Jump to content

Проблеми и съвети при работа с Microsoft Word


Препоръчан пост

А дали от един документ тези имена могат да се прехвърлят в друг word-овски документ? т.к. и на мен ми се налага да правя нещо подобно да пиша едно име на няколко мества на две три бланки

Могат.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 412
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте.

Въпросът ми е следния: имам една бланка , правена на Word . В тази бланка има има освен другата информация и име и данни на човек. Тези данни се вписват на две места в бланката. Има ли някаква възможност като ги напиша веднъж те автоматично да се пренасят и на второто място ?

Опитай така:

1. Въвеждаш данните на първото място и маркираш текста;

2. Създаваш bookmark: меню Insert -> Bookmark..., задаваш име (например b1) и го добавяш с бутона Add;

3. Маркираш мястото, където ще се попълват данните автоматично;

4. Създаваш препратка: меню Insert -> Reference -> Cross-reference..., като в полето Reference type избираш стойност Bookmark, в полето Insert refernce to: избираш стойност Bookmark text и в списъка For which bookmark: маркираш съответния елемент и го добавяш с бутона Insert.

Полетата, създадени по този начин, не се обновяват автоматично; най-лесния начин за обновяване е да маркираш целия документ (Ctrl + A) и да ги обновиш ръчно (F9).

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Интересува ме как мога да защитя най-добре даден документ /текст/ писан в word?

Искам да защитя документа така, че текста които е написан да не може да се редактира и копира. За да го защитя от редакцията знам, че може да стане като се сложи парола на документа и го направя да е само read only, но искам и да не може да се копира текста които е писан.

В една тема за exel видях, че е възможно даден докумен да се отваря до определена дата, дали е възможно да се приложи и в word?

Ако в word немога да осигуря тази защита трябва ли да сменя формата на документа да е .pdf примерно или друг?

Link to comment
Сподели другаде

Значи да ги обърна в pdf., всеки конвертор word>pdf ли има тази функция за забрана на маркирането?

А дали е възможно да сложа срок за отваряне на pdf документа?

Link to comment
Сподели другаде

Значи да ги обърна в pdf., всеки конвертор word>pdf ли има тази функция за забрана на маркирането?

Мисля, че не. Това мисля, че го може само Adobe Acrobat, който обаче е платен. Не съм 100% сигурен обаче.

Link to comment
Сподели другаде

Според мен най-сигурната защита е да преобразуваш текста в графчно изображение (например *.png) и да поставиш "воден знак" върху него. В противен случай всеки може да направи screenshot и да извлече текста с OCR софтуер.
Link to comment
Сподели другаде

Как бих могла да си отворя файл , който се чете като йероглифи ?

Изписва ми следното :

 

File Conversion

Select the encoding that makes you document readable . Text encoding &

1. Windows ( Default)

2. MS-DOS

3.Other encoding

 

При първото и второто отново нищо не се разчита , а при третото се опитах на няколко пъти да си избера нещо , което да успее да ги разчете , но не става :( Някой има ли идея какво точно бих могла да направя в случая ?

Link to comment
Сподели другаде

Сещам се за четири варианта:

1. След като отвориш документа (независимо с коя кодировка) избираш Tools -> Fix broken text;

2. Отваряш документа с някой браузер и променяш кодировката, докато улучиш тази, на която е написан;

3. Изтегляш си Щирлиц 4, настроен за Българи и отваряш документа с него;

4. След като знаеш как изглежда текста, можеш да използваш този on-line дешифратор, за да го декодираш.

Link to comment
Сподели другаде

Наистина много благодаря за отделеното време и като цяло за отговора ти ... Другият път определено ще знам какво да правя в такива ситуации , но явно проблемът ми не може да се оправи точно с това ... И все пак опитах само първото и последното :) сега ще видя и другиде две и наистина се надявам да успея . Благодаря ти още веднъж :) Една почерпка вече си я имаш :P
Link to comment
Сподели другаде

Според мен най-сигурната защита е да преобразуваш текста в графчно изображение (например *.png) и да поставиш "воден знак" върху него. В противен случай всеки може да направи screenshot и да извлече текста с OCR софтуер.

Можеш ли да ми кажеш някоя програмка с която да го направя?

 

п.с. Аз намирам само платени програми, продължавам да търся безсплатна версия, ако има.

Link to comment
Сподели другаде

Virtual Image Printer driver (безплатна, ~1МБ) + Small Photo With Preview (безплатна, ~600кБ). С първата конвертираш документите в графични файлове, а с втората добавяш воден знак.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...