Jump to content

Индивидуални тестове, анализи и сравнения на Антивирусни програми


Препоръчан пост

  • Отговори 1.2k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Позволявам се да пусна цитат от статия за новия Нортон 2012, пусната от ASpace(бивш служител на EСЕТ България)

 

Norton Internet Security 2012 BETA - пълен провал

 

публикувано 15.04.2011 11:25 от Aleksandar Spasov [ актуализирано 15.04.2011 13:34 ]

 

Продуктът за защита и сигурност Norton , произвеждан от Американската компания Symantec се появи днес с новата си версия 2012. Започна публичното BETA тестване - т.е. изпробване на новата версия преди официалното пускане на завършената версия. Symantec обявиха и промените в "новото" същество.

 

Въпреки че ние вече не работим с тях, поради многото проблеми на Norton, решихме да тестваме Norton Internet Security 2012 BETA (само за да установим колко по-зле тази версия е станала от предишната 2011).

 

За разлика от версия 2009, която е техническа изцяло преработена версия, версия 2012 внася само "подобрения" върху стария провал 2011. Новостите са напълно излишни функции, които правят програмата още по-тежка от досега. С версия 2012 съвсем спокойно можем да наречен Norton bloatware. Терминът идва от английски език и означава неефективна система, издута система, която не може да функционира добре, поради това, че е прекалено голяма и претоварена с излишни неща, които имат никакъв или съвсем минимален положителен ефект за потребителите.

 

Започваме коментара си от инсталацията - чисто програмно Norton 2012 е по-голяма от предишната версия, но това е прикрито чрез дребни тарикатлъци, които не могат да избягат на нашите специалисти ;-) . Обясняваме как става измамата - Norton 2011 може да използва два вида бази - обикновената, наречена Inteliigent updater , и новата и по-малка , наречена Smart Definitions. Първата обикновената е най-пълната база данни, която съдържа информация за всички заплахи, които лабораториите на Symantec познават. Smart Definitions са буквално орязани с около 30%, тъй като при нея са премахнати някои по-стари вируси и такива, които Symantec смята, че не се срещат често в момента. Smart Definitions е разработена за потребители с по-стари компютри и такива с по-бавна Интернет връзка, тъй като голямата (огромна по големина) база Intelligent updater би натоварила прекалено много по-старите машини. При версия 2012 Symantec използва мръсен трик. Вместо да положи усилия и програмно да промени базите, като ги оптимизира, те режат от възможностите за засичане на вируси и махат бройки засичани вируси, като по-този начин си намаляват базата. Norton 2012 по подразбиране използва Smart Definitions, вместо Intelligent Updater, и по-този начин само изглежда леко вталена, засичайки по-малко заплахи със защитата в реално време. Но кантара не можеш да излъжеш ...

 

Вместо да се интегрира максимално с операционната система, за да работи най-добре, Symantec прибягват до нова измама (същото беше приложено през 2006-та година със собствен Security Center). Вместо да използва вградения в Windows Task Scheduler за изпълнение на някои планирани програмни задачи, Symantec са създали свой собствен, който поставят в новата 2012-та версия. Така вече имаме стандартния Windows-ски и този на Symantec. Защо се случва това ? От липса на работа и безобразие .

 

Опропастяват най-бързия браузър в света Google Chrome, като създават добавка и за него. Google Chrome е бърз и лек, защото работи с минимално количество приставки и използва собствени технологии. Norton 2012 се намесва в браузъра като добавят toolbar Safe Web, който да сканира със собствената база на Norton. Symantec отново не се съгласяват с това, че Google има една от най-добрите бази в света за защита против phishing заплахи и зловредни сайтове, в комбинация със собствена технология пясъчник.

 

Технологията на Norton за съхранение на лични данни на потребителите и вписването им автоматично в браузърите, където е нужно, при версия 2012 отива изцяло в Облака - на сървърите на Symantec. Това означава, че информацията на потребителите във връзка с личните им данни като пароли , номера на карти , адреси и т.н. няма да се съхраняват както досега локално на всеки един компютър, ами централизирано при Symantec. Сами преценете колко добре е поредната организация да има достъп до личните Ви данни и да ги пази на своите сървъри.

