Jump to content

Ръководство за изрязване и събиране на части от филм с VirtualDub


Препоръчан пост

  • Отговори 331
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

По принцип всички се хвърлят да хвалят Matroska като формат колко бил невероятен. Всъщност той не е по-качествен като видео и аудио от OGG/OGM или AVI. Няма и как да е. Той е само контейнер формат (обвивката), който в себе си може да съдържа най-различни видео (DivX, XviD, H.264) и аудио формати (MP3, OGG, AAC). AVI например също може. Предимството на MKV контейнера е не качеството, а гъвкавостта - поддържа повече от една аудио пътеки, пътека за субтитри, търсенето (превъртането) е по-добре оптимизирано, има по-малък overhead и още други предимства. Като качество не може да се каже, че някой е по-добър, защото то си зависи от самите видео и аудио кодеци, които са използвани.

 

Стига лирични отклонения. По темата: в тази тема можеш да намериш ръководство за конвертиране на MKV в AVI. На английски е и не включва програма от типа "2 клика и готово", но така е по-качествено, стига да имаш времето и желанието да се познимаеш малко повече.

Между другото защо ти е да намаляваш размера?

Link to comment
Сподели другаде

Браво,момиче!:)

HELP !!!

Не разбирам за какво е това голямо "мерси" ?

Нали след като сложим отметка във "ВИДЕО - ДИРЕКТНО КОПИРАНЕ НА ПОТОКА" за намаляване големината на новият файл,

при опит за запис в АVІ ни излиза съобщение: "The source video stream used a compression algorithm which is not compatible

with AVI files. Direct stream copy cannot be used with this video stream".

И тогава какъв е смисълът според Вас от тази програма, след като създава чудовищни по големина файлове?

Аз поне не разбирам! Ако можеш да обясниш, ще ти бъда много задължен. Благодаря предварително. :blink:

Link to comment
Сподели другаде

HELP !!!

Не разбирам за какво е това голямо "мерси" ?

Нали след като сложим отметка във "ВИДЕО - ДИРЕКТНО КОПИРАНЕ НА ПОТОКА" за намаляване големината на новият файл,

при опит за запис в АVІ ни излиза съобщение: "The source video stream used a compression algorithm which is not compatible

with AVI files. Direct stream copy cannot be used with this video stream". Не на повечето от нас не ни излиза.Затова и не е включено в ръководството.

И тогава какъв е смисълът според Вас от тази програма, след като създава чудовищни по големина файлове?

Аз поне не разбирам! Ако можеш да обясниш, ще ти бъда много задължен. Благодаря предварително. :blink:

Привет!

Този път ще си позволя да бъда малко по- остра.

1. Мерсито е затова, че съм отделила 3 часа в които с огромно желание съм се опитала да обясня на потребителите, които за пръв път отварят програмата, как да се справят.

2. Това, че при теб не се получава не значи, че програмата трябва да се обяви за излишна и бъгава.

3. Като търсиш помощ, постарай се да информираш по- точно в какво се състои проблемът.

До сега аз лично не съм имала никакъв проблем с Direct stream copy. Това разбира се не значи, че си измисляш проблема. Просто явно липсва информация за кодирането на файла, за версията на програмата и т.н.

4. Нямам никакви претенции, че съм направила някакво страхотно ръководствмо, невиждано и нечувано досега, но мисля, че дори само заради това, че съм се наела да отделя от времето си и да направя това ръководство, което забележи е за начинаещи, както и това, че все пак то е помогнало на доста хора не ти дава основание да се подиграваш на труда ми, както и на мненията на потребители, които са се възползвали със от него.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Здравейте!

Страхотен форум - радвам се, че попаднах на него :thumbsup:

Ръководството на danina е чудесно, поздравявам я за добрата работа!

 

По проблемът на Dyan - мисля , че знам какъв е.

Имам тунер и изпозвам VirtualDub за обработка на записите от няколко месеца. Засега ми върши чудесна работа с изключение на последните няколко дни, откакто започна да ми компресира файловете с размер 2 пъти по-голям, отколкото до сега. Но за това ще пиша после.

 

Та както казах, ръководството е чудесно, но на мен ми беше обяснено как да обработвам записите по малко по-различен начин.

 

1. Провлачвам файла в Дъба.

2. Преглеждам и изрязвам излишното.

Тук идва различното.

