Jump to content

Съветчета за поредната конфигурация


Препоръчан пост

Имали някаде във форума тема как се слобява компютър че не можах да намеря(в нета търсих и нямерих само 2 видео файла),но друго си е подробно обяснено.Ако някой знае да пусни линк или на ЛС.Че скоро ще ми се наложи да си купя нов компютър а не искам готова конфигурация.Въпроса ми не е в подходящия раздел ама да не пускам нова тема само за това.

Виж тук. :)

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 403
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Да, към компонентите има книжки с инструкции за инсталация, които в общия случай не са от най-подробните, но пак стават. Иначе най-голямо внимание трябва да обърнеш на книжката към дъното, защото в нея има доста информация, която ще ти трябва.
Link to comment
Сподели другаде

Дънна платка Gigabyte GA-M56S-S3

 

Дъното, което си избрал е старичко и не поддържа HT 3.0 (5200MT/s) и DDR2 1066MHz за процесора 7750 - замяна на дъното с Gigabyte MA770-UD3, AMD 770, AM2+/AM3, DDR1200, PCI-E, SB7.1, Lan1000, SATA RAID 0,1, 3x1394, ATX - 130лв. Това дъно поддържа напълно всички нови процесори на AMD и няма да има ограничения при евентуална смяна на процесора с по-нов и мощен.

 

 

 

 

Nazikov ,

ти сигурен ли си в това?Позаинтересувах се и ми казаха че може да се смени след време с по мощен - да кажем след 1 или 2 год.

Supports AMD Phenom X3/ Athlon X2 processors - така пише на сайта

 

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mother...?ProductID=2607

Link to comment
Сподели другаде

Дънна платка Gigabyte GA-M56S-S3

 

Дъното, което си избрал е старичко и не поддържа HT 3.0 (5200MT/s) и DDR2 1066MHz за процесора 7750 - замяна на дъното с Gigabyte MA770-UD3, AMD 770, AM2+/AM3, DDR1200, PCI-E, SB7.1, Lan1000, SATA RAID 0,1, 3x1394, ATX - 130лв. Това дъно поддържа напълно всички нови процесори на AMD и няма да има ограничения при евентуална смяна на процесора с по-нов и мощен.

 

 

 

 

Nazikov ,

ти сигурен ли си в това?Позаинтересувах се и ми казаха че може да се смени след време с по мощен - да кажем след 1 или 2 год.

Supports AMD Phenom X3/ Athlon X2 processors - така пише на сайта

 

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mother...?ProductID=2607

Сигурен съм, то и ти можеш да видиш. Това дъно е Socket AM2 и поддържа новите процесори с някои ограничения - като HT3.0 го сваля на HT1.0 и DDR2 до 800MHz, а не до 1066MHz както AM2+ дъната. Затова ти предложих по-нов модел. То и моето дъно в момента е на две години и поддържа АМ2+ процесорите със същите ограничения. Сега ми работи с AMD Athlon X2 7750 (AM2+) след ъпдейт на биоса, но по принцип ми е за смяна дъното. Затова ти препоръчвам да не правиш грешка.

Link to comment
Сподели другаде

Тези в магазина или се правят на луди или кой ги знае.Казват ми че не било вярно.Аз пък още по малко разбирам.Затова и те попитах.

Обичат да заблуждават хората, за да си продават стоката, особено залежалата. Ти не си длъжен да се съобразяваш с тях обаче. Каквото си избереш - това купуваш. Попитай ги дали това дъно е Socket AM2. Ако ти отговорят с "да", ги питай какви са ограниченията при поставяне на процесор АМ2+ и може ли да се постави процесор АМ3 в бъдеще, да ти обяснят. Ако кажат "не", значи откровено лъжат. А ти защо толкова си се заял с този модел - защото няма друг или защото е по-евтин? Има такава забележка за това дъно: (Note) If you install AMD AM2+ CPU on AM2 motherbord, the system bus speed will downgrade from HT3.0(5200MHz) to HT1.0(2000 MT/s) spec; however, the frequency of AM2+ CPU will not be impacted.

Може да видиш и това дъно: Gigabyte M720-US3, nForce 720D, AM2+/AM3, DDR1066, PCI-E, SB7.1, Lan1000, SATA RAID 0,1,5, 10, 3x1394, ATX - 109лв. - то също е по-нов модел и не е скъпо.

Искат да ти набутат дъно АМ2 пе.......те - това е!

