Jump to content

Индивидуални тестове, анализи и сравнения на Антивирусни програми


Препоръчан пост

Вдигни му настройките на Макси -(Advanced Template)и пробвай пак, или дай линк към този вирус да пробвам аз....

Деинсталиран е. Други антивируси също не могат да се ъпдейтнат - няма да ги уточня, за да не изглежда не както желая. Преминах на друг IDS+HIPS защитен вариант - без антивирус. Целта ми е творението на този башмайстор - дано не избяга и да ми осигури нужното време. Още се дебнем.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.2k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

AV Comparatives Публикува динамичните тестове за месец май.

 

http://chart.av-comparatives.org/chart2.php

Това е един от най-важните тестове (заедно с ръчното сканиране). И к'во виждаме:

1. Нортон- 0.2% пропуснати

Гдата- 0.2% пропуснати, благодарение на енджин 1- БитДефендера

2. Ф-Секюр- 0.3%...пак БитДефендера играе

3. Битдефендер- 0.5%

......и т.н

НОД32- 1.1% пропуснати

швейцарското ножче /Касап Касапов/- цели 1.9%, и още половин процент оставени на потребителя да решава.....мъка, мъка....

И голямата изненада- 3.1% пропуск за Авира!!! Голям срив!

За момента се очертава като отлична комплексна защита- Нортон- активен, с добавка безплатния Битдефенедер- като чистач на това, което сонара не успее да прибере! Резерва на Нортона е НОД32!

Link to comment
Сподели другаде

Да не забравяме и Панда - изключително добър резултат. Само дето фалшовете не са упоменати, а те са важни почти толкова също...

F-Secure (№1 за 2010) отново ме блазни, а ми е и слабост отдавна. Бета тестването на Technology Preview премина вчера в Internet Security 2012 - чудесна възмможност за 6 месечно безплатно ползване на чудесния финландски продукт. Би трябвало IS 2012 да е доста стабилна и с още подобрения след като излязоха около 10-на релийза на TP.... F-Secure IS 2012 beta

Link to comment
Сподели другаде

Това е един от най-важните тестове (заедно с ръчното сканиране). И к'во виждаме:

1. Нортон- 0.2% пропуснати

Гдата- 0.2% пропуснати, благодарение на енджин 1- БитДефендера

2. Ф-Секюр- 0.3%...пак БитДефендера играе

3. Битдефендер- 0.5%

......и т.н

НОД32- 1.1% пропуснати

швейцарското ножче /Касап Касапов/- цели 1.9%, и още половин процент оставени на потребителя да решава.....мъка, мъка....

И голямата изненада- 3.1% пропуск за Авира!!! Голям срив!

За момента се очертава като отлична комплексна защита- Нортон- активен, с добавка безплатния Битдефенедер- като чистач на това, което сонара не успее да прибере! Резерва на Нортона е НОД32!

 

Да вижда се,че има размествания.Това е нормално след като Авира тъпчат на едно място.

Както се вижда на всеки тест от години Касперски има средно ниво горе-доло.Hе виждам ,защо някои толкова се напъват да убеждават ,че едва ли не е чудото което очакваме всички.

Link to comment
Сподели другаде

Е не се сдържа да "ухапеш"... :devil:

Касперски с настройки по подразбиране е на средно ниво, но е единствената програма от всички в този чарт, която като се пипне може да е наистина непробиваема. А и КIS е с най-многопластовата (многомодулна) защита която се предлага на пазара. Когато съм бил с нея, съм се чувствал най-сигурен в сравнение с всички останали... Тук пак опира въпроса до пипване, но някои от другите горепосочени и да ги пипаш - файада няма.

Link to comment
Сподели другаде

Е не се сдържа да "ухапеш"... :devil:

Касперски с настройки по подразбиране е на средно ниво, но е единствената програма от всички в този чарт, която като се пипне може да е наистина непробиваема. А и КIS е с най-многопластовата (многомодулна) защита която се предлага на пазара. Когато съм бил с нея, съм се чувствал най-сигурен в сравнение с всички останали... Тук пак опира въпроса до пипване, но някои от другите горепосочени и да ги пипаш - файада няма.

 

 

Не Стефчо,тук мога да кажа всичко каквото мисля за Kaspersky без да ми бъдат редактирани постовете.За това така ти се вижда.На друго място ми бяха често трити за него.

Link to comment
Сподели другаде

А и КIS е с най-многопластовата (многомодулна) защита която се предлага на пазара.

нЪл за туй и викам- "швейцарското ножче"... :giggle:

 

Когато съм бил с нея, съм се чувствал най-сигурен в сравнение с всички останали...

Аз като я сложа я изтрайвам има-няма половин, айде да речем- час, но не повече! Постоянно някак съм нащрек- очаквам я нещо да ми блокира, я нещо да ме "спъне" са правя, я да вземе да бълва някакви съобщения...Неприятна ми е тази програма, дразни ме! Ако пък пусна пълен скан- забрави да се върши нещо друго на компа- процесора кове 80-100%...от към памет е добре, но процесор дърпа здраво касапа!