 

Въпреки, че няма нищо общо със сигурността, Symantec за пореден път пипат където нямат работа. Функцията Download Insight е част от Облачната стратегия и показва информация за това дали изтеглените файлове са чисти или заразени. Дотук много добре, само че версия 2012 ще предоставя информация не просто за съдържанието на заплахи, но и за това колко хора използват даден изпълним файл и колко надежден е той за инсталация и употреба (не от гледна точна на заплахи, а от гледна точна на това как ще влияе на операционната система, дали няма да я срине след инсталация). Всичко това е напълно излишно по нашето нескромно мнение, тъй като то е поредната спънка към бърза система и е опит за изместване на работата на други програми.

 

Най-интересното и съответно отново не свързано със сигурността е Bandwidth Metering .Тази функция измерва количеството трафик , което преминава през даден мрежови адаптер (LAN карта, модем, wi-fi платка) . Чудите се, може би , какво общо има това със сигурността ? Е, ми... няма нищо общо. Symantec са го създали с единствената цел ако използвате Интернет връзка, която е ограничена от към трафик или скорост, да въведете ограничения върху излишния трафик, който самия Norton генерира , като все по-големи обновления/актуализации, статистики , връзки с Облака относно съхранение на лични данни Identity Safe, продуктова активация, връзка с Облака за информация при сканиране за зловреден код, връзка с Облака при работата на Download Insight и т.н. А изключите ли (намалите ли) връзката на Norton с Облака, намалявате и драстично нейните иначе вече понамалели способности за засичане на вируси/заплахи.

 

Папката с данни на Norton IS 2012 (само тя !!!) е голяма цели 596 мегабайта непосредствено след инсталация, без да споменаваме и програмните файлове.

 

Технологията SONAR , която предоставя възможност за наблюдение на поведението на стартирани и работещи програми, официално според форума на Norton става по-агресивна от към премахване на заплахи - във версия 2012. Но тя и в неуспешната версия 2011 е достатъчно агресивна, след като само за 4 месеца от началото на новата година успя да "покаже мускули" на нашия екип като премахна легитимни програми нужни на Вас - нашите клиенти, като ЗБУТ , Бизнес Навигатор (счетоводен софтуер) , и софтуер за електронен подпис на B-Trust.

 

 

Като заключение можем само да допълним, че по всичко личи, че Symantec отново е яхнала метлата на bloatware от преди 5 години и се превръща в чудовището от Америка, познато на IT специалистите като stay-away from Symantec. Около 1 гигабайт от диска се отдава на Norton 2012, непрекъсаното се въвеждат нови и нови напълно излишни функции, базата данни расте лавинообразно.

 

Колкото е по-малко и по-семпло, толкова е по-ефективно всяко едно нещо. Но от Symantec не го разбират ,явно. Поредната смяна на екипа си е оказала ролята.

 

"Ти днеска, както се издигна, така ми падна в очите"

Като че ли не сме виждали друг продукт, който толкова рязко да се изкачи до върха и също толкова бързо да се свлече на земята"

Link to comment
Сподели другаде

Бравооо!! Страхотна работа си свършила!! :bravo:

Ами може да се направи извода, че Нортон е най-зле от всички. Аз като правих теста ми се струваше, че не е чак толкова зле, но сега на фона на твоите резултати си е направо трагичен! Мъка!! От къде може да се свали бета версията на Нортон 2012?

А това, че "швейцарското ножче" е допуснало 17 сваляния, направо ме изумява!! Чак ми се струва, че не е възможно! А!? Значи уеб-скенера му нещо не е в ред, и сработва чак обикновения скенер. А това със прословутите му "лекувания" и желание за рестарт на компа, направо ме побърква!! :devil: Баси...едно файлче да сканираш, и после да искаш рестарт....сбъркана работа!

 

Още веднъж- браво за извършената работа!! http://forum.abv.bg/style_emoticons/default/tan.gif

 

 

Ами така е като ме обвиняват,че не ползвам Kaspersky.Очевидно е ,защо не го ползвам.

Не съм била пробвала програмата!

Пробвах я на първа бета(там заемаше постоянно 100 Мб ресурси)Сега излезе финал и заема 40 Мб.

