Jump to content

Проблеми и съвети при работа със Skype/Скайп


Препоръчан пост

Ай-СииииииК-ТИР! :punish:

Що бе? Не всички са зомбита, че да ползват само и единствено Skype.

A всяка нова версия на Skypе е като не трън, а пирон в зад*ика.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 727
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Що бе? Не всички са зомбита, че да ползват само и единствено Skype.

A всяка нова версия на Skypе е като не трън, а пирон в зад*ика.

Мда , за петичка думи нямам :bored:

Но въпроса опира до свързване с приятелите ти , а колко процента от тях ползват Скайп и колко ICQ вече е явен :cooldude:

Link to comment
Сподели другаде

Не че нещо, но ICQ клиентът също въобще не е цвете за мирисане.

MirandaIM? ;) Заема 3Мb RAM, а не като Skype 5.0 със своите 100Mb

Aма то има и алтернативни ICQ клиенти... :)

Link to comment
Сподели другаде

При мен снощи в продължение на два часа скайп си работеше нормално. След това го изключих.

Но ако ще се местим към друг клиент кажете къде ...

Link to comment
Сподели другаде

Нормално е, когато не работи скайп да се използват по-стари чат програми - мирка, ай-си-кю и т.н. Още повече, че ICQ 7.2 позволява както чат, така и аудио-видео разговори. Има доста атрактивни емотки и анимации и като при скайп може да се изпращат файлове. Естествено повечето неща ги има още от по-стари версии.

90% от хората, които ползват скайп преди това са ползвали ICQ и всеки има някакво ID, което прахолясва и чака да бъде събудено ;)

Друга алтернатива на Skype е oVo. За съжаление, ограничен брой потребители използват тази програма, която е по-подобна на скайп, отколкото ICQ.

oVo позволява конферетен видео разговор, като всичките участници могат да се виждат (ако имат камерка ...разбира се) в реално време, същото могат да се изпращат и получават файлове, но както вече написах ....кой е чувал за oVo? :)

Link to comment
Сподели другаде

Нормално е, когато не работи скайп да се използват по-стари чат програми - мирка, ай-си-кю и т.н. Още повече, че ICQ 7.2 позволява както чат, така и аудио-видео разговори. Има доста атрактивни емотки и анимации и като при скайп може да се изпращат файлове. Естествено повечето неща ги има още от по-стари версии.

90% от хората, които ползват скайп преди това са ползвали ICQ и всеки има някакво ID, което прахолясва и чака да бъде събудено ;)

Друга алтернатива на Skype е oVo. За съжаление, ограничен брой потребители използват тази програма, която е по-подобна на скайп, отколкото ICQ.

oVo позволява конферетен видео разговор, като всичките участници могат да се виждат (ако имат камерка ...разбира се) в реално време, същото могат да се изпращат и получават файлове, но както вече написах ....кой е чувал за oVo? :)

В момента в друг форум си говорихме за ICQ и MirandaIM.

Пращам си файлче на потребител с официалният клиент=Transfer Failed

Имам рутерче, изглежда трябва да пренасоча портове, не че някъде пише кои, така че пак ще изгубя време да проучавам документация и т.н

И като се сетя какви акробатики съм правил-рутер, от който взимам интернет->AP->рутер, с който деля интернета между лаптопа и настолен компютър...

Що настройка ще падне...А до рутера, от който взимам интернет, нямам достъп...

Link to comment
Сподели другаде

И си пише ooVoo, обаче проблема, най-вече на българина, е че с какво е свикнал, трудно ще го отучиш от него.

Един интернет познат, сподели това:

И все пак е странно. Супернодовете служат за логване само на тези потребители, които дълго време на са били онлайн и чиито списък от други нодове е експайрнал. В случая, обаче, окапаха всички.

 

Не искам да съм лош пророк, нито да подхранвам к...онспиративните теории, но според мен Skype са вградили в новата версия функционалност за подслушване на трафика, която вероятно изисква известна централизираност. И това нещо се е счупило, когато е било имплементирано в голям мащаб.

 

Скайп срещаха критики от някои правителства (Индия, например) заради това, че не може да се подслушва. Това заплашва основният бизнесмодел на скайп (Skype out), защото въпросните правителства забраняваха на Скайп достъп до телефонните мрежи в страната си. Така че рано или късно ще клекнат, защото единствените им приходи са от телефонни разговори.

