Jump to content

Въпрос за избор на лаптоп (notebook)


Препоръчан пост

  • 2 months later...
  • Отговори 376
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте, може ли да ми препоръчате лаптоп до 500-600лв. втора употреба и място от което съответно да си го купя. Трябва ми основно за работа, не за игри и филми.

Link to comment
Сподели другаде

Моля, уточни каква точно работа имаш предвид, защото има някои по-специфични и ресурсоемки професионални приложения. Или имаш предвид общитите неща като офис пакет, електронна поща, Интернет?

Link to comment
Сподели другаде

Моля, уточни каква точно работа имаш предвид, защото има някои по-специфични и ресурсоемки професионални приложения. Или имаш предвид общитите неща като офис пакет, електронна поща, Интернет?

Да! Предимно за това ще се използва. От време на време използвам autocad и coreldraw.

Link to comment
Сподели другаде

За жалост не съм запознат с добри магазини за лаптопи втора употреба. Един първите резултати беше този.

Нито купувам втора ръка стоки, нито съм привърженик на лаптопите, били те и нови, та не съм се интересувал за магазини.

 

Първото ми предложение е това. Добър процесор, достатъчно памет, отделна видео карта. Единственият потенциален проблем е със SSD диска. Не пише, че е нов (както на други модели), от което изхождам, че е втора употреба. Съвременните SSD дискове са доста издръжливи, така че най-вероятно няма да е проблем, ако не е измъчван наистина много. За жалост нищо не е сигурно.

 

Второто ми предложение е това. Надвишава бюджета, но не с много и според мен си заслужава, ако не ти се рискува с горния. Процесорът е малко по-лош, но не мисля, че ще го усетиш. Видео картата е вградената в процесора и като цяло е доста по-зле от тази на горния в общия случай, макар че има и категории, в които се справя по-добре.

 

Третият вариант е този. Поне откъм характеристики това ти е по-евтина версия на втория. Минусът е, че дисплеят е по-малък — 14", докато на другите са 15.6".

 

Четвъртият вариант е този. Спрямо третия е с по-голям дисплей, но пък е само с 4GB памет. Това трябва да е достатъчно за ежедневно ползване, освен ако не отваряш много подпрозорци в браузъра. В твоя случай обаче се намесват и по-гладни за памет приложения (AutoCAD и CorelDRAW), което малко усложнява положението. Не трябва да е чак такъв проблем, защото дори и да има недостиг на памет и да се наложи обръщане към диска, той е SSD, така че няма да има чак такива забавяния. И все пак 8GB е препоръчителното количество памет.

 

Ако някой има други предложения за магазин, да казва.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Здравейте,

Кой избор е по-добрият според Вас:

 

Lenovo ThinkPad W510

Дисплей: 15.6" ( 1920 x 1080 ) Full HD - матов дисплей със светодиодна подсветка
Процесор: Intel® Core™ i7-720QM Processor(6M Cache, 1.60 GHz)
Рам памет: 8GB DDR3
Твърд диск: 320GB SATA2 - с вградена противоударна защита
Камера: 2.0MPIX
Оптика: DVD - RW
Видеокарта: NVidia Quadro FX880 - видеокарта с 1GB собствена памет
Четец за карти:- 5 в 1 четец за карти памет (MMC/MC/MC Stick Pro/SD/SDHC/XD/XD Type H)
Wi-Fi: Да
3G модул: Да
Състояние: Перфекнто състояние ! Клас: ААА+
Тегло: 2,57 кг.
Type:4389-y11
Интерфейс: Display потр (еквивалентен на HDMI порт), - 1xUSB 2.0, 2 x USB 3.0, 1 x комбиниран USB/eSata порт, изход за външен монитор (VGA порт), изход за слушалки и тонколони, вход за микрофон

 

