Jump to content

Проблеми и съвети при работа със Skype/Скайп


Препоръчан пост

Засега не бързай с триенето. Опитай да сканираш първо със SUPERAntiSpyware.

 

ако не се лъжа тя още в първия си пост е писала че е сканирала със супер анти спиваре и малваре би анти малваре и че не са открили нищо

 

Послепис:

пробвала ли си да се върнеш на версиия 3,8 на скайп и дали там има същите проблеми, защото лично на мен въпреки че компа не ми е слаб но не е и силен версия от 4,0 на горе го твари до безобразие....

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 727
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Засега не бързай с триенето. Опитай да сканираш първо със SUPERAntiSpyware.

 

Не съм ги трила още.

Сканирала съм със SUPERAntiSpyware и пак сканирах - пълно сканиране и има само 3 бисквитки от онлайн сканирането с ESET.

И скайпа не съм пускала днес въобще.

 

Не съм пробвала с по-стара версия и ще го направя.... И без това ми харесва повече.Обаче имам 4.2.0.187от доста време и е странно защо чак сега ми прави номера, а и тези неизвестните файлове...:juggle:

Link to comment
Сподели другаде

Ако наистина предпочиташ версия 3.8 на Skype, директно мини на нея, защото тогава не трябва да има проблем. Ако предпочетеш да останеш с версия 4.2, изтрий папката на Skype с акаунтите и хронологията. Това би трябвало да оправи проблема, макар и да е май временно.
Link to comment
Сподели другаде

Привет!

Вече съм 3.8 версията и даже при инсталирането отказах Skype Extras Manager, защото не ги ползвам.

Махнах и отметките за обновяване, тъй като се обновява до 4.2. Оставих само едно уведомяване да горещи поправки или нещо такова.

Засега всичко е О.К.

 

 

П.П. Преди да инсталирам старата версия, деинсталирах 4.2 и пуснах CCleaner за регистрите. Изтрих и акаунта.

Само онези файлове си седят още в Application data и не знам дали да ги трия...

Link to comment
Сподели другаде

Успях да кача на VirusTotal само някои от файловете и нямаше нищо засечено. Не се справих с качването на XML.

Все пак ги изтрих всичките в един момент снощи. :)

После два от тях се появиха модифицирани. Днес направих същото упражнение - изтрих ги и гледах какво ще стане - при писане в скайп, се появиха пак:post-12664-037567600 1287124575_thumb.jpg

За какво споделяне става дума, на какво? Да не би да са си някакви системни? Само при мен ли ги има? Има ли изобщо място за притеснение?

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря много!

Само да кажа на някои да не настояват да отварям файлове в dox.bg и да имат добрината, меко казано, да си публикуват мнението!

Цитат от правилата на форума:

Не давайте заявки за помощ извън публичната част на форума (лични съобщения, електронна поща, Skype и прочее)

Форумът е неслучайно публичен. Идеята е информацията в него да е досъпна и полезна на всички, които го посещават, независимо дали са регистрирани или не. Когато даден проблем се реши на лични съобщения или въобще извън форума, решението няма как да е полезно на други потребители със същия проблем.

Link to comment
Сподели другаде

От доброжелател във форума, който не е изразил мнение публично в темата, а праща лични такива и вероятно инструкции за решаване на проблема, качени в dox.bg. ( Да ги тегля, разархивирам и т.н.)
Link to comment
Сподели другаде

От доброжелател във форума, който не е изразил мнение публично в темата, а праща лични такива и вероятно инструкции за решаване на проблема, качени в dox.bg. ( Да ги тегля, разархивирам и т.н.)
За да се изяснят напълно нещата,тъй като виждам,че потребителката подхожда с недоверие към моето предложение,а може би с право,ще прикача файл,с който според мен може да се реши въпросът.Това е доста скромно от моя страна мнение,поради простата причина,че аз също търся и получавам често помощ,по различни въпроси,чрез настоящия прекрасен форум!А и поради тази причина изпитвам известно неудобство,пък точно аз да давам публични съвети!Но тъй като съм се сблъсквал с подобен проблем и съм го решавал по начина,който предлагам,си позволих да го предложа на потребителката чрез лично съобщение. Разбирам,че съм нарушил известни правила на форума,за което се извинявам.Стореното е напълно неумишлено,и пак повтарям-криворазбрано от потребителката!!! http://dox.bg/files/dw?a=611f6ee399
Link to comment
Сподели другаде

@Корда зловредно или не всичко което се предлага като помощ се прави публично "Според правилата на форума" , а не на ЛС!

Не си ли помисли поне за момент, че може и друг да има същия проблем и като прочете публикуваното ще му е от полза,

а това което е на ЛС няма да му е от полза?!

Link to comment
Сподели другаде

Успях да кача на VirusTotal само някои от файловете и нямаше нищо засечено. Не се справих с качването на XML.

Все пак ги изтрих всичките в един момент снощи. :)

После два от тях се появиха модифицирани. Днес направих същото упражнение - изтрих ги и гледах какво ще стане - при писане в скайп, се появиха пак:post-12664-037567600 1287124575_thumb.jpg

За какво споделяне става дума, на какво? Да не би да са си някакви системни? Само при мен ли ги има? Има ли изобщо място за притеснение?

 

Отговарям Ти на последните въпроси, които си задал.

Тези двата файла на картинката ги имам и аз ...и нямам никакви проблеми със Skype.

Ползвам Win XP SP 3, а Skype е 3.8.

Освен горепосочените файлове, трябва да имаш папки с акаунтите ползващи скайп, папка Pictures и една празна папкa Content. (така е при мен).

Предвид многократното скениране с различни антивирусни програми, мисля че проблема ти е от бъгава версия на скайп - 4.2. (лично мнение)

Link to comment
Сподели другаде

@Корда, може и да съм „криворазбрала”.

 

Дано е така,

 

но ти ми прати линка на ЛС след 20.30ч. няколко пъти същия ден, когато още сутринта (10.30) аз си бях „готова”.

 

„…не си разбрала какво точно трябва да направиш и затова ти изпратих нагледен материал,който трябваше да свалиш,разархивираш и разгледаш подробно !Изпращам ти наново линка за сваляне-виж материала внимателно!!!”

 

Явно за кратко публикуваният ти „материал”(щото си го изтрил) не е повече от това, което вече бях и посъветвана, и направила, и обяснила, даже бе по-постен и съвсем не беше клип, а аудио. :)

 

 

Освен това беше различен и от пращаното на ЛС. Нали не искаш да си поиграем на копи-пейст?

 

 

 

Мисля, че темата е приключена. БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...