 

Освен това, преди месец-два най-накрая се появиха алгоритми за филтриране на Skype. Доскоро блокирането на достъпа до Skype беше абсолютно невъзможно поради peer-2-peer принципа, но колегите вече тестваха устройство, с което успяваме да спрем достъпа до скайп на определен клиент, ако желаем.

 

Всички тези дребни неща ме карат да мисля, че най-накрая са успели да принудят Skype да вземе мерки за блокиране и подслушване. Ще поживеем, ще видим, но за всеки случай аз спирам да му се доверявам.

Link to comment
Сподели другаде

И си пише ooVoo, обаче проблема, най-вече на българина, е че с какво е свикнал, трудно ще го отучиш от него.

Един интернет познат, сподели това:

 

 

http://www.oovoo.com/

Личи си, че не съм го ползвал от отдавна, нали? Понеже няма и с кого!

Точно това е проблма, че много хора са свикнали с определени чат програми и трудно биха преминали на други.

Затова съм почти 100% сигурен, че ако се случи нещо "драматично" със Скайп, повечето ще се върнат към ICQ, колкото и да не се харесва на други.

Link to comment
Сподели другаде

http://www.oovoo.com/

Личи си, че не съм го ползвал от отдавна, нали? Понеже няма и с кого!

Точно това е проблма, че много хора са свикнали с определени чат програми и трудно биха преминали на други.

Затова съм почти 100% сигурен, че ако се случи нещо "драматично" със Скайп, повечето ще се върнат към ICQ, колкото и да не се харесва на други.

Аз не съм ползвал ICQ, от mIRC направо прехвърлих на Skype. Логвал съм се и знам, че има много алтернативни месинджъри със същата функционалност като скайп, дори на места по-добра. Надявам се нещата, които показа Ванчу да са истина и скоро да станат известни за всички потребители, за да може да се видят що за стока са.

Предлагам да си напишем наш месинджър и всичко ще е наред :haha:

Link to comment
Сподели другаде

Добре сега станало е бъг със "Skype" един път и всички "Скайп са боклуци и т.н" Случват се и такива неща.Представете си да поддържате някакъв "SERVER" и изведнъж да спре тока и да нямате "UPS" и после сички да викат тоя е **** боклука и т.н.Пожелавам да не ви се случва де, защото е ужасно.
Link to comment
Сподели другаде

Добре сега станало е бъг със "Skype" един път и всички "Скайп са боклуци и т.н" Случват се и такива неща.Представете си да поддържате някакъв "SERVER" и изведнъж да спре тока и да нямате "UPS" и после сички да викат тоя е **** боклука и т.н.Пожелавам да не ви се случва де, защото е ужасно.

На всеки се случва - да. Ние не се ядосваме затова, а защото се държат като монополисти. Можеш да погледнеш форума им (съмнявам се да си го направил де), има хииииляди заявени желания и проблеми от потребители, които бъдат задминавани.

А и сега това което написа Иван с цитата има много логика в него. Почти никой не харесва дизайна на версии 4 и 5, но те продължават да го натрапват и в по-горни версии.

Link to comment
Сподели другаде

На всеки се случва - да. Ние не се ядосваме затова, а защото се държат като монополисти. Можеш да погледнеш форума им (съмнявам се да си го направил де), има хииииляди заявени желания и проблеми от потребители, които бъдат задминавани.

А и сега това което написа Иван с цитата има много логика в него. Почти никой не харесва дизайна на версии 4 и 5, но те продължават да го натрапват и в по-горни версии.

 

Да така е не съм чел форума им,но все пак те си оправиха проблема.А за дизайна всеки си има мнение да повечето не го харесват,но спорд мен след време ще се свикне с новият дизайн. :)

Link to comment
Сподели другаде

Да така е не съм чел форума им,но все пак те си оправиха проблема.А за дизайна всеки си има мнение да повечето не го харесват,но спорд мен след време ще се свикне с новият дизайн. :)

Точно това е монопол, когато потребителят е длъжен да се нагласи към безумията на някого(Skype), вместо Skype да чуе мнението на потребителите.

Мислят си, че могат всичко, защото държат главният дял в пазара на месинджърите.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...