Jump to content

Ръководство: Virtual PC срещу VirtualBox


Препоръчан пост

  • Отговори 518
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

за да инсталирам Windows 7 на Virtual PC 2007, какви трябва да са настройките на виртуалната машина.

Виж стойностите на минималните системни изисквания на Windows 7 и настрой същите стойности на виртуалната машина.

Link to comment
Сподели другаде

инсталирах на виртуал пц уиндоус 7( за около 14 ЧАСА WOW!!!). като истинската машина е с ХР,и понеже искам да тествам дадени драйвери(за волан и уеб камера) дали ще паснат как се ползват usb портовете на вирт.машина ?мушнах флашката но в седмицата не се вижда.
Link to comment
Сподели другаде

а има ли начин да проверя дали ще работят драйверите?

 

Ами без да боднеш волана - не се сещам как ще стане... Освен това нали, за да го пробваш, трябва и някаква игрица? Както си набримчил на виртуална машина Windows 7 (под XP), като му сложиш и едно NFS (айде Underground 1/2 да е, че по-леко), компа ти направо ще хлъцне... Предполагам и без игра, седмака бави доволно на вируалната машина?

 

P.S: Все пак можеш да пробваш да инсталираш драйверите... Може пък седмицата сама да си каже приема ли ги или не... Така или иначе, нищо не губиш... повече от това.

Link to comment
Сподели другаде

седмицата си върви доста прилично м/у другото,но ще пробвам все пак дали ще се инсталнат...

 

седмицата си върви доста прилично м/у другото,но ще пробвам все пак дали ще се инсталнат...сложих една стара игра medal of honor ама нещо не тръгва ,изписва ми това.(последните редове отдолу)

post-10309-12606420507907_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Ами, изписва проблем с OpenGL поддръжката... Мисля, че OpenGL беше не-M$ еквивалента на DirectX (грубо казано), но не знам как седят нещата с него... Колко RAM си отпуснал на виртуалката?
Link to comment
Сподели другаде

Едва ли ще успееш да подкараш каквото и да е било игра под виртуална машина, защото видео картата се "симулира", т.е. не ползваш своята физическа видео карта. Първо пусни пасиянса или миничките и виж какво ти пише :no:
Link to comment
Сподели другаде

1,3гб рам ,а иначе драйвера на волана се инсталира без проблеми

 

пасианса върви ама бъгаво,явно игра няма как да се подкара

 

и друго ме мъчи.ако сложа 7 на реалното пц,ще трябва ли пак инсталирам virtual pc и съответно пак 14-часова инсталация на виртуална ОС-7 ?в момента програмата и виртуалният хард диск не са на системният ми дял.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
Би трябвало VirtualBox. Virtual PC 2007 официално не поддържа Linux. На практика подкарва, доколкото съм чел, но общото ми впечатление е, че е по-голяма играчка да се подкара нормално или че не всички дистрибуции функционират нормално. Така че считам VirtualBox за по-добрият избор за Linux.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Инсталирах Sun VirtualBox v 3.1.2 , която се различава от представената в темата.След като създадох виртуална машина и инсталирах операционна система след неиното зареждане не мога да премина на цял екран( преминава само прозореца на виртуалната машина ),а аз искам да мина на цял екран с прозореца на десктопа на системата.Виж шота
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...