Jump to content

Въпрос за избор на лаптоп (notebook)


Препоръчан пост

Не се знае дали другите имат възможност за ъпгрейд на RAM паметта. А и не си струва според мен. Разликите са малки. Освен ако не е критично да е с възможно най-голям хард диск например.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • Отговори 376
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте :)

 

Може ли и аз да помоля за съвет за избор на лаптоп :)

 

По принцип ми трябва главно за учене, Интернет , филми. Не ми трябва за игри. Да е между 1100-1200 лв. За сега съм се спрял на следната конфигурация:

 

MSI MEGABOOK M670-055

- CPU AMD SEMPRON64 3500+

- DISPLAY 15.4" WXGA TFT GLARE TYPE

- RAM 1 GB DDR II

- HDD 80 GB SATA

- VIDEO NV 6100 UP TO 128MB

- DVD-RW DUAL LAYER

- FAX/MODEM 56.6 K, LAN GIGABIT

- WLAN 802.11 B/G, AC'97 AUDIO

- MMC/SD/MS/MS PRO 4-in-1,

- ТЕГЛО 2.8КГ

- МЕЖДУНАРОДНА ГАРАНЦИЯ

цена с ДДС: 1,099.00 лв.

(има и възможност за увеличаване на РАМ паметта)

 

По принцип това си е сериозна инвестиция и затова искам да поразпитам преди да купувам. Какво ще кажете ? Някой може да препоръча и нещо друго, просто това ми грабна окото когато разглеждах из Интернет. :)

Link to comment
Сподели другаде

Виж го на живо този лаптоп. Аз не вярвам много на Техномаркет. Другите големи хамбарни дистрибутори също не са стока...

 

Виж все пак колко е гаранцията и къде е сервиза. Нека ти направят демонстрация на лаптопа, не бързай. За мен MSI не е от най-добрите марки лаптопи, но знае ли човек...

Link to comment
Сподели другаде

Да се включа и аз със съвет към последното питане. По принцип лаптопа не е лош - MSI наводниха пазара в България, защото са евтини, имат добри характеристики и се предлагат от множество фирми. Наскоро купихме още един такъв за баща ми и той е доволен засега. Иначе за самия модел мога да кажа, че не съм очарован от процесора, защото ще грее определено повече отколкото един Intel Centrino. Интересно ми е на каква честота работи паметта. Нещото, което не ми допада е, че не видях S-Video, което ще ти е много полезно при гледане на филми на голям екран. Не видях и bluetooth, но това не е болка за умиране, защото за 20 лева ще си купиш едни dongle. Картата е малко, но за толкова пари е толкова.

 

Като краен съвет след всичките глупости, които изръсих - добро е лаптопчето за парите, за които търсиш. Все пак провери в Техномаркет Европа, където имаха един MSI на промоция с процесор Intel и малко по-добри памаретри. Иначе за този ценови клас и аз търсих и не можах да намеря нещо по-добро от MSI.

Link to comment
Сподели другаде

Искам и аз да помоля за съвет относно избор за лаптоп, ще го използвам за графични програми, а и искам да мога да играя и игри на него. Ето характеристиките му:

 

Модел: TOSHIBA Satellite A200-14D

Процесор: Centrino® Duo processor T2350 (1.86GHz, 2MB L2 cache)

Памет: 1GB DDR II 667MHz

Диск: 120GB SATA (5400rpm)

Оптично устройство: DVD Super Multi drive DL

Дисплей: 15.4" WXGA TruBrite (1280x800)

Видео карта: NVIDIA® GeForce Go7300 256MB dedicVRAM upto 527MB

Детайли: 56K, LAN/ Wireless LAN (802.11a/b/g Draft-N), Bluetooth, 5-in-1 Bridge Media slot (SD™ Card, Memory Stick®, Memory Stick Pro™, MultiMedia Card™, xD-Picture Card™), TV-out, IEEE 1394, 4x USB 2.0, Integrated 1.3 Megapixels Video Camera, Express Card Slot