Link to comment
Сподели другаде

нЪл за туй и викам- "швейцарското ножче"... :giggle:

 

 

Аз като я сложа я изтрайвам има-няма половин, айде да речем- час, но не повече! Постоянно някак съм нащрек- очаквам я нещо да ми блокира, я нещо да ме "спъне" са правя, я да вземе да бълва някакви съобщения...Неприятна ми е тази програма, дразни ме! Ако пък пусна пълен скан- забрави да се върши нещо друго на компа- процесора кове 80-100%...от към памет е добре, но процесор дърпа здраво касапа!

 

 

Ама ти май не си с розовите очила!!!?Я бързо да ги слагаш.:crazygirl:

Сега по сериозно.

Има си нещица и Касперски и не идеализирам никоя програма.Някои смятат,че е лека-за моите понятия е тежка, и така се раждат споровете и различията.Не всички имаме еднакви представи.

Link to comment
Сподели другаде

Всички тестове са си доста относителни и съвсем не са общовалидни. Моят гост пак си е налице и още нищо не съм "хванал"...Даже пак заради него си върнах Rising 23 Free.... Уж, за да му е по-лесно... Хи-хи-хи...
Link to comment
Сподели другаде

Аз като я сложа я изтрайвам има-няма половин, айде да речем- час, но не повече! Постоянно някак съм нащрек- очаквам я нещо да ми блокира, я нещо да ме "спъне" са правя, я да вземе да бълва някакви съобщения...Неприятна ми е тази програма, дразни ме! Ако пък пусна пълен скан- забрави да се върши нещо друго на компа- процесора кове 80-100%...от към памет е добре, но процесор дърпа здраво касапа!

Айде пак старата песен. Не знам за @Nikssi, но ти преувеличаваш повече от него. Той в едната крайност, ти в другата, че и зад нея...къв половин - един час. Бил съм с нея месеци и нищо не ми е блокирала, и не съм бил нащрек аз, а тя...Не збаравяй, че освен колегата и ти, доста хора още сме я ползвали и я ползват ....

За сканирането и при мен беше с високо натоварване, но според мен касапа има най-доброто, дълбоко и подробно сканиране (архиви и пр., даже исотата ми сканира подробно), как да не товари..., но аз пускам скан като не съм на компа...

 

П.П. Подписа ти дразни, и освен това не ти прилича...на интелигентен човек...

 

Има си нещица и Касперски и не идеализирам никоя програма.Някои смятат,че е лека-за моите понятия е тежка, и така се раждат споровете и различията.Не всички имаме еднакви представи.

Така е, различни представи, но да не изпадаме в крайности, аз също не възхвалявам никоя програма. Въпреки че ми харесва KIS, не съм с нея в момента - това значи, че може да имам собствено мнение без да се вманиачавам, нали....

Link to comment
Сподели другаде

Айде пак старата песен. Не знам за @Nikssi, но ти преувеличаваш повече от него. Той в едната крайност, ти в другата, че и зад нея...къв половин - един час. Бил съм с нея месеци и нищо не ми е блокирала, и не съм бил нащрек аз, а тя...Не збаравяй, че освен колегата и ти, доста хора още сме я ползвали и я ползват ....

За сканирането и при мен беше с високо натоварване, но според мен касапа има най-доброто, дълбоко и подробно сканиране (архиви и пр., даже исотата ми сканира подробно), как да не товари..., но аз пускам скан като не съм на компа...

 

П.П. Подписа ти дразни, и освен това не ти прилича...на интелигентен човек...

Виждам, че се стремиш да водиш спокоен и разумен разговор и не търсиш конфронтация, което е похвално...

Приемам забележката за подписа- ще го махна...това обаче не променя отрицателното ми мнение за Касапа!

Link to comment
Сподели другаде

http://www.youtube.com/user/xskydevilx#p/u/1/8B3EBW_gTZY

 

 

 

Лекичък Tест на Kaspersky 2012 с настройки по-подразбиране.Тестът е правен преди 4 дни -дори си имаме кeylogers.

Разбира се c настройките които ползват болшинството от ползващите закупили си лиценз (80%).

Без никакви лоши чувства към когото и да е било,но и без опити да ме убеди които и да е било в противното.

Link to comment
Сподели другаде

Лекичък Tест на Kaspersky 2012 с настройки по-подразбиране.

наистина, бая лекичко...23 парчета са вътре! :giggle:

 

Разбира се c настройките които ползват болшинството от ползващите закупили си лиценз (80%).

И така е правилно да бъде! Точно за това се казват- "настройки по подрезбиране", т.е. производителят е преценил, че това са оптималните настройки с които трябва да работи програмата! Потребителят НЕ е длъжен да разбира от настройки, регистри и други "чудеса", той слага програмата и очаква тя да го пази! Но както виждаме- да, ама не! Защо по настройките на Нортон почти няма какво да се пипне? Защото програмата е направена именно за стандартен потребител, НИС с тези настройки си пази отлично!

Аз имам някакво мое обяснение, защо от Касап Лаб не позатегнат малко настройките по подразбиране- защото това така ще затежни компа, че хептен ще им спадне пазарният дял, който както видяхме от линка, който беше дала, никак не е висок, и е по-малък от "голият охлюв"- НОД32!

 

Та въпроса ми е: Има ли файда от него??? :blush:

 

http://prikachi.com/images/407/3462407p.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Гост
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Създай ново...