Jump to content

Ръководство за работа с Acronis True Image


Препоръчан пост

Зареждане от спасителен boot диск няма нищо общо със зареждащите се с Windows процеси. Това са две напълно независими неща. При зареждане от boot диск, въобще не се стига до зареждане на Windows и съответно програмите, които се стартират с него.

Аз ползвам Acronis True Image 10 версия от промоция и съм спрял всякакви процеси, които се зареждат с Windows. Не съм напълно сигурен за какво точно са, но ако само ти трябва програмата да прави image-и отвреме навреме, които да възстановяваш, когато е нужно, и нищо повече, то тези процеси не са нужни.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 174
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

 Не съм напълно сигурен за какво точно са, но ако само ти трябва програмата да прави image-и отвреме навреме, които да възстановяваш, когато е нужно, и нищо повече, то тези процеси не са нужни.

Тъй като и аз имам същите процеси и винаги съм се чудил, за какво са (нали не е подобна функция на System Restore, за да следи какво се променя), да разбирам ли, че при възстановяването, но не от буутващото cd, а направо от твърдия диск (т.е. нямам проблеми с Windows-а, просто съм решил да си възстановя компа), също не ми са нужни тези процеси?

post-485-1240122816_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Зареждане от спасителен boot диск няма нищо общо със зареждащите се с Windows процеси. Това са две напълно независими неща. При зареждане от boot диск, въобще не се стига до зареждане на Windows и съответно програмите, които се стартират с него.

Аз ползвам Acronis True Image 10 версия от промоция и съм спрял всякакви процеси, които се зареждат с Windows. Не съм напълно сигурен за какво точно са, но ако само ти трябва програмата да прави image-и отвреме навреме, които да възстановяваш, когато е нужно, и нищо повече, то тези процеси не са нужни.

Още веднъж благодаря night raven.Имам още два въпроса.Игрите,които са инсталирани на D-то ще работят ли ,след като възстановя системата към задна дата с acronis?Нали в регистрите и в C-то има отговарящи за тях съответно ключове и файлове.

Как аcronis възстановява система?Преди да запише тези файлове в дял C...форматира ли го?Не ми е ясно.Защото ако е формат и по-често се повтаря упражнението,до колкото знам,не е желателно за здравето на хард-а.

Link to comment
Сподели другаде

Ако image файловете са направени, докато игрите са функционирали нормално, няма реална причина после възстановяването да промени това. Все пак цялото съдържание се възстановява 1:1 (файлове, регистратура, всичко).

На практика може да се каже, че дялът се форматира при възстановяване. Не, не се вреди на твърдия диск по този начин. Т.е. вреди общо взето, колкото би вредила и нормалната ежедневна работа с компютъра.

Link to comment
Сподели другаде

Аз ползвам от доста време 9 версия. Сега експериментирам с Acronis True Image Home 2009 руска версия. Спирал съм и трите процеса при стартиране на Windows. Програмата си работи нормално. Аз я ползвам единствено за правене и възстановяване на пълни образи на системния диск не зависимо от твърдия диск или от ДВД носител. Предполагам, че една от функциите на тези спрени процеси е да следи (ако те са включени постоянно) какви промени са настъпели в системния дял след първото пълно архивиране с цел ако поискаш по-късно да се възползваш от функцията да направиш нов архив но не пълен, а само с промените. По този начин архива става по-малък по размер. Ако са спрени тези процеси няма да може да се използва тази функция.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
С акронис бях направил bootable rescue media и програмата взе 8гб от дял C,които ги преобразува във fat32.Доколкото разбрах,тази зона е за тестване на различни приложения.Не съм сигурен,не съм я разучил на 100%.Реших в последствие да премахна тази secure zone,но тези 8 гб,които програмата беше взела от C-то отидоха в D-то.И сега дяла с операционната система стана от 25 гб на 17 гб.Има ли някакъв начин да увелича дял C отново,примерно с 10-15гб,но без да форматирам.Не ми се форматира целия хард.Ето и шот на менюто на акронис. http://www.pic-bg.net/files/neh1cf16z2po0trh2wow.jpg
Link to comment
Сподели другаде

Няма никакъв проблем това да се направи с някоя от по-известните програми за тази цел. Аз ползвам Acronis disk director за тези гимнастики, приятна и интуитивна за работа, не съм имал никакви проблеми при честото ръчкане на харда и в частност на системния дял. Важно за мен е, че става доста бързо упражнението.
Link to comment
Сподели другаде

Сега без форматиране май няма да стане. Направи си пълен архив на системния дял и до запиши на някой друг дял различен от „Це, Де“. Ако нямаш такъв запиши го на ДВД диск, флашка или някой друг носител. Запиши си всички файлове от дял „Де“. Изтрий дяловете „Це“ и „Де“ и ги създай отново с желаните от теб размери. Възстанови с помощта на спасителния диск архивирания системен дял на „Це“ и вече през Winndows форматираш дял „Де“ и си връщаш инфото на него.
Link to comment
Сподели другаде

Виж тази тема. В нея става въпрос за Partition Magic, но тя е доста сходна с Acronis Disk Director, така че дори и да ползваш втората, би трябвало описанието за Partition Magic да ти даде нужните насоки.
Link to comment
Сподели другаде

Добър ден.

Иксма да попитам информативно, тъй като поне 1 седмица няма да имам вузможност да проведа подобен експеримент у нас.

Възможно ли е да се направи спасителен боот диск но не на СД или на ДВД, а на флашка. И дали ако след това от биоса се зададе бутване от flash да тругне оттам а е то диск.

Интересувам се защото имам лаптоп 12 инчов без СД и ми хрумна да спеста 3-4 ГБ от паметта му като вместо на СД го кача на флашка.

Мерси предварително .

едит: също ако мога да попитам коя версия ще ми свърши работа. вече прочетох че това което ми трябва е възможно (то оставаше и да не е с толкова богата на екстри програма) но се колебая за версията която да използвам.

Link to comment
Сподели другаде

По принцип като стартираш Acronis Media Builder би трябвало да има възможност да се създаде буутващо флаш устройство, ако е свързано вече към компютъра, за да се вижда разбира се. Можеш да опиташ да си направиш такова.

Относно версията, за по-нови системи бих препоръчал последната версия заради по-добрата поддръжка на SATA.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, въпроса ми е следния:

 

Лаптоп с две ОС, в случая - ХР на единия дял и 7 на другия. Инсталирана е Acronis True Image Home 10.0 в дяла със седмицата. Мога ли да направя бекъп на ХР - то, така че в последствие да се стартира, без да инсталирам програмата и там: т.е. през Win 7.

Link to comment
Сподели другаде

Т.е. искаш през Windows 7 да направиш бекъп на дяла с XP, което копие да е все едно направено на компютър с инсталиран само Windows XP на основния дял? Малко не схванах.
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...