Операционна система: Win Vista Home Premium

Тегло: 2.5

Гаранция: 2 година международна гаранция

цена: 1824.00 лв. с ДДС

Link to comment
Сподели другаде

Аз съм с абсолютно същия модел и засега съм доволен. Има добра графика, видеото е добро и може да се понапълни с още памет, макар и да не съм го тествал на тежки игри. Иначе може да му ръгнеш малко повече RAM памет и аз лично бих предпочел лаптоп с процесор с 4 мегабайта кеш, щом ще се натоварва повечко. Реално лаптопите не са най-доброто решение за най-новите игри, защото издишат откъм видеото, а и трябва да се внимава с прегряването. Заедно с това и твърдите им дискове са бавни, но все пак може би това е едно добро решение като за лаптоп.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте отново и благодаря за съветите. :)

 

Виж все пак колко е гаранцията и къде е сервиза. Нека ти направят демонстрация на лаптопа, не бързай.
Гаранцията е 24 месеца. Разбира се, че преди това ще искам демонстрация :)

 

Иначе за самия модел мога да кажа, че не съм очарован от процесора, защото ще грее определено повече отколкото един Intel Centrino. Интересно ми е на каква честота работи паметта. Нещото, което не ми допада е, че не видях S-Video, което ще ти е много полезно при гледане на филми на голям екран. Не видях и bluetooth, но това не е болка за умиране, защото за 20 лева ще си купиш едни dongle. Картата е малко, но за толкова пари е толкова.

 

Като краен съвет след всичките глупости, които изръсих - добро е лаптопчето за парите, за които търсиш. Все пак провери в Техномаркет Европа, където имаха един MSI на промоция с процесор Intel и малко по-добри памаретри. Иначе за този ценови клас и аз търсих и не можах да намеря нещо по-добро от MSI.

Значи като цяло само процесора не е добър? Рам паметта май работи на 533MHz, но затова не съм сигурен, просто го видях в един форум - а колко е нормалната честота? Открих и друга конфигурация с Интелски процесор:

MSI MEGABOOK VR600X-012/057

- CPU INTEL CELERON M430 1.73 GHZ

- DISPLAY 15.4" WXGA TFT GLARE TYPE

- RAM 1 GB DDR II

- HDD 80 GB

- VIDEO INTEL GMA950 128MB

- DVD-RW DUAL LAYER

- FAX/MODEM 56.6 K, LAN GIGABIT

- WLAN 802.11 B/G, ,AC'97 AUDIO

- MMC/SD/MS/MS PRO 4-in-1

- NUMERIC KEYBOARD

- ТЕГЛО 2.5 КГ

- МЕЖДУНАРОДНА ГАРАНЦИЯ

цена с ДДС: 1,089.00 лв.

 

Но видеото не ми допада особено - според мен това на nvidia ще се справя по-добре.

Link to comment
Сподели другаде

Значи като цяло само процесора не е добър?
Ами общо взето да.

 

Рам паметта май работи на 533MHz, но затова не съм сигурен, просто го видях в един форум - а колко е нормалната честота?
Има памети, които работят на 667 мегахерца, стига шината да го поддържа.

 

Открих и друга конфигурация с Интелски процесор:

...

Но видеото не ми допада особено - според мен това на nvidia ще се справя по-добре.

Виж по-подробно каква е разликата във видео картите им. Също така при предния ми се струва, че видеото е dedicated изцяло, т.е. взема ти от RAM паметта, докато тук май има и собствена памет.

 

Виж предложенията тук - http://computer.bg като избери ценови клас между 999 лева и 1399. Има някои интересни решения.

Link to comment
Сподели другаде

Виж по-подробно каква е разликата във видео картите им. Също така при предния ми се струва, че видеото е dedicated изцяло, т.е. взема ти от RAM паметта, докато тук май има и собствена памет.

