит,не ми се иска да споря с нея - ще изчакам още малко с ъпгрейда - в края на другият месец имам рожден ден :D

Не съм чувал или чел за някаква "несъвместимост", ако чипсета и видеокартата са на конкуренти фирми. Може би си измисля, за да може да продаде каквото им е изгодно на тях. Не ти е изтъкнала уважителни причини? И моето дъно е с чипсет на AMD 480X/SB600, а видеокартата ми е на nVidia и няма проблем.

Link to comment
Сподели другаде

Не съм чувал или чел за някаква "несъвместимост", ако чипсета и видеокартата са на конкуренти фирми. Може би си измисля, за да може да продаде каквото им е изгодно на тях. Не ти е изтъкнала уважителни причини? И моето дъно е с чипсет на AMD 480X/SB600, а видеокартата ми е на nVidia и няма проблем.

:)

+1 - абсолютни глупости - хахаха, аз съм на Интел платформа с нВидиа чипсет и през това дъно са минали 15ина процесора и над 20 карти.

Няма такъв филм като несъвместимост - и Ати-тата ( 4770, 4850, и т.н. - дори още в началото като си взех дъното имах точно Сапир х1650 256/ДДР3 - до сега е нямало никакви ядове , верно, че Кросфайър не поддържа и не мога да кажа, но пък в СЛИ е перфе :) ).

Абсолютно гледат да ти хвърлят прах в очите - през ръцете са ми минали над 100 компа ( разбирай - поне толкова съм сглобил и тествал ), до сега не съм забелязал несъвместимост м/у чипсет и карта ( дори до преди някоя и др. година масово АМД бяха с чипсети на нВидиа - хахахах ).

================================================================================

=========

Относно захранването - не се връзвай на глупости, 4670 НЕ е лакома карта ( т.е , консумацията едва ли е над 100 Вата - http://www.guru3d.com/article/ati-radeon-hd-4670-review/4 - тук цялата система с 4670 иска 230В :) ), а 1 ХДД взима около 7-9 Вата.

Ако не клокваш сериозно, дори ще ти остават половината :)

Не пипай захранването засега ( виж, ако отидеш на карта 4850 - вече висиш ;) ).

Поздрави :)

Link to comment
Сподели другаде

Съгласен съм с това,което пишеш за захранването,но си мисля,че може би параметрите на захранването ми не отговарят на това,което пише на етикета;) Струва ми се,че откакто сложих дискретната видеокарта,компютъра стартира "с повече зор". По-точно - записвачката прищраква повече пъти,вторият харддиск(който издава странен звук при всяко пускане) "се чуди" секунда-две дали да се развърти или не...Тези дни ще направя сравнително точно измерване.Доколкото знам най-много се натоварва захранването при стартиране на системата - може би затова през останалото време не съм забелязал някакви проблеми...

И като стана дума за захранване да попитам - колко пари бихте дали за (добро) захранване? Какво мислите за онези модели от 400-550 вата на фирми като CoolerMaster,Enermax и др. имащи цени между 160 и 250 лв.? Аз мисля,че няма да е лошо захранването ми да има над 80% к.п.д.,но при тези цени ще трябва да работи доста време,докато се изплати евентуалната инвестиция;).

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...