Jump to content

Проблеми и съвети при работа с Microsoft Word


Препоръчан пост

Microsoft Office 2003 има няколко версии, освен това има и различни локализации (има го преведен на различни езици). Ти не си посочил коя точно версия ползваш; за версията на "миналият офис" също нямаме информация. При това поожение мога да дам само общи съвети:

1. Провери си езиковите настройки на офис пакета. Ако ползваш локализирана версия на български език, в менюто Start би трябвало да има раздел за Microsoft Office, в който се намира инструмент за избор на език (съответно и на местни настройки).

2. Провери си настройките за правописна проверка в съответното приложение от офис пакета. В Microsoft Word 2003, например, проверката се настройва от меню Tools -> Language -> Set Language... .

3. В случай, че не използваш локализирана версия и искаш да използваш автоматична проверка на правописа на език, различен от английски, ще трябва да инсталираш допълнително приложение - Microsoft® Office Proofing Tools 2003.

За автоматична правописна проверка на български език можеш да използваш безплатни приложения, като например ItaEst - Така е!.

 

Инсталирал съм  ItaEst

 

 

Как работи програмата? Още при писането ли показва, че има грешка, или след това трябва да се провери?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 412
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

В Microsoft Word подчертаването на грешките е автоматично, в останалите приложения, мисля, че проверката се активира ръчно (с F7). Това е при положение, че е включена настройката за проверка за грешки (Tools -> Options -> Spelling and Grammar), зададен е съответния език за проверка (Tools -> Language...) и в същия диалог е направена настройката за автоматична проверка и подчертаване.

Тези неща при Office 2003 са си настроени по подразбиране, след инсталацията на ItaEst! би трябвало да имаш проверка на правописа без допълнително настройване.

Link to comment
Сподели другаде

В Microsoft Word подчертаването на грешките е автоматично, в останалите приложения, мисля, че проверката се активира ръчно (с F7). Това е при положение, че е включена настройката за проверка за грешки (Tools -> Options -> Spelling and Grammar), зададен е съответния език за проверка (Tools -> Language...) и в същия диалог е направена настройката за автоматична проверка и подчертаване.

Тези неща при Office 2003 са си настроени по подразбиране, след инсталацията на ItaEst! би трябвало да имаш проверка на правописа без допълнително настройване.

 

Забравих да напиша, че използвам Office 2007. Не намирам тези настройки. Тези, които са описани и в файла readme на програмата ItaEst.

Link to comment
Сподели другаде

Опитай да активираш проверката на правописа с F7; друг вариант е да преинсталираш ItaEst!. Аз не съм имал проблеми с ItaEst! + Office 2007, но съм чел коментари за подобни проблеми с решение преинсталация на ItaEst!. Разгледай и тази тема.
Link to comment
Сподели другаде

Аз използвам Word 2003 и искам да знам дали може да направя така че когато създам документ да променя фона на листа да бъде различен от бяло например някакъв цвят или шарка и така да бъде принтирано цветно- пробвах с опциите в менюто Background и Format/Theme и фона се променя обаче като дам принт превю винаги излиза бял цвят на листа а аз искам да ги принтирам цветно- възможно ли е това?
Link to comment
Сподели другаде

Можеш да изчертаеш графичен обект (правоъгълник, например), който да оцветиш и да разположиш зад текста. За изчертаването можеш да използваш инструментите от лентата Drawing, а оцветяването може да се зададе от диалога за свойствата на обекта.
Link to comment
Сподели другаде

Премести курсора, кликни и влачи:

http://i32.tinypic.com/2gy4r9y.png

Ако не е от това, значи си скъсил разстоянието между страниците. Тогава просто кликни между полето за текст и горната оразмерителна линия:

http://i32.tinypic.com/14dhbb7.png

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Извинявам се на всички,

Но може ли някоъ да си спомни, как мога да си сменя регионалните настройките на офис пакета.

Проблема е, че попълвам една форма(заключена за редакция) на MS Word, но когато попълня датата(например 02/03/2000) в полето се появява (02 март 2000).Аз искам да излиза на Eng стандарта, т.е. 02 March 2000.

Опитах се с регионалните настройки на Windows-няма ефект върху офис пакета.???!!!

Не съм се сблъсквал с този проблем, а не съм много навътре с особеностите му.

Може ли някой да удари едно рамо?

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Словник Експерт:

Словник Експерт - Вашият незаменим помощник при работа с документи на български език!

Словник Експерт - най-ефективното решение за проверка на българския правопис и граматика в офис продуктите на Microsoft.

Какво Ви дава Словник Експерт?

Правото да пишете без правописни грешки: Ние Ви гарантираме 96 % по-малко правописни грешки, благодарение на най-богатия речник за проверка на правопис;

Да подобрите стила на документите си, като сложите край на граматическите грешки: Словник Експерт е първият продукт, проверяващ граматическата коректност на електронни документи на български език в MS Word;

Възможността да пренасяте свободно чрез модул за автоматично сричкопренасяне според най-актуалните граматически правила;

Да бъдете оригинални в изказа си с помощта на синонимния речник заложен в продукта;

Да превеждате удобно в MS Word или MS Internet Explorer чрез най-осъвременените компютърни речници -"ПОЛИГЛОТ";

Бързо и ефективно търсене по форми на думите в Интернет страница или документ на български език;

Фонетична кирилизация на клавиатурата, която не подменя системни файлове.

 

Продуктът е одобрен за учебно помагало със Заповед Н РД 09-09/05.01.2005 г. на министъра на образованието и науката.

Цена - 60лв. Поддръжката на Word 2007 ще бъде осъществена с upgrade, приблизителен срок - до месец-два...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...