3. Video ---> Compression ---> DivX 6.5.1 Codec (1 Logical CPU) ---> OK

4. Audio ---> Full processing mode

5. Audio ---> Compression ---> MPEG Layer-3 ---> 40 kBit/s, 22,050 Hz, Stereo 5KB/s --->OK

6. File ---> Save as AVI и се указва мястото.

 

И при мен когато пробвам с Direct stream copy ми изписва "The source video stream used a compression algorithm which is not compatible with AVI files. Direct stream copy cannot be used with this video stream". Нямам идея защо.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Здравейте и от мен

Мерси много за ръководството,много добре е направено :OK:

И аз имам един въпрос относно VirtualDub,как мога да си отрежа някой клип от горе и отдолу?Например като си рипна клип и отдолу вървът едни реклами,които ме дразнят и искам да ги махна.

 

Мерси предварително

PocketDivXEncoder с опцията"crop" :bravo:

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Човека с mkv-то да провери в форума на Арена имаше статия за MKVtoolnix.

(Водят я по добра от VDM)

П.П. Night Raven прав си mkv може да подържа ogg и aac аудио.

Обаче ogm не подържа aac а avi нито едното или поне така съм чел.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Много добро упътване. Благодаря. :peace:

Но при мен се получава проблем: За някои файлове (особенно ако са с по-голям размер, като: филми) ми излиза съобщение за грешка(неправилен аудио канал: "Has detected an improper VBR audio encoding in the source AVI file and will rewrite the audio header with standard CBR values during processing for better compatibility. This may introduce up to15046 ms. of skew from the video stream. If this unacceptable, decompress “entire” audio stream to an uncompressed WAV file and recompress with a constant bitrate encoder." при звука, и съответно при рязане и "наставяне" се получава разминаване на звук и картина, когато пусна отрязания клип през плеър.

 

При тестването в програмата няма проблем, но след това...? :blush:

Моля, ако имате идея, как да избегна този проблем да ми пишете.

Предварително Благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

Скоро попаднах на програмата Adobe Premiere Pro и ми и сложна.Знам,че не е лесна програма за начинаещи като мен,но ще се радвам ако някой намери време да спретне едно ръководство.Видях в интернет книга-ръководство,което се предлага на пазара и осъзнавам,че се състои от доста раздела,но по-конкретно ме интересува как се реже и съединява клип с тази програма.Много ще съм благодарна ,ако намерите време за това. :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Привет на всички!

 

Първо искам да поздравя Данина за чудесното ръководство и на всички останали,които помагат със знанията си - направо сте чудесни.

Аз обаче имам едно запитване относно програмата,тъй като от доста време се мъча и все не става и не става и т.н.Вече разбрах от прочетеното до тук,а и от други статии,че именно с тази програма може да се сложи воден знак във даден видео файл.Та, ще премина направо към въпроса:

1)Как точно става?

 

2) Има ли значение дали файлът е .avi,wma,Divx и т.н?

 

Много ще се радвам,ако някой от вас ми помогне :peace:

Link to comment
Сподели другаде

1)Как точно става?

Като за начало картинката, която ще се вгражда като воден знак трябва да е един от следните формати: BMP, JPG, JPEG, PNG, TGA. Други не се поддържат.

А ако ползваш VirtualDubMod, можеш да използваш само BMP и TGA.

Оразмеряваш си я и я обработваш да е с желания размер преди да я вградиш.

 

1) Стартираш VirtualDub

2) Зареждаш си видео файла, в който ще вграждаш воден знак от File -> Open video file...

3) меню Video -> Filters -> Add... -> двоен клик върху филтъра logo

4) от полето Logo image се избира изображението, което ще е водния знак

5) направи следните настройки:

- сложи отметка на Enable per-pixel alpha blending using alpha channel;

- остави отметката на Use premultiplied alpha;

- сложи отметка на Use gray channel of secondary image for alpha channel

6) от полето Alpha image си избери същото изображение, което избра и по-горе

7) настрой си прозрачността от плъзгача Opacity

8) настрой си позицията на водния знак, използвайки X и Y offset полетата (X = разстоянието по хоризонталата, считано от лявата част; Y = разстоянието по вертикалата, считано от горната част на екрана); можеш да използваш и готовите схеми, кликайки някой от 9-те бутона вляво, но ако ги ползваш, занули стойностите на полетата вдясно.

9) кликаш бутона Show preview, за да видиш какво си сътворил и ако не ти допада, затваряш Preview прозореца и настройваш наново

10) като си готов кликаш OK на този и следващия прозорец, за да се върнеш в основния прозорец на VirtualDub

11) използваш желани от теб настройки за видео компресия (Video -> Compression)

12) File -> Save as AVI... и следва чакане.

 

Важно: по принцип се препоръчва използването на VirtualDubMod (1.6MB), но и обикновения VirtualDub би трябвало да свърши работа.

 

2) Има ли значение дали файлът е .avi,wma,Divx и т.н? [/b][/color]

Да, например само VirtualDubMod отваря OGM и MKV файлове, докато WMV не се поддържат от никоя от двете.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...