Lenovo ThinkPad T520

Дисплей: 15.6" ( 1920 x 1080 ) Full HD
Процесор: Intel® Core™ i7-2670QM Processor (6M Cache, up to 3.10 GHz)
Рам памет: 4GB DDR3 (1x4096MB), свободен втори слот
Твърд диск: 320GB SATA2 7200 RPM
Камера: 1,3MPIX
Оптика: DVD - RW
Видеокарти:
1. Intel HD Graphics
2. NVidia 4200M - 1GB
Четец за карти: 5 in1 (MMC, Memory Stick, Mem Stick Pro, SD, SDHC формати)
Wi-Fi: Да
3G модул: Да / Ericsson F5521gw
Състояние: Перфекнто състояние ! Клас: ААА+
Тегло: 2,57 кг.
Интерфейс: 1 (IEEE 1394) 4-pin, Изход за външен монитор (VGA), вход за микрофон, RJ-11,4 USB (1xUSB 2.0/eSATA, 3 USB 2.0), Expansion Bus port (for Mini Dock or Port Replicator), Ethernet, Дисплей порт (еквивалент
на HDMI)
Type: 4243-FS9

 

Link to comment
Сподели другаде

Зависи за какво ще се използва разбира се, но като цяло да, T520 е по-удачният избор, защото процесорът му е доста по-съвременен и добър. Ако само ще си проверяваш пощата, ще слушаш музика и ще гледаш клипчета в YouTube, няма да има особена разлика, но все пак.

Единственият му минус на практика е, че е с по-малко памет, но можеш просто да си купиш и монтираш още 4GB и проблемът се решава.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Здравейте, може ли да ми препоръчате лаптоп до 500-600лв. втора употреба и място от което съответно да си го купя. Трябва ми основно за работа, не за игри и филми.

 

За тези пари има супер много модели, на които да се спреш и които ще ти вършат работа. Доколкото знам в https://ardes.bg/upotrebyavani-laptopi/laptopi-vtora-upotreba, продават лаптопи втора ръка, така че може да разгледаш там.

Link to comment
Сподели другаде

  • 8 months later...

Може ли да ми препоръчате геймърски лаптоп.

Бюджет-2100лв

Игри - Assassins Creed Origins

Need for Speed Payback

Dishonored 2

Dishonored Death of the Outsider

 

Програми - Adobe Photoshop/Audition/After Effects

Link to comment
Сподели другаде

Като цяло „геймърски лаптоп“ ми звучи като „офроуд лимузина“ или „спортен трактор“. Леко оксиморон е.
 
Ако наистина искаш да играеш по-сериозно, мисля, че единственият смислен вариант е този, но се лишаваш от SSD, освен ако не доплатиш.

 

Ако не ти е проблем да направиш компромис с графичните детайли и/или не държиш да поддържаш по-постоянни 60 кадъра в секунда, ето ти още няколко варианта: този, този и този.
 

Link to comment
Сподели другаде

Като цяло „геймърски лаптоп“ ми звучи като „офроуд лимузина“ или „спортен трактор“. Леко оксиморон е.

 

Ако наистина искаш да играеш по-сериозно, мисля, че единственият смислен вариант е този, но се лишаваш от SSD, освен ако не доплатиш.

 

Ако не ти е проблем да направиш компромис с графичните детайли и/или не държиш да поддържаш по-постоянни 60 кадъра в секунда, ето ти още няколко варианта: този, този и този.

 

Да искам да има SSD. Може ли да ми покажеш модел на DELL

 

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

Link to comment
Сподели другаде

Показвам и модел на Dell.

 

Използвам Laptop.bg, защото е доказан магазин, а ти не спомена някакъв конкретен.

Каква би била разликата при игра между GTX 1050 Ti и GTX 1060?
Link to comment
Сподели другаде

Немалка. Тук има резултати за Assassin's Creed: Syndicate, а тук — за Dishonored 2. Резултатите са KalmX модела на Palit, но са аналогични за всички модели на GTX 1050 Ti. Можеш да разгледаш и останалите тестове на игри в двете ревюта.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...