И двете видео карти вземат памет от РАМ паметта.

 

Разгледах и на http://computer.bg , но мисля че открих друга нова по-добра оферта, която много ми хареса.

JAR Computers

CPU : Intel Dual Core T2080 1.73G

Frequency : 1.73Ghz

L2 Cache : 1MB

Memory : 1024MB DDR2

Optical Drive : DVD RWR

Display Adapter : ATI X700 128Mb graphics card, 128Bit

Network Adapter : 10/100/1000 Mbps +Wireless 802.11a/b/g

Weight : 2.7kg About

Bus Interface :

Battery type : 6 Cells Li-ion

Color: Black

Harddisk type : SATA HDD

Harddisk capacity : 100G

Screen type : WXGA LCD Crystal Display

Screen size: 15.4"

Interface : 1?DC-IN /1?MIC-IN/1?RJ-45 LAN/4?USB 2.0/1xLine-in/1xVGA/1xIEEE 1394/1x S-Video/1xCard Reader/1xHeadphone-out/SPDIF/1xExpress Card

Цена - 1 249.00 лв

Малко по-скъпо е , но според мен е много по-добро. Вие какво ще кажете? За пръв път чувам за лаптоп с марка JAR Computers. Някой да има впечатления от тези лаптопи?

 

Благодаря за помощта :)

Link to comment
Сподели другаде

Всеки с нужните финанси може да си направи своя марка. Вземат се noname екземпляри и се "щамповат" с желаната измислена марка. Какви мислиш, че са всички телевизори Neo, Sang, Samsung и др., които се продават в България? Само марката им е различна. За лаптопите ситуацята няма как да е много по-различна. Дали е добро, не мога да кажа. Гледам, че няма и марка никъде. По принцип не бих се доверил на неизвестна и неутвърдена марка. Лично мнение.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Не мисля, че при лаптопите може толкова лесно да се направи това, за което говориш. Все пак повечето компоненти са заводски "заварени". Все пак и на мен ми е странно защо от JAR Computers не посочват името на марката и ми е леко съмнително, но все пак са доказала се фирма.

 

За всеки случай аз бих си взел наистина "марков" компютър, т.е. такъв, при който по-лесно мога да използвам гаранцията при нужда.

Link to comment
Сподели другаде

Първо здравеите на всички. Радвам, се че намерих този форум и като гледам ще ми е много полезен. Искам да ви попитам какво мислите за този лаптоп?

 

FUJITSU SIEMENS AMILO LI1705 NBTS7-LI3

- CPU INTEL CORE DUO T2450 (2.0GHz)

- DISPLAY 15.4" WXGA CRYSTAL VIEW

- RAM 2 GB DDR II

- HDD 160 GB SATA

- VIDEO UNICHROME PRO UP TO 256MB

- DVD-RW DUAL LAYER

- WLAN 802.11 B/G, AC'97 AUDIO

- WINDOWS VISTA BASIC

- ТЕГЛО 2.7 КГ

- МЕЖДУНАРОДНА ГАРАНЦИЯ

 

На мен конфигурацията ми изглежда много добра, но цената от 1450 лв. ми се струва малко малка. Вие какво мислите?

Link to comment
Сподели другаде

По принцип цената на даден продукт за продажба никога не е добра, ако я оглеждаме като потребители. Винаги може да се желае повече. В смисъл, че ни се иска да си купим най-евтиното и най-хубавото.

 

За този лаптоп не мога да си кривя душата, не е лоша цената. Но прегледай по-добре тази тема, както и темите за тест на хардуер. Искай демонстрация и максимум гаранция от продавача. Гледай да не е гаражен магазин. Виж коя фирма гарантира лаптопа и дали я има на официалния сайт на производителя. Ще потърся тестове на този лаптоп, дано намеря сравнителни характеристики и евентуални оплаквания. :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...