Jump to content

Проблеми и съвети при работа със Skype/Скайп


Препоръчан пост

Никъде не съм казал, че искам да изтриеш цялата хронология. Моля те, не пиши глупости. Мисълта ми беше, че вече бях споменал, че методът с триенето от самия Skype най-вероятно няма да сработи.

 

Колкото до хронологията, след малко търсене установих, че начин за изтриването й само с 1 потребител е невъзможно. Файловете в профила на Skype не съдържат съобщенията по потребители, а по дължина. На практика може да има чат съобщения от всички контакти във всички папки.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
  • Отговори 727
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте, за да не пиша и аз нова тема, ще пробвам тук:

имам голям проблем със скайпа! Някой по някакъв начин влиза в моя акаунт и изпраща съобщения на някои от контактите ми. Разполагам със служебен лаптоп, който използвам в работата и вкъщи. Кажете ми как мога да открия кой прави това и да оправя проблема! Благодаря предварително:)

 

П.П. Забравих да кажа, че смених и паролата, и това не помогна!

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, за да не пиша и аз нова тема, ще пробвам тук:

имам голям проблем със скайпа! Някой по някакъв начин влиза в моя акаунт и изпраща съобщения на някои от контактите ми. Разполагам със служебен лаптоп, който използвам в работата и вкъщи. Кажете ми как мога да открия кой прави това и да оправя проблема! Благодаря предварително:)

 

П.П. Забравих да кажа, че смених и паролата, и това не помогна!

Да откриеш кой го прави, според мен е доста трудно, почти невъзможно.

Затова смени си отново паролата, но смени и емайла на акаунта.

Link to comment
Сподели другаде

Да откриеш кой го прави, според мен е доста трудно, почти невъзможно.

Затова смени си отново паролата, но смени и емайла на акаунта.

 

Да, благодаря ти за отговора, но дали случайно няма как да видя от някъде IP адреса и така да разбера кой го прави, все пак два пъти ми е хакнал паролата....

Link to comment
Сподели другаде

Едва ли може да ти 'хакне' паролата. Просто си си забравил скайп някъде, и някой ти е влезнал. Или с емайла ти може да се сменя паролата. Да ти хакне паролата едва ли. Другия начин е, да си направиш втори скайп, да се добавиш в абонатите на истинският ти скайп, който го хакват. И да влезеш с другия и да чакаш човека да влезе онлайн, и да му видиш Ip-то. Това може да стане с Process Explorer. След като влезе той, ти спираш твоя скайп(за да изчистиш всички връзки които си направил). Пускаш го, виждаш че е онлайн, пускаш Process Explorer намираш Skype.exe натискаш два пъти върху него и намираш полето TCP/IP. След което слагаш прозорчето на скайп в единия край на монитора, на Process Explorer в другия и му пишеш нещо. След като той го получи значи сте направили връзка и в Process Explorer ще светне това IP.

Можеш преди това да го пробваш с някой друг за да разбереш как става. Успех.

Link to comment
Сподели другаде

Едва ли може да ти 'хакне' паролата. Просто си си забравил скайп някъде, и някой ти е влезнал. Или с емайла ти може да се сменя паролата. Да ти хакне паролата едва ли. Другия начин е, да си направиш втори скайп, да се добавиш в абонатите на истинският ти скайп, който го хакват. И да влезеш с другия и да чакаш човека да влезе онлайн, и да му видиш Ip-то. Това може да стане с Process Explorer. След като влезе той, ти спираш твоя скайп(за да изчистиш всички връзки които си направил). Пускаш го, виждаш че е онлайн, пускаш Process Explorer намираш Skype.exe натискаш два пъти върху него и намираш полето TCP/IP. След което слагаш прозорчето на скайп в единия край на монитора, на Process Explorer в другия и му пишеш нещо. След като той го получи значи сте направили връзка и в Process Explorer ще светне това IP.

Можеш преди това да го пробваш с някой друг за да разбереш как става. Успех.

 

Благодаря ти много, изпробвах го и смятам да разбера какво се случва, поне дали е от някой служебен компютър, защото иначе IP Address-a няма да ми послужи много...

Link to comment
Сподели другаде

Какво значи " на някои от контактите"? Защото обикновено разни боклуци, свързани с измами за кредити, емотикони и шарении се саморазпращат на всички. Обикновено се придружават от линк към някой сайт, съдържащ "skype" в адреса и в никой случай официалният. И почти задължително са написани на шльокавица, но има и на кирилица. Това, че само някои контакти са те попитали какво е това не означава че всички не са ги получили.

