Jump to content

Проблеми и съвети при работа с Microsoft Word


Препоръчан пост

Това е известен проблем с драйвера на HP. Решението би трябвало да е да избереш друг принтер като принтер по подразбиране (това става въпрос за настройката в Windows). Кажи дали е станало нещо
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 412
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ако и това не стане качи screen shot на суобщението което вади офиса при грешка.Това на 3 screen който си постнала , само че първо цъкни да видим каква точно е грешката.http://forums.softvisia.com/style_images/1/folder_mime_types/gif.gif

post-3176-1228990497_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
За да не отварям излишно нова тема, ще питам тук. Значи превеждам един текст и ми е необходимо да направя легенда с обяснение на една дума, има ли някаква опция в Word за правене на точно такива легенди. Ще ви бъда благодарен за обяснение как става това.
Link to comment
Сподели другаде

За да не отварям излишно нова тема, ще питам тук. Значи превеждам един текст и ми е необходимо да направя легенда с обяснение на една дума, има ли някаква опция в Word за правене на точно такива легенди. Ще ви бъда благодарен за обяснение как става това.

Може би най-лесно ще стане с вмъкване на бележка "под линия" - меню Insert -> Reference -> Footnote... . Разгледай и останалите команди в това меню, може да намериш нещо по-подходящо. Написаното се отнася за Microsoft Office Word 2003 SP3, на английски език.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

 

Ето, че пак съм я сгафил, и то много жестоко направо си скубя косите от яд и ужас!

Имал съм и друг път проблеми, но благодарение на вас съм излизал някак си от калта.

Много се надявам да ме извадите и този път!

Проблемът е следния - Имам много важни документи, които съм направил на Word.

Тези документи ми се намират на дял - E\:.Тнвърдия диск ми е разделен на 5 дискови дяла.Реших да си преинсталирам Уйндоуса, но понеже съм тъп като гъза на слона, направо изключих да запиша важните документи.Усетих се, но вече "каруцата се беше обърнала".Преинсталирах си ОС, разпознават ми се дяловете и файловете, но не мога да отворя тези така важни за мен документи.Вижте какво ми дава, когато се опитвам да ги отворя:

http://prikachi.com/files/574403c.jpg.

 

Може ли някой да ми помогне.Не мога и да ги копирам на друг дял, нито да ги запиша на СД - не ми позволява.Изписва ми некаква забрана.Моля ви се да ми помогнете, защото горя отвсякъде, ако не успеем да ги отворим по някакъв начин!

Link to comment
Сподели другаде

Пише, че нямаш достъп до файла. Или потребителя, който ползваш не е с администраторски права, или на файла му е сложено да не може да се чете. Като за начало кажи с какъв потребител работиш ?
Link to comment
Сподели другаде

С Администраторски права съм и не съм слагал никаква защита на документите!

Загазил съм много яко, дано някой може да ми помогне!

 

 

Ооооо сега чак се усетих - сетихсе, че веднъж си шифровах целият дисков дял чрез Уйндоуса т.е. не съм използвал някакви други криптиращи програми, а шифроването, което ползва самия Windows XP.Дори вече не помня как съм го направил.Някой ако знае как сега да ги дешифрирам тези документи, чрез Уйндоуса, така както някога съм ги шифровал, моля да сподели и да ми помогне.Документите са ми много важни!!!

Link to comment
Сподели другаде

Точно за това говорих. Отваряш My Computer -> Tools -> Folder Options -> View -> Use simple file sharing (махаш отметката) -> Ok

След това отива на файла и даваш Properties -> Security -> Advanced -> Там където виждаш твоето име/Administrators -> Edit -> и виж дали е сложено Full control. Ако не е, слагаш и пробваш пак.

Ако не стане, даваш Add -> В полето пишеш акаунта, който ползваш -> Check Names -> Ok -> Full Control -> Ok и пробвай пак да го отвориш.

Link to comment
Сподели другаде

Ако наистина си шифровал данните, не си запазил ключа за шифроване, форматирал си системния дял и си исталирал ОС върху него... можеш да ги забравиш тези документи. Има някои програми, като например Advanced EFS Data Recovery, които вършат работа в общия случай, можеш да опиташ да направиш нещо.

В твоя случай е малко късно, но погледни страницата Best practices for the Encrypting File System - има полезни неща.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Значи когато бях с Word 2003 когато отворя нов лист и отгоре и отстрани на листа имаше едни оразмеряващи ленти (не знам точно как се казваха). Сега съм с Word 2007 и тези ленти ги няма. Може ли да ми кажете как да направя така че тези оразмеряващи ленти да се появят. На картинаката съм показал къде точно се намираха тези ленти при Word 2003. Благодаря

 

Смених картинката, дано сега да е по-ясно за какво става въпрос.

 

http://pics.data.bg/zoom/shared/dea234ca36...3c8578c9baf2571

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, имам един малък проблем със защитата на съдържанието на на документ на Word. От Tools/Protect document си задавам защитата за read-only на документа, но копирането си остава активно. Как да забраня и копирането на съдържанието на документа?
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...