Jump to content

Проблеми и съвети при работа със Skype/Скайп


Препоръчан пост

Добре сега станало е бъг със "Skype" един път и всички "Скайп са боклуци и т.н" Случват се и такива неща.Представете си да поддържате някакъв "SERVER" и изведнъж да спре тока и да нямате "UPS" и после сички да викат тоя е **** боклука и т.н.Пожелавам да не ви се случва де, защото е ужасно.

Когато поддържаш сървър, разполагаш с достатъчно финансови средства и си наясно, че много хора разчитат на този сървър, тогава е твое задължение да вземеш мерки сървърът да работи винаги. Иначе казано: твое задължение е да купиш UPS. Същото се отнася и за Skype. Това е компания, която разполага с огромен бюджет и монопол. Освен това всички от администрацията/екипа на Skype са повече от наясно колко хора разчитат на програмата, за да комуникират всеки ден. Накратко: от Skype сами са си виновни за проблемите наскоро.

Към това добавяме и редовните оплаквания от всякакви потребители: има предостатъчно бъгове за оправяне и функции/екстри за внедряване, но всичко това бива пренебрегнато, защото от Skype нямат желание да правят потребителите щастливи (поне не и тези, които не плащат) и знаят, че хората щат не щат ще стоят със Skype, защото няма реални алтернативи. Това е да си монополист.

 

Изводът, който можем да си направим от всичко дотук: Skype заслужава всяка критика, която се отправя към програмата/екипа.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 727
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Една извадка от WIKI. 521 000 000 акаунта (към третото тримесечие на 2009) Показателен е нарастващият брой на акаунти. Програмата си има недостатъци, но определено става все по-популярна. Не съм много запознат, но към настоящият момент, skype е може би най-ползваната програма за чат и видео разговори в света.

post-8656-072313600 1293279261_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Предлагам да си напишем наш месинджър и всичко ще е наред :haha:

Чудесна идея ! Аз бих ползвал месинджър, разработен от Софтвизия с удоволствие. Може би идеята не е толкова лоша. А и ако има възможност за импорт на контактите от скайп ...

Link to comment
Сподели другаде

Чудесна идея ! Аз бих ползвал месинджър, разработен от Софтвизия с удоволствие. Може би идеята не е толкова лоша. А и ако има възможност за импорт на контактите от скайп ...

Това което мислиш е добавка за скайп. Смисъл има възможност да се направи алтернативен начин за писане в скайп, чрез друг прозорец и т.н., но скайпа отново ще бъде пуснат и ще заема същите ресурси :Р а + добавките ще заема още повече :)

Мисълта ми беше за чисто нов месинджър, но предполагам знаеш, че няма кой да го напише :'( иначе с удоволствие бих го използвал.

Link to comment
Сподели другаде

А не може ли да си се направи изцяло Български месинджър? Мисля, че има доста хора които знаят как да го направят, а и може да стане по-добър и от скайп, за който се чуват слухове, че от 2011-та година щял да става платен! А дори и да не стане платен, пак си мисля, че ще е добре да има един Български месинджър! :bgflag:
Link to comment
Сподели другаде

VIS , не съм разбран правилно. Аз имах впредвид нов месинджър.

 

plamen74.72 , споделям твоето мнение. Убеден съм, че има доста можещи, за които не е проблем правенето на нещо подобно. Не казвам, че е лесно.

 

А защо СОФТВИЗИЯ не бъде инициатор на нещо подобно ?!?

Link to comment
Сподели другаде

VIS , не съм разбран правилно. Аз имах впредвид нов месинджър.

 

plamen74.72 , споделям твоето мнение. Убеден съм, че има доста можещи, за които не е проблем правенето на нещо подобно. Не казвам, че е лесно.

 

А защо СОФТВИЗИЯ не бъде инициатор на нещо подобно ?!?

Трябват програмисти и най-вече желание :)

В случая програмисти с подобни желания са рядкост :Р защото знаят колко работа е.

Аз съм За, но мога да участвам само с PhotoShop и мнения и препоръки :)

Link to comment
Сподели другаде

То дори и да има програмисти, които да имат желание да направят такъв месинджър изцяло Български, а и форума има доста хора които биха се включили, кой с каквото може, за да се постигне целта - ще е най-трудно ще се измисли с какво име ще бъде, ако се реши да се прави нещо!

И все пак трябва да се помисли по въпроса, ако скайп стане платен според слуховете!

Link to comment
Сподели другаде

Ако skype стане платен ( което няма да стане ) има достатъчно алтернативи - Windows lime messenger, Yahoo Messenger, AIM. Aко не се лъжа и трите програми поддържат видео и конференти разговори, така че алтернативи има. Проблема ще е, да накараш познатите си и приятелите си да заменят skype с някоя тези програми...МИСИЯТА НЕВЪЗМОЖНА.
Link to comment
Сподели другаде

Тия програми ги знаем! Въпроса беше да се създаде Български месинджър, а защо не и по-добър от скайп! Пък да видим после дали няма да се хареса повече от скайпа! ;)
Link to comment
Сподели другаде

От любов към спорта свалих и инсталирах ooVoo. Оказа се, че програмата служи за доста неща, но НЯМА чат. Наблегнато е на видо разговорите и обмяната на файлове. Освен това прозорецът му не ми хареса.

 

Апропо - има ли програма, която работи със Skype и ICQ контакти едновременно ? Изключая ICQ пръгинът за Skype, който явно е бъгав.

Редактиран от vesodimov
Link to comment
Сподели другаде

От любов към спорта свалих и инсталирах ooVoo. Оказа се, че програмата служи за доста неща, но НЯМА чат. Наблегнато е на видо разговорите и обмяната на файлове. Освен това прозорецът му не ми хареса.

 

Апропо - има ли програма, която работи със Skype и ICQ контакти едновременно ? Изключая ICQ пръгинът за Skype, който явно е бъгав.

 

 

Как пък ooVoo да НЯМА чат, като ИМА. Ползвал съм го, но не смятам сега да го инсталирам само за да докажа.

Засметка на това е този линк.

Даже можеш да пращаш съобщения на offline потребител и да ги получава когато е online, а ти offline.

Link to comment
Сподели другаде

Как пък ooVoo да НЯМА чат, като ИМА. Ползвал съм го, но не смятам сега да го инсталирам само за да докажа.

Засметка на това е този линк.

Даже можеш да пращаш съобщения на offline потребител и да ги получава когато е online, а ти offline.

Само добавка, това го има и в Skype 5.0 :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...