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте на всички! Новата конфигурация вече е факт. Ето я и нея:

 

CASE: Asus TA-891 no PSU

CASE Power Supply: CHIEFTEC GPS-550AB-A 550W bulk

MB: GigaByte EP45C-DS3 R45 /ddr2+ddr3/ PCI-E s. 775

CPU: Intel C2Duo E8400 3.0 GHz 1333 MHz 6MB s. 775 BOX

MEMORY: 2x2 GB Kingston DDR2 PC2-6400/800 MHz

HDD: WD 640 GB 7200/16 MB SATA II WD6400AAKS

SVGA CARD: GigaByte GV-N98TOC-512I 9800GT 512MB GDDR3 PCI-E

MONITOR: Aser 21.5" TFT H223HQABbmid 2 ms 20000:1

NETWORK LAN CARD: RLT 10/100 Mb PCI - 2 бр.

DVD-R/RW: LG GH22NS50 DVD+RW/-RW 22X Sata

Mouse

Keyboard

 

Цената излезе 1487 лв. с ДДС.

 

Благодаря на всички за съветите!

Link to comment
Сподели другаде

2) Като за начало мисля да взема само 1 платка от 2гб, а по-нататък да добавя още. Иначе ако добавям още, как трябва да бъдат разположени платките (примерно на посоченото от мен дъно - 1 на оранжевите и 1 на зелените или и 2те на 1 цвят)?

4) Погледнах на Seagate версията от 640гб и ми допадна - с 10на лв. е по-скъпа.

5) За дъното много се чудя какво да е, защото не им разбрам много. Ве пак не искам да е много скъпо - максимум до 130лв, за да вляза в бюджета.

6) Захранването също искам да е не повече от 60~70лв., но пък да върши работа.

7) Кутията вероятно ще бъде на "импровизация" - каквото има в магазина. Все пак държа да има аудио вход и изход, както и 1~2 USB отпред, защото сега много страдам . Иначе и тя да е около 70лв. Между другото, всички кутии ли се продават със захранване или то винаги се поръчва отделно? Ако си имат вградено, мога ли в магазина да им кажа да го махнат и да сложат това което съм набелязал, а те да си вземат вграденото, и да ми приспаднат от цената на кутията?

Така конфигурацията излиза на около 800лв. (което не ме устройва много, ама няма как). Знам, :yes: е колкото е по-скъпо нещо - толкова по-добре.

post-11836-1251460641_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

... Знам, :yes: е колкото е по-скъпо нещо - толкова по-добре.

Може да не съм голям спец по хардуера,но определено не съм съгласен с последното. :)

2) По принцип двойката памети се слагат на един и същ цвят слотове - кои точно - трябва да пише на книжката към дъното.

...

7) Според мен кутията също е важна. Моята например не е добре проектирана особено в предната част - там,където е предният вентилатор е доста затворена. Иначе всички кутии стандартно имат аудио вход и изход и 2хUSB,а по-скъпите - и SATA, FireWire или още2хUSB. Кутия без захранване ще струва около 45-50 лв.

Link to comment
Сподели другаде

2) Като за начало мисля да взема само 1 платка от 2гб, а по-нататък да добавя още. Иначе ако добавям още, как трябва да бъдат разположени платките (примерно на посоченото от мен дъно - 1 на оранжевите и 1 на зелените или и 2те на 1 цвят)?

4) Погледнах на Seagate версията от 640гб и ми допадна - с 10на лв. е по-скъпа.

5) За дъното много се чудя какво да е, защото не им разбрам много. Ве пак не искам да е много скъпо - максимум до 130лв, за да вляза в бюджета.

6) Захранването също искам да е не повече от 60~70лв., но пък да върши работа.

7) Кутията вероятно ще бъде на "импровизация" - каквото има в магазина. Все пак държа да има аудио вход и изход, както и 1~2 USB отпред, защото сега много страдам . Иначе и тя да е около 70лв. Между другото, всички кутии ли се продават със захранване или то винаги се поръчва отделно? Ако си имат вградено, мога ли в магазина да им кажа да го махнат и да сложат това което съм набелязал, а те да си вземат вграденото, и да ми приспаднат от цената на кутията?

Така конфигурацията излиза на около 800лв. (което не ме устройва много, ама няма как). Знам, :yes: е колкото е по-скъпо нещо - толкова по-добре.

Това сега откъс от пост ли е? На такова ми прилича. Много неопределено говориш. Т.1 и т.3 са се загубили някъде по пътя...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...