Немога да я сравня нито с Аvira ,нито с Аvast нито с Еset.

Какво ме грее дали има хипс?Ако исках хипс щях да ползвам Kомодо които пък има и авто сандък+отделно сандък.

Ето програма с гол енжин kак би швейцарското ножче.На всичко отгоре е най зле в блокирането на вредоносни URL.

Може би Аvast щеше да блокира повече вредоносни URL от него.Исках и Аvast да сложа в редиците,но много вече ми се доспа.Надявам се ти показах неща които вече знаеш.

Нортон може да се свали от тук.

http://us.norton.com/beta/index.jsp

Link to comment
Сподели другаде

Нова порция от 30 адреса. Тествана е Avira Premium Security Suite

 

Засечени 26 от 30, което е 86.7%. Това вече е много добър резултат, по моите критерии, доближаващ се до отличния- над 90%

 

Забележка: Адресите, изместени навътре, НЕ се засичат от Авира, и се позволява свалянето на файл, който НЕ се засича, към момента на теста!

 

1. youtubue.fileave.com/0924.exe	

2. xz.wdjpq.net/03/csrzq.exe	

3.        www.zisportsmedicine.com/modules/mod_stats/asscliente33902.exe

4. www.xhyjl.cn/debitos.pdf.exe	

5. www.westladbergen.de/counter/host.exe	

6. www.weebly.com/uploads/2/1/6/0/2160191/_.exe	

7.        www.team-nostress.fr/LAnOStReSs/administrator/help/en-GB/css/Boleto-Maio-2011_html.scr

8. www.greetinghalleccards.com/irsgovus/W-2form.exe	

9. www.dkch.co.kr/data/altools/ALMap15_s.exe	

10.www.dhanfamily.com/facebook-pics02340054101022.exe	

11.www.bukplanejamento.com/build/add/adm/gbuster/gain/post/fatura.scr

12.www.bukplanejamento.com/build/add/adm/gbuster/gain/post/1.jpg

13.www.atribune.org/downloads/l2mfix.exe	

14.virtus76.narod2.ru/v.exe	

15.vgsinfo.com/XvidSetup.exe	

16.variantov.com/pusk.exe	

17.varealestateblog.com/k.php?f=20&e=3	

18.valasms.net/site/sms-programi.exe	

19.ushdfgfrssdf.cz.cc/k.php?f=90&e=3	

         20.titlewww.willebois.nl/ctsetup.exe	

21.textonlinemedia.in/New-Video-Addon.48134.exe	

         22.sto-uk.org/templates/ja_purity/styles/header/blue/images/2.exe

23.star99.info/Components/vcyezjpl.ih3.bin	

24.spl.kerrq.com/sib/exe.php?user=admin&spl=MDAC&exe_acces=on	

25.smart-browser.com/updatex/mdp.jpg	

26.shabi.coolnuff.com:2012/p/out/kp.exe	

27.scottesmith.com/Images/ecard.exe	

28.s112.cz.cc/d.php?f=18&e=2	

29.ru.coolnuff.com:2011/myck.jpg?t=0.3429071	

30.reketfoto.ru/"http:/findplace.ru/messenger/im/sbbody-l.gif"

Link to comment
Сподели другаде

BitDefender позволи отварянето на 2 сайта само и сваляне на 2 файла съответно само това имам на компютъра 13 и 21

 

http://www.prikachi.com/images/793/3428793O.jpg

Отличен за Дефендера! Перфектно! До скоро бях на вълна Битдефендер, именно заради високата детекция, но...тежък си е малко, а и има бъгчета...

Link to comment
Сподели другаде

Перфектно ли? При подобни "тестове" ще се окаже, че най-добре справящи са склонните програми към най-много FP. CIS Free, дори с изключен антивирус ми осигурява почти отлична защита. Същото е валидно и за други IDS+HIPS програми, дори без да е инсталиран никакъв антивирус с тях. Не е ли странно да броиш неща - без да знаеш какви са те... Как ще се прецени кога има реална заплаха и кой ще го направи? Накрая точно тези "победители" в реалноостта ще пропуснат повече буби спрямо тези, които уж по-малко са се изявявали в подобен куриозен тест и са мълчали с основание.
Link to comment
Сподели другаде

