Jump to content

Ръководство за изрязване и събиране на части от филм с VirtualDub


Препоръчан пост

здравейте. ще давам направо към проблема: свалих един концерт в този формат VIDEO_TS концерта е от 5 части как да ги събера за да ги сложа в един диск в avi формат

Това е DVD Video формат. Трябва да се рипне в AVI. Програми за целта има доста, като доста добра за начинаещи е Auto GordianKnot 2.40 (9.0MB).

 

P.S.: ще те помоля да използваш малко пунктуация занапред.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 331
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

здравейте. искам да ти благодая за прекрасното ръководство :bravo: ,но някой може ли да ми каже как да направя филма към 700 или 870 mb , защото като направя събирането на частите филма става в много голям размер :help:
Link to comment
Сподели другаде

нали един филм е разделен на 2 или повече диска. като ги сабера , как да направя филма чрез тази програма 700 или 870mb ,за да го сложа на един диск. сетих се за още един въпрос: в момента си свалям сериала Досиетата Х, справим се с вграждането на субтитрите във филма, но може ли да компресирам филма в по малак размер ,защото 2 серии ги събирам на един диск иска ми се да са повече, но май качеството няма да е хубаво :crosseyes1: :giggle: дайте идея :help: може ли тази програма да прави това
Link to comment
Сподели другаде

И двата процеса са възможни с VirtualDub, но включват повторно компресиране на файла, което не само ще отнеме време, но и ще влоши качеството. Бих казал, че е нерентабилно веднъж компресирани файлове да се човъркат още.
Link to comment
Сподели другаде

Правих си клипове на CS ( Counter-Strike ) бяха ми дали едно дълго ръководство за 2-3 програми, чрез които да правя това. Именно Virtual Dub беше една от тях и нейната задача беше да прави клипа от 80 на 1-2 мегабайта, но при конвертирането ми бяха оказали да цъкам на определен кодек за да се смали значително видеото. Не помня кодека, вие можете ли да ми го припомните?

Ето скрийн шот; http://i.data.bg/07/06/12/417784_orig.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!Надявам се ,че не само и аз имаме (имали са) следния проблем.Свалих си програмата,а не виждам от къде да я инсталирам-нама exe или setup файл никъде.Е как да стане,тогава,къде ли не търсих в директориите на програмата.Ако някой може,нека да ми помогне.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!Пак съм аз,понеже "леко" се затруднявам с работата с Sound Forge :crosseyes1: Ще може ли някой да ми каже,как да направя от 21 песни,една "голяма" (става въпрос за концерта).Благодаря ви предварително за помощта! :bravo:
Link to comment
Сподели другаде

Ако вече имаш отделтните песни, сглобяването е лесно:

1) създаваш нов файл (File -> New... -> OK) с параметри по подразбиране - за удобство ще наречем този файл "основен";

2) зареждаш първия от 21-те файла;

3) натискаш CTRL+A, за да го маркираш целия;

4) в празния (основния) файл натискаш CTRL+V, за да поставиш информацията;

5) отваряш следващия от 21-те файла;

6) натискаш CTRL+A, за да го маркираш целия;

7) в основния файл местиш индикатора за местоположение в края на файла с натискане на CTRL+END;

8) в празния файл натискаш CTRL+V, за да поставиш информацията;

9) повтаряш стъпки 5) до 9) за всеки следващ файл, докато не останат;

10) запазваш готовия пълен файл (File -> Save as...).

 

Това е най-базово съединяване на отделни аудио файлове - без кръстосано заглъхване, смесване на потоци и т.н.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Привет и от мен!

Не съм се сблъсквала с този формат " матрьошка" досега, но се поразрових по темата.

Може да пробваш с VirtualDub Mod като не забравяш директ стрийм копи, иначе размерът ще те побърка.

Не съм го пробвала, но някъде четох, че ставало.

Или пък изтегли си Apex Video Converter и конвертирай матрьошката в mpeg4.

Ако има проблеми пиши и ще се поровя още.

А ако все пак решиш само да го гледаш/ тъй като дават качеството на тези файлове като отлично/ виж тук:

ТУК

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...