Jump to content

Индивидуални тестове, анализи и сравнения на Антивирусни програми


Препоръчан пост

По принцип винаги съм считал, че "сандъка" е по рисков, отколкото виртуализацията на дял. Щото едно е в реалния диск да вмъкнеш виртуална папка, която във всеки един момент може да се компрометира (както е станало), друго е да има цял виртуален диск, в който да правиш каквото си искаш, а истинския да е отделно. така си мисля...

 

 

Важно е дали драйвера на виртуализиращата програма ще „ засече / види ” всички промени които се случват.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.2k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

И съм напълно убеден, че се гордеете с това, защото в България си е направо геройство да се използва нелегален софтуер. :)

Абсолютно ! Чудно ми е как смееш да изказваш мнение за човек който не познаваш ?

Аз не бих слагал етикети на хората по това къде живеят или какво казват, а по това какво правят !

Link to comment
Сподели другаде

Чудно ми е как смееш да изказваш мнение за човек който не познаваш ?

Значи ти и останалите "тестери" на антивирусни можете да изказвате мнения за един друг, без да се познавате, но аз не мога? И не ми ръси глупости от рода на "чели сме си мненията" или "познаваме се от форумите", защото това не е достатъчно.

 

Аз не бих слагал етикети на хората по това къде живеят или какво казват, а по това какво правят !

Ами, ти си призна, че използваш нелегален софутер. Това е действие и аз съдя по него. Т.е. съдя за теб точно по това какво правиш.

 

Позволявам си да поставям етикети, защото знам какво е положението в България: адски често се използва нелегален софтуер просто ей така, не защото наистина е необходим, не защото няма безплатна алтернатива, а просто защото може - за спорта. Хората се хвърлят на нелегален софтуер, въпреки че съществуват безплатни алтернативи, които биха били също толкова ефективни, колкото платените. Ако хора "имат право" да използват нелегален софтуер, без наистина да се нуждаят от него и да нямат друг избор, то аз "имам право" да си ги наричам както искам.

Link to comment
Сподели другаде

При пиратите има почти всичко, но това също омръзва. Затова напоследък са ми интересни всевъзможни безплатни и свободни алтернативи. Нормално е да се уважава подобавъчно труда на хората. Струва ли си безконечно да продължава надпреварването на тема "безкрайно пиратство"... Нищо стойностно няма да произлезе така. А азиатските ми "любимци" напоследък отразяват троянски атаки дори от легитимни файлове на Microsoft... Какво друго да се случи - заради пиратството...
Link to comment
Сподели другаде

При пиратите има почти всичко, но това също омръзва. Затова напоследък са ми интересни всевъзможни безплатни и свободни алтернативи. Нормално е да се уважава подобавъчно труда на хората. Струва ли си безконечно да продължава надпреварването на тема "безкрайно пиратство"... Нищо стойностно няма да произлезе така. А азиатските ми "любимци" напоследък отразяват троянски атаки дори от легитимни файлове на Microsoft... Какво друго да се случи - заради пиратството...

Спорен е въпроса- до колко използването на легитимен лиценз, от няколко човека, се води за пиратство?! Според мен - не е незаконно. Незаконно е да ползваш кракната или по какъвто и да било начин, модифицирана програма. Но напълно легитимна програма, свалена от производителя, която е активирана с легален лиценз (макар и от много хора) не съм убеден, че е незаконно...все пак ако лиценза си е редовен, не виждам нищо не законно! ДА, не е морално, но НЕ Е незаконно! Има разлика! Това е все едно на пътя да намеря портфейл със 1000 лв, и да се счита, че ако изхарча тия 1000 лв ще е незаконно! това си е късмет- намерил си ги! същото е и с лицензите- намерил си ги в интернет- не си ги откраднал, не си ги създал...просто си ги намерил, и възползвайки се от късмета си, ги използваш! не мисля, че е незаконно!

Link to comment
Сподели другаде

Спорен е въпроса- до колко използването на легитимен лиценз, от няколко човека, се води за пиратство?! Според мен - не е незаконно. Незаконно е да ползваш кракната или по какъвто и да било начин, модифицирана програма. Но напълно легитимна програма, свалена от производителя, която е активирана с легален лиценз (макар и от много хора) не съм убеден, че е незаконно...все пак ако лиценза си е редовен, не виждам нищо не законно! ДА, не е морално, но НЕ Е незаконно! Има разлика! Това е все едно на пътя да намеря портфейл със 1000 лв, и да се счита, че ако изхарча тия 1000 лв ще е незаконно! това си е късмет- намерил си ги! същото е и с лицензите- намерил си ги в интернет- не си ги откраднал, не си ги създал...просто си ги намерил, и възползвайки се от късмета си, ги използваш! не мисля, че е незаконно!

Зависи какво се казва в лицензионното споразумение (end-user licensing agreement - EULA) на програмата. Например може да звучи и напълно легално да може да се препродава дадена програма - ползвал си я, не ти трябва повече, решаваш да я продадеш на друг, като я премахнеш от компютъра си и изтриеш всички копия на лиценза. На пръв поглед може да звучи напълно редно и легално да може да се направи това, но ако във въпросното споразумение се споменава, че потребителят няма право да препродава софтуера, значи е незаконно. Различните компании/автори на софтуер имат различни условия. Някои са много стриктни, докато други не са толкова. Обикновено на сайта на автора или в споразумението трябва да пише въпросният лиценз за колко системи важи. Ако е изрично упоменато, че един лиценз е валиден само за един компютър, значи това, което описваш ти, би било нелегално в случая. Ако никъде не се споменава нищо по въпроса, тогава вече бих казал, че е въпрос на лична преценка.

Link to comment
Сподели другаде

tnn,много FP многооо. :haha:

Вярно е, но безплатният Баштроянец Rising много рядко греши. Много странен е този азиатец - какво се чудя, азиатски гранд си е... Дори доста го харесах... Това не е никак лесно при мен - заради ползването на всички възможни защитни програми.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Директна атака неутрализира Comodo IS Free - TrojWare.HTML.Exploit.CodeBase, още при отваряне на сайта hxxp://masters-tb.com/. Точно там съм между най-редовните всекидневни посетители и дори си имам....няколко акаунта.И пак ще си влизам.Досега обаче не съм имал подобни констатации с друга пробвана програма. Как е с останалите? P.S. Констатираното е с IE 8, при ползване на Opera нищо подобно няма. Тук пак е така... Български торент-тракери... А ползваната ОС уж ми е ъпдейтната до дупка....Пак ми става весело ...
Link to comment
Сподели другаде

Гост
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Създай ново...