Нова порция от 30 адреса. Тествана е Avira Premium Security Suite

 

Засечени 26 от 30, което е 86.7%. Това вече е много добър резултат, по моите критерии, доближаващ се до отличния- над 90%

 

 

Kaspersky Internet Security 2012 = 28 от 30

 

Остана това свалено

 

http://s014.radikal.ru/i328/1106/13/fad854610c16.jpg

 

Видео

 

http://www.youtube.com/watch?v=jc8_dxq32nU

 

Отличен за Дефендера! Перфектно! До скоро бях на вълна Битдефендер, именно заради високата детекция, но...тежък си е малко, а и има бъгчета...

 

Верно?

Link to comment
Сподели другаде

hххp://good.gd/1203836.htm А много подобни като какво ще ги отброявате? Ще надникнете ли там?

Май на никой не му се наднича там... И къде е заплахата http://www.virustotal.com/file-scan/report.html?id=84e86736910d749efce56972d050ec673a9bd2ff9f83ab7b67bf16b770e31f55-1307562291 Тези 9 програми как ще ги отброят "преброяващите" съфорумци? Стартирах го - мълчащите са отличниците. Много са подобните случаи.А някои програми за капак дори възпрепятстват достъп - Symantec EP,CIS,Rising не са в тази група.

Link to comment
Сподели другаде

Бетонов, щом бившият служител на EСЕТ България , Александър Спасов казва, че Norton e боклук, значи е така и аз го приемам за чиста монета. Въпреки, че според най-престижните лаборатории (av-comparatives, AV-Test) Norton e най-добрият продукт за 2010 , заедно с f-secure. Eто ти и шотчета post-8656-0-87542800-1307567441_thumb.png post-8656-0-78013700-1307567447_thumb.png

Не си прави труда да ми отговаряш. Фактите говорят.

 

Ето и резултатите на AV-Test за първото тримесечие на 2011 година . Хм...НОД е на последните места. Питай господин Спасов, що така стана :haha:post-8656-0-32918500-1307568575_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Отварям сайта ама не се ориентирам къде да цъкна за сваляне. Качи някъде файла.

 

Бетонов, щом бившият служител на EСЕТ България , Александър Спасов казва, че Norton e боклук, значи е така и аз го приемам за чиста монета. Въпреки, че според най-престижните лаборатории (av-comparatives, AV-Test) Norton e най-добрият продукт за 2010 , заедно с f-secure. Eто ти и шотчета :haha:

Не си прави труда да ми отговаряш. Фактите говорят.

Той го иронизираше.

Norton 2004 ми харесваше най много. 2011 е на жената на лаптопа,е има кусури че ми прецаква понякога безжичната връзка ама няма проблеми засега. Тя му свикна,само дето му се кани ...

Това което казва АцСпасе за оптимизирането на дефинициите е вярно но чак пък боклук...малко пресилено и определено злобничко изказване.

Кой ли продукт продават сега?

Link to comment
Сподели другаде

Никси, моя грешка. Пропуснах последните два реда от поста на Бетонов (за което му се извинявам). Заслужавам да ме наредят едно хубаво.

 

п.п всъщност статията на господин Спасов я четох до 6-тият ред, където стана ясно, че и останалите 500 реда ще са хейт и не ми се губеше време.

Link to comment
Сподели другаде

Никси, моя грешка. Пропуснах последните два реда от поста на Бетонов (за което му се извинявам). Заслужавам да ме наредят едно хубаво.

Нищо жега е. На мене ми е малко странно като прочетох това изказване на АцСпасе. В Калдата беше писъл друго и хоп сега...

Link to comment
Сподели другаде

Снощи сложих на виртуалката безплатната версия Outpost Security...нъл ми я рекламираха в руски форум. Тествах я на адресите от пост 1099.

Пробвах 5-6 адреса, и познайте к'во станА...едно голямо нищо! Нищо! никаква реакция, и файловете бяха свалени, след което бяха подложени и ръчно сканиране. И отново- няма никой! Барем едно да беше засякло...! Трагедия! Разкарах го! Който има желание- да проверява, може пък и да засече нещо...

Link to comment
Сподели другаде

Гост
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Създай ново...