Jump to content

Ръководство за работа с Acronis True Image


Препоръчан пост

  • Отговори 174
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Архивът е повреден според програмата. Опитай да го копираш на твърдия диск и да възстановиш от там.

 

Целта ми е да мога да го възстановя след пълен срив от сд.Между другото го правих 2 пъти и все същата грешка.Програмата е Acronis True Image Home 10.0 Да ли нещо проблема е в самата програма незнам ама и 2 пъти едно и също....

Благодаря за бързия отговор.

 

Целта ми е да мога да го възстановя след пълен срив от сд.Между другото го правих 2 пъти и все същата грешка.Програмата е Acronis True Image Home 10.0 Да ли нещо проблема е в самата програма незнам ама и 2 пъти едно и също....

Благодаря за бързия отговор.

 

 

И още нещо да попитам спасителния диск отделен ли трябва да е или може да бъде на диска с резервното копие?

Link to comment
Сподели другаде

......"Т.е. искаш през Windows 7 да направиш бекъп на дяла с XP, което копие да е все едно направено на компютър с инсталиран само Windows XP на основния дял? Малко не схванах."

 

Night_Raven, съвсем точно си схванал, това ми е идеята. Не смея да го провам за сега, защото не е мой компа. Струва ми се, че би трябвало да става.

Link to comment
Сподели другаде

Не мисля, че би сработило, защото boot процесът се поема от по-новата операционна система, която в случая е Windows 7. Т.е. ще има каша с MBR записите в случая.

Разбира се можеш да го тестваш на практика на виртуален компютър, ако ти се занимава.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
Здравейте,

искам да ви питам ако си напрявя бакъп на 400гб пълен дял колко горе долу ще е голям самият файл накрая? Към 300гб ?

Доста трудно е да се отговори точно на твоя въпрос. Степента на компресиране зависи от това, какви файлове съдържа диска. Ако са снимки или музикални файлове, то допълнителната компресия на програмата е много малка(0,5%), но ако имаш текстови документи или бази данни, то можеш да достигнеш и 99%...

Link to comment
Сподели другаде

Доста трудно е да се отговори точно на твоя въпрос. Степента на компресиране зависи от това, какви файлове съдържа диска. Ако са снимки или музикални файлове, то допълнителната компресия на програмата е много малка(0,5%), но ако имаш текстови документи или бази данни, то можеш да достигнеш и 99%...

 

Предимно филми, програми : ) Днес пробвах и се получи на същата големина (само на филмите пробвах) :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Здравейте! Имам проблем при направата на бекъп и реших, че тук някой ще може да ми помогне.

Стартирам Акронис от бутваш диск, започвам да правя бекъп на целия диск C , правя висичко както е посочено от инструкцията, и накрая като дам PROCEED ми дава грешка и пише следното съобщение.

 

Cannot access drive

Cannnot create the image of the local drive C: becanse it is currentty in use by running applications or the logical drive cautains bad sector

 

Пробвах с различни бутващи дискове, и на друг компютър, пак същата работа, надявам се някой да ми каже къде може да е проблема. Благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

Здравей, mino

според съобщението, което си написал, имаш лош(и) сектор(и).

Добре е да сканираш диск С, за да коригираш грешката.

 

Успех!

Сканирах за лоши сектори с HDD Regenerator нищо проблемно не откри, интересно е, че и на още 2 компютъра пробвах, пак излиза същото съобщение.

Link to comment
Сподели другаде

Хм...интересна работа.

Пусни един check disk и после провери дали ще ти даде грешка.

За коя версия на Acronis става дума?

Версията с която пробвам е 9 от бутващ диск, започвам да си мисля дали е съвместима с Windows XP SP3, защото пробвах с Acronis True Image Home 2009 v12 под уиндоус и нямаше проблеми направи си архив на диск С без проблеми.

Link to comment
Сподели другаде

  • 5 months later...

Привет.

 

С Acronis True Image правя образ само на избрани части/папки инсталирани на компютъра и по точно на Object Dock. Въпросът ми е, след евентуално обновяване на Object Dock, ще ми се върнат ли програмите, които са били инсталирани и чийто препратки е съдържала Object Dock или ще се обнови самата програма с своите настройки - скинове, положение на монитора и т.н.? Ако не, значи трябва да направя образ на всяка една програма, която искам да се обнови, така ли е? 

Link to comment
Сподели другаде

Ако не, значи трябва да направя образ на всяка една програма, която искам да се обнови

Общо взето мисля, че е така. Не съм 100% сигурен, но предполагам. :)

Link to comment
Сподели другаде

Инсталирах Acronis True Image Home 2010 13.0.6053

Направих MyBackup.tib 5GB в дял D.

Също и AcronisMedia.iso 74,496MB

Двата файла са в дял D

Рестартирам компа и с F11 се активира програмата Acronis True

И до там, не може да влезе в режим да преинеталира.

Става черен екрана и замръзва - няма движение доста време.

Изключих бутона и включих отново. Зареди се Windows-a, но

операцията да възстановя архива не се получи.

На Asus EeePC 10 инча го пробвам.

Нямам CD.

Какво трябва да направя за този компютър?

 

Иман и DELL Пентиум3 и е с CD.

Записах AcronisMedia.iso 9,71MB на CD и въпроса ми е дали мога и

MyBackup__20.12.2009 г..tib 3 503 914KB да запиша на същия диск

и когато ми се наложи да връщам дял C.

В смисъл всичко да е на един диск. Говоря за DELL-а.

 

Благодаря предварително.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...