Jump to content

Проблеми и въпроси, свързани с драйвери


Night_Raven

Препоръчан пост

Това е тема, в която можете да задавате въпроси или търсите решения на проблеми, свързани с драйвери, за които има справочник в тази тема.

 

Мненията от първите три страници са на практика преместени от дадената тема по-горе, но това да не ви смущава. :)

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 139
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте,

Изключително полезна статия. Дава отговори на всички възможни въпроси.

Може ли някой да ме посъветва, за АТИ Радеон 9550, кои драйвъри по-добре да инсталирам, от сайта на АТИ или модифицираните-Омега ?

И още едно въпросче, ако реша да обновя модифициран драйвър, процедурата същата ли е. Имам предвид действията със Driver cleaner, пак си избирам от падащото меню АТИ ?

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

Изключително полезна статия. Дава отговори на всички възможни въпроси.

Със сигурност има и още въпроси, но още не съм се сетил за такива. :)

 

Може ли някой да ме посъветва, за АТИ Радеон 9550, кои драйвъри по-добре да инсталирам, от сайта на АТИ или модифицираните-Омега ?

Ако ще ползваш компютъра за обща работа и не толкова за игри, няма почти никаква разлика. Лично аз бих предпочел тези на Omega, защото са лишени от някои ненужни неща в оригиналните. Зависи и от самата карта, защото някои карти не сработват добре с драйверите на Omega, докато други пък не са стабилни с официалните. Ако ще играеш игри, то тогава Omega печели още малко точки в акитва, но разликата отново не е фрапираща. Най-добрият начин е да тестваш лично.

 

И още едно въпросче, ако реша да обновя модифициран драйвър, процедурата същата ли е. Имам предвид действията със Driver cleaner, пак си избирам от падащото меню АТИ ?

Да. По принцип ако инсталираш малко по-нова версия на едно поколение драйвер (примерно имаш официален 44.03 на NVIDIA и искаш да обновиш до 45.23 отново официален), то можеш да не чистиш с Driver Cleaner. Не че не е по-добре, но не е особен проблем. Чистенето е много желателно ако се минава от официална версия на неофициална (или обратното), има голяма разлика във версиите или се връща по-стара.

Link to comment
Сподели другаде

И ако досега не си си имал работа с Омега драйверите чети докато инсталираш много внимателно.На два-три пъти по време на инсталацията Уина ще пропищи че не били сертифицирани(или нещо от сорта)чети внимателно диалоговия прозорец.Аз лично на 1950Pro Ultimate съм много по доволен от Омега драйверите.

Успех

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ви много за бързите отговори.

Инсталирах тези на Омега и засега има положителен ефект. Когато инсталирах ми излезнаха 2 падащи менюта ( забравих да запиша какво представляваха, а съм зле с английския :crosseyes1: ) нещо от типа yes........ и No......... . Аз оставих всичко по подразбиране, но може би трябваше нещо да променя там ? И после ми предложи Disable overclocking ATT, аз избрах NO. правилно ли съм направил или не? И след инсталацията трябва ли да правя някакви допълнителни настройки ? А, и не разбрах точно, когато ги сменям драйвърите на омега в Driver cleaner пак ли избирам от падащото меню АТИ?

 

Извинете че ви заливам с въпроси, просто няма от къде другаде да получа тази полезна информация.

PS Инсталира ми се и "Multi Res" какво е това и необходимо ли е за работата на драйвъри , т.е може ли при инсталацията да откажа да ми инсталира това чудо.

Редактиран от anton
Link to comment
Сподели другаде

Доколкото разбрах мулти рес-а ти отключва повече настройки за рефреш рейта на монитора така че няма лошо да го има.При мен се инсталираха тези две неща виж,а за деинстал със драйвер клеанер досега не съм го ползвал,но най вероятно е да е АТИ отново.

Какво разбираш под положителен ефект?

Редактиран от JollyRoger
Link to comment
Сподели другаде

Когато инсталирах ми излезнаха 2 падащи менюта ( забравих да запиша какво представляваха, а съм зле с английския :crosseyes1: ) нещо от типа yes........ и No......... . Аз оставих всичко по подразбиране, но може би трябваше нещо да променя там ?

Не, всичко е наред така.

 

И после ми предложи Disable overclocking ATT, аз избрах NO. правилно ли съм направил или не?

Изключил си опцията за овърклок в ATI Tray Tools. Ако не овърклокваш, нищо не си загубил.

 

И след инсталацията трябва ли да правя някакви допълнителни настройки ?

Не е нужно.

 

А, и не разбрах точно, когато ги сменям драйвърите на омега в Driver cleaner пак ли избирам от падащото меню АТИ?

Да. Споменах го и по-горе.

 

PS Инсталира ми се и "Multi Res" какво е това и необходимо ли е за работата на драйвъри , т.е може ли при инсталацията да откажа да ми инсталира това чудо.

Това е приложение, чрез което може да си зададеш по-нестандартни разделителни способнсти на монитора - автоматично се появяват в настройките на дисплея и можеш да си ги избираш. Ако прецениш, че ти трябва, го инсталираш. Ако стандартните разделителни способности са ти достатъчни, MultiRes не ти е нужно. Изцяло по избор е.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...

От това, което виждам на първата картинка, си изтеглил стандартните автоматични инсталации. Имаш два варианта за инсталация на драйверите:

- стартираш един от двата файла и следваш съветника за инсталация.;

- ако имаш архиватор, който поддържа разархивиране от подобни архиви, кликаш с десния бутон върху дадения файл и избираш да се разархивират драйверите в желана от теб папка. Тогава ги инсталираш ръчно.

Link to comment
Сподели другаде

Направих така както пишеш. Само че, Device Manager-а ми показва стария драйвър. Когато отворя дял C\: ми показва следното:

 

 

Снимка от сайта за драйвърите:

post-485-1191148462_thumb.jpg

post-485-1191148501_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Night_Raven това наистина е рядко добра статия, поздравления!

 

 

Ще помоля някой да ми даде годни драйвери за Nvidia Gforce mx440 8x. Нещо към гейм едишън о,0 ако съществува...

Link to comment
Сподели другаде

Направих така както пишеш. Само че, Device Manager-а ми показва стария драйвър. Когато отворя дял C\: ми показва следното:

Снимка от сайта за драйвърите:

Аз не бих се доверил на глупави програми, които да ми казват какво да тегля. Говоря за втората снимка.

 

Ще помоля някой да ми даде годни драйвери за Nvidia Gforce mx440 8x. Нещо към гейм едишън о,0 ако съществува...

Опитай някои по-старите драйвери на Omega в Performance режим. Например 45.23 весия.

Link to comment
Сподели другаде

Драйверът го теглиш от тази страница (изчакай няколко секунди и трябва да започне свалянето). После:

- стартираш инсталацията и следваш инструкциите;

- когато попита в какъв режим да се инсталира драйвера, избираш Performance;

- инсталацията продължава и разархивира нужните файлове на указаното от теб място;

- извежда ти се текстов файл как да инсталираш окончателно драйвера от Device Manager;

- следваш ги и си готов.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...