Jump to content

Ръководство за изрязване и събиране на части от филм с VirtualDub


Препоръчан пост

  • Отговори 331
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте!! От три дена се мъча да сглобя 3 те серии на "Lost room" но срещам голямо затруднение .След като добавя 2 серия и ми излиза http://www2.imgshare.eu/i/Lvc26401.jpg -Какво да направя??? Моля ви някой да ми помогне :help: ще съм му благодарен!! нека поне някой да опита дали ще стане с обиденението на сериите за този сериал!!
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
Здравейте!! От три дена се мъча да сглобя 3 те серии на "Lost room" но срещам голямо затруднение .След като добавя 2 серия и ми излиза http://www2.imgshare.eu/i/Lvc26401.jpg -Какво да направя??? Моля ви някой да ми помогне :help: ще съм му благодарен!! нека поне някой да опита дали ще стане с обиденението на сериите за този сериал!!

Според съобщението звуковите потоци на двата файла с в различен формат. Не става ясно какви точно, но можеш да опиташ да ги обединиш с VirtualDubMod (1.6MB). Ако той не се справи, значи най-вероятно този метод няма да свърши работа.

 

Абе хора толкова време нямали кой да каже на човека какво да прави нататак?

Не всеки има нужните знания да помогне. Тези, които могат, може да не са видели коментара. А и да са го видели, никой не е длъжен да помага. Това все пак е безплатен форум, а не платена гореща линия. Заяждането и отношението ти са неоснователни. Особено второто и то от човек, който дори не може да пише грамотно.

Link to comment
Сподели другаде

Според съобщението звуковите потоци на двата файла с в различен формат. Не става ясно какви точно, но можеш да опиташ да ги обединиш с VirtualDubMod (1.6MB). Ако той не се справи, значи най-вероятно този метод няма да свърши работа.

Не всеки има нужните знания да помогне. Тези, които могат, може да не са видели коментара. А и да са го видели, никой не е длъжен да помага. Това все пак е безплатен форум, а не платена гореща линия. Заяждането и отношението ти са неоснователни. Особено второто и то от човек, който дори не може да пише грамотно.

 

 

Благодаря за съвета но VirtualDubMod_1_5_10_2 не стана ,, все ми дава грешка, с друга програма се оправих и след това с VirtualDubMod_1_5_10_2 ги обедених!!! Но сега изникна един още по голям проблем и незнам дали ще може да помогне някой???? С програмата DVD LAB PRO се опитвам да направя меню но срещам трудност--всичко върви добре но като започне да се компилира двд и ми дава някаква грешка , а размера на файла не надвишава 4.03гб , ето за това става дума

http://www2.imgshare.eu/i/yQf32040.jpg ще сам благодарен на всеки който се отзове и помогне ,,какво ли не правих все тази грешка излиза !!!!!!!!!

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

:new user: Здравейте!Изтеглих си програмката и като се опитвам да отворя файла ми излиза ето това :

 

VirtualDub Error

---------------------------

Couldn't locate decompressor for format 'XVID' (unknown)

 

VirtualDub requires a Video for Windows (VFW) compatible codec to decompress video. DirectShow codecs, such as those used by Windows Media Player, are not suitable.

---------------------------

OK

---------------------------

Моля ви помогнете ми!Благодаря предварително! :help:

Link to comment
Сподели другаде

И аз имах подобен проблем като изтеглих програмата от официалния сайт-в нея май че липсват необходимите плъгини.

Пробвай с тази на Avery Lee- такава е и използваната от danina за ръководството. Успех.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за бързия отговор,но вече се спрваих сама :).Просто са ми липсвали кодеци,но си ги дръпнах и стана.Още веднъж-Благодаря!И на Данина сащо!!!!

 

А мога ли да променя резолюцията на клипа? :lookaround:

 

и също мога ли да променя разширението на файла от avi в gif?

Link to comment
Сподели другаде

Разделителната способност може да се промени, но ще трябва да използваш филтър:

1) стартираш VirtualDub и зареждаш желания файл

2) Video -> Filters...;

3) кликаш Add... и след това двоен клик на resize;

4) настройваш си филтъра както желаеш и потвърждаваш с OK на този и следващия прозорец;

5) File -> Save as AVI... и си запазваш файла.

 

Разширението на AVI файла винаги можеш да го смениш, но това няма да помогне с нищо, само ще заблуди програмата, с която отваряш картинки. Накратко: ще стане каша.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Здравейте.Много съм доволен от вашите разяснения за работа с програмите правите го чудесно и човек се чувства сигурен.Ако може само да ми отговорите програмата VirtualDub има ли възможност да изсчиства картината или по скоро да подобрява качеството на картината чрез обработка и от къде може да се изтегли VirtualDub.

 

Благодаря Ви

Link to comment
Сподели другаде

VirtualDub я има в каталога ни - тук. Да, програмата има възможности за обработка на картината. Извършва се с помощта на филтри:

1) зареждаш желания AVI файл;

2) от меню Video се уверяваш, че е избран режим Full processing mode;

3) меню Video -> Filters...;

4) кликаш бутон Add... и си добавяш желания от теб филтър;

5) при двоен клик се активира и прозореца с настройките на филтъра, които си променяш както искаш и потвърждаваш промените;

6) добавяш още филтри, ако искаш;

7) потвърждаваш с OK на прозореца със списъка с филтрите;

8) меню File -> Save as AVI... и си запазваш файла някъде.

 

VirtualDub има вградени базови филтри. Почти всякакви други можеш да намериш из интернет, стига да знаеш какво точно търсиш. Тук например има нелоша колекция.

По принцип по-добрият вариант е обработката да стане чрез AviSynth, която не е точно програма. Филтрите за нея са малко по-добре оптимизирани за по-добри резултати. Освен това и става по-бързо, защото програмата работи с видео потока без да го променя, докато VirtualDub работи само в RGB режим и преди да обработи каквото и да било трябва да конвертира потока в RGB, което забавя процеса като цяло. Проблемът на AviSynth е, че е малко сложен и неудобен за работа, така че ако не си много взискателен, VirtualDub с филтри ще ти свърши работа.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте.

Опитах се да поработя със Virtual Dub за корекция по някои AVI файлове но нещо не мога да се справя.Затова искам да попитам за Avi Synth.Как седат нещата със тая програма има ли от къде да се изтегли за да опитам и с нея.

 

 

Благодаря Ви.

Link to comment
Сподели другаде

Щом не си се оправил с филтрите на VirtualDub, то не ти препоръчвам да се захващаш с AviSynth - това не е точно прогеама а frameserver, който няма графичен интерфейс сама по себе си и работи със скриптове.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте.

Искам да попитам и нещо друго.Как да разбирам `Платена` за програмите които са предложени тук.

И нещо по въпроса за програмата DivX Media Consumer SDK.

А не ми препоръчвате да се захващам със Avi Synth защото е сложна или поради друга причина.

 

 

Благодаря Ви

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...