 

@VIS - много неща не са ти ясни за тази програма. Какви втори акаунти, какво гледане. Може би може да хванеш нещо единствено в момент на файлтрансфер. И пак не е ясно какво - адреса на компютъра или на някой Node/superNode. И да ти покажа колко връзки минават през компютъра ти. Ще те заболи глава. Еле пък да откриеш нужното

 

http://www.sw-filipov.pisem.net/ForumPics/FW1.JPG

http://www.sw-filipov.pisem.net/ForumPics/FW2.JPG

 

Ако е изпратено от компютър - виж си хронологията. Трябва да има запис по кое време и т.н. И ако пишеш на кирилица въпросните "съобщения" на шльокавица ли са или обратното?

Link to comment
Сподели другаде

Сега ще ти покажа, че и без файлов трансфер става. Не казвам, че съм на ясно с всичко. Знам колко много връзки минават.

Ето го и примера: направих клипче, което ще послужи и на odrina.

http://vissy.data.bg/Other/Skype.avi - Ако искаш попитай IVAN как му е IP-то да видиш, че е неговото. И всичко стана само с едно съобщение което му пратих ;)

Link to comment
Сподели другаде

Сега ще ти покажа, че и без файлов трансфер става. Не казвам, че съм на ясно с всичко. Знам колко много връзки минават.

Ето го и примера: направих клипче, което ще послужи и на odrina.

http://vissy.data.bg/Other/Skype.avi - Ако искаш попитай IVAN как му е IP-то да видиш, че е неговото. И всичко стана само с едно съобщение което му пратих ;)

 

Аз не говоря за някакви линкове или разни подобни неща, разпращани на приятелите ми, или по-точно на двама от тях, бяха си обикновени съобщения, написани на латиница, каквито си изпращаме по принцип, но които аз в никакъв случай не съм им изпращала. Единият път дори си бях вкъщи и на скайпа ми имаше едно пропуснато събитие, натиснах и излезе съобщение, което АЗ уж съм изпратила, друг път например дори скайпа ми не беше включен, когато човека пак е получил съобщение от мен, аз нямам хронология включена, а и това не са някакви съобщения, които съм писала преди и не са били доставени, някой го прави нарочно, говори гадости на приятелите ми за мен!!!

Link to comment
Сподели другаде

Точно това и аз казвам. Някой ти влиза в скайпа и си пише през него. Можеш да си направиш друг скайп, да се добавиш сама, и да му вземеш IP-то на човека, който го ползва. Едва ли ще ти послужи де.

Смяна на парола и на емайл е най-добрия вариант. Обаче ако не се лъжа, като промениш паролата, и другия човек е пуснат с твоя скайп, ще си остане логнат. Може би трябва да издебнеш когато не е влязъл в твоя скайп, да смениш паролата и емайла.

Успех.

Link to comment
Сподели другаде

Точно това и аз казвам. Някой ти влиза в скайпа и си пише през него. Можеш да си направиш друг скайп, да се добавиш сама, и да му вземеш IP-то на човека, който го ползва. Едва ли ще ти послужи де.

Смяна на парола и на емайл е най-добрия вариант. Обаче ако не се лъжа, като промениш паролата, и другия човек е пуснат с твоя скайп, ще си остане логнат. Може би трябва да издебнеш когато не е влязъл в твоя скайп, да смениш паролата и емайла.

Успех.

 

Ок, мерси много :beer:

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 years later...

За да не отварям новав тема, ще пиша тук

Когато провеждам разговор, и отсреща човека има камера, нали всичко е точно, виждам го и го чувам. Обаче когато започна конферентен разговор, картината изчезва и сме само на звук. Това става когасто сме 3+ човека... Има ли някакъв начин картината да не се скрива, въобще може ли да се появи?

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здравейте.моят проблем е свързан с камерата на лаптоп-а ми.вчера всикчо си беше тип-топ.говорих си с един приятел по скайп и си бяхме пуснали камерите.и той ме виждаше,и аз го виждах.обаче по едно време без да искаме прекратихме разговора и когато се набрахме отново,не можах да си пусна камерата.т.е. аз си я пуснах и ми изписваше,че е пусната,обаче нямаше никаква картина.какво ли не правих.....даже влизах и в настройките на скайп там където е за видео.като влезна там и камерата си ми тръгва (светва лампичката и се виждам),обаче като натисна "започни видео" и нищо.опитвах и с рестарт на лаптопа,но пак нищо.ако някой има някаква идея от какво може да не ми трагва камерата.......пишете.

П.С. Лаптопа ми е нов-няма и един месец още

Link to comment
Сподели другаде

Драйверът за камерата актуален ли е? Опитвано ли е да се свърже в друг USB порт? Версията на Skype актуална ли е? Опитвано ли е с друга версия на Skype?
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Здравей те, имам много голям проблем моля всеки който може да ми помогне,нека да ми пише.Когато си включа скайпа екрана на монитора ми се размазва, а видео разговор немога да проведа,защото човека отсреща него виждам,чувам го а и той ме вижда и чува.Какво ли не опитах махнах скайпа,инсталирах си друг и пак същото.Незнам как да го оправя.Моля да ми помогнете!
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...